2009 Şubat Anneleri

mrb kizlarr
esencen canim hepimizde oluyor böyle duygusalliklar
bende bu aralar cok fazla aglamasam bile cogu sey kafama takar oldum
üzülme cnm sen :teselli: bebisinde üzülmesin

bebisim09 gittinizmi cnm doktora ne dedi doktorun ?? bizi haberdar et durumdan merakta birakma

nestlecim dedigin sikayetler bendede var özellikle migde bulantilarim cok her an cikarcak gibiyim ,migde yanmalarim ,yattigimda rahat edememe , halzizlik devamli uyku istegi ... bide okadar cok sistimki :1shok: eski halimden eser yok

hepimiz ayni sikayetlerden yakiniyoruz sanirim bu aralar

eysancim cnm seninde az kalmis dogumuna sezeryan yapicaksan sanirim türkiyedeki doktorlar sat gününden 2 hafta falan önce aliyorlar yanlis bilgi veriyim ama bukonuda pek bilgim yok
sadece duyduklarimdan böyle bi cevap verdim

siz dogurdukca bende heyecanlaniyorum eee nede olsa son siralardayiz teyzeleri

bende temizlik arasında uyudum canım kaydirigubbakcemile3 1 saat uyumuşum iyi geldi sonra kalktım temizliğe devam ettim ama bende yemek yapamadım allahtan kociş yemek aramaz pek hemen aparatif bişeyler yapıcam sonra sohbete katılırım kaydirigubbakcemile2

hepimizde oluyor duygusallıklar bende eşime, anneme kısacası herkese alınır oldum.
son haftalarda olduğumuz için genelde aynı sorunları yaşıyoruz hepimiz.
ssaslancım ne kadar çabuk gitmiş göbişin ne güzel olmuş darısıbiz şişko göbişlerin başına:)

slm kızlar iyi akşamlar yazdıklarınızı henüz okumadım,öğlenden beri 2-3 sayfa dolmuş:))
yarın doktorda kontrolümüz vardı ama haftasonu çok sertleşmeye başladı karnım diye bugün gittik.oğluşun başı iyce aşağıya inmiş,doktor zor ölçtü. 3150 gr olmuşuz:)) son olarakta nst ye aldı ve ben bile çıkan sancılara şaşırdım,ben çook bişey hissetmeme rağman 80 değerinin üstünde 4 ağrı çıktı.doktor sonucu görünce bide rahim ağzını ölçmek istedi,ama elle bakmayacağım vajinal ultrasonla bakıcam dedi,tabi bende çok sevindim bu işe:) şuan bi açılma yokmuş ama sancılar böyle dewam ederse şubatı beklemez bu bebiş dedi.hemen eve gidip ılık bi duş alıp yat dinlen,bundan sonra böyle dedi.1 hafta sonra tekrar gidicez.
ayy kızlar valla acayip bi heycan bastı bugün,hele kocişi görseniz sanki yarın doğcakmış gibi heycanlandı.bakalım artık tetikte beklicem:))

kızlar herkese iyi geceler..
öncelikle hepinize iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. hastaneye yattığımda aklıma hep geldiniz inanın. çarşambadan beri çok zor günler geçirdim ama Allah'ıma şükürler olsun oğlum ve ben nihayet evimize sağlıkla evimize geldik.
anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki aslında özellikle de uyarmak istediğim. zamanla hepsini paylaşırız inşallah.
öncelikle şu rahim kasılmasını önemseyin. ben hastaneye gitemeden önce 1 haftadır yaşıyordum ama yalancı doğum ağrısı diye önemsememiştim. bu kasılmalar sabaha karşı kesenin patlamasına neden olmuş. doktorum eğer zamanında gelseydin ilaçla kasılmaları önlerdik dedi. sabaha karşı uyurken birden sanki adet olacakmışım gibi karnıma ağrı girdi saniyesinde içimde pıt diye bi ses duydum ve bacaklarımdan sıcak bişey aktığını hissettim. çok korkunçtu bi de bende plesenta önde olduğu için kanla su birlikte aktı ve eşim çok panik oldu. ondan sonrada cumaya kadar haftası dolsun diye dr ilaç verdi kasılmaları azaltmak için ve sürekli nstye bağlandım. doğum sancısı da nasılmış çok olmasada anladım bu arada. normal doğum yapmayı düşünen arkadaşlar korkmasın çektiğimiz adet ağrısının daha güçlüsü sadece ve sancı aralarında hiçbişey hissetmiyosun. daha çook yazacağım şey var ama şimdi oğluşla ilgileneyim geliyorum ve deneyimlerimi yazıyorum

