2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hayırlı olsun sivricim. zor günler başlıyor demek sizde.
bizim de çok az kaldı sanırım. geri geri gitmeye başladı çünkü

nerde okuon kız?bence aslında prematüre bebelere özel sağlık sigortası yaptırmaları lazım. neyapmayı planlıon kız 8.ayda

prematüre bebeklerin sağlık masrafı fazla oluyor diye 2 yaşına kadar sigortalamıyorlar.
yani baştan hasarlı arazlı kabul ediyorlar.
benim çocuğumu 2 sene sigorta yapmayan kurumu ben 2 yaşından sonra ne ediyim; hayatta yaptırmam o zaman :1closedeyes:

internette bulduğum heryerde okuyorum
formül sütü kaldırıp bildiğin kutu süte geçiş yapacağım.
sebze çorbası yapmayı bırakıp kendi kıymalı sebze yemeklerimizi az tuzla pişirip onu yedireceğim. -rondodan geçirip-
yavaş yavaş bulamaç kahvaltı yerine minik minik lokmacıklar halinde besinleri tek tek vereceğim.
hepsinin tadını ayrı ayrı almasını istiyorum çünkü.
daha var aklımda bazı şeyler, iyice araştırayım da öyle hayata geçireyim

premüter bebeklere bu sağlık sigortasının olmadığını adını hatırlamıyorum izel çelik ufuk üçlüsündeki ufukun spiker eşi var onu izlemiştim tvde onunda bebeği premütere doğmuş o anlatmıştı yaşadıklarını allah yardımcın olsun esmercim bizim uğraşımızın iki katını veriyorsun sen. ben zaten formül sütü gece uyanırsa acıkırsa veriyorum normalde hep keçi sütü alıyorum haftada 3 kg söylüyorum bir haftada tüketiyoruz onu tarhana çorbası kıymalı şehriye çorbası pirinçli tavuk suyu çorbası yapıyorum kereme dr.muz mama ve saydığım yasaklı meyve ve sebze dışında herşeyi vermeye başla demişti bana bizim dr.mama düşmanı.

ne dinlenmesi bacım yaaa 1de yattım gece 4defa uyandı bizim hanımkız her seferinde yarım saat uyanık kaldı şuan uykusuzumn

dünürcüm keremde akşam öyleydi ya noldu bunlara bende çook uykusuzum gözleri kapalı mıkır mıkırdı bütün gece diş çıkartacak diyorum ama hiiç bir belirtide yok iki akşamdan beri ömrümü yedi.

ay cnm noldu buğleme böyle,
öksürü geçtimi peki,

buğlem bu ara iyice sapıtıtı ev kalablık onun etsikis var birde gece öksürkle uyanıyor balgam var boğazında atamıyor sinirlerniyor ağlıyor kendine kızıyor uyumak istyor ama öksürük uyutmuyor geceleri çok sinirli
uyuyamyınca emziryorum öyle uyusun die sinirli sinirli emiyor yerine yatıyorum saat geçiyor bir daha antibiyorikde kullanıyor biraz geçmeye başladı ıhlamur veriyorum hergün
cumartesi gecesi çok güzel uyudu eskisi gb bnde dinlnmiştim o gece

evet ya bizimde ağzı ateş gb ama çıkmıyor belirti var üstte hala patlayack nasıl bir belirtydi anlamdım gittikaydirigubbakcemile3
jel sürüyorum ben yavrmun ağzı ateş gb oluyor dudakları bile

Canım çok geçmiş olsun geçmedimi yaa öksürüğü hala şu ecrinin dr.demişti ıhlamurlu zencefil pekmezli çay ondan bi denesene belki iyigelir boğazındaki balgama

evet ya bizimde ağzı ateş gb ama çıkmıyor belirti var üstte hala patlayack nasıl bir belirtydi anlamdım gittikaydirigubbakcemile3

canım ben jel sürmüyorum ya dr.muz jel anlık rahatlatma verio hiç bir yararı yok bırak kendi kendine acıya alışsın dio ama bende sürmek istiyorum jel özellikle geceleri hangi jeli kullanıosun canım nasıl kullanıosun?

ne dinlenmesi bacım yaaa 1de yattım gece 4defa uyandı bizim hanımkız her seferinde yarım saat uyanık kaldı şuan uykusuzumn

amaaan anasına garezi var buğlemin. akannehir

Sonay Dikkaya.
evet onun bebeği 26 haftalık doğmuştu. ismi Şan galiba.
çok uzun süre kalmıştı hastanede.
artık ezberledim prematüre bebekleri, o kadar çok okudum ki yaşanılanları falan.

formül sütten gına geldi bana. tamam yavrumuz için parasında değiliz ama tamamen ticari olduğunu düşünüyorum.
yeni doğmuş bebek de değil artık.
ben keçi sütü de değil bildiğin inek sütü vereceğim.
pınar'ın ilk adım sütlerini falan da istemiyorum. onların da tadı bir garip formül süt gibi.
sonuçta ben Ayaz'a kırmızı et yediriyorum, çorbasına kıyma koyuyorum o yüzden inek sütüne başlayacağım.

