2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

çok geçmiş olsun kızlar mevlam acil şifalar versin. keremde acayip isilik oldu vücudu dr.muzun verdiği damla ve kremde fzla işe yaramadı sizinkiler isilik oldumu neyaptınız ? canım biz tatil yapmadıkki evimizi yerleştirdik iki gün ananemize gittik dinlendik okadar.

aa yorulmuşundur o zaman.
ben arada bikaç sayfayı kaçırmıştım onun için bilmiyordum senin niye gittiğini.
güle güle oturun evinizde canım.

Ayaz 1 aydır sürekli isilik. yıkanıyor ferhaliyor sönüyor, sonra gene çıkıyor. ben birşey süremdim hiç
zaten tüm vücudunda çıkıyor hangi bir yerine sürim ki :bbo:

çağan, ayaz hata. bronşiolit olmdular. ikisi de 15 gündür hırhırhır öksüürk tıksırık şeklinde.
cantanalerimin bebe kusmuklu bugün doktora soracak.
ege huysuzluğunun dibine vurdu.
melisa'yı en son yemek yemediği için anası camdan sallandırmayı düşünüyordu.
cssa'nın eymen'i hastaydı.
bebelerden habarel bu; anaları da çıldırmakle meşgul herzamanki gibi

he aynen özet süper. bugun şirkette herkes ne bu hal savaştan çıkmış gibisin dedikaydirigubbakcemile2 hakikaten öyleyim.

dünürcüm hoşbulduk canım. esmercim çok sağol canım mevlam sizede versin ev ve eşine güzel bir iş. çook geçmiş olsun bütün bebişlere bizimde kollardan başladı ve vücudumuza yayıldı isilik günde kaçkere banyo oluo ama geçmedi

Ben gıdemde bıraz ıs yapam.cok tembellestım son gunlerde.bu asırı tıtız herıfım benı bosamadan kalkım.hadı optum hebıcıgınızı ve gızancıklanızı

geçmiş olsun ömere.
bütün bebeler hasta yaa

bi ben mi kadım tatil yapamayan yaa :sinifsinif:
denize girmek istiyorum :gitme:

çağan, ayaz hata. bronşiolit olmdular. ikisi de 15 gündür hırhırhır öksüürk tıksırık şeklinde.
cantanalerimin bebe kusmuklu bugün doktora soracak.
ege huysuzluğunun dibine vurdu.
melisa'yı en son yemek yemediği için anası camdan sallandırmayı düşünüyordu.
cssa'nın eymen'i hastaydı.
bebelerden habarel bu; anaları da çıldırmakle meşgul herzamanki gibi

aynen çıldırdım ya
üstüne bide ben hasta oldum çok fena
çok şükür bugün ikimizde iyiyiz

denize gitiğimde dahada yorulcaktım esmer
buğlem yakama yapışıyor
nereye gitsem ağzımdan burnumdam geliyor birde gelince hepsiyle uğraşmak
dahada yorucu
kayınvalidemde gelse
yok tansiyornum yok buğlemi denize sokmayın vs
dır dır etceğine gitmiyorum denize git dedim
sonrada pişman oldum
eşimede gıcık gittim zaten denize gitti diye akşam yüzüne bile
bakmadım bi suçu yok sadece
gitmycem dedim pişman oldum diye
gecede ayak ucunda yattım
ne oldu diye sorup durdu konuşmadım
sabahda kapıyı çektim geldim
şaşkın şuanda

ayy aynı ben adamın hiç günahı olmas yinede ondan çıkarırım
sevmiyorum bu huyumu hiiççç
kayınvaliden ne zaman gidecek cnm ya

oferta ben yaptıklarımı anlatayım canım

taze fasulyeyi yıkayıp temizleyip doğruyorum, tencereye domates doğrayıp (miktarını ayarlarsın zevkine göre) üzerine fasulyeleri koyuyorum biraz toz şeker serpiyorum (1 kilo fasulyeye 2 tatlı kaşığı kadar) zeytinyağı döküp orta ateşte 15 dk kadar pişriyorum sonra tuz ekleyip 5-10 dk daha bekletiyorum soğuyunca buzdolabı poşetlerine koyup kaldırıyorum. kışın pişirirken soğanı kavurup bu fasulyeleri ekliyorum pişiriyorum.

