2009 Şubat Anneleri

kaç haftalık ken ölçtürmüştün canım sen

13+4 tü canım
kızlar ben anlamıyorum her ultrasona girdiğimde farklı çıkıyor haftası geçende 15 şubattı doğum tarihi son gittiğimde bu hafta 5 şubat oldu netten hesaplıyorum 9 şubat çıkıyor kafa karıştı bende :sm_confused:

kızlar ya baş ağrısı çeken varmı? sürekli başım ağrıyo benim migrenim var bir haftadan fazladır ağrıyo :KK43:( doktoruma gidince söylicem, mide bulantım içinde hap vermişti oda hiç bir işe yaramadı

kızlar ya baş ağrısı çeken varmı? sürekli başım ağrıyo benim migrenim var bir haftadan fazladır ağrıyo :KK43:( doktoruma gidince söylicem, mide bulantım içinde hap vermişti oda hiç bir işe yaramadı

benim dünle önceki gün ağrımıştı bugün çok hafif var mide bulantısı için hagi ilacı kullanıyosun

aynen canım benimde başım ağrıyo migren diye düşünüyorum ama Allahtan bikaçgündür geçti ağrım. ben bebişimi görünce leyla oluyorum ve doktora sorcağım herşeyi unutuyorum.
Miğde bulantısı için banada ilaç verdi ilk gün bi işe yaramadı ikinci gün psikolojikmidir bilmem etkisi oldu gibi.

ultrasonla baktı önce ölçtü ense kalılığını. normal dedi.2 li test yaptırmana bence gerek yok. son yıllarda yapılan bir test hala 2 li test sonuçlarının güvenirliliği tartışma konusu. nasıl olsa 16.hafta da 3 lü test yapılacak dedi. o testtte daha detaylı inceleniyor dedi. ben de yaptırmadım bu yüzden. ama ben dr.umun titizliğine çok güveniyorum. o gerek yok dediyse gerek yoktur gerçekten diye düşündüm ve yaptırmadım.

mrb canım kontrole gidicem 2 gün sonra doktorum 2 li testte yanılma payının çok yüksek olduğunu yaptırmama gerek olmadığını söyledi en sağlıklı sonucu 4 lü testte alırız dedi bizde tamam dedik 3 lü yapalım falan demedi 4lü dedi direkkafam karıştı şimdi 3 lü yaptırmamız gerekiyomu?

bende unutuyorum hep doktordan çıktıktan sonra aklıma geliyo eşimde kızıyo doğal olarak sormadım diye bana emedur diye bi hap verdi bulantı için ama reçetesinde hamilelerin kullanmaması gerektiği gibi bir bilgi yazıyodu baş ağrım ne olacak bilmiyorum yastığım bile başımı ağrıtmaya başladı yastığımıda değiştiricem :)

kızlar bende 13. haftadayım ama kilo almadım daha zayıflıyorum bile mide bulantısı kusmalar öldürdü beni allaha şükür 3-4 gündür iyiyim ama kilomda var biraz doktor sıcaklardan dlayı kilo vermen normal dedi arkadaşlar yemeğe kaptırmayın kendinizi bebişlerin peşinde nasıl koşarız sonra :roflol::roflol:

hehehe kaydirigubbakcemile3 valla doğrusun.

ben fazla yiyemiyorum zatii..daha çok meyve yiyesim var. bıraksalar bütün gün meyveyle geçiririm. ama bebiş de bırakmıyo. accuk acıkayım gurul gurul. ama iştah yok. yemek istemiyorum. gurulduyo. sonra iki lokma alıyorum tıkanıyorum. zaten et tavuk balık yağlı şeyler midem almıyo. geriye de ne kalıyo işte öyle bişeyler yiyorum.

genelde kahvaltılık tarzı çorba gibi hafif şeyler. bol bol meyve.

bende unutuyorum hep doktordan çıktıktan sonra aklıma geliyo eşimde kızıyo doğal olarak sormadım diye bana emedur diye bi hap verdi bulantı için ama reçetesinde hamilelerin kullanmaması gerektiği gibi bir bilgi yazıyodu baş ağrım ne olacak bilmiyorum yastığım bile başımı ağrıtmaya başladı yastığımıda değiştiricem :)

banada doktor emedur verdi 2 gündür kullanıyorum inanki açıpta okumadım zararı olsa doktor verirmi bide o var kafama takıldı şimdi

baş ağrısı kötü canımya. benim öncekinde çok tutardı. allahtan bunda fazla olmadı. çok hafif bazen. ama ağrı kesici bile içecek kadar artmadı. dinlenince geçiyo. çok şükür.

bi de sıcakların da etkisi var. dinlen bol bol. sessiz ortamda.

emedur a netten baktım gerçekten ge*be*ler*de, em*zi*ren an*ne*ler*de kul*la*nıl*ma*sı sa*kın*ca*lı ola*bi*lir yazıyor ben bunu gördükten sonra kullanmam daha bulansın miğdem napalım krakerle falan idare ederim.

