2009 Şubat Anneleri

zaten doktorum folic asit felanda kullandırmadı bana bıraktı faydası yok şuanda dedi bende sağlık ocağının verdiği folik plusu bıraktım keşke kullansaymışım yarın konuşucam doktorla en azından ek bişiler verebilir tüketemediğim için evet en doğrusu yediklerimi tatlandırmak ikimizede zararı şimdiden başladı normalde dişlerimi sürekli fırçalarım ama artık dikkat edicem

canım benim senin için önemli. bebiş daha küçük o beslenir. ama ileriki haftalarda daha da kötü etkileyecek hem seni hem bebişi.

bence de söyle doktorun mutlaka ya sana calcium tablet verir. bişekilde çözülür merak etme. geç kalmış sayılmazsın. bu haftadan sonra çok önemli.

bi de diş eti çekilmesine tuzlu suyla gargara iyi geliyo canım.:1hug:

canım benim senin için önemli. bebiş daha küçük o beslenir. ama ileriki haftalarda daha da kötü etkileyecek hem seni hem bebişi.

bence de söyle doktorun mutlaka ya sana calcium tablet verir. bişekilde çözülür merak etme. geç kalmış sayılmazsın. bu haftadan sonra çok önemli.

bi de diş eti çekilmesine tuzlu suyla gargara iyi geliyo canım.:1hug:

o zaman mutlaka deniycem ben özen gösterirdim dişlerime şimdi aynaya bakmak bile istemiyorum damaklarım hem yeşil yeşil oldu

zaten doktorum folic asit felanda kullandırmadı bana bıraktı faydası yok şuanda dedi bende sağlık ocağının verdiği folik plusu bıraktım keşke kullansaymışım yarın konuşucam doktorla en azından ek bişiler verebilir tüketemediğim için evet en doğrusu yediklerimi tatlandırmak ikimizede zararı şimdiden başladı normalde dişlerimi sürekli fırçalarım ama artık dikkat edicem

canım özellikle zararı sana....bebek bir şekil kendine kalsiyum buluyor...en kötü ihtimalle kemiklerindekileri çekiyor....işte o zaman olan sana oluyor...dişler düşüyor, kemikler çabuk kırılıyor-burkuluyor-kamburluk ortaya çıkıyor...bir sürü tantana işte...aman ihmal etme...erken zamanda önlemini al....panik de yapma...bizim bebişler daha küçük...şimdiden önlem alırsan sorun çözülecektir...

ayyy bugün internet fitil etti beniii,, sitede mi sorun var, benim net temi bilmiyorummm, 1 saaattir yazılanları okuyamıyorum, açmıyor sayfayııı... çok sinirlendimm, sunset, cd ye çekmeyi sen mi istedin doktorun mu ? ben de istiyorum cd görüntüsü,,, bir de ek ücret verdin mi ? verdiysen ne kadar verdin?

yok canım ben bilmiyodum bile cdye çektiğini çekmiş verdi ayrı ücrette ödemedim çok güzel hep seyrediyorum

küçükkedicik bende hapşururken kendimi karnıma doğru çekip öyle hapşırıyorum yoksa karnımın içinde bişi kopmuş gibi acıyo hele yatarken oldumu top gibi olup öyle hapşırıyorum :)) acımasın karnım diye

hapşırırken ben de çok tedirgin oluyorum.

ya arkadaşlar ben maltofer diye çikolata tadında bir kan hapı içiyorum. bu ilacı 3 ay dolunca içmem gerekirmiş ama ben 12 hafta dolunca içmeye başladım. yani 1 hafta önce içmeye başladım. acaba bir yanetkisi olur mu bebeğe?

kızlaaaarr,,

az önce doktordan geldim, 1 ayın sonunda bebeğimi görmek çok heyecanlıydı..

titreye titreye çıktım evden, sürekli dua ettim odaya girene kadar, veee nihayet gördüm minik tosbaaamıı..

ayyy, kocaman olmuş bir görseniz, ama hiç kıpırdamadı sıpa, annesine mi çekti ne?? tembel tembel yatıyordu.. birkere elini kıpırdattı, bir kere de zıpladı, onun dışında tık yok...

neyse, doktor ensesini ölçtü 1,9 çıktı gayet iyi dedi, 3mm in altındaysa normal dedi, 2li test için kan verdim, 2 gün sonra alacam sonucu...

bir dee bebek uzun olacak dedii: ))) eee anası 1,70 babası 1,90 bizden de güdük bişey çıkmaz dimi ....

kızlaaaarr,,

az önce doktordan geldim, 1 ayın sonunda bebeğimi görmek çok heyecanlıydı..

titreye titreye çıktım evden, sürekli dua ettim odaya girene kadar, veee nihayet gördüm minik tosbaaamıı..

ayyy, kocaman olmuş bir görseniz, ama hiç kıpırdamadı sıpa, annesine mi çekti ne?? tembel tembel yatıyordu.. birkere elini kıpırdattı, bir kere de zıpladı, onun dışında tık yok...

neyse, doktor ensesini ölçtü 1,9 çıktı gayet iyi dedi, 3mm in altındaysa normal dedi, 2li test için kan verdim, 2 gün sonra alacam sonucu...

bir dee bebek uzun olacak dedii: ))) eee anası 1,70 babası 1,90 bizden de güdük bişey çıkmaz dimi ....

