2009 Şubat Anneleri

hoşgeldin canım a.s.
işallah hayırlısıyla kucağımıza alırız çok merak ediyorum bende bebeğimicoksekeriremsu

bnde bebısımı çok merak edıyorum son gıttıgımde 7 haftalıktı pek sevmıyorum dr gıtmeyı bebısımı görecem ama korkuyorum heran kötu bısı söleyecek dıye o yuzden evımde ıyıyım dr um kontrole cagrıyor ama ertelıyorumm
önumuzdekı hafta artık kacısım yok gıdıcem ınş kötu bırsey demes hem bebısımıde özledımm

canım benim allah sonuna kadar hayırlısıyla götürmeni nasip etsin a.s

canım ya inşalah bu sefer sağlıklı bi gebelik geçirip,bebeğini alırsın kucağına.içini hiç karartma.benimde düşük tehlikem var ara ara kanamam oluyor,ilacımı içip yatıyorum öyle ama tabi olacaksada yatmakta çözüm değil biliyorum.ama sıkalım dişimizi 3 ayı atlatırsak daha kolay olacak sanırım dewamı.2li testlerini ne zaman yaptıracaksın peki?

ben tam tersi sürekli dr a gitmek istiyorum bebişimi özlüyürum onu görmek beni çok heycanladırıyo mesela dün gittik dr. akşam düşünmekten zor uyudum artık hareket etmeye falan başlamış çok güzeldi yaasırnaşık şey

allah hayırlısıyla bebıslerımıze kavustursun hepımızı
bnde bılmıyorum dr a gıtmedıgımden ama arastırdım 11 ıla 14. haftalar arasında oluyormus
aslında yaptırayım mı onuda bılmıyorum down sendromu testını yaptırısam negatıf cıkarsa bı tedavı yontemı mı olucak yoksa aldırılcak mı bn asla böle seye ızın vermem Allahın verdıgı canı Allah alır oyuzden karasızım yaptırıp yaptırmamakta bılgısı olan varsa benı aydınlatırsanız sevınırım

bende öyleyim canım ya.bazen diyorum keşke şu ultrasonların ev tipi olanları çıksada istediğim an görsem (gerçi o zamanda monitöre bağlı kalırdım sanırım:)) bide ben geçen hafta gittiğimde kıpır kpırdı çok güzel bi duygu,ama doktor düşük tehliken hala dewam edio deyince her an bişiy olcak diyede korkuyorum.(

allahın izniyle bişi olmaz moralini yüksek tut :))
bende merak ediyorum ya bu ikili testi yaptırmak gerekiyomu mutlaka yoksa 3lü test 4lü test falanda var nasıl olcak bu testler

canım doktor bana ayın 20si ile 25 i arası yaptır dedi.ikimizin aynı olduğuna göre sende o sıralarda yaptır bence.bu testte riskli birşey çıkarsa ona göre başka tetkikleri erkene alıyorlarmış.yani sadece down sendromu için değil başka rahatsızlıklarada bakıyorlar,ense ölçümü yapılacak kalp,akciğer gibi organlardaki anomelilerde belli olabiliyormş bu taramada.Allahım korusunki birşey varsada önceden bilip ona göre bir plan yapmak daha iyi gibi geliyor bana..

eğer bi risk görünmezse de 3lü taramaya gerek görmüyormuş çoğu doktor.

allahın izniyle bişi olmaz moralini yüksek tut :))
bende merak ediyorum ya bu ikili testi yaptırmak gerekiyomu mutlaka yoksa 3lü test 4lü test falanda var nasıl olcak bu testler

bu sorunun cevabını dr larımızdan alıcaz ögrendıkten sonra paylasırız bırbırımızle
önumuzdekı hafta ıcı gıdıcem ınş dr um gerek duyarsa yaptıracagım
ayrıyetten bırsey sormak ıstıyorum bu zamana kadar hıç herhangı bır tahlıl oldunuzmu
yada olunuyormu?

bana 7.haftamda yai bebişin kalp atışını duyduğumuz gün kanda ve idrarda yaklaşık 25 tane falan değere bakıldı.bu ama sanırım annede bi rahatsızlık olup olmadığını anlamak için rutin bi tetkik

ya ama bana hıç bır tahlıl yapılmadı sankı yapmıyacak gıbı bakalım bu 2 lı testıde kendı dıyecekmı bana gercı bnm tedavım var 9 ay boyunca ıgne olucam oyuzden mı gerek duymuyor yada cok mu erken davranıyorum dr umada herseyı somaktan utanıyorum adam bazen guluyor bana:))))))
bnde kendımın farkındayım ama napayım yasadıklarım benı böyle yaptı su korkumu bır atlatabılsem..........

canım ya:) doktorun daha önceden beri seni takip ediyorsa zaten biliodur durumunu belkide ondan istememiştir tahlil falan.ama sorularını sormayada çekinme onlar hergün ne sorularla karşılaşıyorlardır işleri bu sonuçta dimii:) haftaya kontrolune git bakalım ne dicek yine herhangi bi ölçüm yapmazsa o zaman sorarsın.içinide ferah tut hepimiz birbirimiz için dua ediyoruz burda Allahın izniyle bu sefer yolunda gider umarım herşey

çok tesekkur edrım hakkınızıda helal edın dr a gıttıkten sonra ulasmaya calışacagım sıze ozamn ögrenırızz hakkımızda hayırlısı ne ıse o olsun inş

çok sağolun arkadaşlar ya burda çok şey öğreniyorum hepinizden allah razı olsun

çok tesekkur edrım hakkınızıda helal edın dr a gıttıkten sonra ulasmaya calışacagım sıze ozamn ögrenırızz hakkımızda hayırlısı ne ıse o olsun inş

ne demek güzelim.sen kendinede bebişinede ii bak.sonuçtanda mutlaka haberdar et bizi meraklı arkadaşlarızdır biz:))

slm.kızlar umarım herkes iyidir,bende hafta içi doktora gidicem İNŞALLAH HER ŞEY YOLUNDADIR HERKES İÇİN...Allah'ın izniyle 11+5 oldum,inşallah 9.ayımızı da tamamlamayı ve sağlıklı bir bebek ve sağlıklı ,rahat bir doğum yapmayı nasip etsin hepimize...

iyi akşamlar kızlar ben bugün biraz kötü bir gün geçirdim işyerinde parmağımı kestim metalle ozaman anlayamadım ama derinmiş eşim eve gelince kızdı hemen acile gittik allahtan dikişlik bişey yokmuş pansuman yapıp gönderdi ama hamile olduğum için ağrı kesici antibiyotik filan veremedi doktor ağrısına katlanıcam artık bebişim için

geçmiş olsun canım,aman dikkat et kendine..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…