2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kocam aradı şimdi.
Ayaz'ı anakuacğına oturtup meyvesini yedirirken, bebe atmış kendini aşağı. akannehir
Sağa bi dönmüş koltuğa yapışmış, anakucağıda üstüne.
Kaplumbağa gibi sırtına binmiş evi. :KK1:
Demek ki artık anakucağının da devri kapandı, orada bile dönüyor kurtlu bebe

aneyyyyy bu 2010 bebeleri bayağı kurtlandı son zamanlarda. yerim ben onu
. yerde bile bırakılmayacak bunlar dün bende yatırdım yere döne döne döne koltuğun altına gelmiş kafayı kaldırıyor vuruyor kafayı kaldırıyor vuruyor. koltukta bırakamayacağız yakında salonda

bu arada drumun hemşiresi aradım şimdi hemenpaylaşayım;

1- 1 yaşına kadar kesinlikle kaynatılmış su dedi. (tadı pek çirkin oluyor zevkini alamıyor bebe)
2- sinek ısırıkları için fenistil jel ( rahatlatırmış kaşınırsa diye) odasına likit fişe takılanlardan ya da tabletlerden koyabilirmişiz. fakat kesinlikle vücuduna off sinek kovar tarzı şeyler yasak
3- güneş koruyucu sadece deniz kenarında ya da denize girerken. şehir içinde gerek yok dedi. marka mustela ya da coppertone (50 faktör) ama tercihimiz mustela dedi

Ayy ayyy biz bunları nerelere koyacaz yok yok bunları yer paklıo başka bişey değilde tabi yerde duranı ondanda sıkılolar.allah korumuş ayazı başladık yaramazlıklara.

hemde nasıl başladı yaa..
yüzüne çarşaf kapatıyor sonra altında eller ayaklar çırpınıyor ama açmıyor.
biri gelip açacakmış, açarken de ona cee yapacakmış.
adam oldu başımıza da oyun istiyor akannehir

kaydirigubbakcemile3 hadi ya yakında yürür
buranın en küçüğü benim oğlum sanırsam
31.01.2010 23:45 kaydirigubbakcemile3

boyut olarak da en küçük benimki :KK1:

amanınnn esmer dikkat etmek lazım geçen bizimkide mama sandalyeinden uçacaktı neydeyse.benin ödüm kopuyor bu ufaklıkların ne zaman hamle yapacağı da belli olmuyor.en iyisi yerde debelensinler.ben hep yerde tutuyorum eşimde diyorki koltukta oturmak onun için ne kadarda ulaşılmaz bir durumdur dimi...adam olayı nerden bağlıyor hey allahım yaaa.

benimki de hep yerde.
dün döne döne koltuğun altına kaçmış, bi baktım bebe yok.
çığlık sesi geldi de buldum sonunda :roflol:

aneyyyyy bu 2010 bebeleri bayağı kurtlandı son zamanlarda. yerim ben onu
. yerde bile bırakılmayacak bunlar dün bende yatırdım yere döne döne döne koltuğun altına gelmiş kafayı kaldırıyor vuruyor kafayı kaldırıyor vuruyor. koltukta bırakamayacağız yakında salonda

aynısını yaptı işte benimkide.
manyak ayol bu bebeler kaydirigubbakcemile3

bu arada drumun hemşiresi aradım şimdi hemenpaylaşayım;

1- 1 yaşına kadar kesinlikle kaynatılmış su dedi. (tadı pek çirkin oluyor zevkini alamıyor bebe)
2- sinek ısırıkları için fenistil jel ( rahatlatırmış kaşınırsa diye) odasına likit fişe takılanlardan ya da tabletlerden koyabilirmişiz. fakat kesinlikle vücuduna off sinek kovar tarzı şeyler yasak
3- güneş koruyucu sadece deniz kenarında ya da denize girerken. şehir içinde gerek yok dedi. marka mustela ya da coppertone (50 faktör) ama tercihimiz mustela dedi

madde 1'i ihlal edeli 3 hafta oluyor.
bize de kaynatılınca içindki mineraller yok oluyor dediler. bana da zaten zor geliyordu bıraktım kaynatmayı.
madde 2'yi de kendim çürüttüm. odaya takılan likitler -en azından raid- hiiiçbir işe yaramıyor. sabah kafasında 6 ısırıkla uyandı yavrucak :bbo:
madde 3 benden geçti :KK1: bizim doktor da şehir içinde güneş kremine hayır diyor.

