2009 Şubat Anneleri

battaniyesi de güzelce çıktı makineden hiç bozulmamıştı. bu arada hasta bezini nerden aldın şirincek. ben de bebek bezini aldım, uni wepsin yeni doğan ıslak pamuğu var onu aldım hiç bir yabancı madde yokmuş. yenidoğan şampuanı aldım.

birbirinden tatlı anneler ve melekleri...
merhaba sizler benden tecrubelisiniz bir çoğunuz da cinsiyetini öğrendi.....
ben de temmuz annesi olacağım nasipse inşallahh...
11+5 günlük hamileyken ikili test için doktora gittim....geçen hafta...
doktorum kız bebek istediğimi biliyor hamiile kaldığımdan beri onu konuşuyoruz inşallah kızımız olur diye.........
ense kalınlığı 1,2 çıktı.....
kıza benziyor sanki ama emin değilim daha küçük dedi..................
sonra biraz daha hareketlendi bebişim ve ayakları tamamen açtı................
küçük bi çıkıntı gördüm yalnız kız olmayabilir sizi yanıltmıyayım dediii...
peki o çıkıntı ne diye sordum...klitoris te olabilir dedi.............
özellikle kız annişleri sizler o 11+5 haftalarda kız bebeklerde çıkıntıgörmüşmüydünüz...
yada 11 haftalıkken kıza benziyor değipte değişen var mı.......
tabi en önemlisi sağlıklı olmaları
hayırlısı bakalım sizin bu süreçte yaşadıklarınızı merak ettim....
kız diye heveslendim ama muaynenin sonuna göre doktorum aniden karar değiştirince aklım karıştı
sizlere sağlıklı günler

slm canım.hayırlı gebelikler diliyorum.tam iyi zamanların şu anda degerini bil vallahi.şu an bizim hareketler kısıtlandı.çok zorlanıyoruz
bence haftan daha çok erken.kız erkek denilip sonra degişen cok örnek var.sakın kendini hazırlama.sonra hayal kırıklıgı olmasın lütfen kendin üzülmemen için.ben 4 aylıkken ögrendim.ama burda bi arkadasımız erkek denildi hep ama 2-3 hafta önce yaptıgı kontrolde dr kız dedi :1shok: allah gönlünden geceni versin inşallah canım a.s. :nazar:

Son düzenleme:
evet kızlar ütüm bitti artık kızımında benimde doğum çantalarımız hazır hihoyyythihoyyyt inşşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız doğumu şimdi size çantaya koyduklarımı yazıyım eksiğim yada fazlam varmı sizce

bebek için
tam takım hastane çıkışı iki tulum bir tane pijama takımı iç zıbın çorap patik bir tane örme yelek ve hırka ağız mendilleri hastane çıkışının battaniyesi var ama ben bir tane daha penye battaniye koydum peluş battaniye havlu ıslak mendil yüz örtüsü

kendim için koyduklarım iki takım pijama sabahlık terlik 2 adet atlet 4 tane alt çamaşır 2 tane emzirme sütyeni havlu 3 tane hasta bezi ayrıyetten bir paket gece pedi kağıt havlu tarak çorap gecelik göğüs pedi bebek bezi alıcam sizce bunlar yeterlimi :uhm:

bende şimdi alış verişten geldim kızlar hasta bezi aldım dalin detarjanını yumuşatıcısını aldım birazdan makineye atarım cicileri... ateş ölçer normal dijital ölçer aldım. yalnız batanyesi makinada nasıl bozuluyormu kızlar yıkanınca 40 da yıkıcam bakalım nasıl olacak.

