2009 Şubat Anneleri

kızlar tüm iyi dilekleriniz için hepinize çokkkkkkkk teşekkür ederim...annelik nasıl zor bir işmiş nasıl zor bir işmiş anlatamam...ama bu kadar zor olan bu görev aynı zamanda bir o kadar da keyifli olabilir miiii?????evetttttttttttttttttttttttttt.....benim oğlan bugün biraz emdi diye nerdeyse mahallede top atışı yaptıracaktım..şimdi doğuran sevgili arkadaşlarım...çocuklarınızın emerken doyduğunu nerden anlıyorsunuz bu 1??? çünkü benimkisi 40 dakika memede kaldı..süt geliyor mu gelmiyor mu onu da göremediğmden endişe ettim arkadan biberona sağıp verdim birazda..malum sarılık var...ayrıca ben oğlana yıkadıktan sonra bübchen ın vücut yağını kullandım dün akşam..bu sabah birde bakarım ki garibimin bütün vücudu kabarmış...sizler ne kullanıyorsunuz??? doktor bana 3 saat arayla 60 cc besleyebilirsin demişti...ama benim oğlanı ben kaldırmazsam 3 saatte kalkmıyor...şekeri düşecek diye korkuyorum saat kuruyorum sürekli...sizlerde de bu durumda olan var mı? bir de sürekli uyuyor gözlerine hasret kaldım...ne zaman uyanık kalmaya başlar acaba??? ay sorularım bitmez benim...süt için özel birşey kullanıyorsanız onu da paylaşırsanız sevinirim....

Nestle76 canım benim sen anlatınca kendimi gördüm birden. ben kendi deneyimlerimden sana cvp vermeye çalışayım. ama unutmamalıki her çocuğun kendince doğar doğmaz karakteri oluşuyor ve hepsi birbirinden farklı.

önce emdiğini nasıl anlıyorum? yutkunmasından. çünkü her süt aldığı yudumda yutkunuyo ama bazen de sırf keyif için ağzında oyalanıyor emzik gibi. doktorum bana doymamış bebek memeden ayrılmaz sen çeksende ağlamaya başlar demişti nitekim benim oğlum şimdi doymamışsa kesinlikle ayrılmıyor göğsümden.
yalnıııızzz çocuklar cidden çok çabuk büyüyorlar bu dönem ve senin sürekli uyuması ile ilgili şikayetlerini bende ilk hafta yaşadım. hatta uyansın diye eşimle resmen canını acıtıyoduk banamısın demiyodu. hatta uyanmayıp emmediğinden şırıngayla ağzına süt akıttım o dönem. bu malesef sarılık nedeniyle oluşuyo ve emzirmesen hayatta uyanmıyolar. yalnız bu da bi dönem benimki 1 hafta sürmüştü mesela ve insan çok yıpranıyo cidden ama dr iki güne kadar geçer demişti ve 1 hafta sonunda sarılık değerlerinin düşmesiyle oğlum canlandı ve şimdi uyutamıyoruz bile. bunun için sarılığının düşmesi lazım ve onun içinde bol bol emzirmelisin tek çare bu.
son olarak ben sebamed kullanıyorum ve bi sorun yaşamadım. belki ürünü değiştirmek işe yarayabilir.
stressiz, gazsız, bol sütlü günler...

ayrıca S.ASLAN ve DRNZLM kardeşim şu lohusalıktan çıkayım diyorum oturdum bi de sizin yazdıklarnıza ağladım yaaa.. ne güzel yazmışsınız. cidden arkadaş olduk burda insan herkesi tek tek merak ediyor..
teşekkür ederim size..