canım eğer bal vermem ben demezsen limon, zencefil azıcık bal, hatta çoookk az karabiber kaynatıp verebilirsin.
boğazını yumuşatıp balgamı atmasına yardımcı olur.

yaa Ayaz'ın alt çene sürekli ıslak sürekli sivilce içinde, kıpkırmızı hep.
dişlerini kaşımaktan helak oluyor bütün gün.
doktor calgol jel verdi. parmağımla sürmeye çalışırken daha dişetine ulaşamadan yalayıp yutuyor herif jeli. sonra da daha isterim diye cırlıyor. :roflol:
süremiyorum ki bir türlü :bbo:

bizimki calgol jel verdi.
ben kendi kızıma kullanmamıştım çünkü etkisi sadece 1 saat demişti.
ama çok zorlanırsan kullan dedi.

sivricim çok merak ettim canım kaç aylık bebeğin

tam 5 ay 16 günlük canım...

maşaallah cnm

beril de bir kaç gündür desteksiz oturuyor 5-10 dk,
bir de dün ilk defa ayağını ağzına götürdüzemuszemus

canım senin kızya erken oturtmalı derler sen oturt erkek bebekleri 6 aydan önce oturtmazlar....

belki duymuşsundur...

benim oğlum oturmayı bilmiyo zaten...

ssağol esmerim benimkide geri geri den ileri sardı....kaydirigubbakcemile3

düşüncelerin benim tarzdan helede bulamaç kahvaltı konusunda...zemuszemus

inş. bir an önce iyileşir ve eski düzenine döner cnm..
:roflol::roflol:

bizim dr.da önermio jelide ben yine alayım gece en azından sürerim yoksa uykusuz gecelerimiz çook olacak.

evet evet o yaşadıklarını anlattıda nekadar şükür halimize dedim resmen pamuklara sarıp büyütmüş bebişini yaa ama şuanda yaşıtlarını yakalamış sen canını sıkma sağlıklı olsunda ben keçi sütü veriyorum canım yaa herşeyi veriorum sonuçta 6 ayı devirdik dr.muzda mama fln tamamen ticari olay dedi salçasız domatessiz yemekler çorbalar yapabilirsin dedi özellikle hergün yoğurt ver bunu unutma dedi.muhallebilere karşı çünkü onların bebeğe kof kilo yaptığını söylüyor.

aaa maşallahı var canım senin oğlan erken hareketlenmiş canım biz 4.ay bittikten sonra destekli oturtmaya başladık şuandada desteksiz oturuyor 6.aydan sonra desteksiz oturtun demişti dr.muz şuanda desteksiz oturuyor yıkanırkende küvetinde iki eliyle küvetini tutup oturarak yıkıyorum.bence oturtmayada başla.

ben en son kendimize yaptığımız tarhana çorbasını verdim.
tarhananın kendiniden tuzu vardı ve çok az acıydı.
pişirirken de azıcık domates ve salça ile nane ekledim. bildiğin çorba yani.
sadece pişiriken azıcık zeytinyağı koymuştum Ayaz'a ayırdıktan sonra kendimizinkine yağ kızdırıp döktüm.

2 haftadır sebze bulamacı içmeyen bebe yarım kavanoz içti bundan.
zaten o sebze çorbası berbat birşey yaa. 40 yıl aç kalsam ancak yerim yani.:dilcikar:
kokusu koku değil tadı tat değil, haklı bebeler yememekte yasakkelime

Canım çok geçmiş olsun geçmedimi yaa öksürüğü hala şu ecrinin dr.demişti ıhlamurlu zencefil pekmezli çay ondan bi denesene belki iyigelir boğazındaki balgama

Ben zaten ıhlamurla bal veriyorum zenceflli içmiyor öğürüyor o yüzden atamıyorum .teşkkürler yinede ilgin için sevgili kaynanacağııı boshayallersmile

şuan beynim durdu julin verdiği detinoxnuydu vallahi evde o kadr ilaç varki yığılı unuttum evde bakar yazarım yada eim arar birazdan ona sorarım .ben ağzı ateş gb yanınca süryorum oda ayaz gibi damağına sürmeden yiyip bitiryor

evet bugünlerde garezi var bana allahtan hayırlsı inş bir an önce değişir :ecrin_bebekda stresimi yorgunluğumu anlayıp huzursuz oluyor bnce

bal veriyorum esmercim ıhlamura pekmez değil bal koyuyorum çoğu zamn zencefiliden öğüsüryor ama karabiberi ekleyeyim bugün iyi aklıma gtrdin sağol canım
ayazında lattamı belirtileri bayağı sürebilyormuş belirnce hen çıkcak diye bişey yokmuş .bazı tanıdıklar belirti olmayıpta sabah dişin çıktığını gördük felan diye yorum yapnalrda var

hakların hayılrıs ateşsiz sızısız bi atlatsalar iyi olacak .jeli buğlemde yiyor damağına ulaşmadan jel bitmiş oluyor :roflol:

yavv betty'nin kızınınki da bir gecede çıktı işte.
bi gün gündüz onlardaydım, ertsi gün dışarda buluştuk işte kızlarla.
iki günde hiçbirşey yoktu.
sonraki gün telefon açtı Gözdenin dişi çıktı dedi. bir gecede çıkmış işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…