2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ya kızlar çok kötü idrar yolları enfeksiyonuna yakalandım. ilaçta kullanamam napacaksam uff...kurtulamadım şu idrar yolu enfeksiyonundan..

fatma geçmiş olsun canım dr git bence emzirirken kullanabileceğin bi ilaç vardır belki

canım ek gıdalara geçişte ıkınmalar, kıvranmalar çok oluyor genelde.
ne zaman, neyle başlarsan başla, pek farketmiyor.
ama bence eğer tattırmak için veriyorsan meyve, sebze ya da yoğurt falan ver. muhallebi süt bazlı olduğu için çok da değişik değil aslında. diğerleri tamamen farklı tat çünkü

ya kızlar çok kötü idrar yolları enfeksiyonuna yakalandım. ilaçta kullanamam napacaksam uff...kurtulamadım şu idrar yolu enfeksiyonundan..

geçmiş olsun canım.

ya ben bu emzirmekte hiç ilaç kullanılmamasına takığım aslında.
Türkiyedeki doktorlar ya da hemşirelerin emzirme konusunda çok yetersiz olduğunu düşünüyorum ben.
Yabancı kaynaklı yazıların çoğunda çok çok ağır ilaç kullanılmadığı sürece emzirme kesilmemeli yazıyor.
Aslında birçok antibiyotik emzirmeyle uyumlu. Emzirirklen alınması sakıncalıdır değil, yeterli kilinik çalışma yoktur yazıyor prespektüslerinde.

günaydınlarropuyorumnanaktan
irem hanımda dünden belli dönmeye başladı
maşaallah ireme cnm
feyza taha gece ağladı gittim odasına üstündeki örtüyü açmış
dikey yatırmıştım yatay dönmüş oğlum bu ne hal diyorum gece yarısı
kıkır kıkır gülüyo
bizimki de öyle,dikey yatırıyorum yatay oluyo
ayy maşaallah
ne güzel yaaaa
bizim de payımıza uykusuzluk düştü yine:1no2:
bu gece çok sıkıntılıydı zırt pırt kalktı,saat 5'e kadar doğru düzgün uyku yüzü görmedim diyebilirim,
5,15'ten 7'ye kadar deliksiz uyudum sadece, o da 2 saat bile değil:çok üzgünüm:kafamçokkarıştımirmirmirmirmirmirmirmir
uykusuzluktan başım ağriii:bbo:

cnm damak tadı alışsın diye o kadar çok verilmez kiakannehir
bir çay kaşığıyla başlamak lazım bildiğim kadarıyla..

Son düzenleyen: Moderatör:
gunaydinnnnn

sced,mikrop almadikca ishal degildir.belki dedigiin gibi klimadan etkilenmiştir.

fatma,emzirirkende kullanabilecegin ilaç vardir gebeyken kullananlar vardi diye hatirliyorum.bebegin kakasının rengini degiştirebilirmiş kullandigin antibiyotik ama bebege zarar vermezmiş.

esrabağirsaklar tanişmadi tabi sindirimi daha zor olan besinlerle henuz.bu kocalar cok bilir zaten:))

cnm dr git,belki emzirirken kullanabileceğin ilaç yazar,kendiliğinden geçmesini bekleme,
ilaçla tedavisi çok kolay..

kızlar çok sağolun doktorumu aradım şimdi bi ilaç söyledi onu yazdırayımda alayım bari geçer inşallah..

günaydın canım klima yapıyordur klimanın yönünü tavana doğru ayarla tavana üfürsün aşağıda yöndeyse dirk olarak etkiler tabiki yada yediği bişeyden de olabilr bu ara salgın varmış

Canım taha da öğleydi gün kızlar dalga geçti bende ama aradım doktora
sordum kaydirigubbakcemile3 rengi sarıysa normal dedi
eğer yeşil ve sumuksu olur ve günde 7 kere olursa probelem olur dedi

canım merhaba. klima çarpmış olabilir. evt hava çok sıcak biliyorum ama pencere açsan onun yerine. ben çok korktuğum için daha klima açamıyorum cıbıldak yatırıyorum

klimayı kapattım bakalım inşallah üşütmemiştir
klimanın yönünü yukarı ayarlamak gibi bi şansım yok klimanın bulunduğu yerden dolayı
ece uyuduğu zaman çalıştırcam klimayı bi de öyle deneyelim bakalım

merve taha nasıl oldu şimdi?normale döndü mü
günde 7 kere çok fazlaymış ya panik yapmama gerek yok demekki

pirinçli şeyler gaz yapıyor biraz da kabız yapıyor diye biliyorum tadımlık olarak meyvelerden ve yoğurttan başlasan daha iyi olur sanki canım
2-3 çay kaşığı meyve suyu ya da yoğurt verebilirsin

geçmiş olsun canım

scedcedu; canım taha aynı sıvı kakası hala düzelmedi
ama rengi sarı ve doktorun dediği gibi günde 7 kere çok fazla
olduğundan ki öğle bi durum olmadığından
paniklemeye gerek yok
eceninde sarı mı rengi ?

esmer sced zaten elma suyu veriyordum 3-4 kaşık hafta sonu babaannemizin bahçesinden havuç getirdim demir için ekmiş dünle bugünde havuç suyu verdim dün akşam vermedm hiç uyanmadan uyudu rahatsız etti kuzumu vermeyeceğim artık

ben ek gıda için bıraz daha bekliycem 4 ayı yeni doldu
anne sütünu bol alsın istiyorum sütüm yeterse
ilelebek diğerlerini yiycek zaten kaydirigubbakcemile3

oooh nihayet gelebildim elektrikler yoktu şimdi geldi çok şey kaçırdımmı yokken kızlar

ayazı sorma cingöz heçç şaşırmadım zatii ama senin şu tavuk gb mirmirmirmirerken yatıyon ya birde 8 saat uyuyosun hastayım vallaha ayaklanmaya başlarsa o uykuları çok araycaksın git gide yaramaz olcaklar çünkü delikafadulden benimkide artık gecede 2 kere kalkıyor doymuyor bnde çok mamaya alışmasın die yatrken mama vermiyorum ama kafam kazan gb uyanıyorum-tatlicadiarzu-
yaa şeyy :kedi::kedi: korktum ishal felan olarsa diye

klava: tam sopalıksın merve

benimde böbrekte taş olduğu için sık sık olur emzirirken ve hamileykende kullanabileceğin ilçalar var bol bol su iç ve ayaklarını sıcak tut canım geçmiş olsun
12 kişi görünüyo aşağıda kimse yazmıyoooooo

herkes işe dalıyor galiba ev hanımlara eve çocuğa -çalışanlar iş yerindeki işe derken bi ara sessiz oluyor

rengarenkcim ablanın kullandığı o bebek tariflerinin olduğu kitabı aldım çook hoşuma gitti sabırsızlanıyorum içindeki tarifleri oğluşuma yapmak için

selam kızlar gizlice size bakıp geri çıkayım dedim off ya çok özledim sizle sohbeti giremiyorumki ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…