2009 Şubat Anneleri

demırcool besık cok hosmus ıyı gunlerde kullansın tatlı bebısın...saglıkla buyuyusun ıcınde ınsallah

demircoolcum kızın güle güle kullansın, çok güzelmiş. nevresimleri yıkadınmı? Bence onları da yıka, valla ben sadece HERŞEYİNİ (ki benim kendin oyuncak ayıcıklarım vardı onları bile) yıkamakla kalmadım, havlusundan, çoraplarına, eldivenlerine kadar gerçekten herşeyini yıkayıp ütüledim:-)))
Ve hala daha el örgüleri var yıkanacak, şu an ayıcıkları yıkanıyor, onlar bitince el örgüleri ve annemin diktirdiği nevresimleri var daha yıkanacak ve ütülenecek.
Daha çok işim var çoookkkkkk...
Şimdi doktora gidiym sonuç göstermeye de sonra tam gaz devam:)

Günaydın hepinize güzel anneler... bugün çok keyifli uyandım,rüyamda oğlum elini karnımdan çıkarmıştıkaydirigubbakcemile3 çok tatlıydı yaa..havada çok güzel kahvaltımızı yaptıktan sonra birz çarşıya çıkıp dolaşayım diyorum,bende daha çamaşır,çorap,kırmızı kurdela falan almadım onları alayım bari güneş varken dışarıdakaydirigubbakcemile2

Demircim diğer topikte te az önce gördüm çok güzel beşiğiniz güle güle kullansın mışıl mışıl uyusun kızımız içinde..

Asiyecim seninde dönüşte güzel hbrlerini bekliyoruz..

Herhese günaydın. Amma uyumuşum bugün gece uyuyamadım sabaha yakın uyudum ve şimdi uyandım. Demicool beşik çok güzel kızını güzel günlerde yatırırsın inş.
Ben bütün herşeyini yıkadım. Annemlerin ördüklerini battaniylerini, nevresinleri yıkadım. Dolap alamadım . Alınca yerleştireceğim.
Kızlar az zamanımız kaldı ama daha çok eksiğim var. şubat 15 bir gelsede eksikleri almaya gitsem. Off yürüyemiyorum da ama artık kendimi zorlayacağım.

Herhese günaydın. Amma uyumuşum bugün gece uyuyamadım sabaha yakın uyudum ve şimdi uyandım. Demicool beşik çok güzel kızını güzel günlerde yatırırsın inş.
Ben bütün herşeyini yıkadım. Annemlerin ördüklerini battaniylerini, nevresinleri yıkadım. Dolap alamadım . Alınca yerleştireceğim.
Kızlar az zamanımız kaldı ama daha çok eksiğim var. şubat 15 bir gelsede eksikleri almaya gitsem. Off yürüyemiyorum da ama artık kendimi zorlayacağım.

günaydın canım..
kız ocak 15 mi demek istedin yoksa şubatımı beklicen cidden:uhm: doğuruverirsin sen o zamana kadar

asosye sanada günaydın..

Vidi ocak 15. zaten şubat 14 e kadar doğururmuşum zaten doktor öyle diyor. Ayyy heyecanlandım ya.

günaydın kızlar nasılsınız ben bugün uyumuşum ama hala uykum var annem mayalı ekmek gibi olmuşun diyor gözler eller şiş sanırım gene uyuyacağım.demircoolcum beşik çok güzel canım güle güle kullansın kızın,asiye sen de güzel haberlerle dönersin doktordan inşallah.dilekçim ben de henüz dolap falan almadım sanırım bir süre de almayacağım onun için iki çekmece boşaltıcam artık ne yapayım.kiracı adamız oda küçük bir de çok masraf var biraz daha ertelenebilir gibi geldi bana.beşiğini de arkadaşım verdi sağolsun ama henüz görmedim park yatakmış bugün getirecekler.

