2009 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar...bendede gerı sayım basladı bugun magzayla ılgılı işlerimi hallettım,yarın manıkur pedıkur pazar dınlenme pztsıde bebşim insallah kollarımda...

derinzlm canım geçmiş olsun
davetsiz misafirden de allah kurtarsın
yakın olsak gelip yardım edelim ama maalesef uzağız

aman canım ilacın etkisi geçmeden girmeyin eve

İbşa hayırlı haberlerini alırız inşallah p.tesi

Vidicim tosbaan hıızlı çıkmış bizimkiler sarılıktan halsiz kaldığından sarılık hafifleyince ancak bu numaralara başladılar :)

çalışan annelerden doğum izni konusunda bilgi alabilir miyim?

canım ben 32.haftada ayrldım izne aslında 37.haftaya kadar çalışıcaktım ama işyerinde sorunlar çıkınca erken ayrılmak zorunda kaldım doktorum iş görememezlik raporu çıkardı fotokopisini işyerine verdim aslı bende kaldı doğumdan sonra tekrar rapor vericekmiş onunla birlikte sskadan paramı almaya gideceğim nasib olursa

kizlar floryadan haberi olan varmi
uzun zamandir girmemis hic sayfaya merak ettim ins. bebisi ve o iyilerdir

kızlar selam....bugün oğluşum 10 günlük oldu teyzeleri ama bir gün yüzü göremedi...biliyorsunuz 16 bilirubinle pazar günü hastaneye yatmış sonra 11.5 la taburcu olmuştu...maalesef nüksetmiş ve dün 19 bilirubinle tekrar hastaneye yattı...24 saat fototerapi aldı...12.5 la yine taburcu olduk...ama normali 6-7...inşallah beslenmeyle geçer...o kadar çok tahlil yapıldı ki çocuk delik deşik oldu...kan sayımı, idrar kültürü, bilirubin, tsh vs....en sonunda aldığı süt yetmiyor arttır dediler...2 saatte bir 60-70 cc sağıp veriyorum...ancak 3 saatte 1 den 2 saatten bire düşünce besleme işi benim süt arıza çıkarmaya başladı kızlar...hemen tavsiyelerinizi istiyorum...humana still tea filan içiyorum...su da içiyorum...ama acil sütü arttırmam lazım..ne önerirsiniz??? bir de vajinal mantar oldum kızlar...doktor ilaç verdi ama süte geçer diye kullanamıyorum...pazartesi bir daha ölçüm yapılacak çünkü...ama pazartesiye kadar da bu kaşıntıyla ölürüm herhalde...işe yarayacak kocakarı ilacı bilen varsa bir zahmet yazsın bana...bir de tabi şu inatçı sarılığı nasıl geçireceğiz onu hiç bilmiyorum...bu çocuk hala memeyi tutamıyor benim sağıp sağıp veriyorum..inşallah işe yarıyordur...bizde havadisler böyle kızlar...doğurunca başlıyor asıl mücadele...bazen o uykusuz gecelerim, sırt ağrılarım, kocaman karnım bile ne rahatmış diyorum...çünkü doğunca sürekli bir endişe ve kaygı hali gelip sizi buluyor...sanırım biraz da lohusalık depresyonu geçiriyorum...bir türlü hastanelerden kopamayışımız, çocuğa adapte olmaya çalışmak, zorlu fiziksel şartlar filan derken sanırım ruhsal olarak da biraz harap oldum...inşallah düzelirim....tüm doğum yapmış arkadaşları da tebrik ederim bu arada..bekleyenlere de tadını çıkarın diyorum...