şirincek battaniyeler bozulmuyor ama ben 30 da yıkadım, 40 derece çok olmasın dikkat et istersen

evet kızlar ütüm bitti artık kızımında benimde doğum çantalarımız hazır hihoyyythihoyyyt inşşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız doğumu şimdi size çantaya koyduklarımı yazıyım eksiğim yada fazlam varmı sizce

bebek için
tam takım hastane çıkışı iki tulum bir tane pijama takımı iç zıbın çorap patik bir tane örme yelek ve hırka ağız mendilleri hastane çıkışının battaniyesi var ama ben bir tane daha penye battaniye koydum peluş battaniye havlu ıslak mendil yüz örtüsü

kendim için koyduklarım iki takım pijama sabahlık terlik 2 adet atlet 4 tane alt çamaşır 2 tane emzirme sütyeni havlu 3 tane hasta bezi ayrıyetten bir paket gece pedi kağıt havlu tarak çorap gecelik göğüs pedi bebek bezi alıcam sizce bunlar yeterlimi :uhm:

terliği unutma tatlım. çok güzel hazırlamışsın ben de hazıorlıcam bu hafta sonu. ayrı ayrı mı hazırladın hepsini aynı çantaya mı koydun?

bebek için

ohh hadi iyisin yine hazırlamıssın cantanı maşallah.canım çok ideal olmus koydukların.o netteki abartılı listeler gibi degil yani.çok hoşuma gitti.bişey soruyım ben bebek çantası alınması mecburmu hastaneden çıkarken onlamı çıkartmak gerek.henüz almadımda ben?

Selam kızşar yahu ne kadar da çalışkansınız. Ben daha hiç bişey hazırlamadım. Bu hafta okul işleri biticek hafatay tatile çıkmadan hazırlığa başlıyım diyom. Çantasına hasta çıkışı seti, 2 iç zıbın, 1 peluş battaniye, çorap, yün hırka, mendilleri, kağıt havlu, polar bataniye, bezi koymayı düşünüyorum eksik var mı?

Kızlar selam kusura bakmayın sık sık giremiyorum..
şuan ham evdeki netkesik hemde pc min kasası kafayı yedi benimle beraber..
Canlarım bebeğim halen hastanede tam 38 günlük oldu..sorunlar devam ediyor şuan solunumu yeterli olmadığından dolayı oksijen veriliyor..
Halen biberonla beslenemediği için tolgahanımı hastaneden çıkartmıyorlar..
Doktorlar az daha büyüdüğü zaman anjio yapacaklarını söylediler ondan sonrada diğer ameliyatlarını..
Buarada çok bunalıma girdim inanın hayatımın çok zor anlarını yaşıyorum..sadece oğlumla sorunlar yaşamıyorum resmen hayatım başlı başına sorun haline geldi..
Sanki hayatta tek başınayım..bu kadar yükü artık taşıyamıyorum...sanki biri dokunsa yıkılıp yok olacak gibi hissediyorum..
Bunlara rağmen miniğimin bana ihtiyacı var deyip güçlü olmaya çalışıyorum..
Evime her telefon gelişinde tüylerim diken diken oluyor acaba ölüm haberimi gelecek diye..
Hem yavruma hemde sizlerin yavrularına bol bol dualar ediyorum..
Ne olur sizlerde bir duayı esirgemeyin bizlerden..allaha emanet olun..fırsat buldukca yazarım...

Geçen her güne şükür ediyorum çünki bebeğim halen yaşamak için çabalıyor...

battaniyesi de güzelce çıktı makineden hiç bozulmamıştı. bu arada hasta bezini nerden aldın şirincek. ben de bebek bezini aldım, uni wepsin yeni doğan ıslak pamuğu var onu aldım hiç bir yabancı madde yokmuş. yenidoğan şampuanı aldım.

canım medikalciden aldım.70 kilodan fazlamı olursunuz doğumdan sonra dedi. muhtemelen dedim:KK43: en büyük boyunu verdi içinde 8 tane var 10 ytl.

terliği unutma tatlım. çok güzel hazırlamışsın ben de hazıorlıcam bu hafta sonu. ayrı ayrı mı hazırladın hepsini aynı çantaya mı koydun?