vidicim massallah cnm bebisine
nasil herkezi heyecan sardi bu aralar dogumlar yaklasti artik banada bebisin bu ay gelicekmis gibi geliyor kaydirigubbakcemile5

dua edin kizlar benimde yarin randevum var
nolur bir defada bende sanci ciksin yaaaaaa
ikinci hamileligim psikolojikmen sanki bu oglumda kendiliginden gelmicekmis gibi geliyor ..
oysa ben o ani o heyecani yasamak istiyorum ,sanciyla hastaneye gitmek nasil bi duygudur acaba :1rolleyes:
kocisin heyecanini ,telasini görmek :asigim:
dua ediyorum nolur bu bebegim kendiliginden gelsin sizde dua edin kizlar
cokmu rahatlar nee cikmak istemiyorlar

Son düzenleyen: Moderatör:

iyi yapmissin cnm bende sabah uyudum simdi kendime geldim cocuk odasini temizledim misler gibi oldu ,oyuncaklarini ayikladik halisini sildik oglumla .... kitap okuduk teyzesii
simdi baya dinlendim islerime devam ediyorum :CüvCüv:
cok fazla is yapmamaya caliscam sonrada uzanir müzik dinlerim yada kitap falan okurum :1hug:

vidicim 80 değeri çok ciddi bir değer nasıl oluyor da hissetmiyorsun

ben 55likte kasılıp kalıyodum nefes alamıyordum,,

cimcimecim maalesef doğumdan önce kalkmama izin vermediler hastanede
öncesinde evde kalkmaya ben cesaret edememiştim
sonuç olarak tartılamadan girdim doğuma
en son tartıldığım eylül başıydı ve o zaman 3.5 kilo almıştım
sonra ne kadar aldım bilmiyorum

hazır bu kadar yazmışken biraz doğumdan da bahsedeyim
gerçi birçok koca göbüşlüye msnde anlattım ama :)

öncelikle doğumum epidural sezeryan oldu
doğum öncesinde operasyonun en azından 2-2,5 saat süreceğini duymuştum
o gün klasik hastaneye gidiş rutinimizi uygulayıp ambulans çağırdık
ambulansla hastaneye gittik ve odamıza yerleştik
önce damar yolu açıp serum vermeye başladılar
bir yandan da tahlil için kan aldılar
ardından nstyi bağladılar
bebişin kalp atışlarını dinledik ailecek odada
sonra klasik önlük giyildi
arkadan cırt bantla kapanan
tam saat 1e gelirken görevli gelip doğum için beni aldı
oradan ameliyathaneye aldılar epidurali uygulamak için
epidurali uygulamak için sedyede oturttular ayakları yan taraftan aşağıya sarkıtacak biçimde
elleri dizlerin üzerine koydurup başımı öne eğdirdiler bu arada bir hemşire başımı tuttu ani refleks yapmamam için
daha sonra epidurali uygulayacak noktaya iğne vurdular ki hiç hissetmedim
bu arada epidural dedikleri serum takarken kullanılan damar yolu gibi bişey
uyuşturdukları noktadan onu takıyorlar ve buradan ince bir hortum uzatıp boyun kısmında sabitliyorlar ve sırtüstü yatırıyorlar sonrasında ilacı oradan veriyorlar
göğüsler dahil omuz-kollardan aşağısı en son ayaklar olmak üzere yavaş yavaş uyuşuyor
bu arada resimler baktıysanız görmüşsünüzdür zaten önünüze perde gibi örtü asıyorlar ve o noktadan sonra sadece sağı solu görebiliyorsunuz

epidural sırasında hemşirenin söylediği gibi oldu
dokunuşları hissedeceksin fakat acı duymayacaksın demişti
ellerin dokunduğunu farkediyorsun ama acı olmuyor
sadece kısa bir süre huzursuzluk yaşadım o da sanırım bebek doğduktan sonra suyu plasentayı alırlarkendi diye düşünüyorum içerdekilerin boşalmasını sağlamak için karnıma birkaç kişinin bastırdığını farkettim
ben beklerken hemşire yanıma geldi bebeğin doğduğunu söyledi
o söylediğinde ağlamasını duydum öncesinde farketmemiştim sanırım insanın kafası hafiften güzel oluyor :))
sağlıklı olduğunu söyledi ben de küveze ihtiyacı olup olmadığını sordum
yok gayet iyi dediler
bende bir de dikiş vardı ve dikişi almaları gerekiyordu
drum doğumla ilgili işlemler bitti dedi şimdi dikişleri alacağız bu arada bacaklarını kıvırıp topuklarını birleştireceğiz dedi
ben yattık yerde yapacaklar diye bekliyorum
dr tekrar yanıma geldi hadi geçmiş olsun bunca zamandır çabalamanın verdiğin mücadelenin sonucunu en güzel şekilde aldın dedi ve oradakilere durumu biraz anlattı elimi tutup yanağımdan sevdi yine

