2009 Şubat Anneleri

kızlar sorularım bitmedi gitti bugün..bu arada isim okumanın duası var mı? daha cevap alamadım bu soruya..yeni soru şu..akika kurbanı hakkında fikri ve detaylı bilgisi olan var mı? biliyorsunuz evlat için şükür kurbanı akika...ama ne zaman kesilir, nasıl kesilir...kesilen et yense olur mu? hiçbir fikrim yok..internette de değişik bilgiler var..aranızda bu konuyu bilen var mı????

kızlar sorularım bitmedi gitti bugün..bu arada isim okumanın duası var mı? daha cevap alamadım bu soruya..yeni soru şu..akika kurbanı hakkında fikri ve detaylı bilgisi olan var mı? biliyorsunuz evlat için şükür kurbanı akika...ama ne zaman kesilir, nasıl kesilir...kesilen et yense olur mu? hiçbir fikrim yok..internette de değişik bilgiler var..aranızda bu konuyu bilen var mı????

canım bence bu konuları bilen birilerine sor etrafınızda yokmu hacca gitmiş yada yaşça büyük birileri yakınızda varsa cami imamına filan onlar daha kesin ve net bilgiler verir diye düşünüyorumben akika kurbanı diye birşey ilk defa duyuyorum mesela

nestlecim ben bu konuyu bayadır araştırıyorum herkese soruyorum...akika kurbanını maddi durumun yeterliolduğu her zaman kesebilirsin..yani şu zamana kadar keseceksin diye bir şey yok...hatta erkek çocuğa 2 kız çocuğa bir tane diye söyliyo hocalar...

ben de birini mevlütte kestircem hemen hem etinden kavurma yapıp dağıtcam herkes yiyebilsin diye.hem de geri kalanını bi aşevine bağışlıcam diğerini daha uygun bi zamanda kesicem...

ayrıca ewet yakınların sen yiyebiliyosun...ama ben bağışlamak amacıyla dağıtcam mevlütten kalanlarını...tabi sen yine de araştırmaya dewam et :)

NESTLECIM
cnm kurabiyeleri bende hic buzluga atmadim ama hani kemalpasa gibi tatlilar var onlarin üstüne hemen serbet dökülünce bitik tatli oluyor öylede yapabilirsi´n

isim konusunda biz bisey yapmamistik

mikro dalgalarin saglikli olmadigini söylüyorlar oyüzden bende almadim

hastanedede yikiyorlar cnm bebegi ,zaten kücük oldugu icin haftada bir defa yikiyin demisti ebem bana zamaninda

dogum sonrasi ben hastanede girmistim dusa hemen ikinci gün ve eve geldigimde alt tarafimi dusa girip günde bir kac defa yikiyordum .......

isim duası için de sağ kulağa ezan sol kulağa kamet okunuyo..ardından bi türkçe duası var onu okuyan hoca zaten bilir ya da internetten her yerden bulabilirsin...sonra ağzına hurma sürüyolar...bunlar hep sünnet peygamberimizin çocuklarına yaptığı şeyler..

bu arada akika kurbanı sünnet yani farz herkes yapması gerekirdiye bir şey yok..durumu olanlar yapsa iyi olur şeklinde...

slm annişler dün gittim dra ayy ne kalabalık ne kalabalık, (içimden inşallah gece doğururum rahat rahat sessiz dedim) sağolsun drum 2 de gel demişti tam vaktinde gittim sıra beklettirmedi hemen verdim idrarı yarım saat sonra sonucu aldık, idrar yollarım tertemizmiş, albuminde yokmuş çok şükür:Saruboceq:
ee neden peki bu kadar yüksek çıkıyor sancılarım dedim, doğumun yaklaştı iyice, bol bol dinlen ve su iç dedi ne zaman geleceği belli olmaz dedi delikafadulden

bu arada eşim 2 gündür istanbulda dünde bursadaydı bende annemdeydim şimdi yoldaymış kociş dönüyor çok özledim yaaa kızım bile yokluğunun farkında..:çok üzgünüm:

bu arada kızlar druma nefes alamadığımı çok heyecanlanmışım gibi kalbimin hızlı hızlı çarptığını söyledim sırt üstü yatma sakın dedi hakikatende doğru sırt üstü yatınca ve hızlı yürüyünce oluyor..bu tarz şikayeti olan varsa denesin tavsiye ediyorum..