YA KIZLAR PEKı BıZE YAPMADI...çok ilgili bzm sağlık ocağındakiler sağolsunlar hatta bu ağızdan olan aşıyı ben sormadan direk hemşiremiz kendisi söyledi...bu ay dan itibaren sağlık bakanlığı göndermedi yapılmayacak dedi...ve bize yapılmadı...

ceycecim benimki 6 ay 8 günlük erkenden sıralıyo yaramaz

Cssa kız ısırıyormu parmağını fln ayy yerim ben onu.

hemde nasıl başladı yaa..
yüzüne çarşaf kapatıyor sonra altında eller ayaklar çırpınıyor ama açmıyor.
biri gelip açacakmış, açarken de ona cee yapacakmış.
adam oldu başımıza da oyun istiyor akannehir

boyut olarak da en küçük benimki :KK1:

benimki de hep yerde.
dün döne döne koltuğun altına kaçmış, bi baktım bebe yok.
çığlık sesi geldi de buldum sonunda :roflol:

aynısını yaptı işte benimkide.
manyak ayol bu bebeler kaydirigubbakcemile3

madde 1'i ihlal edeli 3 hafta oluyor.
bize de kaynatılınca içindki mineraller yok oluyor dediler. bana da zaten zor geliyordu bıraktım kaynatmayı.
madde 2'yi de kendim çürüttüm. odaya takılan likitler -en azından raid- hiiiçbir işe yaramıyor. sabah kafasında 6 ısırıkla uyandı yavrucak :bbo:
madde 3 benden geçti :KK1: bizim doktor da şehir içinde güneş kremine hayır diyor.

allahım büyümüşler akıllanmışlarda oyun isterlermiş bunlar bizi suya götürüp susuz getirirler. ebat olarak bakmayacan şekerim ay ve gün olarak abileri ayaz.

YA KIZLAR PEKİ BİZE YAPMADI...çok ilgili bzm sağlık ocağındakiler sağolsunlar hatta bu ağızdan olan aşıyı ben sormadan direk hemşiremiz kendisi söyledi...bu ay dan itibaren sağlık bakanlığı göndermedi yapılmayacak dedi...ve bize yapılmadı...

bize 17 haziranda yaptılar sağlık ocağında. enterean araştırılması lazım bence ben bu aşı önemli diye biliyorum

kızlar şimdi eşim aradı acayip sinirlendim acayip.ağbisinin tayini çıkmış gidip görmüşler yeri eltim hanfendi hiç beğenmemiş moralide çok bozukmuş o yüzden neymiş haftasonu gidelim moral verelim diyor.hemde 4 saatlik yol gideceğiz.sanki şimdi etilerdemi oturuyorlar dedim şu şımarıklığa bakarmısnız ben burda aylarca doğum yaptıktan sonra neler çektim işsizlik parasızlık kimse moral vereyim demedi.zaten dünden beri ağzında geveliyip duruyordu kaynanamla konuşmuş ben eltimi arayıp dertleşecekmişim hey allahım deli oldum ya.bazı insanlar ne kadarda kıymet bildiriyorlar kendilerine ben köle gibi çalışayım eve üç kuruş katkım olsun diye hap kadar minnacık evde oturayım.fedakarlığın alasını yapayım öte yandan öbür gelin evde oturmaktan hergün birazdaha şişsin poposunu kaldıramasın.bir eli yağda bir eli bağda misali kocası deli gibi para kazanmasına karşın kayınvalidemler hala onlara yardım ediyorlar.benim yaşadıklarımı az çok sizlerde biliyorsunuz.ayyy çok sinirliyim kapadım şimdi telefonu eşimin yüzüne bu ne anlayışsızlıktır ya.bir haftasonum var onuda eltimi teselli ederek geçirecekmişim

kızlar şimdi eşim aradı acayip sinirlendim acayip.ağbisinin tayini çıkmış gidip görmüşler yeri eltim hanfendi hiç beğenmemiş moralide çok bozukmuş o yüzden neymiş haftasonu gidelim moral verelim diyor.hemde 4 saatlik yol gideceğiz.sanki şimdi etilerdemi oturuyorlar dedim şu şımarıklığa bakarmısnız ben burda aylarca doğum yaptıktan sonra neler çektim işsizlik parasızlık kimse moral vereyim demedi.zaten dünden beri ağzında geveliyip duruyordu kaynanamla konuşmuş ben eltimi arayıp dertleşecekmişim hey allahım deli oldum ya.bazı insanlar ne kadarda kıymet bildiriyorlar kendilerine ben köle gibi çalışayım eve üç kuruş katkım olsun diye hap kadar minnacık evde oturayım.fedakarlığın alasını yapayım öte yandan öbür gelin evde oturmaktan hergün birazdaha şişsin poposunu kaldıramasın.bir eli yağda bir eli bağda misali kocası deli gibi para kazanmasına karşın kayınvalidemler hala onlara yardım ediyorlar.benim yaşadıklarımı az çok sizlerde biliyorsunuz.ayyy çok sinirliyim kapadım şimdi telefonu eşimin yüzüne bu ne anlayışsızlıktır ya.bir haftasonum var onuda eltimi teselli ederek geçirecekmişim

