2009 Şubat Anneleri

sağolun kızlar yaa.desteğinize okadar ihtiyacım vardıki.inşallah dediğniz gibi 1 haftada alır biraz daha kilo yavrum.haftaya bugün doğum çünkü.akşamdan beri hep ağlıyorum.eşim teselli edip duruyor ama nafile.saçmalıyorum aslında değilmi önemli olan sağlıklı olması.ama işte zayıf olduğunu duyunca sanki sağlıksızmış gibi bir hisse kapılıyorum.

doktora gittin mi canım bugün nasıldı bebiş

gittim cnm ,tansiyonum gecen sefere göre biraz daha düsük cikti
sonra nst ye girdim bebegin kalp atislari iyi yanliz benim sancilarim 1 ve 10 arasi gidip geldiiii :1no2: hic sanci yok gecen sefer bile 30 lara kadar cikmisti iyice sinirlerim bozuldu
zaten devamli bu bebiste kendiliginden gelmicek diye düsünüp duruyorum

neyse doktoruma sordum bu haftalarda zaten cikmamasi daha iyi dedi ona göre hersey normall......

bebis iki bucuk hafta önce 1 kilo 908 gr di
bugün olmus 2 kilo 500 gr

Son düzenleyen: Moderatör:
cimcime maşallah bebişine haftasına göre normal canım.
Sen biran önce doğurmak mı istiyorsun alla alla
Dursun biraz daha karnında annesi rahat orda

Günaydın kızlar;
Cimcime çok teşekkür ederim canım.
Sibellas bebeğini dünyaya gelmiş. Allah hayırlı evlat etsin. Analı, babalı büyümek nasip eder inşallah.
Akvaryum üzülme canım bebeğini düşün. Yakında yanında olacak sen onu sütünle beslersin. Kocaman olur annesi o. Sen ağlarsan o herşeyi anlar. Bak beni istemiyor demesin.

cimcime maşallah bebişine haftasına göre normal canım.
Sen biran önce doğurmak mı istiyorsun alla alla
Dursun biraz daha karnında annesi rahat orda

aslinda erken dogurmak falan degilde söyle anlatiyim
tuandada hic sanci cekmedim :1no2: suyum azdi 40. haftasina kadar bekledi doktorlar bebis gelmeyince haylaa doktorum suni sanci ile dogurtmaya karar verdi
simdi düsünüyorum simdide aynisi olucak bu bebiste kendiliginden gelmek istemicek
beklicekler 42. haftama kadar bebis olucak tosun gibi ben nasil dogurcam cok büyük olursa :1no2: ben yapamayincada sezeryan yapicaklar offffffff sorun bu iste :uhm:

ilkinde öyle oldu diye simdide öyle olucakmis gibi geliyor

günaydın kızlar, 7 de uyandım gözlerimden uyku akıyor ama heyecandan uyuyamıyorum. Ocak annelerinden bir arkadaşımı dün hastaneye yatırmışlar kontrole gittikten sonra. 2 cmlik bir açılması varmış. Aynı doktora gidiyoruz. Biraz önce mesaj çektim müsait olduğunda çaldır diye ama çaldırmadı henüz, acaba doğurdu mu yaaa, çok heyecanlıyım!!! Bende doğurmak istiyorum ya artık...
Cimcime sende kafana takma öyle şeyleri bişey olmaz merak etme. Kilosu da fazla değil ayrıca. Ben ne yapim sen bile öyle diyorsan. Benimki şimdiden 3400 gram ve daha neredeyse 3 haftam var doğuma. Ağlayım madem oturup da)))

Canım hayırlısı ne ise o olsun
Ayrıca ikinci doğumlar ilk doğumlara göre vakti vs.acısından farklı oluyormuş diye okumuştum bi yerlerde.
Sezeryan yapsınlar neden istemiyorsun...

