2009 Şubat Anneleri

ibşacım hepimizde aynı sorunlar var bir saatim bir saatime uymuyor eşim ne yapacağını şaşırıyor :teselli:
herşeyin bitmesine az kaldı canım biraz daha bekliycez:1hug:

Naber kızlar bizde markete gittik burada hava yaz gibi bugün Bursalılar bilir dağ yolu var oaraya çıktık sonra çay içmeye aynı sıkıntılar bende de vardı ama açık , güneşli ve temzi hava iyi geldi moral ve enerji depoladım .
Dilra canım korkma hiç bizler nadiriz zaten zamanında doğum yapacak bizim gruptakilerin çoğu erken doğum yaptı hepsi çok sağlıklı maşallah . seninkide öyle olur hiç üzülme .
Cimcime gözün aydın doğum zamanıyla ilgili bişey söyledimi .
Biraz dinleneyim sonra kapı süsümüzü yapıcam bebek şekerlerinin içine de şeker yerine lavanta koyucam o daha mantıklı gibi geldi bitsin hemen resimlerini koyarım .

Son düzenleme:
saolun kizlar :))
derincim bebek suanda gelecek gibi görünmüyor hersey yolunda ama aksam suyunda gelebilir dedi benimkide cok tembel cikcak sanirim

bebek rahat daha ben en cok kilosuna sasirdim acikcasi iki bucuk hafta icinde 600 gr alan bebek simdi iki haftada 160 gr almis
iyimi kötümü bilmiyorum ama doktorum hersey iyi dedi
bu haftadan sonra bebekler daha cabuk kilo almiyorlarmi?

Son düzenleyen: Moderatör:

cnm sirincegin dedigi gibi hepimiz ayniyiz :teselli:
bende cok kilo aldim hamilelik icin aldigim kot pantalonunu giyemez oldum düsün yani
kilolari takma kafana hepsi gider dogum sonrasi zaten ne kaldi sunun surasinda :teselli:
gerginlikde var bende kendimi patlamaya hazir bombaymis gibi hissediyorum
kendini kötü hissettiginde ilik bi dus al ben öyle yapiyorum ise yariyor gercekten :teselli:

onu bende bilimiyorum ki canım bende cuma gidicem bakalım ne diyecek kilosuna ama geçende internette bu günlerde günde ortalama 30- 35 gr. alırlar yazıyordu son haftalarda azalırmış kilo alma durumları ama en iyisi dr.unuzun dediğine güvenmek olduğu da yazıyordu her hamilelik gibi her bebekte farklıdır yazıyordu

saol cnm cumaya az kaldi bakalim senin doktorun neler dicek ,iyi haberlerini bekliyoruz
benimki bögürtlen cayini icebilcegimi söyledi günde 3-4 fincan rahatlikla icebilirmisim dogumu kolaylastiriyor ve rahmi yumusatiyor diye okumustum bi sayfada
iciyorum bakalim ise yaricakmi )

Kızlar ben geldim
Cimcime bebeğinin iyi olması çok güzel çok sevindim.
Dilra canım erken doğum yapacağım diye korkma. Emin ol doktorun sarılık önlemini alır. Zaten şimdiki çocuklar gününü tamamlasada yine de sarılık oluyor üzülme canım.
Ben de dün doktora gitmiştim tahlil vermiştim. Meğerse benim bu kadar ağrımın sebebi kum döküyormuşum ben. Ya sormayın bu böbrek bana çok çektirdi. Şimdide kum çok üzülldüm. Doktor biraz daha sancılarsın ben hemen onu doğurttırurum demiş nasıl yapacaksa sunui san cı mı verecek acaba.
Ben bugün böğürtlen yaprağı buldum aldım ama nasıl yapacam onu bilen var mı. Otunu aldım.

İbşa canım üzülme kilo yönünden hepimiz aynıyız. Şuanda 17 kilo almış durumdayım nasıl vereceğim bende bilmiyorum. Boyumda kısa offf.

cnm gecmis olsun ins. en yakin zamanda iyilesirsin :teselli:
nasil yaprak seklindemi yoksa normalmi ?? kasikla konuyorsa bir fincan sicak suya iki fincan cay koy 5 dk demle ,günde 3 bardak ic demisti ebem bana doktorumda öyle dedi en ideal 3 bardak icmek cnm :1hug:

kızlarr selam hepinize...sayfaları okumadan hemen yazayım dedim,umarım herkesler iyidir.
ben bugün pazara gittim ve dönerken birden bi ıslaklık hissettim,eve gelip baktığımda sarımsı renkte bi akıntı olduğunu gördüm.doktoru aradım hemen gel dedi,muayne oldum,kese patlamamşı henüz ama sızıntı varmış ve doğum başlamışş dedi:))))) eve yolladı şimdi git duşunu falan al,sıvı gıdalar tüket ve sancılarını bekle dedi.bu gecede olabilirmiş,1-2 gün içindede olabilirmiş.Ay ben çok heycanlandım kızlar ya...şimdi uzanıp sakin sakin bekliyim diyorum ama nası sakin olcaksam.neyse dua edin kızlarda bir an önce gelsin tosbaamm