canım ilk 2 hafta sürekli uyandırıp emzirmiş yada beslemiştim
zaten bir süre sonra sen de göreceksin uyandıracağın zamana yakın kendisi uyanır oluyor
sütün yetip yetmediği konusu hep muamma zaten ama bunun için günde kaç bez değiştirdiğine bakmak gerekiyormuş 10 bezi -idrar ya da kaka yapıyorsa doyuyormuş
zaten doymadığında çılgın gibi saldırıyorlar canım
hem bekle sen daha doymuş olduğu halde deli gibi memeye saldırdığı günler gelecek :)
bu arada ben de hep uyuduğundan yakınıyordum
hatta bu ne ya bitki gibi emiyor uyuyor uyanıyor emiyor ve yine uyuyor demiştim de çok gülmüşlerdi
fakat bu süreç sonunda sabah 6da uyanıp 11lere kadar memede durmak isteyen bir şey çıkıyor haberin olsun :p
3,5 - 4 hafta olduğunda artık uyanık durmaya başlıyor canım
bu zamandan itibaren de gaz -sıkınma problemi başlıyor ilave olarak :)

ben sebamedin bebe yağını kullanıyorum banyo yaptırdıktan sonra masaj yaparak tüm vücuduna sürüyorum herhangi bir kızarıklık falan yapmadı
kokusu da çok hoş

süt için günde 3 litre su , 3 fincan Humana still tee, 1-2 fincan rezene çayı bunlara ilave aklıma gelirse süt, meyve suyu tüketiyorum

bugün aşı için dra gittiğimde emzik için ne düşünüyorsunuz kullanmalı mıyız dedim
evet tabiki dedi yoksa 2 yaşına kadar sizi emzik olarak kullanmaya çalışılır dedi ki bizim zıpır şimdiden başladı :p
gaz için milupanın rezene çayını ve zinco diye bir damla kullanıyoruz
hıçkırık için de çok uzun sürerse 1 damla limon verin dedi

cimcimecim uçak yolculuğunu kısıtlamıyorlar bu arada
fakat tek şartla kalkış ve inişte emzirilmesi gerekiyormuş
türkiyeye gelirken aklında bulunsun

kızlar temel bilgiler olan bir site linki
bugün hastanede reklamını görmüştüm de sizlerle de paylaşayım dedim

Bebeğimin Gazı Var

sevgili adaşım bu lohusalıktan falan değil sanırım artık annelikten gibi :))
yapışıp kaldı bu duygusallık üstümüze valla

çınar'ımız bir aylık oldu öncelikle hepimizin gözüaydın darısı başıma..
hazır buradayken sorayım..aşıdan sonra ateş oluyor mu?? bir de bebek mevlüdü yapacakmısın?

yok güzelim bu hepatit aşısı
zaten yeni doğduklarında da yapılmıştı

bebek mevlüdünü kısmetse mart ayında annemlere gidebilirsek orada yapacağız
eşim pek taraftar değil papaz olmayalım dedim :)

İşte emir Bebeğin İlk Kareleri.

picture.php

.............................................................................................................................
picture.php

.............................................................................................................................
picture.php

Son düzenleme:
ay yerim ben onu
yumuk yumuk gözleriyle kıyamam çok tatlııı

kocaman maşallah Emir bebeğe

ayyy maşallah dilek yazar bebeğin çok güzell maşallahhh maşallahhh sübhannnallahh....

canlarim yazilardan tek bir iki tanesini okuyabildim geri kalanini sonra okumaya caliscam ben inanilmaz grip oldum gene ... bogazim belim karnim her yerim agriyor , bide k.pederler vardi 3 saat boyunca ben mutfakta onlara biseyler yaptim bekledim kayinvalidede gelsin yardim etsin ama o anlamiyor türk yemeklerinden :KK43: oturup bana baktii yemek tarifi ögrenmeye calisti okadar yorulmusum ki en sonunda belimin agrisindan yürüyemedim bile.... su gribi bi atlatsam gene kolay olucakti ama bugün iyice kötülestim keske cagirmasaydim pisman oldum wallaaa

dilekcim cnm bebegin coook tatli 41 bin kere massallahhh
bakmaya doyamiyor insan ya okadar tatlilar

