2009 Şubat Anneleri

balık gibi kayarmış ara sıra bende hisseder gibi oluyorum ama emin olamıyorum bide sürekli karnım pıt pıt atıyo

balık gibi kayarmış ara sıra bende hisseder gibi oluyorum ama emin olamıyorum bide sürekli karnım pıt pıt atıyo

evet işteee bazen bişey dönüyo kayıyo gibi.. ama değildir yaaa. bu kadr erken hissedebilir miyiz ki. ama başka bişeye de benzemiyo. bağırsak hareketi desen değil.

bana doktor hissedemezsin henüz demişti

evet doğru öyle okudum bende.. en önce 12. haftada başlarmış o da karın yağları az olanlar hissedermiş. ama bağırsak hareketi sanarlarmış.

ama bu hissettiğim ne acaba yaa..

sağlıklı olsunlar da.. biz bekleriz hissetmeyi.

kızlar sonlara doğru öyle hareketli oluyolarmış ki, gece uykudan bile kaldırıyolarmış keratalar...:dance:

ya arkadaşlar aranız da bebek lerimizin cinsiyetini öğrenen varmı ben 10+4 oldum
yarın kontrolum var bakalım öğrenebilicekmiyim.

ya canım çoğu 13-16. haftalarda söylermiş ben de haftaya gidicem keşke gösterde doktor teyzesine

Ya arkadaşlar ben ikil test için geçen hafta gitmiştim...13+2 idim gittiğim gün...ve ense kalınlığı 2.3 çıktı..bende daha önceden 2 nin üzerinde olursa riskli diye duymuştum..aynısını doktora söyledim..eğer 2.5 olursa riske giriyo dedi...ama içime sinmiyoooo...kan testi yaptırdık bişey çıkmadı..

kızlar slm. nasılsınız bakalım. endişeler başlamış bakıyorum da. eee analık duygularımız kabarıyor yavaş yavaş desenize:1rolleyes:kızlar ya size bişey sorucam hamileliğinde hiç sigara içen varmı aranızda...

arkadaşlar korkutmak gibi olmasında bizim bi akraba hamileyken içiyodu bebek doğduktan 1 ay sonra vefat etti bi organı gelişmemiş ondan dr lar sigaraya bağladı ama tam kesin bilmiyorum allah korusun yarabbim allah göstermesin öylebişi

aman allah korusun. ya bizim kiracımız vardı benden bikaç yaş büyük.hergün bi tane içiyordu sigara.hergün görüştüğümüz için biliyordum. cocuk 5 yaşında maşallah bişeyi de yok ama ilerde ne cıkar tabi bilemem. ben dün cok sinirliydim morelim cok bozuktu sigara içtim ondan sordum kıslar.

hayatım ben doktordan 3 tane slim sigara için zar zor izin kopardım....günde 3 tane içiyorum...çünkü zaten kiloluyum...diyet yapıyorum...kafein de hiç almıyorum..bir de sigarayı komple kesersem bu sefer çocuk ya obez ya da diabetik doğacaktı....ayrıca komple sigarayı bırakma fikri beni ciddi depresyona soktu...tedavi,yle hamile kaldığım için hormonlar filan da alt üst...iyisimi dedi doktor bu hatun çıldırmadan 3 tane için izin vereyim...ama katiyyen örnek olmak istemem...benim fazlasıyla özel durumum var...ben hamile kalmadan önceden ciddi bir bağımlıydım..günde 1,5-2 paket içiyordum...o yüzden bu benim için çok büyük başarı...beni örnek almayın....sonuçta hepimiz biliyoruz ki, sigara damarları daraltarak çocuğun aldığı besinlerin yetersizliğine yol açabilir...günde 5 adetten fazla sigara içen annelerde en sık rastlanan sorun düşük kilolu doğum yapmak...ayrıca erken doğum riskini de tetikliyor...dediğim gibi ben özel nedenlerden dolayı 3 adet kullanıyorum..siz yanına bile yaklaşmayın derim...

bu arada kızlar ben diyetisyene hamilelikte az kilo almak için değil, kilolu hamile kaldığım için gidiyorum...yani çocuğun obez, diabetik veya hormonal dengesizlikle doğmaması için..yapılan araştırmalar kilolu olup bir de üzerine ciddi oranda hamilelik kilosu ekleyen annelerin çocuklarının büyük bir bölümünün hayatlarının ilerisinde mutlaka obeziteye yakalandığını gösteriyormuş..ben 83 kg ile hamile kaldım...bu yüzden en fazla 8-9 kilo ile bitrimem gerekiyor ki doğum sonrası hiç olmazsa yine bu kiloda olayım diye..yoksa burda hamişler görüyorum 50 kg vs. ben derim ki hiç kendinizi kasmayın canınız ne istiyorsa tüketin...ben eğer 70 kg. ile hamile kalsaydım bile hamileliğimin tadını çıkaracaktım..ama maalesef şimdi diyetisyenin elime verdiği gebelik beslenmesi listesine uymak zorundayım...hamileliğim boyunca beyaz ekmek, patates kızartması, çiğ börek, gözleme, mantı yiyemeyeceğim mesela....o yüzden eğer ideal kilonuzda hamile kaldıysanız canınıza eziyet etmeyin derim...nasıl olsa doğurunca peşinde dolaşmaktan ve tabi emzirmekten kiloları rahatlıkla verebileceksiniz...

teşkür ederim şekerim paylaştığın için. her anne bilir sigaranın yanlış bişey olduğunu örnek olmaktan korkma canım. ama bende günde bi tane içmemek için kendimi zor tutuyorum. bu aralar cok stresliyim de o yüzden. ama galiba doğumdan sonra yine başlayacağım sigaraya. ben bunu anladım.

ark beslenmenız nasıl ben hıc bısey yıyemıyorum hala doktor bı yandan sağlık ocağı bı yandan bıde en onemlısı esımın dırdırı psikolojim bozuldu ağlıycam artık hem açlıktan kıvranıyorum sankı bıde bılerek yemıyomusum gıbı herkes ustume gelıyo varmı sızdede bu kadar buyuk beslenme pardon beslenememe sorunu.yuksek bır yer kestırırsem gozume atcem kendımı aşşaaaaaaaa.

gız dur atmaaaaaaklava: çocugu dogurda öle at:roflol::roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…