patlıcanı hem közleyip kabuklarını soyup koyuyorum
hem de karnıyarık için kızartıp koyuyorum(karnıyarık yapacak gibi kızartıyorum dondurma kutularına koyup dolaba kaldırıyorum)

biberleri minik minik doğrayıp buzdolabı poşetine koydum
domatesleri de yine minik doğrayıp poşetlerdim

bi de rende domatesi ocakta pişirip kavanozladım (esmerin menemen yöntemi gibi)

ben bi de dolmalık biber koydum içindeki çekirdekleri çıkarıp buzdolabı poşetine koydum.

barbunya ve bezelyeyi ayıklayıp poşetledim

kışın çok iyi oluyor böyle dolaptan çıkarınca hazır oluyor

maşallah sana becerikli hatun

çok geçmiş olsun kızlar mevlam acil şifalar versin. keremde acayip isilik oldu vücudu dr.muzun verdiği damla ve kremde fzla işe yaramadı sizinkiler isilik oldumu neyaptınız ? canım biz tatil yapmadıkki evimizi yerleştirdik iki gün ananemize gittik dinlendik okadar.
ohh ev ne güzel olmuştur yepyeni
güle güle otur cnmm

he aynen özet süper. bugun şirkette herkes ne bu hal savaştan çıkmış gibisin dedikaydirigubbakcemile2 hakikaten öyleyim.

ahh cnmm ya yazık bize

bugün bende öyleyim haftasonu nasıl yoruldum anlatamam işte daha çok dinleniyorum ben ya.Kuzey yemek yememek için elinden ne gelirse yaptı tamam dedim yeme havaçok sıcak belki canın çekmiyor yemeği.ama bütün gün mızıl mızıl kucak istedi sıcakta yapıştık durduk biraz dışarı çıkalım dedik akşam üstü belki serinlerde beyfendi rahatlar diye ağlamaktan sesi kısıldı burnumuzdan geldi eve nasıl kaçacağımzı şaşırdık eve geldik ılık suyla yıkayalım rahatlasın dedik tamam suda gayet iyiydi banyo bitince yine bastı feryadı.karnını doyurduk zorla iki saatte hatta bir ara tansiyonum düştü bayılıyordum nerdeyse yorgunluktan yedirdik işte öyle böyle biraz.sonra azcık oynadık uyutalım dedik emmek istedi emdi ayağımda sallaya sallaya 1 saatte uyudu tam ohh rahat ettik dedik yarım saat sonra sanki etinden et kopuyor gibi acı bir feryatla uyandı salladık salladık zar zor bir daha uyuttuk.bizde yattık sonraki gece maceramızda 1 de 2 de 3:30 da 4 te 5 te ve son olarakta 6:30 da uyanarak devam etti.hemde öyle sadece mıkırdanarak bir uyanma değil feryat figan ağlayarak.
sonuç olarak bende eşimde sabah zombi gibiydik öyle işe geldik.şimdi annemi aradım paşam 7:30 da bir yatmış 10.30 da annem artık zorla uyandırmış aç uyumasın diye.çok yorgunum ne zaman düzene girecek bu bebeler hani 6 ay bitince uykuları düzelirdi bana hep öyle diyorlardı bizimki hepten uykusuz bu ara ne yapacağımı şaşırdım.artık şöyle kesintisiz 4 saat uyumak istiyorum en azından.çok kafanızı şişrdim ama döküldü içim birden. :sinifsinif:

bugün bende öyleyim haftasonu nasıl yoruldum anlatamam işte daha çok dinleniyorum ben ya.Kuzey yemek yememek için elinden ne gelirse yaptı tamam dedim yeme havaçok sıcak belki canın çekmiyor yemeği.ama bütün gün mızıl mızıl kucak istedi sıcakta yapıştık durduk biraz dışarı çıkalım dedik akşam üstü belki serinlerde beyfendi rahatlar diye ağlamaktan sesi kısıldı burnumuzdan geldi eve nasıl kaçacağımzı şaşırdık eve geldik ılık suyla yıkayalım rahatlasın dedik tamam suda gayet iyiydi banyo bitince yine bastı feryadı.karnını doyurduk zorla iki saatte hatta bir ara tansiyonum düştü bayılıyordum nerdeyse yorgunluktan yedirdik işte öyle böyle biraz.sonra azcık oynadık uyutalım dedik emmek istedi emdi ayağımda sallaya sallaya 1 saatte uyudu tam ohh rahat ettik dedik yarım saat sonra sanki etinden et kopuyor gibi acı bir feryatla uyandı salladık salladık zar zor bir daha uyuttuk.bizde yattık sonraki gece maceramızda 1 de 2 de 3:30 da 4 te 5 te ve son olarakta 6:30 da uyanarak devam etti.hemde öyle sadece mıkırdanarak bir uyanma değil feryat figan ağlayarak.
sonuç olarak bende eşimde sabah zombi gibiydik öyle işe geldik.şimdi annemi aradım paşam 7:30 da bir yatmış 10.30 da annem artık zorla uyandırmış aç uyumasın diye.çok yorgunum ne zaman düzene girecek bu bebeler hani 6 ay bitince uykuları düzelirdi bana hep öyle diyorlardı bizimki hepten uykusuz bu ara ne yapacağımı şaşırdım.artık şöyle kesintisiz 4 saat uyumak istiyorum en azından.çok kafanızı şişrdim ama döküldü içim birden. :sinifsinif:

ahh ahh yemek yememe kısmı hariç hepsi aynı Ege ile. ay nedir bu diş mi sıcak mı?

gunaydinnnn

oferta inan ben bile yoruldum okurken:KK43:(
Allah yardimcin olsuun ama çocuk banyoda rahatsa siz ona bir havuz alin derim usyun içinde oynasın dursun yorulsun iyice hem de serinler.Ayça koymustu diye hatirliyorum fotolardan evine

ceyce güle güle oturun canım

aynen çıldırdım ya
üstüne bide ben hasta oldum çok fena
çok şükür bugün ikimizde iyiyiz

ayy aynı ben adamın hiç günahı olmas yinede ondan çıkarırım
sevmiyorum bu huyumu hiiççç
kayınvaliden ne zaman gidecek cnm ya

maşallah sana becerikli hatun

ohh ev ne güzel olmuştur yepyeni
güle güle otur cnmm

ahh cnmm ya yazık bize

çok sağolun kızlar darısı olmayanların başına mevlam bizede ödeme kolaylığı versin.

günaydın arkadaşlar:KK3:
alıntı yapmıştım ama cevaplıyamıcam beebeem beni bekler..
şöyle kısaca aklımda kalanları yazayım,
oferta yazık sana yaa,1 saat uykuyla nasıl ayakta kalacaksın cnm,inş. işiniz bugün yoğun olmaz da uykusuzluğa bir de iş yorgunluğu eklenmez,
beril de bu gece mızmızlandı,saat 3,5 ta gözlerini bir açtı saat 5'e kadar uyutabilene aşkolsun,
ne emiyor ne uyuyor,gaz sancısı vardı,
karnına masaj yaptım,dizlerini karnına bastırım biraz bekledim öyle biraz pırtlattı da biraz emdi sonra,
ama uyumadı ben de en son pes ettim eşime verdim,
ama ağlamasına dayanamayıp geri geldim eşim beşiğine yatırmış sallıyordu kucağıma aldım geğirdi,
meğer gazdan ağlıyormuş,eşime dedim sanırım karnı ağrıyor yüzüstü yatır dedim,
o şekilde uyumuş sonra,ben de uykusuzum bugün ama senin kadar değil..
güya kısaca yazacaktımsempatiksalakcinni
o kadar uzun yazdım ki diğer yazacaklarıma sıra gelmedi,
neyse bebemi bekletmiyim,sabah uyutup gelmiştim çok az uyumuş hemen uyanmış sonra da uyumamış,gidem emzirem de uyursa uyutam,çorbasınıda yedirmişler..