saolun kizlar desteginiz icin
dersu cnm sezeryandan asiri korkuyorum hic istemiyorum ins. normal dogum olur :))

sag saglim alsin arkadasin bebisini kucagina
sancisi falan varsa geri cevap veremiyordur o anda cnm
bebek büyük olsada cikar aslinda napalim beklicez görücez artik cnm delikafadulden delikafadulden

kızlar şimdi size uzmanlık soruları soracağım...malum şimdiden doğum sonrasını planlıyorum ben...lohusa yatak takımlarını hazırladım..evde giyeceğim pijama takımlarını hazırladım...bugün lohusa şerbeti için şeker, tarçın, karanfil filan alacağım...sizce bu şerbeti hastanede de dağıtsam olur mu? şöyle şık bardaklar ve gümüş ibrikle filan...yoksa eve gelenlere mi dağıtayım?? bu soru 1 di..soru 2 de şu..şimdi ben zeytinyağlı dolma sardım koydum buzluğa...börek koyucam..birde kurabiye koymak istiyorum...pişirip koysam kurabiyeleri sonra çıkardığımda elektrikli fırında eritip yenecek hale getirebilir miyim?? benim mikro dalga fırınım yok..aslında ucuz o fırınlar artık ama korkuyorum ben mikro dalgadan...sizce ne yapayım?? kurabiye olmazsa tatlı olarak ne koyabilirim misafir gelince ikram edilebilecek?? soru 3 ismini kulağına illa hocanın mı okuması gerekir...babası ezanla beraber okusa olmaz mı? ezan dışında özel bir duası var mı ki isim okumanın??? soru 4..bu soru doğum yapan veya bilgisi olanlara...bebişi eve getirir getirmez yıkamak isterim ben...çoğu yerde göbeği düşmeden yıkamayın diyor...ekşi kokar o çocuk göbeği düşene kadar ya...silmeyle olmaz...doğuran arkadaşlar siz ne yaptınız? ayrıca kendiniz ne zaman duş aldınız?? bende bir yıkanma manyaklığı var da...ayy bayıttım di mi sizi...

merhaba ben dün uzun bir süredir üyeyim ama yazmıyordum sonra bir baktım ikimizde aynı tarih doğum yapıcaz benimde 02 02 allahım çok heyecanlıyım sende durumlar ne?uyuyamıyorum hatta kafam plan yapıyor hep:)sorulana gelince bildiğim kadarıyla cvplıyayım :şerbet hastanede komik olur bebeişi görmeye verenlere yanında kurabiye ile verilir sonra buzluktaki börekler tavada ıstınca harika oluyor hatta tost makinasında bile ısıtıyorum ben ezanı babası okuması ii bile olur derler eşinin ahlakını filan alır hatta sonra bebeğin göbeği düşme işi hemen doktorlara sorucam bende hastane de ona göre yıkıycam kendimiz içinde 3 gün sonra duş alabiliyoruz sezeryan içinde gecelik çok iimiş arkadaşlarımdan öğrendiyim bu senin bana tavsiye edeceğin şeyler var mı ay çok yazdım galiba

ay hızlı yazmışım hep yazım yanlışı yapmışım:)şöyle söyliyim şerbeti eve görmeye gelen insanlara kurabiye ile verirsiniz olucak doğrusu:)hastane içinde çikolata alıcam ben gelenlere

sorularınını kendime göre cevaplayayım ama zayıf vermek yok.bence şerbeti evde ikram et zaten oraya gelenler en yakın kişiler ve evede mutlaka gelecekler,ayrıca bazı özel hastaneler şerbeti veriyorlar,kurabiyeyi pişirip koymadım hamurunu koymuştum yorum yapamıcam,kayınbiraderim de kızının ismini kendisi ezan okuyup koymuştu duasını bilmiyorum ama 3 defa senin ismin....... denildiğini duydum,son soruda benim kızım hemen yıkandı ama ğöbeği geç düştü tecrübeli doktorlar yıkamayın diyor çünkü koruyucu bir madde varmış bebekte yıkanmaması daha iyiymiş gerçektende yıkanmayan çabuk düşüyor.Allah herkese sağlıklı bebekler ve kolay doğumlar nasip etsin.

