2009 Şubat Anneleri

kızlar bende dün gittim 2 li için ultrasonada girdim bebişimi gördüm kuzum ellerini yanaklarına dopru götürmüş sanırsam uyuyodu kerata yaaaaa çok özlemiştim kalp atışlarınıda duydum insan bi heycanlanıyo daha önce duymamıştım ama görmüştüm kalbinin attığını allahım ne güzeller bıdıklar banada doktor belli olmaz daha dedi başından savdı gibi bişi cinsiyet konusunda aman nasılsa öğrencem sağlıklı olsunda kuzum benim hiiiiiiiiiiiiçççççççççççç önemli değil valla :nazar::nazar:

ay bende bende şubatın 8 inde bebişime kavuşuyorum inşallah. ama benim bir sorunum var arkadaşlar. bende çikolata kisti olmasına rağmen şuan 13+3 hamileyim. sizce normal doğum yapabilirmiyim. daha önce bu tür sorunları olan varnıydı acaba?

Merhaba bende 11+6 haftalik hamileyim benimde kocaman gobegim oldu şaka gibi bir anda şişiyorum sabahta hafif inmiş oluyor gerçi kabizlik sorunum var onun etkisi olabilir..ayin sonuna dogru dr gidicem..bakalim benimki neler yapiyor.dr cok seviyorum ama ultrasyon çihazi nuhnebiden kalma...bebegimi zar zor gormustu gecen ay....kilo durumunuz nasil gidiyor..ben 59la hamile kaldim şimdi 6sabahlari 61.7 aksamlari 62.5 a kadar cikiyorum hizli gidiyorum galiba ..butun subat annelerini opuyorum:)

ayyy canım benim keşke söylemeseydim üzüldüm şimdi nebileyim birden yazıverdim herkes rüyalarını yazıyodu bende yazayım dedim tüh istersen gönderirimyerimseniben

canım dert etme uyudum uyandım gecti istegim.ama düşününce geliyo gene :roflol: komsumm memleketine gitti o gelince yapar bana nasip olursa :sm_confused:

Merhaba bende 11+6 haftalik hamileyim benimde kocaman gobegim oldu şaka gibi bir anda şişiyorum sabahta hafif inmiş oluyor gerçi kabizlik sorunum var onun etkisi olabilir..ayin sonuna dogru dr gidicem..bakalim benimki neler yapiyor.dr cok seviyorum ama ultrasyon çihazi nuhnebiden kalma...bebegimi zar zor gormustu gecen ay....kilo durumunuz nasil gidiyor..ben 59la hamile kaldim şimdi 6sabahlari 61.7 aksamlari 62.5 a kadar cikiyorum hizli gidiyorum galiba ..butun subat annelerini opuyorum:)

mrb cnm bende 11 hafta 4 günlük hamileyim bende 51 kiloyla hamile kaldim üc kilo almisim simdiye kadar ,dogumumuz yaklasik ayni günlerde cnm :1hug: cinsiyetni görebildimi doktor ? benim doktorum beni iki haftada bir cagiriyor sen kac haftada bir gidiyorsun cnm doktora ?? bebisler bu haftalarda coktan hareket etmeye baslamis bile oluyorlar :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar,bende 11+6 olmuşum folik asiti bıraktım bol bol yoğurt yiyorum.Doktora 15 inde gidicem ikil testler için hepinize güzel bir hamilelik diliyorum

Merhaba Nilgün,benımde 11+6...doktorum bana 2 li testi gerek gormedi 16 yada 17.hfta 3 lü testi yapıcak...sen kaç kilo ile hamile kaldın kaç kilo aldın..benim karnım hemen şişti ve cok kabızlık çekiyorum..

hoşgeldiniz yeni şubat anneleri :)

kabızlık çok zorluyor ve tehlikeli ne yazık ki
bol su içip lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin arkadaşlar çünkü kabızlık ve dolayısıyla gaz bebeği oldukça sıkıştırıyor
günde 1 -2 kuru kayısı yemek de faydalı

bu arada sakın ahududu -ya da frambuaz falan tüketmeyin yasakkelime
ben iltihap için dr'a gittikten sonra rahimdeki-- tıptaki adıyla kontraksiyon -kasılma vb. bir anlamı var gibi-- farkedildiğnde netten araştırınca gördüm ve işin aslı çok korktum
son zamanlarda ahududunun hem reçelini hem tazesini hem de pastasını tükettiğimi düşündükçe kendime çok kızdım:kızgın:

ahududu rahimde kasılmalara yol açıp erken doğuma sebep oluyormuş
hatta ebeler eski zamanlardan beri doğumu geciken hamilelere ahududu verirmiş

aman arkadaşlar bir şeyleri tüketirken mutlaka 2 kere düşünün hatta mümkünse araştırın

canım dert etme uyudum uyandım gecti istegim.ama düşününce geliyo gene :roflol: komsumm memleketine gitti o gelince yapar bana nasip olursa :sm_confused:

annem cumartesi ankaraya gelcek te ondan dedim olmadı yapalım sanada getiricokacimcoook kaydirigubbakcemile3

bende 51 kiloyla hamile kaldım ama mide bulantısından verdim 47 yi gördüm dün akşam tartıldım yine 49 olmuşum :))

ssaslan sen ciddimisin yaa peki böğürtlende aynı şey demekmi acaba ben işe gelirken bazen yiyorum sabahları bişi olumuki yemiyeyim bari artık

ben gıda mühendisiyim arkadaşlar
böğürtlen, ahududu, frambuaz hepsi aynı familyadan geliyorlar bu yüzden riske etmeye değmez
en değerli hazinemizi taşıyoruz ne de olsa :)

ne demek nisancım
burada bildiklerimizi öğrendiklerimizi paylaşmak için bulunuyoruz
birbirimize az da olsa faydamızın dokunması çok güzel

kızlar dün 2 li testimin sonucunu aldım, 10.000 de 1 ihtimalmiş, yani doktor çok çok düşük dedi, çok mutluyum darısı diğer bekleyenlerin başına...dün hapşurmuştum ve karnım şiddetli ağrı yapmıştı yaa, dün onu doktora sordum, yanında hiç görmediğim başka bir bayan doktor da vardı, sazan hemen atladı, dalga geçti benimle, sanki ona sormuşumgibi, şeytan boz şu doktor bozuntusunu dedi ama, doktoruma ayıp olacak diye sustum,

dangalak sanki ona sormuşum gibi dalga geçiyor benimle, benim doktorum hasta psikolojisinden çok iyi anlıyor, bana gayet sakin cevap vermeye çalışıyor, öbür doktor bozuntusu dalga geçiyor,, yaa bu bayan doktorlarda biraz çatlaklık oluyor mu nee?

bunda dalga geçecek ne var? binbir türlü olay duyuyoruz. hele 2 can taşıyınca kendinden çok onun için endişeleniyor insan. aman boşver tatlım, böyle dangalakları takmamak lazım.

Kizlar ben hep göbişimi kontrol ederdim çatladimi çatlamadimi diye çatlamadi diye çok mutluydum biraz önce aynada fark ettimki belimden kalçaya doğru enine çatirdamişim yaaaa ama göbekte bişicik yok heralde sirf belimi önemsemedim badem yaği sürerken malesefff

bende eve gidince bi kontrol edim bakam varmı bişiler göbekte gözükmüyoda yantaraflara doğru belki olmuştur bu ara birden kilo aldım gibi

bak canım ya ihmale gelmiyo valla bende birden kilo aldım ondan sanırım ergenlikten kalma biraz bacaklarda vardı demekki vücudum çatlamaya çok müsait genede öenlemini almak gerek çatlarsada yapcak bişi yok....

merhaba bende yeni üyelerdenim.Ama uzun zamandır yazıları takip ediyorum.14+3 haftadayım.Aybuke bende antalyalıyım hangi dr gidiyorsun,söyleyebilrmisinMemnunmusun

benım dr ayda 1 cagrıyor bu ay henuz gıtmedım ayın 22 sınde gıdıcem...cınsıyetını umarım bu gıdsımde gorurum ama doktorumun ultrasyonu cok teknolojık degıl eskı model galıba ..gecen ay istanbula gıtmıstım orda bı doktora gıtmıstım onun ultrasyonu cok guzeldı ...buna ragmen doktorumu degıstırmeyı dusunmuyorum ..psıkolojımı rahatlatıyor

bende çatlamaya müsayitim valla önceden kalmış çatlaklarım var zaten kalçalarımda göbüşümde çatlar sanıyorum çünkü büyürkende hep krem sürerdim banyodan sora falan ama bi işe yaramadı yinede çatladı şimdide çatlarım yani :))

X