hadi hayırlısı canım.....
sabah kalktığımda benimde akıntım olmuşşşşş.çok katı ve sarıydı....böyle sümük gibi...ama kahverengi veya kanlı olmadığı için doktoru aramadım...birde bu akıntılara sancılar eşlik etmeliymişşşş.....bakalım bekleyeceğim....beklemekten başka işim yokkkiiii....

valla güselim hergün yürüyorum kendi işlerimi kendim yapıyorum hatta hergün neredeyse dip köşe temizliyorum...ve hatta bu haftada olmama rağmen yanımda kimse kalmıyor ama banamısın demiyor bebğimiz...bakalım cuma gecesi 41 hafta doluyor ne zman gelecekkkk....

bu arad cimcime sevindim iyi haberlere...

kıslar ben fazla geri dönüp okuyamıyorum o yüzden bazı olayları atlayabilirim kusura bakmayın...

tek derdim bir an önce doğum olsun oldu....beni anlayın kaç hafta oldu.....

ay kızlar hadi hayırlısı ya
heyecan yaptım şimdi yine yeni bebek haberleri alacağız
biz de dün oğluşu dr kontrolüne götürdük 4 kg ve 51 cm olmuş Çınar Demir'im
dr amcası çok iyi buldu ama dünden beri uyku yok bizde
5 dak. emip uyuyor memede
memeden ayırıyorum 10 dak geçti geçmedi tekrar meme için ağlamaya başlıyor
psikolojim bozuldu en son bugün öğlen 1 ölçek mama hazırladım onu verdim azcık gögüslerim kendilerine gelsinler diye
canım çıktı yaaaaa
inanılmaz bir kısırdöngüydü sanırım biraz kurtulduk şu saatlerde
normalde 3 saat falan civarında uyuyan çocuğun en uzun uykusu yarım saate inmişti

içerde kordondan beslenirlerken iyiymiş yaa
ayda ya da 2 haftada bir bak kilosunu öğren :))

yine de elimden geldiğince hergün yazdıklarınızı okuyup yazmaya çalışıyorum

bu arada ailelerin yanımızda olması saptaması oldukça yerinde gibi :)
cidden çok etkiliyor bilgisayar başında geçirilen zamanı
kısmetse hepimizin 40ı çıksın rahata ereriz

öpüyoruz hepinizi teyzeleri oğluşumla

geçmiş olsun canım kendine dikkat et umarım hemen atlatırsın

selam kızlar bugün nstye girdim sancım 80 çıktı ebe bi muayne edelim dedi baktı açılma henüz yok dedi doktoruna göster dedi sonucu ama doktorum şehir dışındaymış bizde döndük aradık onu cumartesi gelin tekrar dedi tabi bugün yarın doğurmazsamşutarafagitti
ve sancılarım nst çekildiği sıradaki sancılardan daha fazla hiçte geçmek bilmiyo ama şöyle çokta rahatsız olmuyorum ama sanki artıcakmış gibi geliyoCADIARZU

hadi hayırlısı vidicim delikafadulden
bebişini kucağına almana çok az kaldı
bol bol dinlen enerjiye ihtiyacın olacak çünkü :teytey::teytey:
darısı bizlerin başına artık bizleri habersiz bırakma canım tüm dualaarımız seninle:Saruboceq:

selam kız demek doğuruyon galiba aynı zamanda doğurcaz benimde akıntım çok fazla ebeler bugün baya korkuttu beni sancın çıktı hemen muayne edelim dediler ama açılmam yokmuş takip et bebeğin hareketlerini sancılarını dediler sancılarım baya arttı ama bilemiyorummm heycanını paylaşıyorum seninle canım

Vidi canım yaşasın bir bebek daha çok sevindim.
Bu arada saolun canlarım bu gün hiç sancım yok sadece vajinamda ağrı var okadar.
Bende dua ediyorum hafta sonu doğsun diye doktorada söyleyecem valla. Annem pazartesi geliyor. Onlar gelmeden doğurmak ister oldum babamın beni öyle görmesini istemiyorum üzülmesinler.
Vidi ya bende de çok akıntı var. Doktor baktı ama birşey de demedi.

Ssaslan maşallah oğluşuna.
Ayy inşallah bizim bebişlerde doğarda bizimkilerde öyle emer. Heyecanlanıyorum sizler yazınca.

dilekyazar cnm yukarda yanlis yazmisim bir fincan sicak suya iki tatli kasigi cay koy hayatim a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…