2009 Şubat Anneleri

ay kızlar hadi hayırlısı ya
heyecan yaptım şimdi yine yeni bebek haberleri alacağız
biz de dün oğluşu dr kontrolüne götürdük 4 kg ve 51 cm olmuş Çınar Demir'im
dr amcası çok iyi buldu ama dünden beri uyku yok bizde
5 dak. emip uyuyor memede
memeden ayırıyorum 10 dak geçti geçmedi tekrar meme için ağlamaya başlıyor
psikolojim bozuldu en son bugün öğlen 1 ölçek mama hazırladım onu verdim azcık gögüslerim kendilerine gelsinler diye
canım çıktı yaaaaa :KK43:
inanılmaz bir kısırdöngüydü sanırım biraz kurtulduk şu saatlerde
normalde 3 saat falan civarında uyuyan çocuğun en uzun uykusu yarım saate inmişti

içerde kordondan beslenirlerken iyiymiş yaa
ayda ya da 2 haftada bir bak kilosunu öğren :))

yine de elimden geldiğince hergün yazdıklarınızı okuyup yazmaya çalışıyorum

bu arada ailelerin yanımızda olması saptaması oldukça yerinde gibi :)
cidden çok etkiliyor bilgisayar başında geçirilen zamanı
kısmetse hepimizin 40ı çıksın rahata ereriz :KK66:

öpüyoruz hepinizi teyzeleri oğluşumla

cnm massallah oglusuna ne güzel kilo almis :nazar: :nazar: :nazar:
bizim icinde kokla bebisini :1hug:

iyi akşamlar kızlaaaaarrr ayyy gelenden gidenden başım döndü resmen, hergün misafir geliyor Allah artırsın,maşallah,

kızlaaarr kızımın adı okunacak yarın, ayyy çok heyecanlıyım,

bir deee biliyorsunuz kızım 2 kilo 260 grdı, pazartesi tarttırdık, 8 günde 2880 gr olmuş maşallah 8 günde 620 gr almış doktorun gözleri açık kaldı, naptın annesi sen bu kıza dediiii

çok şükür kilo almaya başladı kızım

vidiii ne heyecanlısındır şimdiiiiiii hadi hayırlı doğumlar sana da, bebeğini sağ salim kucağına al tatlımmmm

Cimcime çok teşekkür ederim.
Aybüke maşallah.Adını nasıl koyacaksınız ben de bimiyorum birde doğumdan sonra eve gelince hemen bebeği yıkadınız mı yoksa göbeğinin düşmesini mi beklediniz.

İyi geceler kızlar sabah mesaj yazdıktan sonra uyuyakalmışım .Kahvaltıdan sonra abdest aldım yasin okudum ve hepimiz için kolay doğum yapalım diye dua ettim. Ve nihayet annemlerin dediğini dinleyip cuma saati doğum çantamı hazırladım ama çok garip oldum ağlamak geldi içinden çantayı hazırlarken birkaç eksiğimiz var ama olsun acil gerekli olacakları koydum.
:nazar:
Doğum yapan anneler bakın bakayım varmı eksik gözünüze çarpan
Kendim için ;
2 takım pijama
2 tane gecelik
1 tane sabahlık
5 tane iç çamaşırı ( alt)
3 çift diz altı çorap
2 tane polar patik
1 çift terlik
göğüs pedleri
tarak,ayna,diş fırçası ve macun ve toka , makyaj malzemeleri
el havlusu
( emzirme atleti ve hijyenik pedleri almadığım için henüz koymadım )
Bebek için ;
3 adet iç zıbın
3 adet patikli alt
3 adet üst body
3 adet çorap
3 önlük
3 çapka
3 eldiven
2 tulum
1 alt üst takım
ağız mendilleri
1 adet 50'lik yeni doğan bez ( bu çokmu paketi açmak istemedim ne yapayım sizce )
1 biberon
1 emzik
1 yelek
1 battaniye
Pişik kremi (numune gelenler vardıya onlarda işe yaradı )
ıslak mendil ( onuda almadım alınca koyucam )
Fotograf makinesi telefonlar sarjlar falan onlar şuanda kullanumda olduğundan koymadım ama çantanın yanında duruyorlar eşime tembihledim acil gidersek bunları unutma diye
VARMI KALAN BİŞEYLER KIZLAR

derin ne yaptın sen bu kadar abartmana gerek yok yaaaaa

gerçi ben özel hastanede yaptım doğumu ama fark eder mi bilmem

bir kere hasta bezini ve hasta altı bezini hastane verdi onları almama gerek kalmadı,

patiklere falan hastanede gerek yok, çünkü hastane fazlasıyla sıcak oluyor zaten

pişik kremi ne de gerek yok, çocuk ilk gün çok çiş yapmıyor
emzik biberona gerek yok, zaten vermek yasak olduğu için verdirmiyorlar
ilk gün çok sütün gelmediği için göğüs pedine de gerek yok

ben sadece şunu diyorum, bol bol pijama altı alın yanınıza, ilk haftalarda aşırı lazım oluyor, annem almış bana yumuşak yumuşak ve bol, çok rahat ettim

tuvalete iyi oturamadığım için her wc yw gidişimde pijama değiştirmek zorunda kalıyordum