ay hızlı yazmışım hep yazım yanlışı yapmışım:)şöyle söyliyim şerbeti eve görmeye gelen insanlara kurabiye ile verirsiniz olucak doğrusu:)hastane içinde çikolata alıcam ben gelenlere

seninde 2 şubat demek hadi hayırlısı..bende hastane için gecelik/sabahlık takımı aldım 2 adet...zaten valizim çoktandır hazır nazır bekliyor...bir emzirme atleti alacağım...ben bebek için günce almıştım bir de ziyaretçi defteri...onları da götüreceğim hastaneye...doktoru filan da duygularını yazar...ayrıca doğum fotoğrafçısı kullanacağım...hatta bu hafta sonu stüdyo çekimleri ile başlayacağız albüm oluşturmaya..refakatçi eşim olacağı için onunda eşyalarını koydum valize...kuaför ve ağda işimi de hallettim...doğumdan bir gün önce saç baş manikür pedikür için tekrar bir kuaföre gideceğim...hastaneye gittiğim kıyafetle eve dönerim diye başka bir şey koymadım yedek..çamaşırlarımı da hamile çamaşırlarından seçtim..rahat olur..en azından yüksek belli..odası hala havalanıyor oğluşumun...eşyaları benim dolapta bekliyor...bir baş ucu kitabı aldım bebek bakımıyla ilgili...olur ya her an doktora ulaşamayabilir insan...kızlar bu arada göğüs ucu kremini sakın ihmal etmeyin..valla yeni doğuran anneler yandım allah diyorlar...bebek emme refleksi gelilştirene kadar canına okuyormuş göğüslerin...bir de ben humana still tea ye önümüzdeki hafta başlayacağım...süte faydası olur diyorlar...1 hafta önceden içeyim ben...ay çenem düştü...

herkese merhabalar nestlecim nekadar heyecanlısındır şimdi sen tahmin edebiliyorum sorularına gelince bencede şerbeti evde vermen daha uygun olur hastanede uğraşma zaten yorgun bitk,n olucaksın kurabiye hiç yapıp koymadım dolaba oyüzden bilemiyorum ama illa tatlı bişeyler olsun diyorsan hazır tatlı dağıtırsın olmazsa ezan konusunu tecrübeli birinin yapmasından yanayım ben en azından akılda şüphe kalmaz doğrumu yanlışmı diye muhakkak duası vardır yıkama konusundada hastaneye sorucam ben onlar zaten çıkmadan herşeyi anlatırlar hem onu senin kucağına verdiklerinde nasıl nasıl kokarsa koksun sana dünyanın en güzel kokusu gibi geliceğine eminim :))

Canım üzme kendini zayıf olması sağlıksız olacağı anlamına gelmez, ayrıca doğumdan sonra çok hızlı toparlanıyorlar ben yiğenimden biliyorum 2.350 doğdu ve gayet sağlıklı bir bebekti şimdi kocam bir kız oldu:)

Bu arada doğum heycanı bütün annelerde başlamış artık ve bir çoğumuz gün sayıyoruz ne kadar güzel yaaa:1rolleyes:

Cimcimecim sıkma canını sağlıklı bir şekilde annesine gelir inşallah, bunları şimdiden düşünme hangi doğum şekli ikiniz için hayırlı olacaksa o olur inşallah.

sibellas canım gözünüz aydın, darısı bizlerin başınaa.s.

Bebişim09 canım sanırım sanada az kaldıhihoyyythihoyyyt, mümkün oldukça evde tek kalmamaya bak artık yanında mutlaka birisi olsun canım

hepinizi öpüyorum güzel anneler:CüvCüv:

Son düzenleyen: Moderatör:

maşşallah bebişine canancım daha erken sancılar için hiç belli olmaz ilk doğumunla kıyaslama her gebelik ve doğum farklıymış

akvaryum canım hiç üzülme benim bebeğim başından beri bir hafta geriden geliyor doktor her gittiğimizde biraz zayıf diyordu ama ben hiç kafama takmadım inan çünki çok sağlıklı sözünü duyunca zayıflığının pek bir önemi kalmıyor bu gidişimizde 2700 gr çıktı ilk defa haftasıyla uyumlu çıkıyor yani hiç canını sıkma sağlıklı olsunlarda varsın zayıf olsunlar

kızlar doğumlar yaklaştı gerçektn ben hala inanamıyorum anne olcağıma daha dün gibi hamile olduğumu öğrendiğim gün sizi bilmem ama bana zaman çok çabuk geçti hiçbişey anlamadım çalışrken izne çıktığımdan beri hamile olduğumun farkına vardım valla doğum zamanı geldi çattı ben çok heyecanlanıyorum ve düşündükçe ağlayasım geliyor ayy doğum başladığı zaman çok ağlarım ben sulu gözüm çünki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…