2009 Şubat Anneleri

hayırlı olsun canım. mide ağrıların için de geçmiş olsun.yediklerinden mi acaba?

canım benim sakın üzülme. annelerin duaları kabul olurmuş. artık hepimiz birer anne sayılırız. senin ve küçük meleğin için dua ederiz. sen canını sıkmadan dinlenip yiyip içmene bak bu hafta. herşeyin hayırlısı olsun.a.s.

:1no2: :1no2: :1no2: kızlar selam bacak aramdaki kaşıntılar ndeni ile dr uma gittim dün bebek ile alakalı olmadığını söledi cildiyeye gittim egzama başlangıcı dedi :çok üzgünüm:
dr a hamile olduğumu söledm ona göre ilaç yasın die neyse yazdı krem losyon felan.reçetyi kendi dr ma gösterdm kullanabilirsin dedi oda akşam eve geldim ilk sürülmesi gereken kremi sürdüm sonra içime kurt düştü propektüsünü okuym bi dedim
aaaaaa ne göreyim :1shok: gebelik kategorisi C yazıyo yani gebelerin emzirenlerin kullanması önerilmiyooo hemen görümcem hemşire onu aradım napıyım dedim çokta kaşınıyorum :çok üzgünüm: ince tabaka sür dedi krem bu direk kana geçmioo rahat ol desede yapamadım hemen sildim .napıcam ben yaa diğer krem ve solison normal.ama asıl kaşıntı için olan buu krem. tekrar dr gitmek istemyrum offf offffff.yardım edinn

çok geçmiş olsun, çok zor olsa gerek, Allah yardımcın olsun, benim bildiğim bu elde oluşan egzama için, kuru dut u kaynatıp, suyuyla ellerini yıkıyorlar, faydası olduğu söyleniyor, ama bacak arana da faydası olur mu bilemem, denemekte fayda var..

ayfoşş çok geçmiş olsun ama kendi doktorun kullanabilirsin dedikten sonra çok endişelenme. Kremlerin içinde ağır antibiyotik yoksa kullandırıyolar. Benim bi arkadaşım sekiz aylık hamileyken kaşıntılar yüzünden kortizon bile aldı. Kendine ii bak

Selam kizlar bende şubat annesi olucam 8+3 günlük hamileyim.....hala gebelik takvimimi yapamadim:)
bu arada mide hazimsizliği çeken varmi aranizda?

bu arada hamileliğin hayırlı olsun şuşu

TEŞEKKÜR EDRİM CANIM...
BULANTIM VE KUSMAM YOK ÇOK ŞÜKÜR...AMA YEMEKLERLE İLGİLİ SORUNUM VAR:) ÇOK ZORLUYORUM KENDİMİ YEMEK YEMEK İÇİN...İŞTAHLI YEMEK YEMEYİ ÖZLEDİM DİYEBİLİRİM.ZATEN YEDİĞİMİDE HAZMEDEMİYORUM :):1rolleyes:

kendini çok zorlama zaten doktorun da diyecektir. Çünkü şimdi yemeklerden tiksinirsen 3 aydan sonra da yiyemezsin belki asıl o zaman lazım bebeğe, şu anda kendin için ye.
sık ama çok az yiyeceksin. sakın mideni doldurma hazmedemezsin, 10. haftada azalıyomuş inşallah kusmaların olmaz. yazın yoğurtlu şeyler iyi geliyo hafif ve faydalı. kendi iç güdülerinle ye zorlama kendini, sağlıklı hamilelikler :)

ayfoşş geçmiş olsun canım bendede sol yanımda kaşıntılar var ama heralde alerji köye gittik hafta sonu tozdan oldu dedim
canım kullandığın ilaçlara çok dikkat et bende ocak ayında çok kötü gribal enfeksiyon geçirdin ozaman ilk bebeğime hamileydim antibiyotik falan verdi doktor kadın doğumcuyada danışaraktan ben onları kullandım okudum üzreinde hamileler için henüz yan etkisi olup olmadığı belli değil diyodu kestim kullanmadım çokta almamıştım ama 2 hafta sonra ultrason günümde bebişimin kalp atışları yoktu ha bunun sebebi ilaçlarda olabilir başka bişide olabilir bilemiycem ama benden sana tavsiye iice emin olduktan sonra kullan benim tavsiyem ilk 4 ay ilaç :1no2:kullanmayın kızlar benim başımdan böle bişi geçti ama sebebini ilaca bağlayamıyorum belli olmadığı için birde kış aylarında anneler kendilerine çoooookkkkkkkk dikkat etmeli gribal enfeksiyon kötü sonuçlar doğurabilir yeni anne adayları için

10.haftadan sonra gecmeyende gecmiyo arkadaslar.ben 11 oldum hala arasıra çıkarıyorum her zaman degil ama arasıra.senağlama ayy ya çok kötü oluyorum..allah herkese saglıklı hamilelik nasip etsin.anneliik kolay degill

küçük kedicik ben de 5 gün önce gittim 1.7 cm idi hiç kımıldamadı kendine baktığımızı anlayıp kızdı mı acaba :)

canım senin o zaman gittiğinde yeni 8 haftan bitmiş galiba. ondandır canım. benimki 35mm olmuştu çabuk mu büyüyo nedir anlamadım ayakları oynuyodu sende bi kaç hafta sonra görürsün canım merak etme. son gördüğümden bir hafta önce gittiğimde minicikti zor seçiliyodu. çok çabuk büyüyolar.

kızlar bende et, balık, tavuktan tiksindim. şimdi yazarken bile iğğğ midem bulanıyo düşüncesi bile...

hiç ağzıma koyamıyorum. ki üçünü de çok severdim. nolacak bu işin sonu bilmiyorum.

10.haftadan sonra gecmeyende gecmiyo arkadaslar.ben 11 oldum hala arasıra çıkarıyorum her zaman degil ama arasıra.senağlama ayy ya çok kötü oluyorum..allah herkese saglıklı hamilelik nasip etsin.anneliik kolay degill

canım bende 11 haftalığım ve daha bu sabah kalkarkalmaz bizimki yaptı yapacağını. sabahları ilk ağzıma ne atarsam atayım onu kabul etmiyor. sonra rahatım. inş. daha da azalır mide bulantıları. gerçekten anneliğin şimdiden zor olduğunu anlıyorum..:asigim:

Kızlar benm işten ayrılmaya karar verdim ayın sonuna doğru istifa edicem. yapamıyorum günlük 2 saatim yolda otobüste geçiyo çoğu zaman ayakta hiç halim kalmıyo zaten yemek yiyemiyorum işte bende işi bırakıcam. herşey bebğim için onun sağlığı için. nedersiniz doğru bi karar vermişmiyim

sağol canim sanada :)))))

yok canım o zaman 8 hafta 5 günlük dedi, kalp atışını dinletti bize doktor çok güzeldi ama hiç ayaklarını falan seçemedim sadece başının nerde olduğunu anlayabildim :)

selimecim zor bir karar. Ben çok yorulmuyorum işte Allaha şükür ama yorulsam da bırakamazdım. biliyosun bu zamanda karı koca çalışmadan zor geçiniliyo. iyice düşün bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…