Nestle canım benim çok geçmiş olsun Allah bebeğini sana bağışlasın. Korkma canım sarılık da geçer sen kendini üzme bebeğin de etkilenir. Belki üzüldüğün için sütün azdır.Bugün bir komşum geldi. o söyledi ısırgan otundan çay yapmak ve vişne suyu çok arttırıyormuş ben deneyeceğim bakalım. Aman kızlar şeftali suyu içmeyin gaz yaparmış. Beninm bebeğimde göğsümü tutamıyor gögüs ucu takıyorum rahat ettim valla dene istersen.
Vajinandaki mantarada bebekler için kullanılan pudra dan serpsene iyi gelir bir de ıslak tutma sürekli kurula.
Herşey yoluna girecek pozitf düşün. Çektiklerinin aynısını inan bizlerdede var. Bende düşünüyorum vallla lohusalık deprosyanına mı girdim diye
Şimdi kaynanamlar geliyor bakın şamataya. 40 ı çıkana kadar duracaklarmışşş.

canım pzargünü dogum yaptım drum beni ongün sonra geldedi 8inde dogum yaptım buayın 18inde konturola gidecem belden uyuşturmalı sezaryan oldum neden sana 6 hafta sonra dedi
hem bebegimin hemde benim konturolümüz var dikişlermde alınacak

Netslecim benimde sütüm azdı ilk günler ve biz de atlattık sarılığı. Benim sütümün artmasında en önemli şey vitamalt malt içeceği oldu,aktarlarda ve eczanelerde bulabilirsin. Humana still tee de çok içtim bide rezene demledim aktardan alıp hala da içiyorum rezeneyi gaza da iyi geliyor çünkü. Ha tabii en önemlisi dinlenip bol bol uyumak, evde bir yenidoğanla ne kadar mümkünse artık ama o uyudukça sende hemen yat uyu dinlen, bak en yakın zamanda sütün bollaşacak!

Doğum yapan herkese hayırlı olsun! Uykusuz gece ve gündüz diyarına hoşgeldiniz...:))))
Ay çok zormuş valla annelik ya bu kadarını beklemiyordum. Cimcimem valla helal sana hem Tuan hem de yeni bebiş nasıl göze aldın maaşallah Allah nazarlardan saklasın valla.
Bu bebeklerin hergünmü hhuyu değişir???? Dün bütün gece mışıl mışıl uyan, emzirme saatlerinde uyandırılıp emerken hemen tekrar uykuya dalan bebek bugün sabah 4 ten akşam 3-4 lere kadar ayakta dikiyor annesini. Kucağında uyuyor ama yatağına girer girmez gözler fildir fildir... Napcamı şaşırdım. Sanırsam nazar değiyorum kızıma uyuduğu günler de ertesi gün dikiyor beni ayağa:))) Biran önce büyüseler keşke...Yada en azından şu 1. ayımız dolsa da 2 saatte bir uyandırmak zorunda kalmasan böyle zaten zar zor uyuduğu günlerde.
Kızlar hadi artık doğurun da şu bebe sorunlarını tartışmaya geçelim:))) Öptüm hepinizi, dua edin de kızım bu akşam uslu uslu uyusun:)

dilra bi çözümünü bilen varsa bende b,ilmek istiyroum!!! Ama benim uyguladıklarımı paylaşim:
1- Rezene tohumu demleyip içiyorum. 1 sb kaynamış suya 1 tatlı kaşığı rezene 10 dk demle ve iç günde 3-4 bardak(kendin iç)
2- her yemekten sonra 1 sb suya 1 çay kaşığı kimyon karıştır iç.
3- gazını her emmeden sonra mutlaka çıkartmaya çalış bide hemen yatırma emdikten sonra bebeği yarım saat kadar kucağında dik pozisyonda tutmaya çalış gazını çıkartamasa da. sonra yatır yada en azından başını yüksek tut (45 derece falan yükseklikte)
4- tabii bunlar işe yararsa bazen ne yaparsan yap hiçbişey işe yaramıyor malesef ((

