2009 Şubat Anneleri

hehehe kaydirigubbakcemile3 valla doğrusun.

ben fazla yiyemiyorum zatii..daha çok meyve yiyesim var. bıraksalar bütün gün meyveyle geçiririm. ama bebiş de bırakmıyo. accuk acıkayım gurul gurul. ama iştah yok. yemek istemiyorum. gurulduyo. sonra iki lokma alıyorum tıkanıyorum. zaten et tavuk balık yağlı şeyler midem almıyo. geriye de ne kalıyo işte öyle bişeyler yiyorum.

genelde kahvaltılık tarzı çorba gibi hafif şeyler. bol bol meyve.

aynen cnm bende hiç yiyemiyorum yağlı şeylerden hele soğandan nefret ediyorum artık kokusunu bile alınca çıkartıyorum açıkçası herşey kokuyo bana eşim bile desem yeri :KK43: oda bu duruma çok üzülüyo doğal olarak çok titiz biri ama bana öyle geliyo :KK43: geçecek bu günler umarım..

ayyy canım gerçektenmi korktum şimdi zorla içeyim bari

canıımm korktuğun için değil hem kendini düşün hemde bebeğini öyle iç suyu :)) doktorum ne kadar yediğimi içtiğimiçıkarırsam çıkarayım bir damla dahi olsa midemde yiyecek bebek onunla besleniyomuş yani onların aç kalma gibi biihtimali yok denecek kadar az..

slm kızlar.11+3 günlük hamileyim ve inşallah şubat annesi olacağım.allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin.

canıımm korktuğun için değil hem kendini düşün hemde bebeğini öyle iç suyu :)) doktorum ne kadar yediğimi içtiğimiçıkarırsam çıkarayım bir damla dahi olsa midemde yiyecek bebek onunla besleniyomuş yani onların aç kalma gibi biihtimali yok denecek kadar az..

haklısın benim ilk dönemlerim çok zor geçti 2 hafta kadar hastanede yatmak zorunda kaldım içtiğim suyu bile çıkardığım için afedersiniz wc ye bile çıkamıyodum dr aradım hemen gel hastaneye dedi gittim serum taktılar 3 gün kaldım sonra çıktım yine aynısı oldum ve 5 gün daha kaldım sonra 10 şişede evde kullandım yani 40 şişe falan serum yedim o günler çok kötüydü şimdiki halime şükrediyorum şimdi günde 1 veya 2 defa oluyo onu önemsemiyorum bile ötekilerinin yanında hiçbişi olarak değerlendiriyorum yerimseniben

haklısın benim ilk dönemlerim çok zor geçti 2 hafta kadar hastanede yatmak zorunda kaldım içtiğim suyu bile çıkardığım için afedersiniz wc ye bile çıkamıyodum dr aradım hemen gel hastaneye dedi gittim serum taktılar 3 gün kaldım sonra çıktım yine aynısı oldum ve 5 gün daha kaldım sonra 10 şişede evde kullandım yani 40 şişe falan serum yedim o günler çok kötüydü şimdiki halime şükrediyorum şimdi günde 1 veya 2 defa oluyo onu önemsemiyorum bile ötekilerinin yanında hiçbişi olarak değerlendiriyorum yerimseniben

haklısın cnm çok geçmiş olsun sanada bende çok feci geçirdim 2 ayımı düşük riskim yüksek çıktı yemeden içmeden kesildim ağlaya ağlaya öldüm günlerce 6 tane progestan içiyodum günde sarhoş gibi geziyodum evde o yüzden hep dua ediyorum bi daha allahım o kötü günleri yaşatmasın diye hep içimde korkuyla yaşıyorum şu 3ay bitti 3 ayı daha atlatsam şöyle bi 6 aylık olsa anca rahatlıcam herhalde umarım sağlıklı bi şekilde alırız bebeklerimizi kucağımıza..:nazar::nazar:

canım senin hamileliğin çok zor geçmiş inş bundan sonra zorluk çekmezsin Allaha şükür benim miğdem hiç bulanmadı ama bendede bel ağrısı çok oda olmasa zaten hamileliğimin farkına varmıcam oda bi güzellik bence bebişim annesini düşünüyo yorulmayım dinleneyim diye yapıyo diyorum ben kendimi böyle motive ediyorum tavsiye ederim. su konusuna gelince su hamilelikte çok fayda sağlıyo gerçi arkadaşlar yazmış yaralarını bende bitane daha ekliyim vvücudun nemini sağladığından bol su içenin vücudu daha geç çatlıyo hatta hiç çatlamıyomuş

