2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

demiri ilk defa ayağımda sallamadan yatağında kendi kendine uyuttum inanamıyorum gerçi beşiğide salladım uyutmak için ama olsun yavaş yavaş sallamadanda uyutmaya alıştırmam gerek

ins. devami gelir, ben de bir iki defa biberondan mama vererek uyuttum ama o durumda ne kadar yedigini bilmiyor cok sisiyor, o yüzdne iyi degilmis,

darisi basima

evimize geldik sonunda.
am ahala emmiyo 4 saat bişi vermedim gene emmedi
herhalde buraya kadar mış... ,:gitme:

kızlarrr yardım edin biz ek gıdaya çorbayla başladık çok güzel alıyodu dün teyzeme gittim şeftali vermiş o sırada mutfağa girdim öykü nerdeyse kusucaktı limonda bile böyle ekşitmiyodu yüzünü verdirmedim tabi devamını şimdi çorbasını veriyim dedim ne mümkün ağzına kaşık sokamıyorum onuda almıyo şimdi napıcam ben bi iki gün aramı versem acaba
canım üsteleme biraz bekle yine tekrarlar alacaktır
yada kasığı değiştir..

günaydın kızlar dün ahsteneden geç döndük kaynatam iyi şükrolsun dün gece yoğun bakım dasında tuttular bugün kendi odasına geçti 1 hafta yatarmış en az hastanede akşam kaynanamıda aldık öle geldik bizde 3 saat hastaende bekledik allahtan behçesi kantini güzeldi çocuk parkıda vardı çağan bağıran çocuklara baktı durdu üzmedi beni yanii bizden böle haberler
kız esmer one kız oncacık yere nasıl yatıo ayaz paşam benim küçücük o bee adam gibi yereyatuu döne döne yatsın ben öle yapıyom
gecmiş olsun canım...
hayret böğün çaganumu sikayet etmedün...

ayy evi poh götürüyo ama benim totom kalkmıyo pöfffffff gene çok sıkıcı birgün hep iş hep iş usandım yavv yiteerrr
hele benim evi görsen poh değül lağım götürüyo
Posi Ayaz ilk önce yüzüstünden sırtüstü dönmeye başlamıştı. sonra sırtüstünden yüzüstü döndü.
ters anacım benim bebe.

Ayaz gündüz uykularını alt değiştirme ünitesinde yapıyor, çok seviyor orayı. Camın önünde duruyor ünite, ağaç börtü böcek seyrederken uyuyor.
Dün itibariyle onda da dönmeye başladı.
yani dümdüz değil kenarları yüksek gibi.
demek oluyor ki kendini oradan aşağı atması an meselesi.
nerde yatırcam ben bu çocuğu gündüzleri yaa:bbo:
esmerim sakın yanlız bırakma onda
benim ki park yataktan ayağını cıkarıyor alt kata gectik bugün..

üst komşumdan şikayetçiyim,
bu gece berili 2'ye doğru emzirmeye kalkmıştım film izliyorlar ses olduğu gibi bizim evin içinde,
geçen gece de erken yatmıştım sözde tam uykuya dalmıştımki elektrikli süpürgeyi çalıştırdı gecenin 10,5' unda,elektrikli süpürgenin yerde sürtülüş sesleri bile geliyordu,
kendi ev hanımı erken yatma gibi derdi yok ne de olsa gündüz istediği saatte yatabilir,
biraz da bu şekilde etrafıma zarar veriyor muyum diye düşünse,
onlar taşınalı 3-4 ay kadar oldu hiç muhabbetimiz yok,bir iki kez apartmanda karşılaştık selamlaştık,
bir kere de otobüs durağında karşılaşmıştık hepsi bu ..
nasıl çıkıp uyaracam ben yaa..

basbaya cık cal zili
söyle
sen calısan ve bebeli kadınsın..

julim çok geçmiş olsun melisaya sütünü sağıp versen olmaz mı şimdilik hemen bu kadarmış deme bence hasta olduğu için yapıyo olabilir

saol esracım ama benim sağacak kadar cok sütüm yok artık :1no2:

julicim sütün çokmu azaldı?canım sütün az olduğu içinde uğraşmak istemiyor olabilir melisa hazır lakır lakır biberondan akarken zeki bu veletler yaa.

julicim sütün çokmu azaldı?canım sütün az olduğu içinde uğraşmak istemiyor olabilir melisa hazır lakır lakır biberondan akarken zeki bu veletler yaa.

evet cok azaldı emmedikçe daha da azalıyor
eskiden 3 saat emmese göğüslerim das gibi olurdu şimdi ninemin memeleri gibi sörpük sörpük
ne yiyip ne içsem acaba bu zamandan sonra süt coğalırmı

günaydın kızlar..valizleri tamamlamaya ugraşıyorum çamaşır falan yıkanıyor makinada evi bayagı topladım nerden baksan 25 gun yokuz yiyecekler falan bozulur diye onlarıda götürüyorum çogunu:))
ceyce benim 160 lira olmuş saydım koydum yerine üstüne devam etcem yıl sonuna kadar benim hedefim bakalım nekadar toplancak sonra bankaya atarım..
döviz alabilirsin harcamazsın.
iş bankasında varmış kumbara veriyolar anaahtarı onlarda sen götüüryon her ay hesaba yatıyor ondan yapabilirsin
vadeli hesaba atabilirsin.garantide elma hesabına atabilirsin.
altın hesabı yapabilirsin.
gun boyu net başındasın net bankacılıgından al sat yapabilirsin paranın durumuna göre gunde 20 30 liğra bazen daha az bazen daha fazla kazanabilirsin.kaybedebilirsinde:)