derincim çok özledik seni :1hug:
daha 2gün önce arkadaşımızın kocişi gelmiş askerden, seninde kuaklarını çınlatmıştım derinde bekliyor diye allah ayırmasın:nazar: bak üzülüodun doğumda yanımda olamicak diye..tadını çıkar..:içelim:

cimcime nasıl oldun ikimizde çok çektik bu dişlerden daha doğrusu dişetinden..
benim allahtan geçti arada yokluyor ama idare edicez artık inşallah iyisindir..

bu arada bakıyorumda arkadaşlar çoğunuz sezaryen olacaksınız ilk başta herkez normal istiyordu, bazı arkadaşlar bebeğini riske atmamak için sezaryen olucak, ee keyfi kederi neden yaptırmak istiyosunuzki?:eek:klava: korkmaya başladı herhalde herkez.. accukda normal doğumda bizlerinde yeniden doğmuş gibi yenilenecek olduğumuzu düşünün..:enbuyukkk:

kızlar c.tesi günü nst ye girdim ve ufak ağrıların sancıların var dedi doktorum...doğum yapmış anneler bu ağrılar hani regl ağrıları olur ya o şekilde di mi çünkü benim sabah uyanınca bu ağrıyla uyanıyorum gündüzleri arada yapıo..akşamları belli saatte yine ağrım oluyo..ama tabi ben bu ağrının tadını şeklini bilmediğim için acaba o mu diyorum..suyum da azaldığı için hep tedirgin halde bekliyorum ewde...sanırsam ben de ocak annesi olcam...

dilekyazar geçmiş olsun canım allah korumuş sizi
akvaryumm üzülme canım önemli olan bebeğin sağlığı kilosu değil sen bebişin doğduktan sonra bunu telafi edersin senin üzülmeni bebeğinde hissediyor
cimcimecim bebişin sağlıklı ya boşver gerisini inşallah istediğin şekilde doğum yaparsın canım

aybükecim sanada geçmiş olsun canım
böyle kendini bilmez insanların sevmedikleri işleri yapmaması lazım
kızın nasıl oldu şimdi

bebisim mrb cnm Şeniz
walla sekerim herkez sezeryan yapmak istiyorda bende ondan korkuyorum bende mi bi anormallik var acaba herkez normalden korkar sezeryan yapar ben sezeryandan korkuyorum :sm_confused:
yavas yavas dökülüyoruz ssenin dogumda baya yaklasmis cnm delikafadulden
dis etimden iyim bu aralar sorunum yok ama cok fena grip olmustum ates ,titreme halsizlik cok sükür baya bi iyi oldum
nasil agrilarin cokmu yogun ? :teselli:

kızlar c.tesi günü nst ye girdim ve ufak ağrıların sancıların var dedi doktorum...doğum yapmış anneler bu ağrılar hani regl ağrıları olur ya o şekilde di mi çünkü benim sabah uyanınca bu ağrıyla uyanıyorum gündüzleri arada yapıo..akşamları belli saatte yine ağrım oluyo..ama tabi ben bu ağrının tadını şeklini bilmediğim için acaba o mu diyorum..suyum da azaldığı için hep tedirgin halde bekliyorum ewde...sanırsam ben de ocak annesi olcam...