Bide ben bi soru sorim doğum yapanlara: Uyku düzenleriniz nasıl? ne kadar uyanık kalıyor bebekleriniz günde? benimki bazen 3-4 saat uyanık oluyor, daha doğrusu kucağımda uyuyor ahanda daldı yatırim deyip yatırıyorum gözler fildir fildir Bazen de sürekli uyuyor maşallah

canım bende 37+5 haftalığım benimde oğlum olacak yarın gidicem hastaneye abah 9 da
hem çatı muayenei hemde nts
sonuçları yazarım yarın
tabi bu gece gzüme uyku girerse:1shok:

nestlecim gecmis olsun cnm ins. sen mantardan bebisinde en yakin zamanda sariliktan kurtulur ,dualarim sizinle
doktorun yazdigi ilac emziren anneler icin degilmi ? benimde öyle bi sorunum vardi hemen dogum sonrasi doktorum bana bi ilac vermisti tam hatirlamiyorum fitilmiydi yoksa hapmiydi ama 10 tane falandi onu kullanmistim cabucak gecmisti mantar sorunum
süt icin rezene cayini , malt birayi icebilirsin cnm
humananin still tee sini iciyormussun zaten
malt bira dedigim alkolsüz bira gercekten cok iyi süt yapiyor
rezene cayida aynen öyle bide rezene cayi bebekteki gaz olusumunu engelliyor
malt birayi orda nerde bulunur bilmiyorum ama eczaneye bi sor cnm

birde adacayi ,nane cayi kesinlikle icmeyin kizlar sütü kesiyor

umarim birazcik yardimci olabilmisimdir cnm stressten uzak dur ve kesinlikle sütüm yetmiyor diye düsünme ozaman da süt az geliyor (( gügüslerine masaj yap cnm yukaridan asagiya dogru yavas yavas ... ebem söylemisti ))
aklima gelmisken canlarim normal dogum yapanlar icin emzirdikten sonra hemen karin üstüne yatin bi 15 dk falan karinin gitmesine cok yardimci oluyormus bunuda ebem söylemisti ama ben uygulayamamistim
bol sütlü günlerrrr diliyorum güzel anneler sizee Şeniz

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bende 37+5 haftalığım benimde oğlum olacak yarın gidicem hastaneye abah 9 da
hem çatı muayenei hemde nts
sonuçları yazarım yarın
tabi bu gece gzüme uyku girerse:1shok:

güzelce uyu cnm bu aksam yarinda hic korkma giderken doktora yerimseniben
yarin güzel haberlerini bekliyoruz cnm oglusunla senin :1hug:

dilekcimmm ayni sorunu ben yaklasik bir bucuk yil yasadim kafamçokkarıştı
ben ne güzel emziriyordum bebegim yataginda yatiyordu üvey kaynana senin sütünden bebek vitamin almiyor vitamin alsin dedi gitti ogluma hazir mama aldi bi kac defa verdim beni almadii sonra bende sinirlendim tüm mamalari siseleri cöpe attim ac kalinca beni alir dedim devamli gögsümde uyuttum geceleri aldim yatagima yanimda emzirdim klava: memede uyudu ellemedim

sonucta biberonu birakti hep emdi ama yaklasik bir bucuk yil oglum gögsüme yapisik bi sekilde yasadik ,büyüdükce bana sormadan etmeden pat diye gögsümü acip emmek istiyordu artik :roflol:

insan bi sorar dimi annecim müsayitmisin yok nerde herkezin icinde acip emmek isterdi ayy neler yasadim :roflol: aklima geldi simdi kendi kendime gülüyorum :1rolleyes:

bide anlamadigim sey nasil hemencicik uyaniyorlar gögüsten cektigimiz zaman onlari sanki hic uyumamis gibi gözler fal tasi gibi oluyor

Allah yardimciniz olsun ins. alisir cnm tek basina uyumaya ,klasik müzik falan acsan ise yaramiyormu özellikle mozartin müziklerinden ?? ( bizde cok ise yariyordu ilk zamanlar )dualarim sizinle cnm

Son düzenleyen: Moderatör:
dilracım benim doğum yaptığım hastanenin standart prosedürü bu sanırım
yazılı bir kağıt vermişlerdi taburcu olduktan sonra yapılması gerekenler diye
ve 6 hafta sonra kontrole gidilmesi gerektiğini yazmışlardı
benim dikişlerim alınmadı
zaten ortada dikiş falan yok
sadece düz bir çizgi var