ben tabi biraz kaydım bir de bebişi getirdiler yanıma

operasyon sırasında bni en çok etkileyen titreme krizim oldu omuzlarım inanılmaz derecede titredi
titrememek için kollarımı sabitledikleri kısımlara tutunup kendimi kastım

bu kasıntı da bana doğum sonrasında dayanılmaz bir omuz ve boyun ağrısı olarak döndü
uyuşukluğun geçmesi 4 saat sürdü
6 saat sonra da yürüttüler
normal şartlarda ertesi gün taburcu ediyorlar fakat benim sürekli yatma kaynaklı yürüme problemim olduğundan 2 gece kaldım

kabaca doğum böyle gerçekleşti
özel olarak merak ettiğiniz bir nokta varsa cevaplamaya çalışırım

canim hosgeldin
cok sükür bebisinle sen sagliklisiniz
bizi uyardigin icin sana cok tesekkür ederim esin yazdiginda cok sasirdik hep dua ettik sizin icin
rabbim melegini sizlere bagislasin ,saglik uzun ömür saglin versin o güzel yavruya :Saruboceq:
öpüyorum cnm sizi kendine iyi bak bebisinle sende uyu dinlen cnm bizi habersiz birakmadigin icin cok saol :1hug: a.s.

sibellas canım gözünüz aydın
oğluşunla birlikte güzel bir hayatınız olması dileğiyle
en kısa sürede resimleri bekliyoruz

bu arada ne kadar çok yazmışım yaaa
gönderince farkettim :))

sibellass canım gözünüz aydın..ay harika bişiy ya bebişlerimiz gelio yavaş yavaş heycan dorukta.
ssaslan canım valla kasılmaları hissediom ama öyle çok canım acımıoki,ben hep bebek gerilip yaslanıo sanıodum meğerse sancıymış ne bilim,inşallah doğumda da öyle hissederim.zaten doktorda böyle yavaş yavaş başlaması iyi dedi,bianda fazla çekmezsin bi kaç güze yayılır ama az hissedersin dedi,bakalım artık doğumda görcez nasıl oluor:)

esencen özelin kapalı açsana canım

ssaslan canım hayırlısı ile atlatmışsın.bebişini sağlıkla büyütmen dileğiyle,darısı başımıza...
sibellas canım ne mutlu sanada şuan bebeğinlesin ve bizlerle deneyimlerini paylaşıyorsun..Allah'ım sağlıkla büyütmeni nasip etsin...
cimcimecim sende şuan forumdasın umarım iyisinizdir bebişinle...
kızlar birde sorum olucak sizlerde göbiş aşağı inmiş gibi duruyomu?benim çok az aşağı doğru oluyomuş gibi,ama son hafta daha da aşağı inermiş,ve bende artık arada özellikle geceleri hafif regl ağrısı hisseder gibi oluyorum yaklaşıyomu ne...

vidicim nasıl açıcam bilmiyorum profil düzeninden yaptım gibi ama olmamış demekki

ccanım bende aşağı iner diye duymuştum...mesela ben oturduğumda karnım sanki kucağıma oturuyormş hissi veriyor önceden yoktu bu....birde benim kasılmalrın çok sık oluyor....sancı çok hahfif....

sibellass gözun aydin canim, insallah bizde saglikla kucagimiza aliriz senin gibi.Bebisini öpersin ayaklarindan yerimize.