canım senin hamileliğin çok zor geçmiş inş bundan sonra zorluk çekmezsin Allaha şükür benim miğdem hiç bulanmadı ama bendede bel ağrısı çok oda olmasa zaten hamileliğimin farkına varmıcam oda bi güzellik bence bebişim annesini düşünüyo yorulmayım dinleneyim diye yapıyo diyorum ben kendimi böyle motive ediyorum tavsiye ederim. su konusuna gelince su hamilelikte çok fayda sağlıyo gerçi arkadaşlar yazmış yaralarını bende bitane daha ekliyim vvücudun nemini sağladığından bol su içenin vücudu daha geç çatlıyo hatta hiç çatlamıyomuş

walla benim şimdiden başladı çatlamaya en çok su içen benimdir eminim içinizde 2 lt den fazla içiyorum yinede çatlıyo.. :))))

bayanlar bugün sitede sorun yoktu herhalde
ne kadar çok sayfa olmuş akşamdan beri :)

yeni gelenler hoşgeldiniz

su içmeyi hiç ihmal etmeyin arkadaşlar
ben normalde içemezdim ama benim de düşük riskiyle başladığından sürekli drum bol su iç diyor
3. aya girerken progestanı bıraktırdı drum ama hala şu kahverengi lekelenmeler devam ediyor
cuma gününü iple çekiyorum
bu gün işteydim geldiğimde düne göre daha fazla akıntıyla karışık kahverengilik geldi yine moralim bozuldu
tam oh herşey yolunda dediğimizde pişşt ben buradayım diyor benim yaramaz :S

hemen suyumu yanıma alıp uzandım yazdıklarınız okudum

bu arada sitede dolaşırken çatlaklar için en doğal yöntem olarak zeytinyağını tavsiye ettiklerini gördüm

walla benim şimdiden başladı çatlamaya en çok su içen benimdir eminim içinizde 2 lt den fazla içiyorum yinede çatlıyo.. :))))

canım bende çok içerim bazen 3 ltyi bile buluyo ama maşallah bi çatlama olmadı bende bende etraftan duyduğum kadarını söylüyorum öncedende çok içermiydin yoksa hamileliktemi içmeye başladın ben öncedende içerdim neyse ya tek derdimiz çatlak olsa keşke senin nekadarlık oldu benim bugün 13.hafta bitti

bayanlar bugün sitede sorun yoktu herhalde
ne kadar çok sayfa olmuş akşamdan beri :dance:

yeni gelenler hoşgeldiniz

su içmeyi hiç ihmal etmeyin arkadaşlar
ben normalde içemezdim ama benim de düşük riskiyle başladığından sürekli dr.um bol su iç diyor
3. aya girerken progestanı bıraktırdı drum ama hala şu kahverengi lekelenmeler devam ediyor
cuma gününü iple çekiyorum
bu gün işteydim geldiğimde düne göre daha fazla akıntıyla karışık kahverengilik geldi yine moralim bozuldu:sm_confused:
tam oh herşey yolunda dediğimizde pişşt ben buradayım diyor benim yaramaz

hemen suyumu yanıma alıp uzandım yazdıklarınız okudum

bu arada sitede dolaşırken çatlaklar için en doğal yöntem olarak zeytinyağını tavsiye ettiklerini gördüm

Nisan dr kontrolün nasıl geçti?

banada badem yağını tavsiye ettiler cnm çatlak için.. ayrıca lekelenmelerinin 3 ayın bitmesine rağmen normal bi durummu benim ilk 2 ay bir kaç damla şeklinde olmuştu ve sonra bi daha olmadı günde 6 tane vermişti doktorum progestanı çokta yaradı hemen kesiyodu allahıma çok şükür 6-7 haftadır iyiyim o konuda bide şu bulantılar olmasa tam süper olcak.. :)))

canım sen bol bol dinlenmeye bak al suyunu eline ohhh benim Allaha şükür şimdiye kadr bi sorunum olmadı inş seninkide en kısa zamanda geçer çalışma tempon yüksekmi çokmu yoruluyosun?cuma günü dr mı gitcen

canım bende çok içerim bazen 3 ltyi bile buluyo ama maşallah bi çatlama olmadı bende bende etraftan duyduğum kadarını söylüyorum öncedende çok içermiydin yoksa hamileliktemi içmeye başladın ben öncedende içerdim neyse ya tek derdimiz çatlak olsa keşke senin nekadarlık oldu benim bugün 13.hafta bitti

cnm ben önceden daha çok içiyodum şimdi bulantım çok diye 2 lt falan içiyorum benim tenim sert çatlamaya müsait esnek değil malesef ama böyle taş gibi :):):) benimde 13+2 günlük oldu 2 gün sonra kotrolüm var kocaelidesin sanırım eşimin anneannesi dayısı orda oturuyor sık sık geliriz onlar derincede yenikentte oturuyorlar serinmiş oralar biz yanıyoz burda :KK43:

benim de lekelenmelerim uzun süreden beri yoktu ta ki geçen haftaya kadar
insanın çok siniri bozuluyor

wcye gitmekten korkar oluyorum
allahtan işim çok yoğun değil danışmanlık yapıyorum otellere ayda 8 gün sadece
dr'um bırakma dedi
bırakırsan bir daha evde kendi kendine çok kuruntu yaparsın dedi :)

benim de lekelenmelerim uzun süreden beri yoktu ta ki geçen haftaya kadar
insanın çok siniri bozuluyor

wcye gitmekten korkar oluyorum
allahtan işim çok yoğun değil danışmanlık yapıyorum otellere ayda 8 gün sadece
dr'um bırakma dedi
bırakırsan bir daha evde kendi kendine çok kuruntu yaparsın dedi :)

umarım yoluna girer herşey bende aynı ödüm kopuyodu wc ye giderken ama ne kadar korkarsan düşünürsen ve üzülürsen o kadar oluyo hala bakıyorum biey varmı diye wc detik gibi bişey oldu çıktı :) dikkat et kendine

kızar hepinize iyi akşamlar yarın görüşmek üzere hoşçakalın (uyumam lazım baş ağrımın birazhafiflemesi için)

nisannn şimdi o gebelik testini görünce senin resminde o ilk test aklıma geldi. ne komiktim yaaaa kaydirigubbakcemile3

ben yine yoktur diyorum ama bi yandan felaket mide ağrılarım var.. kesin olmadığından emin olayım da mide ilaçlarımı içeyim diye aldım.

hani çıkmayacak ya idrarı döktüm saate baktım işe döndüm 5 dk sonra bakıcam... işe bakarken birden gözüm kaydııı daha 1dk bile olmamıştı ki kop koyuuuu bir ikinci çizgi. :eek: hemde gün arasında ve reglime iki gün vardı.

yokcanım test bozuk deyip ikinciyi de yaptım o da aynı :teytey:

ne gündü yaaa :teytey:

slm kızlar nasılsınız?:eek:bende rüyamı anlatiyim hemen iki dakka :roflol: eşimle kontrole gidiyoruz baktı doktor ultrasonla sonra bende resmini istedim.oda bizim makina arızalı resim vermiyo dedi.bende cd ver dedim.onua yapmıyo dedi.sonra herkes yanımdan gitti.eşim geldi sonra bi hemşire geldi bacaklarını ac dedi.actım.dogum pozisyonu aldırdı.anaaa :1shok:bebeğimi çıkardı ve kucagıma verdi mirmirmirmir.anaaaaa allahım bu kadarmı güzel tatlı cocuk olur dedim yaa :emir_bebek: altına bi bez sarmıslar üşümesin diye bende eşimi cagırım çabuk altını aç erkekmi kızmı dedim.oda kaldırdı örtüyüü.amaninnnnn nur topu gibii çüklü müklü oglann.allahım koynuma alıp kokladım onu :1hug: yawrum benim tombişti bide.sonra hemşire geldi aldı bebeğimi benden ve bacaklarımı açıp bebeği geri soktu karnıma senağlama ayakları dayandı içerde bogazıma nefes alamıyom.oynaya oynaya bebegi düzeltti hemşire sonra gitti bende uyandım ve uzun süre kendime gelemedim.ya rüyada da olsa süper bişey ya anne olmak.inşallah hepiniz rüyanızda görürsünüz bebeğinizi.:Saruboceq:

mrb canım kontrole gidicem 2 gün sonra doktorum 2 li testte yanılma payının çok yüksek olduğunu yaptırmama gerek olmadığını söyledi en sağlıklı sonucu 4 lü testte alırız dedi bizde tamam dedik 3 lü yapalım falan demedi 4lü dedi direkkafam karıştı şimdi 3 lü yaptırmamız gerekiyomu?

3 lü test 16 ve yanılmıyorsam 20 haftalar arası oluyor. bu haftalar arası nasıl olsa gideceksin dr. a. o zaman bir hatırlat istersen. arkadaşıma 3 lü test yapılmış biz 2 li yapmadık acaba bunu yaptırmamız gerekir mi dersen o seni yönlendirir. yaptırmazsa ve illaki içine sinmezse gidip başka hastanede yaptırıverirsin. benim teste daha 2 hafta falan var. ben nasıl bir test olduğu ile ilgili yaptırdıktan sonra bilgi veririm.

X