Cimcime çok teşekkür ederim.
Aybüke maşallah.Adını nasıl koyacaksınız ben de bimiyorum birde doğumdan sonra eve gelince hemen bebeği yıkadınız mı yoksa göbeğinin düşmesini mi beklediniz.

canım yanlış anlatmışım sanırım bunu herkes bilir yaaa, hoca kızımın kulağına adını okuyacak yarın, biraz geç kaldık ama gelenden gidenden anca fırsat bulabildik, yarın okutturacağız inşallah,

iyi akşamlar kızlaaaaarrr ayyy gelenden gidenden başım döndü resmen, hergün misafir geliyor Allah artırsın,maşallah,

kızlaaarr kızımın adı okunacak yarın, ayyy çok heyecanlıyım,

bir deee biliyorsunuz kızım 2 kilo 260 grdı, pazartesi tarttırdık, 8 günde 2880 gr olmuş maşallah 8 günde 620 gr almış doktorun gözleri açık kaldı, naptın annesi sen bu kıza dediiii

çok şükür kilo almaya başladı kızım

aybükecim maşallah kızına gelişimi çok güzel darısı benim yavrumun başına benim kızım da 3300 gr olmuş

Aybüke canım benimde ağrılarım var ama sancı mı anlayamıyorum. Karnım bayağı aşağı indi doktoru arasam mı karar veremedim sizce ne yapayım kızlar. Boşuna mı böyle davranıyorum acaba. Hı sizi de ateş basıyor mu lızlar. Ayyy bıktınız benden. Yine çok konuştum.

kızlaaaaarr benden ders alın ağrıları ihmal etmeyin bak karnımda aşağı indi diyorsun ihmal etme git doktora, ağzırm var deyince hemen bakıyor zaten doktor, bu arada alttan muayeneden falan utanmayın, doğum anında sizi anadan doğma soyuyorlar, utanma falan kalmıyor, sonra hemşireler sizin altınıza bez sereken falan her yerinizi görüyor, kadınsanız ve hamileyseniz utanmayı 2. plana atmak zorundasınız, boş yere bayan doktor falan diye de diretmeye gerek yok, çünkü doğumhanede en az 4-5 tane erkek oluyor, ve her yeriniz meydanda, onlar için sıradan bir durum kızlar buu

aybükecim maşallah kızına gelişimi çok güzel darısı benim yavrumun başına benim kızım da 3300 gr olmuş

canım sen de doğum yapmışsın sanırım, Allah analı babalı büyütsün hayırlı uğurlu olsun, senden haberim yoktu zaten pek nadir giriyorum artık, malum kızıma zaman ayrıyorum, o yüzden haberleri geriden takip ediyorum

aybükecim maşallah kızına çok tatlı olmuştur şimdi. inşallah böyle devam eder prensesin

aybükecim maşallah kızına çok tatlı olmuştur şimdi. inşallah böyle devam eder prensesin

çok teşekkür ederim tatlım, gerçekten büyüdükçe yanakları dolmaya başladıkça daha da tatlı oluyor, artık her an onun kilo alması için uğraşıyoruz, doktor günlerini heyecanla bekliyoruz acaba kaç kilo oldu diye meraklanıyoruz, hayatımızın merkezi oldu aşkımm benim benim şimdi onu beslemem gerek çıkıyorum, herkese iyi akşmalarrrrr

symslow , aybuke kizlar 41 bin kere massallah bebislerinize
hepsi birbirinden tatlilarrr massalllah

iyigeceler kızlar nasılsınız bakalım bende sıkılmaya başladım yavaş yavaş rahat haraket edememek çok canımı sıkıyor aybuke maşşallah kızına dünyaya gelen büyüyor valla artık bu ayın sonuna doğru herkes doğurmuş olur muhabette bebişlerle devam ederiz

