2009 Şubat Anneleri

benim ki de merakli ama bu siteye girmiyo sadece haftalik gelisimine bakiyodu zaten artik ona da bakmiyoruz 37+4 olunca gelisim tamamlandi. ama cok guzel bisey merakli olmalari. her tekmede karn1na dokunmak istemeleri...

benimki hic girip bakmiyor hatta kullandigim msn i bile acmaz
yanliz ee doguran varmi diye soruyor var diyincede massallah diyor :-)

derincim gercekten ya düsünmek istemiyorum 3 haftaaaaaaaa yaa bide simdi yaklasik 3 kilo olmustur zamanindada gelmesze tosuncuk olursa naparim ben dogumda :KK43:( beni en sok stresse sokan seyde bu ya ,bi yandanda senin gibi düsünüyorum aman tadini cikartiyim bebegimle ayni bedende olmanin diyorum ........
buarada karikatür cok hosmus aynennnn bizde artik öyle olucaz sanirim :))

kizlar bu arada tam kasiklarimda bi gerilme hissediyorum bebek eliyle itiyor sanirim cidden cok aciyor o an yani imkani olsa cikarticak elini :)) sizdede oluyormu aynisi ???

kizlar kilolarindan cok korkmayin gelende tam soyledikleri gibi cikmiyo arkadasiminkine 3400demisleridi 2800 dogdu.. yani ultrasonda gorunen kilo tam olmayabiliyor

şimdi doktordan geldim sancı çıktı açıklıkta 2 cm kadarmışşşş.....bakalım doktor cumartesiye çağırdı.....yawwww bu açıklık daha ne zaman açılacak.....artık olmazsa çarşambaya alırız dedi...dokotr...yarın değil haftaya çarşamba...o zamana da 42 haftamız doluyor....bakalım....artık beklemiyorum.....3 hafta önce gelen beyfendi şimdide gelmeme kararı aldı...sağlık olsun.....

şimdi doktordan geldim sancı çıktı açıklıkta 2 cm kadarmışşşş.....bakalım doktor cumartesiye çağırdı.....yawwww bu açıklık daha ne zaman açılacak.....artık olmazsa çarşambaya alırız dedi...dokotr...yarın değil haftaya çarşamba...o zamana da 42 haftamız doluyor....bakalım....artık beklemiyorum.....3 hafta önce gelen beyfendi şimdide gelmeme kararı aldı...sağlık olsun.....

ya şekerim senin dr abartmadı mı 42 hafta cok fazla degıl mı nıye sıze bu ezıyetı cektırıyor..normal olsun dıye mı şartları zorluyorsunuz suni sancı falan verse ..allah yardımcın olsun ..

Evet canım yaa 42 hafta cok degilmi yaa doktorla ıyıce konussaydın senın ıcınde zor.

Kızlar merhaba
Ben bugün apor topar doktora gittim. Doğuracam zanettim ama yok yine geri geldim. Emir benimle dalga geçiyor galiba.
Kızlar iç çamaşırımda sürekli bir ıslaklık vardı karnımda biranda küçülüverdi. Karnım midemden indi görenler beni 5 aylık hamile zannediyor: Doktora söyleyince hemen gel dedi. Gittik. Alttan muane etti .Çok kötüydü. Açılma yokmuş.
Nst ye girdim geçenlerde 60 ı bulan sancı 20 falan çıkmaz mı. Bu sancı ne anlamadım. Karnım çok sertleşiyor. Şişe yutmuş gibiyim.
Kızlar vajinamda ağrı var. Bebek aşağı indiği için baskı yapıyormuş da ondanmış. Cuma tekrar gideceğiz. Benim gibi ağrı çeken var mı?

kızlar merhaba hepinize çok şükür aranıza döndük kızımla cuma günü sezeryanla kızım dünyaya geldi ikimizde iyiyiz Allaha çok şükür kızımın fotosunu en kısa zamanda yükleyecek babası bu arada başka doğuran var mı kızım 3550gr 49 cm dünyaya geldi şimdilik gaz sorunuz var inşallah o da geçecek yarın kzımın fotosuyla tekrar görüşmek üzere dualarınız için hepinize teşekkür ederim iyiki varsınız:emir_bebek:

cnm hosgeldin , massallah ikinizede :-)
Allah´im bebisine saglik uzun ömür versin cnm
gaz sorunuda ins. gider en yakin zamanda

ya şekerim senin dr abartmadı mı 42 hafta cok fazla degıl mı nıye sıze bu ezıyetı cektırıyor..normal olsun dıye mı şartları zorluyorsunuz suni sancı falan verse ..allah yardımcın olsun ..