Nestlecim inşallah artık düzenli düşüşe geçer bilirubin değerleriniz
ben still tee'ye ilave arada bir süt içip günde en az 3 lt su içiyorum mümkünse sütlü tatlılardan tüket

dilekçim aynı düzensizlik bizde de var
ben de diyorum kendi kendime nazar mı değdiriyorum oğluşa diye
oh bu gece ne güzel uyuduk diyoruz ertesi gece saat başı uyanığız :)
hatta akşam yeni bir gaz damlası denedik oh dedim iyi geldi yavruma emer emmez gazı çıktı 3 emzirmede de diye dün akşamdan beri emme sonrasında gazı çıkmaz oldu
hay dilimi eşşek arısı sokasıca :))

gaz problemi için biz de uğraşıyoruz dr ilk önce zinco damla verdi fakat ben çok faydasını göremedim
milupanın rezene çayını almıştık bana diye meğer o bebkler içinmiş :))
hafta başında dra kontrole gittiğimde ona sordum rezene verebilir miyim diye?
verin dedi vermeye başladığımızdan beri bir derece daha rahatladı
50 ccye 1 çaykaşığı hazırlıyorum özellikle gece uyandığında 20-25 cc veriyorum bir de gündüz sıkıntısı olduğunda
bir yakınımızın tavsiyesi ile de sab simplex damla aldık zinco yerine onu kullanmaya başladık
sab simplex kullanmayı düşünürseniz alman malı olmasına özen göstermeniz gerekiyormuş aynı damlanın bulgaristan üretimi varmış hiç fayda etmiyormuş

bir de nurse harveys şurup varmış o da beklemede bunlar fayda etmezse onu da deneyeceğiz
bunlar bizim taze tecrübelerimiz kızlar
inşallah faydalanırsınız
bu arada çok sıkıntısı olduğunda masaja ilave ütü ile ısıttığımız havlu ile ayakları ve karnını ısıtıyoruz

kimyon içmek biraz zor olduğundan ben sabahları kahvaltı ederken kırmızı biber - kimyon-tuz kaıştırıyorum ve bunu yağladığım ekmeğe döküp öyle kimyon tüketiyorum

canım benimkide dikişdegilmiş yapıştırmaymış sonunda tek dügüm varmış banada arkadaş acı elma yagını önerdi bebegin gazı içintopuklarına birde karnına sürdügün zaman ısıtıyor gazını alıyormuş ablamda kullanmış

ya bu arada kızlar hamilelikte göğüslerim çatlamıştı ama emzirmeye başladığımdan beri çatır çatır çatlar oldu göğüslerim
emziriyorum diye çatlak kremini de kullanamıyorum
her yeni gün bir yenisi peydahlanıyor çatlakların
hatta kalçamın her 2 tarafında da yeni olmuş minik çatlaklar gördüm moralim bozuldu bilsem en azından oraya krem sürerdim
hiç aklıma gelmemişte hamileyken çatlamayıp sonradan çatlayacağım
kilo da almıyorum halbuki

bir de şu 1-2 güne kadar kahverengi-kızıl akıntı devam ediyordu artık en nihayetinde kırmızılıklar gitti sarı bir renge döndü
sanırım bu 40 çıkması olayı gerçekten bir dönüm noktası
çarşamba günü bizim 40ımız olacak kızlar :))

elma yağını denedik ama oğluşu sevemez oldum ben canım ya
çok kuvvetli bir kokusu var
oğluşun mis kokusunu özledim elma yağı kokarken :))

maşallah hepiniz dogurdunuzda bebişlerden bahsedıyorsunuz.bir ben kaldım heralde..bende ne sancı var ne de baska bırsey..11 subatta 40 haftam doldu hayırlsıı bakalım beklemedeyım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…