2009 Şubat Anneleri

evet kızlar yaa kimseler olmuyor artık buralarda
doğumdan sonra ilk 1-2 hafta tamam da sonrasında bari uğrayın arada

bu arada biz p.tesi ye kadarr yokuz teyzeleri
yine izmir yolcusuyuz
eşimin boyun fıtığı için dr çağırmıştı tekrar mr çekilecek
gitmişken ben de dra çıkacağım bel fıtığı başlangıcı demişlerdi bir de sol kolum çok çabuk ağrıyor sanırım bende de boyun fıtığı var bana da mr çekilecek
zaten sırt ağrısından ölüyorum

sahi sizlerden sırt ağrısı problemi olan yok mu kızlar ya?

p.tesi dönünce de oğluşu kontrole götüreceğiz 2. ay için karma aşısı falan var

bu arada gaz için onu yemeyin bunu yemeyin muhabbeti için birçok dr saçmalık diyor
gaz probleminin tamamen bebğin hareketsiz olmasından kaynaklandığını hareketlenmeye başladıktan sonra rahatladıklarını söylüyor ki çok mantıklı
eskiden beşiklerde sallandıklarından bebekler fazla gaz problemi yaşamazlardı diyor

bu arada bebekler süt şeklinde kusmaları gazı çıkartılmadığından veya fazla yediğinden, kesik -ekşimik gibi kusmaları emzirme arasının kısa olmasından kaynaklanırmış haberiniz olsun

ssaslan güzel konulara deginmişsin canım.hakkaten mantıklı yediklerle gazın ne alakası var ?

iyiakşamlar kızlar ben hergün giriyorum hemen hemen ama işe başlayınca nasıl olur bilemem hem ev hem iş çocuk filan ama bırakmam burayı çok seviyorum sanki hepinizle kapı komşusuyuz gibi

özlemcim benim eşim wee nin aspratörünü almış eczaneden işe yarıyor ama tek seferde beceremiyorum birtürlü bir kaç kere yapmam gerekiyor olmazsa başka ince uçlu alrırz artık

bir geldim bir kayboldum ya .Benim kızım da bugün keyifsiz sürekli kucağımda aynen seninki gibi çiğdem gazı yok karnı tok altıda temiz ama yatırdığım anda yatağına ben odadan çıkmadan basıyor feryadı :KK43:(((

özlemcim benim eşim wee nin aspratörünü almış eczaneden işe yarıyor ama tek seferde beceremiyorum birtürlü bir kaç kere yapmam gerekiyor olmazsa başka ince uçlu alrırz artık
canım ben pompayı sıkıp burnuna sokuyorum bir seferde bırakıyorum sonra hemen burnunun ucuna geliyor ne var ne yoksa çıkıyor -tatlicadiarzu-

ssaslan cnm gecmis olsun özlicez seni gene

kizlar bizim oglusumla bi problemim var
bu kücük kedi yavrusu emmeyi bi türlü ögrenemedi gitti memeye gelince hafif emmis gibi yapiyor ama emmiyor yada hemencicik uykuya daliyor .... gündüzleri ve geceleri artik iyice uyku tulumu oldu
uyanik bile kalmiyor günde toplasam topu topuna 1 saat bile uyanik durmuyor ..
neyse asil sorun bu degil sorunumuz ebem geliyor bana her defasinda tartiyi getiriyor bebegin kilo alimini ölcüyor ve bebegimiz kilo almamis almasi gerekirdi emmeyi ögrenmesi gerek memede durmakla olmuyor canan hanim dedi bana ...uyandiriyorum memede uyutmamaya calisiyorum ama napip edip gene uyuyor bi memeden emzirince altini aliyorum daha iyi uyansin diye sonra digerini emziriyorum
ayy napcam ben ya p.tesiye kadar kilo almasi gerek dedi ebem yoksa kötü olurmus

bu arada burda cocugu iyi yetistiremezsen falan hemen elinden aliniyor sanki beni uyarir gibi p.tesiye kadar kilo almazsa kötü olucak dedi ( Allah korusunnn :KK43:( )
ya napiyim ben ya biri bisey sölesin uyuyor hep uyandiriyorum banamisin demiyor bu oglan
emmeyide ögrenemedi gitti bi türlü

