2009 Şubat Anneleri

İbşacığım maşallah. Hepsi bitmesi ne güzel benim annemler şubat 9 da gelecek o zaman tamamen bitecek inşallah. Bu ayak şişmesi herkesde var artık benimde çok şişiyor.

Girdim İBŞA arkadaşının sitesine çok hoş şeyler var eksikleri bitmeyen bir ben kaldım canım ben bir hayli tembelim sanırım daha çok var gibi geliyor doğuma çantamı hazırlayacaktım pazartesi gecesi bu kadar beklemişsin cuma saati hazırla dediler iyi dedim ben de çantamız bile hazır değil senağlamaşimdi aklıma geldi birde ben ıslak mendillerini almamışım yaa .Dün arkdaşalarıma gittiğimi yazmıştım ya ikisininde bebekleri yeni emzirme sütyeni almışlar kullanışlı değil dediler almıcam bende-tatlicadiarzu-

hayatım köfte koyabilirsin...mikro dalga fırının varsa hemen hemen tüm yemekleri pişirip koyabilirsin...zeytinyağlı hazırlayıp koyabilirsin..pırasa vs.3 gün için aslında buzluğa da koymana gerek yok..pişir yemekleri buzdolabında dursun bence..salata hazırla..havası alınan plastik kaplara koy...limon/yağı onlar ekleyip yerler..

saol cnm :1hug:

Kızlar benim nefesim çok tıkanır oldu bi kaç gündür sürekli derin nefes alma ihtiyacı hissediyorum sizde de var mı?

canim bendede var o nefes alip verme sorunu (

bide yaklasik 1 haftadir karnim agriyor sanki reglim gelcekmis gibi sendede basladimi karin agrilari ?

offff kızlar yaa benimde aldığım nefes zaten yetmiyordu birde burnum tıkandı iyice ağzı açık ayran budalası gibiyim bebek alışverişinin son parçalarınında resimlerini ekledim çantamı çok beğendi buradan bir arkadaş moral oldu banadahihoyyyt neden bu kadar sessiz bugün burası ((

DERİNZLM ben emzirme atleti almıştım hem içinde sütyeni de var 17 tl fiyatı da uygun doğumdan sonra gittim fazla fazla aldım çok kullanışlı. memeler fora dolaşıldığından pratik oluyo bence. ben 1 tane de olsa alırdım. ayrıca doktorlar bebekler için ıslak mendil tavsiye etmiyolar. pamuk ve kaynamış ılımış su kullanıyoruz şimdi. daha sonra da şu yenidoğanlar için olan pamuk+su karışımlı mendillerden kullanıcaz. bence sen de fazla stoklama.

çarpıntı-nefes nefese kalma bende de çok oluyor....doktor normal dedi...endişe etmeyin kızlar...

selam gebişler ve yeni annişler
e bugün doğum haberi yok mu henüz??

cimcime köfte falan hazırlayıp koyabilirsin
eşin makarna pişirebilir herhalde yanına
menemen seviyorlarsa içini hazırlayıp koyabilirsin onlara bir tek ısıtp yumurta kırmak kalır

derinzlm adaşımın da dediği gibi ben emzirme atletini kullanıyorum hep
2 tane emzirme sütyeni almışlardı ama ben hep atleti tercih ediyorum
sütyen olunca üzerine atlet giyildiğinden hiçbir esprisi kalmıyo atleti aşağı yukarı çekmek zorunda kaldığından

ıslak mendil hastane için mutlaka al bu arada daha önce yazmıştım unibaby yenidoğan ıslak- parfümsüz pamuk mendil
ha bu arada kızlar pişik için çok kişiden tavsiye aldım en beğenilen sebamed baby cream pişik olmasını beklemeden her alt açışta kullanırsanız pişik olmuyormuş

ay sağol SİBEL ya ne marka seninki ondan bakayım birde ben denedim geçen hafta hiç rahat değiller
sadece ucu çıkıyor o da çok rahatsız geldi uğraşmak zor geliyor valla su ve pamukla unibaby varmış ya sadec su ve pamuk oda onlardan alayım dedim olmazsa bir iki paket alayım da gerekli olmazsa ziyan olmasın

S.ASLAN ne haber adaşım?? Çağan'ım nasıl?? emzirebiliyormusun? dr bana 2 saatte bir emzir diyor ama ben pek sadık kalamıyorum doğrusu. Sen ne alemdesin?

Nilocan sibele sormuşsun ama ben cevap vereyim. Ben normalde 80 kullanıyorum. 85 aldım bir de 90 aldım. Bedeninden büyük alman iyi olur zaten şimdiden 85 kullanır oldum valla.
Kızlar Humana still çayından aldım. Daha önce fiyatı konuşulmuştu. Ben 19a aldım. Burası Diyarbakır ama İstanbulda falan tabi dah ucuzdur bence.

ben hamile kalmdan önce 80 takıyodum atletleri 90 aldım denk geldi. L beden de olabilir. göğüsler büyüyor cidden.
canım birde marka söylesen nasıl makbule geçicek en azından kullanışı kolay birşey olsun diyorum sizlerin tecrubelirnden yararlanalım dimi
bir de neden uyamıyorsun dr.un tavsiyesine 2 saatte bir gelmiyormu sütler bebek mi uyuyor

kızlar kusura bakmayın çınarcık uyandıydı da
bırakıp gittim
ben de normalde 80-85 kullanıyodum 90 aldım tam oldu
zaten elastık problem olmaz

emzirme için istedikçe dediler bana
eğer uyanmazsa en geç 3saatte bir uyandırıp emzir demişlerdi ben de saat kurup emziriyordum zaten 3. saate gelirken uyanmaya başlıyordu kendiliğinden
fakat şu birkaç gündür bir anormal oldu
valla kızlar resmen memeler dışarda yaşar oldum 2 gündür
sabah 9-9,5tan 1e kadar falan memeden ayıramıyorum
arada bir kahvaltı etmek için kayınvalidem oyalıyor ardından yine memede
beklerken zaten eldivenleri veya kıyafetin yakalarını falan emmeye çalışıyor
ama artık saat kurmayı bıraktım
artık acıktığında nasıl psikopatlaşıp kendini duyurduğunu öğrendim :))
2 gündür meme emerken bir süre sonra uyuya kalıyor
gazını çıkartmak için kaldırıp kucağıma alıyorum gözleri faltaşı gibi açıp bakınmaya ve daha kötüsü meme aramaya başlıyor
doyduğunu mu anlamaz oldu süt mü yetmiyor bilmiyorum valla

kızlarrr,canlarım benim nasılsınız,iyisinizdir umarım? okuyamadım sayfaları.özlüyom ben sizi ya.
ben gayet iyiyim ama artık sabırsızanmaya başladım.her gece acaba sancım falan olurmu diye bekliyorum ama yoookk(
dün alışverişe gittik perdesini,kapı süsünü,balonlarını aldık tosbaamın.ee bişiy kalmadı artık bide kendi gelse süper olacak.
emzirme atleti bende 2 gün çnce sipariş verdim,bugün elime geçti.gerçekten kullanışlı görünüyor.13 ytl idi fiyatı,kargoda 5 tuttu.mağazalara falan hep sordum ama yoktu bende netten sipariş verdim.

Vidi cim hangi siteden aldın 13 ytl, ben bikaç yere baktım 23 dü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…