güselim ben normal olsun diye artık diretmiyorum...ama doktor diyorki benim için sayısal veriler önemli değil....plesantada kreçlenme hiç yokmuş bebeğin suuyu yetermiş...birde kakasını yiyebilmesi için karbondioksit oranı fazla olması lazımmış suyunun çok az olması lazımmmış ama bebk öyle bir durumdaki bu plesenta ile 1 ay daha rahat yaşarmışşşşş....ve o mnormal diye diretiyor...ama eğer o kadar diretipte sonunda sezeryan olursam bilemiyorum yaniiiii......bana herşeye kulağını tıka diyor....bakalım....
bebği taşımak zor değil daha taşıırım ki elbet bebek çıkacak amam inanın insanlar 36 haftalıkkken bile doğurduğunda sıkılıyor düşünün yaniiiii...

Kızlar merhaba
Ben bugün apor topar doktora gittim. Doğuracam zanettim ama yok yine geri geldim. Emir benimle dalga geçiyor galiba.
Kızlar iç çamaşırımda sürekli bir ıslaklık vardı karnımda biranda küçülüverdi. Karnım midemden indi görenler beni 5 aylık hamile zannediyor: Doktora söyleyince hemen gel dedi. Gittik. Alttan muane etti .Çok kötüydü. Açılma yokmuş.
Nst ye girdim geçenlerde 60 ı bulan sancı 20 falan çıkmaz mı. Bu sancı ne anlamadım. Karnım çok sertleşiyor. Şişe yutmuş gibiyim.
Kızlar vajinamda ağrı var. Bebek aşağı indiği için baskı yapıyormuş da ondanmış. Cuma tekrar gideceğiz. Benim gibi ağrı çeken var mı?

meraba canım dediğin şeyleri ben 37 haftadan beri yaşıyyorum...hatta her gittiğimde 50 yi geçen bir çok ağrım çıkıyor ve karnım taş gibi geziyorum....ama hala ortada bir şey yok.......Allah yardım etsin

gamyoncuiremsu
Kızlar merhaba

Canım aynı agrılar bendede var.bacak arası öyle agrıyo kı adım atarken zorlanıyorum artık.1 hafta sonra nst ye gırcem bende.Göbegım cok sertlersıp gerılıyo sankı yırtılcakmıs gıbı gelıyo bazen.Bende dun aksam doktora gıttım allttan muayene ettı.Bayaa zorladı acılma benımde olmamıs halen.Bıraz kemık darlıgı varmıs Ama genel olarak normal doguma musaıt gözüktügümü söyledi.14 unden sonra eger ıstersem sezeryanla alınabılınecegını söyledi.normal doguma göre ıse 20 si.Bebek 3 kılo olmus.Gayet saglıklı gözüküyo dedi.
Arada mıddee bulantılarım oluyo bazen.Sızdede oluyomu.

benim midem de inanilmaz kotulesti.. tatli bisey yiyemiyorum agzima geliyo hic asagi inmedi bebek .. ama seyim cok agriyo benim de aciliyo demek ki

bebişleri olanlara allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
bende de aynı ağrılardan oluyor karnım geriliyor sanki bebek çıkacakmış gibi oluyor

Dersu, Bebişimkayra canım çok teşekkür ederim. Gerçekten sanki rahatladım. Bende tek ben böyleyim zannettim.Dersu mide bulantısı benimde var.

slm kızlar her girdiğimde yazıyorum ama slm bile veren yok :KK43:(
drum pazartesi gittiğimde 4 gün sonra tekrar geliceksin dedi nst çekilecek dedi açılmaya bakıcakmı bilmiyorum inşallah açılmam devam ediyodur benim sancılarım bir önceki nstde %90 ları bulurken bu sefer arada bi %50 yi gördü ki bu sefer açılma ve sancım vardı baya. anlamadım şu veletleri bir türlü..
bide bu sefer kendimi sıkmadım hafif hissettim alttan muayene ederken drum..
vajina ağrısını ben 2 aydır çekiyorum yerden kalkamıyorum, zor yürüyorum resmen yatakta zor dönüyorum öyle bi ağrı sancı oluyoki eminim doğum daha kolaydır bunun acısından :KK43:((

X