Son düzenleyen: Moderatör:
önce emzir sonra da mama ver hem emmiş olur sütün çoğalır hem de bebek aç kalmaz kilo alır. bizimki de öyleydi hatta o nedenle sarılık oldu. ayaklarını falan sıkıyodum uynıp emsin die. çenesinin altını falan gıdıkla o da uyandırıyo

kızlar gece bebişleri duyuyormusunuz ben duyuyorumda bazen tam dalınca duymuyomşum annem öyle dedi :KK43: annem gidince korkuyorum duymıcam diye

selam kızlar hepinize,gerçekten artık birimiz girip birimiz çıkıyor siteye hiç 3 kişiyi bi arada yakalayamadım:KK43: şöyle doya doya muhabbet etmeyi özledim ama napalım dahada özlücez sanırım.
SSASLAN canm geçmiş olsun,izmire gidince benden selam söyle:))

CİMCİME uyandırmak için Tan'ı soymayı dene,altını falan açınca uyanmıyormu?bana hemşire öyle demişti uyanmazsa biraz soy diye.inşallah kilo alır canım ya,ama öyle hemende elinden almazlar heralde,kolaysa gelinsin onlar uyandırıp emzirsin bakalım.peki bu sürekli uyumasının sebebi ne olurmuş peki bunun için bişey dedilermi hiç?
Canancım ya ben bişey sorucam sana Tan'ın fotosunda giydirdiğin bi şapka vardı boynundan bağlanan,ben burda çok aradım o şapkalardan bulamadım belli bi markası varmı acaba türkiyede bulabileceğim? bizim tosba sürekli şapkasını çıkartıyorda:KK43:
kızlar yada sizden bilen varmı nerden bulabilrim o başlıklardan?

selam kızlar hepinize,gerçekten artık birimiz girip birimiz çıkıyor siteye hiç 3 kişiyi bi arada yakalayamadım:KK43: şöyle doya doya muhabbet etmeyi özledim ama napalım dahada özlücez sanırım.
SSASLAN canm geçmiş olsun,izmire gidince benden selam söyle:))

CİMCİME uyandırmak için Tan'ı soymayı dene,altını falan açınca uyanmıyormu?bana hemşire öyle demişti uyanmazsa biraz soy diye.inşallah kilo alır canım ya,ama öyle hemende elinden almazlar heralde,kolaysa gelinsin onlar uyandırıp emzirsin bakalım.peki bu sürekli uyumasının sebebi ne olurmuş peki bunun için bişey dedilermi hiç?
Canancım ya ben bişey sorucam sana Tan'ın fotosunda giydirdiğin bi şapka vardı boynundan bağlanan,ben burda çok aradım o şapkalardan bulamadım belli bi markası varmı acaba türkiyede bulabileceğim? bizim tosba sürekli şapkasını çıkartıyorda:KK43:
kızlar yada sizden bilen varmı nerden bulabilrim o başlıklardan?

cok saol hülyacim ya , bende emziriyorum sonra altini alip gene emziriyorum altini alirken uyaniyor sonra ama gene uyuyor ... ebem uyumasi iyi aslinda daha bile cok uyuyabilir eger güzel karnini doyurursa dedi ama ben genede uyandirip emzirme taraftariyim cünki massallah gercekten cok sessiz bi bebek ,aglayinca bile sesi cikmiyor yavrumun :asigim:
bide bir iki defa viyaklayip uykuya dalabiliyor gene
sapkayi ben C&A dan aldim cnm H&M varsa orda ordanda bulabilirsin hayatim
ins. bulursun cnm
dün gercekten cok kötüydüm kilo almadi diye ebem beni sucladi resmen ama bugün cok iyim kilo alicak oglum inaniyorum en son dün kilosu 3.430 gr di bakalim p.tesi kac kilo olucak teyzesi :1rolleyes: Şeniz

