2009 Şubat Anneleri

Seni çok iyi anlıyorum aileden ayrı kalmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ayrı şehirlerde değil istediğin zaman ulaşmanın çok zor hatta imkansız olduğu anları yaşadım . Ama insan çok çabuk unutuyor . Beni de şimdiden sıkıntılar basıyor . Bebiğne yapılanlar bana da yapılacak korkarım . Umarım hasarsız atlatırız .

çilemcim aslında iyi bişey yıllarca kullan hatta sakla çoluk çocuğuna.. benim işim bittikten sonra satıcam ..

umarim cnm sonucta gene hersey bizde bitiyor kayinvalideler bize karisamaz aslinda anneleri biziz bizde istedigimiz gibi büyütürüz ,biz hayir diyorsak onlarinda buna saygi duymasi gerek ........ ama nerdeeeeeee kötükedihüso

ay basina az kaldi bende almak istiyorum dinleme aletinden :)))
sabirsizlaniyorum dinlemek icin :))

Bugün havadan herhalde bağlantılarda iyi değildi galiba giremedim ben öğleden sonra siteye . Kimseler yok galiba.
Aslında çok düşünmemek lazım bebğim sinirli ve huzursuz olacak diye sürekli düşünme diyorum :)) gülümsüyorum sonra karnıma bakıp .

bende burdayim cnm
ogluma sinirlendim az önce telefon caldi hemen telefonu istedi bende ama nasil biliyormusun ciglik cigliga tüm apartman duydu zaten baska biseye sinirliydim oglumda öyle bagirinca patladim
bebgimi düsünüp sakin olmaya calisiyorum ama bazen bu imkansiz oluyor

Ben de bazen eşime yada kardeşlerime patlıyorum sonra üzülüyorum valla ama hormonlardan sanırım . Elimde olmadan birde tembelleştim bu aralar dışarı çıkasımda yok havalar da serinlemeye başladı burda iyice mayışırım. İnternetin karşısından ayrılamıyorum vallla .

slm millet, ben geldiim, ama hemen çıkmam gerek, artık sık giremiyorum, sebebini daha önce anlatmıştım,günde 30 dk anca giriyorum, onda da kendi resmi işlerimi anca halledebiliyorum, ne yapalım artık en az doğuma kadar böyle neler yazdınız okuyamadım, zamanım yok, hepiniz iyisinizdir inşallah, biz de tekrar pazartesi günü cinsiyete baktırmaya gidecez, bakalım asıl doktorum ne diyecek... hepinizi öptüm, görüşmek üzere...

oooo aybüke hanım nerelerdesiniz.Hadi bakalım inşallah hastane dr.u yanılmamıştır .

yaa kızlar, 2 gün önce yazacaktım anca kısmet oldu, sağlık bakanlığı eğitim hastanelerinde % 20 , diğerlerinde &% 15 olarak sezeryanı yasaklamış, ben normal doğumu çok istiyorum ama, her şey yolunda giderse normal yaparım diyorum ama ,,,çok ta korkuyorum, hadi normal yapacak cesareti kendimde bulamazsam ne yapacağımmm?? offff, korku bastı vallahi, benim gibi bir çpok kadın da aynı şeyi düşünüyordur eminim....

neyse ben çıktım, bebişimi düşünerek kısıtlı giriyorum net e,, şimdi kalkma zamanı, 45 dk oldu vallahi, eşim kızdı oldu, kaçtım ben baayyyyy....

Bilgisayarla ne alakası var ki . Evet faydalı değil ama günün 10 saati bilgisayra başında çalışan insanlar var . Tüm dünyada milyonlarca kadın . Bunlar ne yapsın işten mi ayrılsın . İşin kötüsü çalışmak zorunda olan kadınlar . ?

aybuke canimcim korkunu anliyorum ,benimde normal dogum oldu ignesiz falan..... 8 dk sürmüstü buna ragmen benim bile icimde bi korku var
ama merak etme cnm herkezin anlattigi kadar zor gecmiyor :)))) neler neler atlattik insallah
bu korkuyuda atlatiriz biz hepberaber :))
kendine iyi bak cnm öpt

Başka bir siteden alıntıdır ...VDT'lerin olumsuz etkileri saptanmamış olmakla birlikte, konunun spekülatif olması önlem almayı uygun kılmaktadır. Bilgisayar kullanan gebe kadınların hem x-ışınlarından hem de EMA'dan korunmak için ekrandan en az bir kol boyu uzaklıkta çalışmaları önerilmektedir. Bu mesafe yaklaşık 50 santimetre kadardır ve EMF ile radyasyonun gücü 50 santimden sonra kaybolmaktadır.

Bilgisayar ile çalışmaya bağlı psikolojik ve fizyolojik stres uygun şekilde ayarlanan çalışma saatleri ve molalar ile azaltılabilir. Yine çalışma ortamı ve masasının dizaynı stres azaltmakta etkilidir. Rahat koltuklar ve masalar, belden destekleyici yastıklar yaararlı olur.Uzun süre mola vermeden çalışmak kaslarda gerginlik, tendonlarda ve bağlarda inflamasyon ve dolaşımda bozukluğa yol açar. Bütün bunlar gebe kadında huzursuzluk yaratır. Uygun zamanlada mola vermek şarttır. Bunun için 2 saatte bir 15 dakika ara vermek yeterlidir. Ayağa kalkıp biraz dolaşmak ve gerinmek çoğu gebeye iyi gelir. Bu amaçla yapılan baş ve boyun hareketleri ile omuzlar ve ayakları çevirmek dolaşımı destekler.

Sonuç olarak bütün bu bilimsel verilerin ışığında, meslekleri gereği bilgisayar kullanmak zorunda olan kadınların yukarıdaki önlemleri almak kaydı ile gebelikleri süresince güvenle monitör karşısında çalışabileceklerini ve bununla ilgili endişe duymalarının gereksiz olduğunu söyleyebiliriz.

Dr. Alper MUMCU
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

hamilelkte gercekten hersey altüst oluyor ya
normalde devamli oglumla oturur konusurum ama bazende patlayip bagiriyorum iste bi anlik bisey sonra tüm sinirim geciyor ama asiri yorgun oluyorum böyle sinirlendigimde :uhm:
tek ogluma degil baska seyede sinirlenmistim aslinda o an oglumda cigligi basinca bagirdim ayni anda birde telefon caliyordu stresse girdim ,kiyamam ona, bagirdigim icin cok pismanim gittim konustum onunla özür diledim oglumdan ona bagirdigim icin ,
yapmamam gereken biseydi karsimda 3 yasinda kücücük bi cocuk var ,psikolojisini cok etkiler benim böyle sinirlenmem :çok üzgünüm:
aynen bende tembellestim sabah 5.30 da kalkiyorum ,oglumun düzeni yüzünden yemek saati ve uyku saatine dakik olmaliyim ,bunlar beni stresse sokuyor
dakik olmam gerek oglum tam saat 8 de uyumazsa daha gec uyuyor ertesi gün öglen uykusunu yapmiyor kreste düzen diye bisey kalmiyor yani .... ANNE OLMAK COK ZOR AMA BI OKADARDA MÜKEMMEL BI DUYGU :)) a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…