iyigeceler kızlar annemlere gittik anca bu saatte girebiliyorum sibellasçım gözün aydın oğluşunla evinizdesiniz artık darısı başımıza benim göbiş aşağıya inmeye başladı aynada bakıyorumda baya inmiş otururken bacaklarımı açık oturmaya başladım

herkese teşekkür ederim tekrar. cidden dünyanın en güzel şeyiymiş en kısa zamanda sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah.
s.aslan'ın anlattığı gibi epidural deneyimim benim de aynı. hiçbişey hissedilmiyo korkmayın. sadece takarken ilk başta o kadar. o anı yaşamayı ayrıca hiçbişeye değişmem ben. eşim de doğuma girdi ve tarif edilmez bişeydi onu ilk gördüğüüz an. bende titreme falan olmadı zaten 10 dk falan sürüyo hepsi ama çok fena omuz ağrısı oluyo gerçekten. onun içinde bana voltaren jel sürdüler doğumdan sonra aklınızda olsun olmazsa alın hazırda dursun. doğum sonrası malesef benim bebeğimi 3220 kg doğmasına rağmen yenidoğan yoğun bakıma aldılar. dr suyum gelince akciğerlerinin gelişmesi için iğne yapmıştı ama yeterli gelmemiş galiba akciğerleri hala ıslak olduğu için yoğun bakımda oksijen vermişler.
ben dikişler falan arkadan geldim oğlum odada sanıyodum ama olmadığını görünce o gecem çok berbat geçti. gerçi insanın ağrısı sızısı olduğundan belki bebeğe çok faydan olmuyo ama yanında olmasını kim istemezki.
ben yanımda yatak altına sermeye hasta bezi falan götürmüştüm ama hiç gerek kalmadı onlar zaten yatağın altına koruyucu seriyolarmış hiç kullanmadım bi de kanama için gazlı bez koyuyolar pedlerimide kullanmadım. ayrıca kanamam ilk bikaç saatten sonra normal regl kanaması gibi oldu. bi de hamile külodu falan giymedim normal hamileyken giydiklerimi giydim zaten ilk gün doğumdan gelince gecelik giydim altıma da normal külot giydim. ama bence gecelik şart pijamayla falan olmuyo. 5 saat sonrada tuvalete kalktım ama benim tansiyonum normalde düşüktür bi de tuvaletten kalkınca iice düştü galiba gözlerim karardı bayılmışım orda. olabilir şeylermiş ama hazılrlıklı olun.

benden de bu kadar hastane çantasını hazır kapının önünde bekletin artık bence. inşallah yakında artık hepimiz bebişlerden bahsederiz.
anlatmaya devam edicem yine. bebeğim sarılık oldu onu anlatıcam bi de hazırlıklı olun.
şimdilik öpüyorum.

unutmadan göğüs kremlerinizi alıp lütfen sürmeye başlayın ben önemsememiştim ama şimdi emzirirken acayip acıyo canım gidiyo. hergün sürüp çok hafif masajlar yapın.

hoşçakalın

sibellas canım gözün aydın.bebişin hayırlı olsun.darısı bizlerin başına inşallah.ssaslanın ve senin anlattıklarınızı okurken bile okadar heyecanlandımki o anı yaşamak nasıl bişeydir kimbilir.korku bir yandan heyecan bir yandan sarmış durumda beni.sağ salim atlatırım inşallah.

kızlar dr dan geldikten sonra uyumuşum :)) ilk önce nstye bağladı doktorum sancım olduğunu söyleyince sürekli sancım çıktı ve %70 in altına inmedi hiç 85/90:1shok:..
drum tedirgin oldu 15 dk takip etti sürekli, doğum başlamış olabilir dedi hemen muayene etmem lazım dedi vee ultrasondan önce alttan muayene etti eliyle o kadar ittirdiki çok canım yandı açılma varmı diye baktı çok şükür açılma yok ama sancılarım çok yüksek
daha sonra giyindim ultrasona aldı bebeğimi gördük tombiş olmuş iyice 3.350 gr olmuş ve 50 cm drum minik bi bebiş beklemeyin dedi tombiş olcak peki nasıl doğurucam ben bunuCADIARZU günde 50 gram almış 1 ay önce gitmiştim en son ve tam 38 haftalık çıkıyor ultrasonda son 2 haftan var dedi tabi senin kız acele etmezse dedi,
suyum tam böbrekleri iyi kan akımı süper genel herşey iyi ama bu sancılar neyin nesi anlamadık idrar yollarında problem olabilir dedi sancılar ondanda olabilirmiş, yarın öğleden sonra 2 de hastaneye gidicem idrar ve albümin varmı diye testler yapıcak inşallah sorun yoktur, bu arada 2 kilo almışım dr çok iyi dedi ben 5 kg almışımdır diye düşünüyodum :1shok: eşimde istanbula gitti 12 de bindi otobüse işlerini halledebilirse yarın dönecek inşallah:Saruboceq: öpüyorum hepinizi iyi geceler yarın yazarım tekrar drdan geldikten sonra.. hee bu arada doğum tarihi 02.02.2009 çıktı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…