vidi bende ıstıyom o sapkalardan bnmkınınde gozlerıne gelıo uyurken hemen uyanıyo zıbın takımlarından cıkan var bı tane onu takınca tam kezban oluyoss -tatlicadiarzu-cok çirkin ya moralim bozukken takıp kızımın kafasına stres atıyorum:roflol: ssaslancım snada ıyı yolculuklar ıyı haberlerle gel canan o ebe gelınce turkıyede çiğdem var bi tane delüü onu çağırırsam seni çok fena gagalar deyiver :eek:klava:ne sacmalık yaw sen emzırdıkten sonra mama ver barı bı sure kılo alsın ondan sonra bıldığın gıbı yaparsın cnm aksama mısafr var uzaktan ebn ne yemek yapcem ya öff hiçte beceremem gelen arkadasımda hamıle sımdı herseyıde yemez eskı gunlerı yadetcem onu gorunce:CüvCüv::dilcikar:

cigdemcim sekerim ebeyi ben sana gönderiyim delikafadulden
aksam icin ara sor dicem ne yemek isterler diye ama simdi sarma falan isterler hic bosuna sorma
sanirim en kolayi pilav,tavuk salata,bide tavuk suyula yapilmis corba :CüvCüv:

kissss benim canimda dünn dolma cekmistiii elin degmisken banada yap olurmu canim arkadasim sırnaşık şey saka maka cnm kolay seyler sec seninde bebegin var simdi mutfakta cok zaman geciremezsin ki

valla çiğdem ben bu kızlar kendime yemek pişiremiyom bırak misafir agırlamayı valla.2 saatte ıspanak yaptım anca veletle :) yıkıyom zırlıyo dogruyom zırlıyo şimdi gene zırlıyo valla

kızlar annem gitti kaldım tek başıma artık herşey bana bakıyor allah kolaylık vaersin hepimize alışıcaz yavaş yavaş

selam kızlar vakit bulupta bi türlü giremiyorum bizimki hiç durmuyo gazı var sanırım sürekli sıkınıyo kıpkırmızı oluyo gecelri napıyosunuz şuan kayınvalidem var sepeti onun yanına götürüyoruz gece uyanınca bana getiriyo emziriyorum sonra napıcaz duyamıycam diye korkuyorum bide ya boğulursa falan diye şimdi uyuyo benimde gözümden uyku akıyo ama uyuyamıyorum bişey olur diye sizde öylemisiniz

selam kızlar vakit bulupta bi türlü giremiyorum bizimki hiç durmuyo gazı var sanırım sürekli sıkınıyo kıpkırmızı oluyo gecelri napıyosunuz şuan kayınvalidem var sepeti onun yanına götürüyoruz gece uyanınca bana getiriyo emziriyorum sonra napıcaz duyamıycam diye korkuyorum bide ya boğulursa falan diye şimdi uyuyo benimde gözümden uyku akıyo ama uyuyamıyorum bişey olur diye sizde öylemisiniz

valla ben de aynı şeyleri düşünüp duruyorum annem bende kalıyodu bugün gitti duymadığım zaman annem kalkıyodu şimdi yo geceleri nasıl uyucam bilmiyorum duymıcam diye bende çok korkuyorum şimdi uyuyor aslında benimde yatıp bir iki saat uyumam lazım gece en azından çok uykum olmaz ama buarayada bakmadan edemiyrum-tatlicadiarzu-

valla ben gece uyurken uyuyorum uyanınca ya ben ya eşim birimiz duyuyo.allaha şükür kusma olayları uykuda olmuyo uyanıkken oluyo.ama ilk zaman uykuda oluyodu hiç uyumayıp nöbet tutuyodum

X