gözün aydın canım :dance: çok sevindim, bende çok özledim bebişimi bu çarşamba kısmetse bizde gitcez bakalım dr amcası ne dicek

dr'um özellikle ayaklarımı kolaamam konusunda uyarıyor
fethiye'de oturduğumuzdan malum sıcaklar kllimasız duramıyoruz
özellikle uyurken klimalı odada uyuyanlar çorap giymeyi ihmal etmesinler arkadaşlar
gerçi ben dr söyledikten sonra gece gündüz devamlı çorapla gezer olmuştum ama
bir de vajinal temizliğe dikkat edin sabun falan kullanmayın çünkü doğal florayı tahrip ediyormuş
benim arada kaşıntım da oluyordu fakat sirkeli su kullanmaya başladığımdan beri kurtuldum

Sirkeli su hazırlamak için 4 bardak suya 1 kahve fincanı sirke ilave ediyorsunuz ve vajinal temizliği bununla yapıyorsunuz arkadaşlar

cnm aramıza hosgeldın bende subat annesı olucam ve fethıyede oturuyorum bende bu sekılde senınle cok sey paylasırız burdan yazısırız senınde bana verıcen bılgıler kesınlıkle olabılır bende acemı anne adaylarındanım cunku kafamçokkarıştı

bir deee, ben hiç kilo almamışım, hatta 500 gr. vermişim.:lepi:

doktor çok iyi dedi, sakın kilo alma, kilo almanı istemiyoruz dedii,,

çok mutlu oldumnaniknaniklaelaelaelaelae

bir deee, ben hiç kilo almamışım, hatta 500 gr. vermişim.:lepi:

doktor çok iyi dedi, sakın kilo alma, kilo almanı istemiyoruz dedii,,

çok mutlu oldumnaniknaniklaelaelaelaelae

bende yarım kilo almışım ama bi arkadaşımızın 14 haftalıkken 5 kilo aldığını duyunca kendimde bir problem var sandım normal mi anormal mi 13 haftalıkken yarım kilo almak:uhm:CADIARZU:Saruboceq:

kızlar bugün işte son günüm yarın ayrılıyorum işten. Büyük olasılıkla bu kadar sık görüşemiycez herkese sağlıklı hamilelikler hayırlı doğumlar. bu arada bugün doktora gittim bebeğimi gördüm çok büyümüş herşeyi belli olmuş çok mutluyum yaptırdığım tahlilllerde temiz çıktı güzel gidiyo herşey kendinize iyi bakın hepinizi öpüyorrruuumm

Son düzenleme:
yaa bizim takvimlere ne oldu, ne güzel kim ne kadarlık hamile görüyordukk...

merhaba bende subat 2009 annesi olucam ne zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum,ama katılma zamanım geldi sanırım:) biz 11 haftalığız şuanda, drum Prof dr yalçın kimya,şu kusmalar olmasa herşey yolunda aslındaa,yarın kontrolüm var cok heyecanlıyım:) allah herkesin bebeiğini sağlıkla kucağına almasını nasip etsin...

slm kızlar bende bugün doktora gittim... 2li test vardı ense kalınlığı 1,4 mm. çok şükür bir sorun yok!!! bayağı da büyümüş yine 7 cm olmuş. Bu arada doktor daha ben sormadan "erkek olma ihtimali çok yüksek bacak arasındaki beyazlık bayağı belirgin..." dedi, şaşırdım!!! Hiç beklemiyordum cinsiyetini bu kadar erken öğrenmeyi, ama ben yinede annemler dışında kimseye söylemedim. 3-4 hafta sonra 3lü test için gittiğimde iyice belli olur inşallah Allah izin verirse!!!
Başka bebeğinin cinsiyeti ile ilgili bilgisi olan varmı?
Ama ben şimdi 3 hafta nasıl bekliycem bebişimi görmeden. Bu arada erkek olursa ismi de belli gibi bişey, Tufan olucak :))

Slm kızlar yazdıklarınızı hemen hemen okudum artık bende aranıza katılayım dedim.
13+4 haftalık hamileyim. Bugün doktora gittim 2 li test için ense kalınlığı ölçümü yaptı dr 1.4 mm çıktı test sonucunu cuma alıcaz. Dr teyesi baktı baktı %90 erkek dedi ama genede güvenemiyorum. 3 hafta sonra gidicez bidahaki kontrole ama okadar dayanıcağımı hiç sanmıyorum. Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almasını nasip etsin. (Aminnnn....)

Slm kızlar yazdıklarınızı hemen hemen okudum artık bende aranıza katılayım dedim.
13+4 haftalık hamileyim. Bugün doktora gittim 2 li test için ense kalınlığı ölçümü yaptı dr 1.4 mm çıktı test sonucunu cuma alıcaz. Dr teyesi baktı baktı %90 erkek dedi ama genede güvenemiyorum. 3 hafta sonra gidicez bidahaki kontrole ama okadar dayanıcağımı hiç sanmıyorum. Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almasını nasip etsin. (Aminnnn....)

Canım senin de oğlun (???) hayırlı olsun, ben de pek güvenemiyorum ama geçen hafta 16 haftalık kuzenimle gittim doktora (aynı doktora gidiyoruz) o artık cinsiyetini söyler umuduyla gitmişti ama doktor belli belirsiz şimdi bişey demem yanlış olur deyip söylememişti ona. İşte durum böyle olunca da bişey görmeseydi ya da emin olmasaydı demezdi diyorum, ama ya zaten fark etmez, ne olursa olsun Allahım bize onları sağ salim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin başka bişey istemiyorum, kız erkek fark etmez... ama hissediyordum, herkes bana seninki kız olcak desede, ben aslında hissediyordum...:1closedeyes:
her neyse uzattım yine lafı, ben çok yoruldum bugün hepinize hayırlı geceler...:nazar::nazar::nazar:

X