2009 Şubat Anneleri

iyi akşamlar arkadaşlar kısmetse bende cumartesi 2 li test yaptırıcam ama merak ettiğim bişey var
bazı arkadaşlar 2 li testlerini olmuş acaba 2 li test te büyük ultrasona koyuyormu doktor lar
cinsiyeti belli oluyormu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

ya kızlaaarrr bugün ilk kez çatladıııımmmm,,

3. ayımı bitirdiğim gün, ilk çatlaklarım oluştu, yaa şimdiden saydım 3 tane olmuş, şimdiden böyle olursa, ben 6 ay ne yapacağım yaaa...

artık çatlıycaz tabii ama daha erken değilmi kaç kilo aldın?

:dance:ehehehe o zaman ben catlamıcam cunku kılo verıyom hala almıyom heççç:teytey:

aspirinmi :uhm:
alla allaaa okadar hamilelik geçirdim hiç aspirin kullanmadım....

3. ayımı bitirdiğim gün, ilk çatlaklarım oluştu, yaa şimdiden saydım 3 tane olmuş, şimdiden böyle olursa, ben 6 ay ne yapacağım yaaa...

normaldir artık canım..kilo fazla almaya başlamışsan iç karında darsa mutlaka çatlarsın..
ne yapalım badem yağı falan iyi geliyor diyorlar ama ben şahsen hiç kullanmadım..gerçi en son hamileliğimden sonra karnım fay hattına döndü ama değer yavrum için...

buarada eşim 5 çocuk istiyormuş ...:1shok::1shok::1shok:şok geçirdim şaka değilmi dedim....
hayır gayet ciddiyim dedi senağlamasenağlama
doğumdan sonra yatak ayırmaya karar verdim ne olur ne olmaz :roflol::roflol:

:dance:ehehehe o zaman ben catlamıcam cunku kılo verıyom hala almıyom heççç:teytey:

bende 1 kilo vermiştim ama şuan farketmeye başladımki kilo almaya başladım gibi...
sende kendin kilo almazsın ama bebişin alır inşallahhh..

bende 1 kilo vermiştim ama şuan farketmeye başladımki kilo almaya başladım gibi...
sende kendin kilo almazsın ama bebişin alır inşallahhh..

bencede bebiş alsın benim bu gidiş pek hayırlı diil zaten sanırım o büyüyo içerde bı doğuyomus heryerı catlak yavrumun aboowwwww:1shok:

kızlar kaç kilo aldınız ben 12 haftalığım ve 5 kilo aldım hamileliğimden bu yana. doktorum bu kdar hızlı gitme dedi ama maşallah ye babam ye. elim boş durmuyor.

canım bana aspirin vermedi ama kanı sulandırdığı için veriyolar sanırım her doktor ayrı bişey diyo neyapıcaz bilmem kimi hiç ilaç vermiyo kimi ilaçsız bırakmıyo benim ikili testler için eylülde gel dedi geç değilmi kan ve idrar testlerini bile daha yeni verdi yaptır diye benim biraz kafam karıştı ama neyse :1rolleyes:

lebis maşallah iyi almışın bende en son tartıldığımda iki kilo almıştım ama iştahım çok açık miğdem bulanmadı oyüzden heralde

senin iştahın nasıl ben çok çabuk acıkıyorum ya şişcem diye korkuyorum gece açlıkla uyanıyorum uyuyamıyorum çok tuhaf ya

sorma valla duygucum gece hep başucumda cubuk kraker falan bulunduruyorum. acıkınca hemen ağzıma atıveriyorum bastırsın diye. cok şükür öyle cok mide bulantım da olmadı. yediğim yaradı herhalde. iştahım yerinde. herhalde dokuz aylıkken kapılardan geçemicez:roflol:

arkadaşlar dr dan geldim ben 48 kiloya düşmüştüm ama şimdi 50 kilo olmuşum bebeğin durumuda normal dedi ensesi 2 mm çıktı iyi dedi

arkadaşlar dr dan geldim ben 48 kiloya düşmüştüm ama şimdi 50 kilo olmuşum bebeğin durumuda normal dedi ensesi 2 mm çıktı iyi dedi

maşallah canım. aman iyi olsunlar.. ben bi aydır göremiyorum bebişimi. cok özledim ve meraktan çatlıcam yakında ( şişmanlıkdan değil ). iğrenç bi espriydi kabul:roflol: velhasıl bebişlere iyi bakalım. yiyin gari. bakmayın kimin ne dediğine. ben yiyom valla.