julii

D vitamini eksikligini sormussun yazmiştim ama gormedin sanirim

gogus kafesinin altindaki kaburga kemikleri sanki dışa doğru açilmiş gibi oluyor.yani dr.hemen anlar merak etme kontrolde.benim gorumcemin bebeklerine de olmustu.ama o gunese çikartmıyordu ben ise guneslendiriyordum ama yetmemiş benimki:KK43: Neyse Allah dermani bilinmeyen dert vermesin..

gunaydinn Ayça

akannehir okurken yoruldum valla..
dişmi cıkartıyo yada boğaz enfeksiyonu olabilirmi atesi varmı kuzeyi

Gunaydıın omer cok hasta balgamı oksurugu ıyıce arttı.dra goturcem bugun.usuttuk mu terledıgı ıcın mıı hasta ettım anlamadım.hmn ust degısıyoz ama..haftasonum yogun gectı.ben de kıslık bısey yapmadım yaaa
gecmiş olsun ömercike

menemen dolap poşetleirne olmaz. çünkü donunca genleştiği için poşeti deler, hava alır.
ben zaten kavanozları buzluğa atmıyorum dolapta duruyor.
kapağı açılmadığı sürece birşey olmaz. konserve yapmış oluyorsun çünkü.
kapağı açılınca 2-3 hafta içinde tüketilmeli.

patlıcan közleme dışında ben etli yemeğini yapıp yarısını buzluğa atıyorum. farklı nasıl atılır bilmiyorum.
ben zaten her yemeğin yarısını buzluğa atarım.

etli yemeği nasıl koyuyon hacı...biz hiç bi zaman bitiremeyiz cöpe gider atayım bari bende buzluğa yer bulursam akannehir
ben bu yaz hep melisaya sebze attım hınca hınç dolu

höyt eskiyi açma culi

senin hamüleliğini de biliyoz giyinip süslenip avcunu yaladığını he he

sus kısss
eskiye maziiii sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

juli; ben yaptığım yemeklerin yarısını; ne olursa olsun saklama kabına ya da algida kaplarına koyup buzluğa atıyorum. yemek olmayınca çıkarıp yiyoruz.

oferta allah yardımcın olsun bacım yaa.
koceye söyle biraz da o kalksın, hep sen olmazki

tekrar gecmiş olsun örtmenim....
bende dvit pek düzenli kullanmadığım için aklıma takılmıstı......

birde akşam rüyamdA doktora gidiyoz ben gidene kadar annem doktorun yanına giriyor melisayı muayene ettiriyor
boğazları hala yaraymış anneme diyom iğne verdimi
evet 10 tane diyo.......

ayy doktoramı götürsem yawwww....

juliicim saol canim

kaç gun oldu ki bir haftayi geçti mi??dr viral mi demişti?eger viralse gitme derim seni rahatlatmak için ilaç verecektir.boşuna antibiyotik vermesin

örtmenim antibiyotik kullanıyoz zaten...bugün 1 hafta olacak..hatta dibinde kaldı bugün vermicem...

juli geçmiş olsun canım

Kuzeyin belli bir rahatsızlığı yok ateşi yok boğazı şiş değil sanırım diş çıkarmaya uğraşıyor yada direk benden rahatsız bana gıcık ne bileyim.şaşırdım kaldım artık niye bu çocuk uyumuyor çarşamba kontrolümüz var doktora soralım diyorum eşime heee getir benmi sallayayım diyecek doktor diyor.varsa bana bir çözüm önerisi olan çok sevinirim gerçekten.

X