hayatim dogum sancisi regli sancisi gibi ama daha bi siddetli olanini düsün yani duramicak sekle geliyorsun ,agri kasiklarina vuruyor ne yapsan agri gecmiyor öyle bisey iste :teselli: dinlen bakalim gecicekmi agrilarin
eger belli bi süredir devamli agrin varsa ve hic gitmiyorsa bi doktora görün cnm:1hug:

sevindim cimcime grip diş ağrısından daha iyi valla..
grip herkezde var normal galiba sen onuda atlatırsın canım merak etme..:1hug:
2 gecedir uyku uyumuyorum inan bi tek donla yakıyom karnımımı sıkıyo acaba pijama yatarken diye düşünüyodum onunla alakası yokmuş
yine devam ediyo sancılar dr bebek çok geriliyo çıkıcak artık sığmıyo dedi ondan oluyomuş o ittirdikçe basınç yapıyo kendimi tutmasam idrarım olmadığı halde altıma kaçıracakmışım gibi geliyo :eek:

kızlar krakr kız yanı burcu su an hastanede yatısı yapılıor ınanın moralı cok bozuk lutfen dua edın olurmu sanırım yarın sabah yenı bır subat bebişimzle uyanıcaz gune suyu gelmıs sancıları yok kordonn dolanması sorunu varmıs sanırım sezeryan alınır bılgınız olsun dıye yzıyorum cunku su anda cok ıhtıyacı var bzıım destegımıze

dularimiz onunla cnm ins. sag saglim tez zamanda alir bebisini kucagina
bizi habersiz birakma cnm

kızlar bugün araştırmacı ruhum üzerimde...düşünen arkadaşlar varsa kordon kanı saklanması ile ilgili bilgi vereceğim...atibank diye bir kurumla görüştüm...( ATİ TEKNOLOJİ HÜCRENİN GÜCÜ) bir seferliğe mahsus 1300 euro+kdv ödeniyor...diğer yıllar için yıllık 80 euro+kdv aidat ödeniyor...sadece ailenize özel ya da halka açık saklatma işlemi yapabiliyorsunuz...banka trabzon da...karadeniz teknik üniversitesi hematoloji bilim dalı başkanı tarafından kurulmuş...istanbul da ofisleri var....kordon kanı saklatarak bugün bilinen 43 hastalığın tedavisine destek olunabiliyor...tabi yıllar geçtikçe kordon kanı ve kıök hücreyle tedavi edilebilecek hastalık sayısı daha da artacağından önemli bir konu...bir diğer banka olan onkim kök hücre bankacılığından bilgi talep ettim..henüz gelmedi...(www.onkim.com.tr)...ayrıca acıbadem hastanesiyle görüştüm...bir seferliğe mahsus 1770 ytl ödeniyor...bunun 528 ytl si test ve kitler için...kalan 1243 ytl yi 2 taksit yapıyorlar...diğer yıllar için yıllık aidatı 121 ytl...eğer 10 yıl saklatacağınızı garanti ederseniz toplam 10 yıl için 650 ytl aidat alıyorlar..hastanenin altunizade de bulunan genel müdürlüğündeymiş banka...sanırım ben acıbadem de saklatacağım...

allahım inanamıyorum artık yavaş yavaş doğum sancılarınız başlamış..hepinize rabbim kolaylıklar versin...
allah acılarını göstermesin...

benim ufaklık şuan için biberonu aldığı takdirde taburcu edeceklerini söyledi doktor teyzesi...
ama benim tembel oğlum oksijen tüpsüz biberonu bile almakda zorlanıyor bu sürecide biraz uzatıyor
şu biberonu alırsa eve getireceğim allahın izniyle...
bizlerden dualarını esirgemeyen herkese binlerce teşekkürlerrr...

benim ufaklık şuan için biberonu aldığı takdirde taburcu edeceklerini söyledi doktor teyzesi...
ama benim tembel oğlum oksijen tüpsüz biberonu bile almakda zorlanıyor bu sürecide biraz uzatıyor
şu biberonu alırsa eve getireceğim allahın izniyle...
bizlerden dualarını esirgemeyen herkese binlerce teşekkürlerrr...

canım herşey yoluna gircek...azıcık tembel demek oğluşumuz...biberona da alışacak annesi..hepsi olacak merak etme sen..dualarımız seninle...

tatoscum nekadar guzel demekkı toparlıyor kendını oğlun cok sevındık ıns en kısa zamanda evıne getırısın prensını bu sevınclerın kat kat fazlasını senın ııcn yasarız

X