QUOTE=kucukkedicik;3518837]baş ağrısı kötü canımya. benim öncekinde çok tutardı. allahtan bunda fazla olmadı. çok hafif bazen. ama ağrı kesici bile içecek kadar artmadı. dinlenince geçiyo. çok şükür.

bi de sıcakların da etkisi var. dinlen bol bol. sessiz ortamda.[/QUOTE]

:nazar: değmesin cnm o zaman sana allahtan klima var ve gündüzleri evden dışarıya hiç çıkmıyorum düşük tehlikem oldu 5-8. haftalarda korkuyorum o yüzden bide şansıma gizli şeker çıktı bende zor bi hamilelik geçiriyorum ama bebişim için fazlasıyla değer mide bulantım ve baş ağrım geçse gerisi önemli değil hap kullanmadım hiç baş ağrısı için doktorumla görüşücem..

emedur a netten baktım gerçekten ge*be*ler*de, em*zi*ren an*ne*ler*de kul*la*nıl*ma*sı sa*kın*ca*lı ola*bi*lir yazıyor ben bunu gördükten sonra kullanmam daha bulansın miğdem napalım krakerle falan idare ederim.

evet kullanıp kullanmakta karar verememiştim 2 günde bi tane falan içtim korkudan, alıştım zaten bulantıya, kusmaya :) ama bu haftalardan sonra geçecekmiş sanırım 3 ay bitti idare edicez artık.. bu arada doktorum suyun mide bulantımı artırdığını söyledi ben doyamıyorum su içerken yarım litreyi bitiriyorum bi kerede sonra midem ağzıma geliyo halbuki 1 sardak suyu yavaş yavaş 2-3 dakikada içmem gerekiyomuş ama dinleyen kim :):)ölürüm be susuzluktan..

bende su içemiyorum bulantıdan çok midemi bulandırıyo günde yarım litre zar zor içiyorumne olcak benim halim

evet kullanıp kullanmakta karar verememiştim 2 günde bi tane falan içtim korkudan, alıştım zaten bulantıya, kusmaya :) ama bu haftalardan sonra geçecekmiş sanırım 3 ay bitti idare edicez artık.. Bu arada doktorum suyun mide bulantımı artırdığını söyledi ben doyamıyorum su içerken yarım litreyi bitiriyorum bi kerede sonra midem ağzıma geliyo halbuki 1 sardak suyu yavaş yavaş 2-3 dakikada içmem gerekiyomuş ama dinleyen kim :):)ölürüm be susuzluktan..

ewet canim bende kullanmicam 2 gün öncesine kadar nasil idare ediyorsam devam edicem. Hiç birşey bebeğimden kiymetli değil.
Su içmek iyidir tatlim bende zorla su içiyorum sabah aç karnina acayip susuyorum ama oda çok miğde bulandiriyo işte.

ewet canim bende kullanmicam 2 gün öncesine kadar nasil idare ediyorsam devam edicem. Hiç birşey bebeğimden kiymetli değil.
Su içmek iyidir tatlim bende zorla su içiyorum sabah aç karnina acayip susuyorum ama oda çok miğde bulandiriyo işte.

ben 2 lt den fazla içiyorum su midemi bulandırsada dayanamıyorum ki :) açkende içiyom tokkende :)

bende su içemiyorum bulantıdan çok midemi bulandırıyo günde yarım litre zar zor içiyorumne olcak benim halim

ama canım bu sıcaklarda bebeğin karnımızda rahat olabilmesi için bayağı içmek zorundayız düşüklerin çoğu yazın susuz kalmaktan kaynaklanıyormuş ben evden dışarıya çıkmadığım halde aşırı içiyorum bebeğin gelişimine ve tutunmasına katkısı çok büyük..

ama bünyeden bünyeye fark ediyo işte zarar verip vermeyeceğini ne doktor nede biz bilemeyiz reçetede yazana uymak daha doğru olsa gerek zararlı bi hap olmasa gebelerde kullanılabilir yazardı diye düşüünüyorum?

X