tahin pekmez ye yada helva kuru börülce ve bulgurda acayip süt yapıyo dene istersen canım

günaydın kızlar..valizleri tamamlamaya ugraşıyorum çamaşır falan yıkanıyor makinada evi bayagı topladım nerden baksan 25 gun yokuz yiyecekler falan bozulur diye onlarıda götürüyorum çogunu:))
ceyce benim 160 lira olmuş saydım koydum yerine üstüne devam etcem yıl sonuna kadar benim hedefim bakalım nekadar toplancak sonra bankaya atarım..
iş bankasında varmış kumbara veriyolar anaahtarı onlarda sen götüüryon her ay hesaba yatıyor ondan yapabilirsin
gun boyu net başındasın net bankacılıgından al sat yapabilirsin paranın durumuna göre gunde 20 30 liğra bazen daha az bazen daha fazla kazanabilirsin.kaybedebilirsinde:)

bankaci karisi ecrin kaydirigubbakcemile3

saol posicim
insallah rızkında biraz daha emmek vardır söle 8 aylık falan olsa üzülmezdim ama erken gibi geliyor

Kizlar
Nasilsiniz gecmise bakmadan bi yazayim dedim bazen girmemle cikmam bir oluyor bücürük uyurken büyük oglanida okuldan almama daha vakit varken size bi bakayim.Burda havalar nihayet güzel oldu bizde evde durmuyoruz.Oglani okuldan alinca doktor randevumuz var ikiside asi olacaklar bakalim bu geceyi nasil atlaticaz.1 haftadir hasta olmasinlar diye kendimi paraladim.Ates olursa asi kalir kimbilir ne zaman yapilir bidaha hemen randevu vermiyo bunlar.Büyük oglanda baskiya gelemiyor gene girdik birbirimize dün bu sefer ben küstüm :) Bacak kadar seyle ne dert cekiyorum kücük onun gibi olmaz insallah.Matematikleri cok agirlasti dün okula gittim agliyor anlamamis problemleri gel yapariz dedim yorulmus artik herhalde bana kizdi türkce anlatma anlamiyorum diyor.Hele bi soru vardi ciftcinin 8 tavugu varmis kac tane ayak varmis diye bi güldüm dahada kizdi bana.Bu gün okuldan nasil alacagim bakalim.

günaydın kızlar dün ahsteneden geç döndük kaynatam iyi şükrolsun dün gece yoğun bakım dasında tuttular bugün kendi odasına geçti 1 hafta yatarmış en az hastanede akşam kaynanamıda aldık öle geldik bizde 3 saat hastaende bekledik allahtan behçesi kantini güzeldi çocuk parkıda vardı çağan bağıran çocuklara baktı durdu üzmedi beni yanii bizden böle haberler
kız esmer one kız oncacık yere nasıl yatıo ayaz paşam benim küçücük o bee adam gibi yereyatuu döne döne yatsın ben öle yapıyom
geçmiş olsun cnm
evimize geldik sonunda.
am ahala emmiyo 4 saat bişi vermedim gene emmedi
herhalde buraya kadar mış... ,:gitme:
basbaya cık cal zili
söyle
sen calısan ve bebeli kadınsın..

juli hemen olumsuz düşünme,düzelecektir inş.
rejim yaparken sütün azalıyorsa rejimi bırak bence,melisa 1 yaşına kadar emsin sonra düşünürsün zayıflamayı..
süt yapıcı şeyler ye,iç,
rezene iç,ibrahim saraçoğlu kuru dut,kuru incir,tere... süt yapıyor diyordu,
kuru dut ve inciri denedim gerçekten yapıyor gibi geldi bana,
bir de karanfil,demlediğin çaya bir kaç karanfil at,bence karanfil de süt yapıyor..
kızlar bu ara rapunzelle krizalit hiç gelmiyor
varmı bilen duyan gören
rapunzel tatile gideckti en son,
krizalit arada girip kayboluyor..
ben chileki merak ediyorum uzun zamandır girmiyor:sm_confused:

evet cok azaldı emmedikçe daha da azalıyor
eskiden 3 saat emmese göğüslerim das gibi olurdu şimdi ninemin memeleri gibi sörpük sörpük
ne yiyip ne içsem acaba bu zamandan sonra süt coğalırmı

Canım moralini bozma melisa doya doya 6 ay anne sütünü aldı.annesinin sütünü hiç alamayan bebişlerde var artık nasıl olsa ek gıdaya da geçti sen yine emzirmeye çalış.

kız ecrin kocişinin bankacı olduğu belli her haltı biliosun.ben yine koyarsam kesin harcarım onu hemen birşeyler yapmam lazım.

tamam canım..
şimdi dondurma ile humana içeyim....

hp benim yüüzmden kilo vereyim die :sinifsinif::gitme:

canım moralıni bozma dere otu diyodu arkadaşlar arttırıyor diye yanlış hatırlamıyorsam.

X