2009 Şubat Anneleri

ne ilacı kullanıyorsun cnm bebekle ılgılı sorunmu var yoksa ıns ole dııldır drun kım cnm benım bebekle ılgılı cok sukur sorunum yok benım sorunum tamamen kendımle:) yemek yemek ılac kullanmak gıbı cok gereklı olan seylere nedense ara verdım bu aralar ne gobek cıktı ne bişe fisfisfis eşim bile yaw noluyo sende hıc bısey yok dıyo benımde 14 ahftalık oldu ama ne kılo almadım hatta 2 kılo verdım ıns bundan sonra duzelır kontrole gıdınce durumu bıldır bızede merak etmıyelım cınsıyetını oğrendınmı bu arada

idrar yollarımda problem var zinnat diye bir antibiyotik ve buscopan plus verdi
idrar yolları dolayısıyla keseye baskı yapıyor diye
ben başlangıca göre 2 kilo farklıyım ama sebebi benim mide asitliğimin yükselmesindendi

folik asit ile coraspin kullanıyorum -bunlar da mide asitliğini birlikte arttırdığından yemeklerden kalkarken dahi karnım felaket açmış gibi hissediyordum

biraz komiktim yani insanın tokluk hissetmemesi çok kötü durmadan bişeyler arıyor atıştırmak için
işte o aralar 2 kilo aldım
sonra dr kontrolumde dra sorunca rennie tablet ve şurup verdi kullandıktan sonra o açlık hissi kayboldu aklıma bile yemek gelmez oldu

o günden beri de kilom aynı kaldı sanırım 2,5 aylık falandı o aralar

bu arada benim de göbek akşamları yemekten sonra 9 aylık gibi :CüvCüv: -hatta ayakta dururken ayaklarımı görmek bile güçleşiyor :roflol:
ama sabah çok hafif bir şişlik belli olmaya başladı

oooo iyiymiş senin göbiş yawwsırnaşık şey benımm cok sukur ole sorunlarım yokta ıste bendekı sorunlarda farklı sanırım her hamılelıkte farklı seyler yasıyor anneler napalım artık bebeklerımız sağlıklı olsunda bız bıraz daha cekelım ben ılac kullanamıyorum en buyuk sorunum o drun verdığı hıcbır ılacı kullanmadım sımdıye kadar ne vıtamınlerı nede folık asıt bılmıyorum benı dusundurende bu gereklı olan ılacları almam gerektığını bıle bıle alamamak bıraz korkutuyo:eek:klava: bebeğime bısey olurmu yada doğumdan sonra sağlık sorunları cıkarmı dıye allah buyuk bakalım artık hayırlısı

zarzor girebildim şükür siteye ne çok uğraştırıyo artık bu dite anlamadım yaww:))

arkadaşlar dua edin bana dr a gitcem biradan 12 haftalık oldum işallah iyi sonuçlarla gelirim yarın

merhaba arkadaşlar ben de sizler gibi inş şubat annesi olucam siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve katılmaya karar verdim. çok güzel bi site yeni anne adayları burda tecrübe kazanıyo umarım beraber büyütürüz bebişleri

kızlar bişi sorucam..bazı hamişlere doktorları aspirin vermiş....sordunuz mu neden diye???yani hamilelikte aspirin ne işe yarıyormuş???ben 12. haftaya yeni girdim sadece folik ve multi vitamin...aydınlatsanıza beni...

kızlar bişi sorucam..bazı hamişlere doktorları aspirin vermiş....sordunuz mu neden diye???yani hamilelikte aspirin ne işe yarıyormuş???ben 12. haftaya yeni girdim sadece folik ve multi vitamin...aydınlatsanıza beni...

ben bugün kontrole gittim 13+1 im ama ne folic nede multivitamin verdi hatta testleri 15,haftada yapıcakmış normal mi sizce_?CADIARZU

ben bugün kontrole gittim 13+1 im ama ne folic nede multivitamin verdi hatta testleri 15,haftada yapıcakmış normal mi sizce_?CADIARZU

Canım bu gayet normal zaten folik asidi ilk 3 ay veriyorlar ondan sonra hiç bir etkisi kalmıyor hatta zarar bile verebiliyor yüksek dozda kullanıldığında. Multi vitamini de ilk önce sadece beslenme sorunu, yani bulantı ve veya kusmaları olanlara veriyorlar daha sonra veriyorlar gerektiğinde. Doktorona güven bence güvenmiyorsan da değiştir sengözlerimebaksanab

Canım bu gayet normal zaten folik asidi ilk 3 ay veriyorlar ondan sonra hiç bir etkisi kalmıyor hatta zarar bile verebiliyor yüksek dozda kullanıldığında. Multi vitamini de ilk önce sadece beslenme sorunu, yani bulantı ve veya kusmaları olanlara veriyorlar daha sonra veriyorlar gerektiğinde. Doktorona güven bence güvenmiyorsan da değiştir sengözlerimebaksanab

haklısın ben çok evhamlıyım o yüzden hep soruyorum en iyisi doktora bırakmak sağol canıma.s.

bende 12+6 yım en son kontrole gittiğimde banada multivitamin ve demir hapı verdi gereksizmi size vermedimi doktorlarınız

bende demir ve vitamin kullanıyorum ilk 3 ay folic asit kullandım. 15 haftada doktorun hangi testi yapıcakmış 11 - 14 arası 2 li test yapılması gerekiyor mutlaka. 16 ve 20 haftalarda da 3 lü test bi daha sor istersen

aspirin olayı drdan dra değişiyor
gerçi benim kullanmam gerekiyordu çünkü çocukken kalp ameliyatı olduğumdan bebişimde dolaşım problemi olmasını engellemekte faydalı oluyormuş.

ama herhangi bir problemi olmayanlara da bebekleri desteklemek adına verdiklerini biliyorum

asprini kan sulandırmak için veriyolar çünkü bazen kan pıhtılaşması sorunu olan oluyo o yüzden veriyo doktorlar

ya ben dün doktora gittiğimde bana hiç bir ilaç vermedi, gerek yok dedi, 1 ay sonra görüşelim dedi , gerçi yarın 2li testin sonucunu alcağım, ona göre mi ilaç verecek acaba??

testler derken 2 li testten bahsediyorsun heralde, neden 15. hafta, şimdi haftan tam uyuyor, valla her yerde 11- 14. haftalar arası yapıldığı yazıyor, ben 13. haftamdayım bana dün 2li testi yaptı, yarın da sonucu alacam...

bende 12+6 yım en son kontrole gittiğimde banada multivitamin ve demir hapı verdi gereksizmi size vermedimi doktorlarınız

bana demir/kalsiyum için 4. aydan sonra uygun oluyor bu ilaçları kullanmak dedi...ama burda bazı arkadaşlar bi de aspirin kullanıyorlar...onun sebebini öğrenmeye çalışıyorum bende...neden veriyor doktorlar aspirini ve ne zaman kullanmaya başlıyorsunuz????

ya kızlaaarrr bugün ilk kez çatladıııımmmm,,

3. ayımı bitirdiğim gün, ilk çatlaklarım oluştu, yaa şimdiden saydım 3 tane olmuş, şimdiden böyle olursa, ben 6 ay ne yapacağım yaaa...

X