demircool cnm seninde az kalmis saglicakla kavus cnm bebisine

kızlar tüm iyi dilekleriniz için hepinize çokkkkkkkk teşekkür ederim...annelik nasıl zor bir işmiş nasıl zor bir işmiş anlatamam...ama bu kadar zor olan bu görev aynı zamanda bir o kadar da keyifli olabilir miiii?????evetttttttttttttttttttttttttt.....benim oğlan bugün biraz emdi diye nerdeyse mahallede top atışı yaptıracaktım..şimdi doğuran sevgili arkadaşlarım...çocuklarınızın emerken doyduğunu nerden anlıyorsunuz bu 1??? çünkü benimkisi 40 dakika memede kaldı..süt geliyor mu gelmiyor mu onu da göremediğmden endişe ettim arkadan biberona sağıp verdim birazda..malum sarılık var...ayrıca ben oğlana yıkadıktan sonra bübchen ın vücut yağını kullandım dün akşam..bu sabah birde bakarım ki garibimin bütün vücudu kabarmış...sizler ne kullanıyorsunuz??? doktor bana 3 saat arayla 60 cc besleyebilirsin demişti...ama benim oğlanı ben kaldırmazsam 3 saatte kalkmıyor...şekeri düşecek diye korkuyorum saat kuruyorum sürekli...sizlerde de bu durumda olan var mı? bir de sürekli uyuyor gözlerine hasret kaldım...ne zaman uyanık kalmaya başlar acaba??? ay sorularım bitmez benim...süt için özel birşey kullanıyorsanız onu da paylaşırsanız sevinirim....
benim oğluşumda bugün 15 günlük olacak:nazar:ilk defa gece yalnız kaldık ya çok zormuş annemi sabah apar topar çağırdım bir an önce gelmesi için için dualar ettik özlemle bekledik geldi sonunda oğlum ama pir geldi bizi elinde oynatıyor diyorum eşime:)
canım benimde 3 saatte uyanmıyor doktor uyandırıp ver dedi mamasını mama dediğim bende sağıyorum göğüslerim yara olduğu için ama 60 cc çıkmıyor ancak 35-40 cc falan çıkıyor oda yetmiyor oğluma mama takviyesi yapıyoruz mecburen.ben nivea nın yağını kullanıyorum bizde bir sorun yaratmadı çok şükür şimdilik.mendilleride niveanın alkolsüz ve parfümsüz olanlarını kullanıyorum. inş azda olsa yardımcı olmuşumdur.inş büyüyünce yaramazlıklarını anlatırız burada artık ele avuca gelsinler ya dokunmaya korkuyorum hala...

aybükecim valla sıkıldım, ben artık sezeryanda olsa doğurmak istiyorum ama drum açıklık olduğu için bekletiyo bide açılmazsa boşuna bu kadar beklemiş olucam :KK43:( inşallah emme sorununuz en kısa sürede düzelir canım..

demircoolcum gözün aydın canım en kısa zamanda doğurursun inşallah..
benim 2 cm açıklık vardı drum şimdi yatırmama gerek yok demişti bakalım yarın kontrolüm var inşallah bende doğururum artık yaa..

dün uşaktaki abimler süpriz yapıp geldiler, kimseye sormamışlar beni doğurdum sanmışlar :))))
izin almış 1 haftalık kardeşim doğum yaptı diye :)) bi baktılar göbüş duruyo hala :))) çatladık gülmekten biz gidene kadar doğur barik diyo :)) bu arada yeğenimi çok özlemişim bu ayın sonunda 3 yaşını doldurucak öpe öpe doyamadım çok sevimli yaa..
izmirdeki abimde dün aradı tehdit ediyo cumartesiye kadar doğur diye oda haftasonu izinliymiş haha ama benim kızda tık yokki :)) ablamda gece maj atmış canım doğurdunmu haber vermeyi unutma diye :KK43:(( inşallah yarın drum bi karar verir yaa

Son düzenleme:
günaydın herkese yağmurlu puslu birgün daha evde pinekliyorum okadar tembelleştimki sanki hamileliğin başından beri evdeymişim gibi geliyor 8 ay çalışan ben değimiim gibi sanki kızlar benim oturduğum mahallede çok hamile var hemen hemen birbirimize yakın tarihler yarın karşı komşum sezeryana gidiyor sıra sana geliyor diyor herkes çok tuhaf duygular içerisindeyim

X