sağol canım terlikte koydum ben ayrı ayrı hazırladım bebeğinkileri bebek çantaları olurya bilirsin ona hazırladım kendiminkide normal bir valize hazırladım ikisi beraber hem karışık olurdu hemde baya büyük bir çanta lazım

Canlarım bebeğim halen hastanede tam 38 günlük oldu..sorunlar devam ediyor şuan solunumu yeterli olmadığından dolayı oksijen veriliyor..
Doktorlar az daha büyüdüğü zaman anjio yapacaklarını söylediler ondan sonrada diğer ameliyatlarını..
Buarada çok bunalıma girdim inanın hayatımın çok zor anlarını yaşıyorum..sadece oğlumla sorunlar yaşamıyorum resmen hayatım başlı başına sorun haline geldi..
Sanki hayatta tek başınayım..bu kadar yükü artık taşıyamıyorum...sanki biri dokunsa yıkılıp yok olacak gibi hissediyorum..
Evime her telefon gelişinde tüylerim diken diken oluyor acaba ölüm haberimi gelecek diye..
Ne olur sizlerde bir duayı esirgemeyin bizlerden..allaha emanet olun..fırsat buldukca yazarım...

canım meraktan ölüyoruz gelmedigin zaman.ne güzel maşallah kırkbir kere ogluna 38 günlük olmus tosunum :emir_bebek: allahım nolur ona biraz daha güç ver annesini bırakmasın.dularım seninle gene kardesim:teselli:moralini hala yüksek tut nolur

Canım benim Allah sabrını eksik etmesin, yaşadıkların kolay değil ama sana muhtaç yavrularını düşün dualarımız seninle

ohh hadi iyisin yine hazırlamıssın cantanı maşallah.canım çok ideal olmus koydukların.o netteki abartılı listeler gibi degil yani.çok hoşuma gitti.bişey soruyım ben bebek çantası alınması mecburmu hastaneden çıkarken onlamı çıkartmak gerek.henüz almadımda ben?

a.s.teşekkürederim abartmamaya çalıştım elimden geldiğince bebek çantası ben aldım canım daha doğrusu annem almış kış bebekleri olucakları için sonradan hastaneye filan giderken kullanışlı olur diye düşünmüş

tatoş canım allah yardımcısı zaten o meleğin ve senin az sabret çok güzel günleriniz olacak umarım... pozitif düşün...

Tatoş merak etme Allah bebeğini sana bağışlayacak. Hastaneden çıktığı haberini alacağız inşallah. Dualarımız seninle. Bebeğini ve seni öpüyorum.

tatoşcum dualarımız seninle allah sana sabır versin canım minik oğlun için dayanmalısın maşşallah ona 38gün oldu demek :nazar: :nazar::nazar:

Tatoşcumm,
Canım inan her an aklımızdasın ve sürekli dualar ediyoruz senin ve bebişin için canımm.
Anlıyoruz inan çok zor dayanmak mücadele etmek ama hayat maalesef her zaman iyi şeyler sunmuyor bize.
Elimizden gelen bol bol dua etmek.Üzgünüz ki başkada bişi yapamıyoruz canım.
Allah sana güç kuvvet versin bebişine yaşama mücadelesi versin.

Tatoşcum senden haber aldığımızda çok mutlu oluyoruz gerçekten. Allahım yavrunu sana sizleride ona bağışlasın inşallah, bak 38 günlük olmuş bile:)))) O çok güçlü bir bebek sen merak etme annesi, o bu mücadeleyi kazanacak birkaç sene sonra bu günleri hatırlamayacaksınız bile inşallah. Her güne şükür ediyoruz, daha neler neler var. Sen diğer çocuğuna yoğunlaşmaya çalış onun da sana ihtiyacı var.
Çok öptüm seni, umarım bir dahaki mesajında daha da güzel haberlerini alırız. Allaha emanet olun

X