canlarım iyi dilekleriniz için teşekkürler.
ya bana hala şaka gibi geliyor bu kadar yaklaşmış olması,
kızlar gerçekten ağrıları akıntıları ihmal etmeyin,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik içimizde bir can taşıyoruz,ne olur olmaz en ufak bi farklılık hissettiğinizde doktorunuzu arayın.aslında bende bugün o akıntıda gözüme normal geldi diye çekindim aramaya ama iyii aramışım yoksa şimdi bilmeyecektim başladığını.bide doktorum ısrarla aynı şeyi söylüyor''bak bu tip anlarda ne oluyorsa gebelerin sanki basireti bağlanıyorda arayıp,gelmiyorlar,sakın böyle yapma''diye.çokta haklı geç kalmaktansa, bikaç kere yol gidip gelmek daha iyidir,içimiz rahatlar

cnm cok haklisin ihmale gelmez ama benimde karin kasik agrilarim oluyor nst ye giriyorum agri cikmiyor
doktora soruyorum normal diyor
kafam karisti kizlar agridan kivraniyorum bazenleri bugün nstde bir defa 40 oldu onun haricinde 20-30 arasi gitti geldi doktorum sanci yok dedi
kesin bu makinalar bozuk

Kızlar doğru söylüyorsunuz ama her sancı da eşime söylüyorum dün doktora gittik. Sancı çıkmadı eşimdee bana sen psikolojik olarak mı sancı çekiyon yoksa dedi. Görümcem yanımda zırt desem anasına söylüyor.
Hemen haber veriliyor onlardan çekiniyorum açıkçası.

valla bu sancı işi benimde aslında aklımı karıştırıyor.ben kasıklarımda daha yeni yeni ağrı hissetmeye başladım oda hemen gelip geçiyor,ama nst de çıkan sancılar bu kasık ağrısından farklı oluyor rahimdeki kasılmalara bakıyor.ben çok hafif uyuşma gibi hissediyorum değerler yükselirken mesela

hepinize iyi akşamlar kızlar,Annişler bebişlerini hamişler göbüşlerini büyütüyor, bende az önce nst ye gittim 36-37ye kadar çıktı sancılar, doğum olması için kaç olması gerekiyor

derin ne yaptın sen bu kadar abartmana gerek yok yaaaaa

gerçi ben özel hastanede yaptım doğumu ama fark eder mi bilmem

bir kere hasta bezini ve hasta altı bezini hastane verdi onları almama gerek kalmadı,

patiklere falan hastanede gerek yok, çünkü hastane fazlasıyla sıcak oluyor zaten

pişik kremi ne de gerek yok, çocuk ilk gün çok çiş yapmıyor
emzik biberona gerek yok, zaten vermek yasak olduğu için verdirmiyorlar
ilk gün çok sütün gelmediği için göğüs pedine de gerek yok

ben sadece şunu diyorum, bol bol pijama altı alın yanınıza, ilk haftalarda aşırı lazım oluyor, annem almış bana yumuşak yumuşak ve bol, çok rahat ettim

tuvalete iyi oturamadığım için her wc yw gidişimde pijama değiştirmek zorunda kalıyordum
Canım çok sağol tecrubelerini paylaştığın için benimde özelde olacak hasta pedi falan koymadım bende zaten ama ne bileyim patik falan alayım dedim yine üşümesin ayaklarım çıkarsammı ki biberonu falan ama ne olur ne olmaz dursun ya çok yer kaplamıyor zaten
Bu arada maşallah bebeğine yeni resimlerini ekle bir ara merak ediyorum küçük kızını çok tatlıydı nasıl değişmiştir şimdi

canlarım iyi dilekleriniz için teşekkürler.
ya bana hala şaka gibi geliyor bu kadar yaklaşmış olması,
kızlar gerçekten ağrıları akıntıları ihmal etmeyin,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik içimizde bir can taşıyoruz,ne olur olmaz en ufak bi farklılık hissettiğinizde doktorunuzu arayın.aslında bende bugün o akıntıda gözüme normal geldi diye çekindim aramaya ama iyii aramışım yoksa şimdi bilmeyecektim başladığını.bide doktorum ısrarla aynı şeyi söylüyor''bak bu tip anlarda ne oluyorsa gebelerin sanki basireti bağlanıyorda arayıp,gelmiyorlar,sakın böyle yapma''diye.çokta haklı geç kalmaktansa, bikaç kere yol gidip gelmek daha iyidir,içimiz rahatlar
Ayyyy tıkandım valla kız bu akıntı bende de oluyor normal değil mi bu akıntılar zaten allahım yarabbim hayırlısıyla bi doğursak kafaları yemeden .:nazar:
Bu arada kızlar kapı süsümüzün yapımına başladım ay canım çıktı parmaklarım zaten ağrıyor iyice uyuştu kaldı ama güzel olacak galiba resimleri eklerim delikafadulden

X