Kızlar allah korusun hepimizin bebişini de sarılık falan olma durumunda sarı tülbent örtülür mü yoksa örtülmez mi.eğer örtülürse sarı tülbente de ihtiyaç var belki güleceksiniz annem dedi deyince ama annem kırmızı tülbent te lazım diyor,bebek için pisik kremi pudra falan e aldınız ben nivea almayı düşünüyorum,bir de termometreyi kulaktan ölçeni mi aldınız sanırım en iyisi braun

cnm sarı yazmayı bılmıorum bızde krmızı ortuyolar ben chıcconun setını almıstım bebek ııcn bakım cantası ıle set halınde bulunması gerekıyo bencede kendı ellerınle almak daha ıyı benım kocam zaten anlamz ole seylerden ben bırakmamaya calıslıyotum herseyı tamamlamak lazım

ha bıde bebeklere ozellıkle sarı allmazlar sarılık olmasın dıye acaba benmı yannıs bılıyorum aklımda ole kalmıs

Kızlar sarı tüllbent örtülmezmiş ve sarı kıyafetler de giydirlmezmiş şimdi biraz araştırdım çünkü bu şekilde giydirirsek sarılığı bebeğin teninde farketmemiz zorlaşırmış başka bir şey yok yani kırmızı örtülebilir

ha benım dedımde bunun kocakarı versıyonuydu sarı ortulmez ve gıydırılmez

bende cihicconun bakım setini aldım ateş ölçer almadım henüz ama normal dijital olanlardan alıcam şimdilik çünki kulaktan ateş ölçerler iki yaşın altındaki çocuklarda doğru sonuç vermiyormuş tv de bir çocuk doktorundan duymuştum bende şimdi kendim için aldığım çamaşırları pijamaları filan ütüleyeceğim kızlar hastaneden çıkarken ne giyeceksiniz ben bir tane eşofman altı koyucam çantaya üstümede hırka yetrli olur heralde eşofman takımı almayı düşünüyordum ama boşa masraf yapmayayım diyorum bebeğin eksikleri bitmedi çünki

aynen cnm herseyı almak ıstıyoruz ama masallah bebekler daha dunyaya gelmeden ortak oldular herseye hıc bıtmıyor eksıklerı bıde satıcılar ole guzel yararanıyokı bu zaaflarımzdan bebek esyaları ates pahası altından nsl kalkıcaz bılmıyorum alıyoruz habıre taksıt taksıt nereye bakalım bıde doğumda ne kadar gıtcek onuda bılmıosss sımdıden uykularım kacmaya basladı benım

aynen cnm herseyı almak ıstıyoruz ama masallah bebekler daha dunyaya gelmeden ortak oldular herseye hıc bıtmıyor eksıklerı bıde satıcılar ole guzel yararanıyokı bu zaaflarımzdan bebek esyaları ates pahası altından nsl kalkıcaz bılmıyorum alıyoruz habıre taksıt taksıt nereye bakalım bıde doğumda ne kadar gıtcek onuda bılmıosss sımdıden uykularım kacmaya basladı benım

evet sorma şimdi bende çalışmıyorum tek maaşla nereye kadar bu devirde elimden geldiğince gereksiz birşey almadım kıyafet konusuda abartmadım ihtiyacına göre alırım dedim hep hem boşa masraf hemde yazık günah çoğu giyilmeden kalıyor çünki benide ençok doğum düşünürüyor ihamileliğimin başından beri gittiğim hastanede normal 1000 sezeryan 1750 tl ama kötüyüde düşünmek lazım olduki bebekte ve bende herhangi bir problem çıktı bebek küvezde kalmak zorunda kalırsa nasıl kalkarız altından dedim tabiki önce onun sağlığı ama bunlarıda düşünmemiz gerekiyor oyüzden fiyat olarak birazdaha makul bir hastane buldum oraya gidiyorum şimdi

oyy hıc sorma cnm benım bebişimin kıyafetlerının nerdeyse hepsını annem aldı ama kalan seyler bıle yettı daha sımdıden ve hala araba ve anakucağı almadım hastaneye gelınce kafam ıyıce patatese dondu zaten normal ıstıyorum dıye yırttım kendımı yumurta gelınce deliğe tırsttım şimdi isteğe bağlı sezeryan yaptırım desem dunya para nasıl olcak bılemıyorum cok karıstı kafam

kızlar bebek bezini hangi marka aldınız ben henüz almadımda arkadaşlarım priamayı öneriyor ama karar veremedim

kızlar ben ateş ölçeri emzik olarak aldım..ayrıca normal dijital ateş ölçerimde vardı zaten..şu yıkama işine gelince bende ne var ne yoksa yıkadım valla...oyuncaklara kadar...sarı giydirme işine gelince, yeni doğana doktorlar sarı giydirmeyin ki ten renginin değişip değişmediğini anlayabilesiniz diyor...bu tıbbi yaklaşımı tabi...kırmızııyı da anne giyer diye biliyorum..biliyorsunuz lohusalarda al basması diye bir olay olur diyor eskiler...o yüzden o kırmızı kurdelalar filan takılırmış lohusa anneye..bunun tıbbi bir yanı yok tabi....

X