amin canım sağol bende bu hafta yemeğe başladım. 15 gün sora yine gitcez ama 2 li testi yaptırmamıza gerek yok dedi ultrason görüntüleri normal 3 lü testi yaparız dedi boşuna stres yapmaya gerek yok dedi bilmiyorum artık. şimdi annemlerdeyim birazdan eve gitcez yarın işe gelince görüşürüz iyi akşamlar size öpüldünüz

canım bende 10+3 üm 22 şubat ta doğum yapıcam allahımın izniyle bizde baya bişey aldık ben işten çıkıcam ya büyük parçaları alalım dedik
:teytey:

ne güsel ya ikimizde ayni günde dogum yapcaz cook sevindim anlatamam ayni gün dogum yapcaz diye ,keske yakin olsaydikta beraber gitseydik arkadasim doguma :1hug: belli oldumu bebisin cinsiyeti cnm ?

canım bunun kilo almayla direk alakası yok teninin yapısı çok önemli burada ,ona bakarsan bayan 20 kilo alıyor ama tek çatlağı yok ..., ben pazartesi doktora gittiğimde hiç kilo almamıştım, hatta 500 gr. vermiştim bile, ama karnım çıkmaya başladı, yan belimle karnımın başadığı en dip noktada başlamış çatlak.. (Nasıl anlattım ama sırnaşık şey)Yani diğer yerlerimde daha yok..

Zaten benim tenim çatlamaya çok müsait, çok sert bir tenim var, esneklik sıfır..Yani anlayacağın ten yapısından da kaynaklanıyor, ben şimdiden ayvayı yedim galiba:dilcikar: ama bebeğimiçin herşeye razıyım, çatır çatır çatlamaya bilea.s

kremler araştırdım, doktorlara ilaç dağıtan ( mesleğin adı aklıma gelmedi ) bir tanıdıkla karşılştım dün.. Bana çok etkileyici olduğunu söylediği bir krem adı verdi, bakalım doktoruma soracam, kullan derse ona hemen başlarım...

günaydın arkadaşlar benimde tenim çok çatlamaya müsayit zati erğenlikten kalan çatlaklarım baya var kalçalarımda şimdide göbeğimde olur heralde :)) şimdilik yok ama bir ay sora başlar diye düşünüyorum:)

aaa çok erken gerçekten ya. canım sen bilirsin ama bence kesinlikle nemlendiren bir şeyler kullanmalısın. kimi faydası olur diyor kimi faydası yok diyor kimi içinde kimyasallar var kullanmam diyor ama cildi desteklemekte fayda var. en azından sonra kendi ihmalimden oldu dememek için.
bunlar bir yana canını sıkma, benim demek istediğim sadece önlem almak. yoksa onların sağlıkla dünyaya gelebilmeleri yanında ufacık bir doğum hatırasının çok da fazla önemi yok.

2li test dediğn zaten kan testi , önce ultrasona bakıyor ense kalınlığını ölçüyor, ben her zaman girdiğim ultrason makinasına girdim, aynı makinada ense kalınlığını ölçmeye çalıştı, cinsiyetine gelince, söyler ya da söylemez doktoruna bağlı,

ben 13. haftama girdim, okuduğum dergilere göre bu haftalarda cinsiyet görülebiliyormuş, ama doktor söylemek istemezmiş, çğnkü net değil, yanılma payı yüksek... benim doktorum söylememeyi tercih etti, ben de hiiiçç merak etmiyorum zaten, o yüzden hiç sormadım, bebeğim doğun da, kız ya da erkek farketmez, diye düşünüyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…