benim derdim bana yetiyor. teselli etmek istersem telefonla kendi istediğim zaman ve istersem ararım. haftasonunu oğlumla geçirmek istiyorum de.

ayy sinir oluyorum şu eşlerin böyle yapmasına
bende senle aynı sorunları yaşadım eşim ve ben 5 ay işsiz kaldık 2008de kimse ne aradı ne sordu nede bildi
benimde 1 eltim var aynı hanfendi eşi kaynanam el üstünde tutyorlar kaynanm evi verdi ona ne kira derdi ne bişey dediği dedik çaldığı düdük misali
bişey olduğu zamn ara et diyolar neymiş evlilk yıldönümlerinde aramamışız onu laf ediyorlar burda ne haldesin hem çocuk hem ev -iş demiyorlar ilgi bekliyolar
eşim ilk zmanlar çok takıyodu şimdi hepsinin lafını veriyor artık oda görüyor
senin eşinide dolduruşa getiryolar belli gitme zaten senin bi hafta sonun var yorgunsun işe yeni başladın zor günler geçirdin
ne kadr saygıszlar ben gidemem de hasta olur yola dayanamaz de gitme yada çalışyorum de boşver
sütün azaldı zaten stres yapma

işte şekerim sen saçını süpürge ettiğin ve hep alttan aldığın için kıymet bilinmezsin biraz cazgır olsan bak senden kıymetlisi olmaz insan oğlu onu pohpohlayanı değilde tepesini edeni daha çok sever kıymet bilir yaşayıp öğrendiğim bişey buda benim

slm kızlar öğleden önce kızımın yanına gittim yeni uyumuş,
sabah 7 olmadan uyanmıştı,o saate kadar uyumamış,
ben de uyuduğu oda gürültülü diye bebeklerin uyuduğu odaya götüreyim dedim gözünü açtı,
götürdüm emzirdim az emdi uyandı,bekledim bayağı ama ne emdi ne uyudu,
ben de yemek saati geldi diye döndüm,
saat 2 de tekrar gittim yeni uyumuş yine,
geri döndüm,sabahki emdiğiyle duruyor diyebilirim öğleden önce gittiğimde çok az emmişti çünkü..

ayy sinir oluyorum şu eşlerin böyle yapmasına
bende senle aynı sorunları yaşadım eşim ve ben 5 ay işsiz kaldık 2008de kimse ne aradı ne sordu nede bildi
benimde 1 eltim var aynı hanfendi eşi kaynanam el üstünde tutyorlar kaynanm evi verdi ona ne kira derdi ne bişey dediği dedik çaldığı düdük misali
bişey olduğu zamn ara et diyolar neymiş evlilk yıldönümlerinde aramamışız onu laf ediyorlar burda ne haldesin hem çocuk hem ev -iş demiyorlar ilgi bekliyolar
eşim ilk zmanlar çok takıyodu şimdi hepsinin lafını veriyor artık oda görüyor
senin eşinide dolduruşa getiryolar belli gitme zaten senin bi hafta sonun var yorgunsun işe yeni başladın zor günler geçirdin
ne kadr saygıszlar ben gidemem de hasta olur yola dayanamaz de gitme yada çalışyorum de boşver
sütün azaldı zaten stres yapma

evet sütte azaldı çok gerginim ağlamak istiyorum şimdi akşam evde kıyamet kopacak birde hemen senin ailen benim ailem meselesine döndü iş.akşam ben alayım Kuzeyi annemden bari geçte giderim eve biraz oyalanırım böylece.yoksa patlayacağım adama zaten içimde aylardır tutttuğum dolu şey var.

bu arada ne çok yazmışsınız kızımın yanına gitmeden önce alıntı yapmıştım
ama baktım geçmişi oku oku bitmiyor sayfayı kapadım gittim,
tabi alıntılar da gitti,
aklımda kalanları cevaplayayım,
delf egenin dişi hayırlı olsun,
ecrin sağlık ocağındakilerin tutumuna çok kızdım şikayet etmekle iyi etmişsin..
oferta benim de sütüm azaldı eskisi gibi çok sertleşmiyor göğsüm,
ben günde 1 bardak rezene içiyordum 2 ye çıkarayım,
hatta şuan ikinciyi içiyorum bile..
bir de eltinin olayına çok kızdım senin yerinde ben olsam aynı tepkiyi gösterirdim..
bence gitme cnm,hafta sonunu dinlenerek eşinle çocuğunla geçir..

''ama soran erkek kardeşin değil miydi?
kız blöf yaptı ya da yapmadı orasını bilemem de; eğer yaşadıysa ve bu sorulduysa yalan mı söylemesi daha iyiydi?
gerçi bana göre baştan böyle birşeyin sorulması hem yanlış hem de çocukça. ''

esmer mesajın tam olarak aklımda kalmamıştı mesajlarından arayıp buldum..
ikisi de birbirine sormuş hem de ilk görüşmelerinde,
kız ilk görüşmede sadece tlf la görüştük demiş yani dürüstlüğü başta yapmamış,
sonradan nasıl konu açıldı bilmiyorum ama olaylar anlattığım gibi gelişmiş..
neyse kardeşimin meselesini burada paylaşmam pek doğru olmadığı kanaatine vardım ve mesajı sildim..
kardeşim kendince en doğrusunu yapmış,umarım ikisi için de hayırlı olan budur..

''ama soran erkek kardeşin değil miydi?
kız blöf yaptı ya da yapmadı orasını bilemem de; eğer yaşadıysa ve bu sorulduysa yalan mı söylemesi daha iyiydi?
gerçi bana göre baştan böyle birşeyin sorulması hem yanlış hem de çocukça. ''

esmer mesajın tam olarak aklımda kalmamıştı mesajlarından arayıp buldum..
ikisi de birbirine sormuş hem de ilk görüşmelerinde,
kız ilk görüşmede sadece tlf la görüştük demiş yani dürüstlüğü başta yapmamış,
sonradan nasıl konu açıldı bilmiyorum ama olaylar anlattığım gibi gelişmiş..
neyse kardeşimin meselesini burada paylaşmam pek doğru olmadığı kanaatine vardım ve mesajı sildim..
kardeşim kendince en doğrusunu yapmış,umarım ikisi için de hayırlı olan budur..

sen mesajı sildiysen bize de konuyu kapatmak düşer o zaman.
umarım hayırlısı olur ikisi içinde.

mervetalha ben de kızıma iki gündür elma suyu veriyorum,
ilk gün 10 ml verdim dün 15 ml,ben suluğuna koyup öyle veriyorum,
ne çok sevdi ne de sevmedi,cork cork olmasa da yavaş yavaş içti,
bugün yine elma verecem,
yarında havucu denemeyi düşünüyorum,

evet sütte azaldı çok gerginim ağlamak istiyorum şimdi akşam evde kıyamet kopacak birde hemen senin ailen benim ailem meselesine döndü iş.akşam ben alayım Kuzeyi annemden bari geçte giderim eve biraz oyalanırım böylece.yoksa patlayacağım adama zaten içimde aylardır tutttuğum dolu şey var.

işte insan doluyor doluyor sonra patlıyor en sonunda sen suçlu oluyosun .dolduğunu günlerce bilmezler en sonunda patlak verirsn ondada suçlu olur çıkarsın
sen yinede sinrlerine sakin ol canım kuzeyi sen al biraz annende otur öyle git eve güzelce konuş çok yorgun olduğunu söyle
senin alien benim ailem sorunlarını bnde yaşadım ve hala ara sıra yaşıyorum ama en sonunda kavga ettik o gün konuştuk ben ona güzel bi dille anlattım ne sen benim ailee laf et nede ben senin deidm anlaştık şimdi hiç uzatmıyoruz bile sende öyle yap en sonunda pes edecektir.

canim ya dert etmemeye calis gitme de hicbiyere canim zaten kücük beben var üstüne üstük de calisiyorsun..
benim eismin abilerinden biri de ögretmen oldugu halde cok lüks yasiyorlar, esimin tokiden taksinlerini hala ödedigi bir ev vardi, gitmis vekaletnamesiyle onu satip adam kendine ev almis. gel de kocana bunu anlat cok kizsa da kardesine hiiccc bana belli etmiyor, bu adamlarin hepsi böyle demek

X