2009 Şubat Anneleri

maalesef zorunlu dersucum ilk olacak olduğumuz tetanoz 20 ya da 21 inci haftada zannedersem bununla ilgili size en yakın sağlık ocağına giderseniz daha iyi bilgilendirilirsiniz doktorunuzdan hariç sağlık ocağındada kayıtlarınız bulunmak durumunda doğum öncesi ve doğum sonrası size ve bebeğinize yapılacak aşı ve iğneleri onlar takip ediyorlar

sevgili hamişler belkide en mantıklısı kendi doktorlarımıza sormak,
ama internettende baktığım kadarıyla gebelikte aşıların hemen hepsinin uygulanmayacağını tetanoz, difteri,kızamık, grip,hepatit a vs.özellikle hastane şartlarında olmadan evde dışarda yapılan doğum sırasında steril olmayan bıcak jilet makas vs.aletlerle kesilmesi tetanoza neden olma olasılığı olduğundan ve ayrıca sağlık ocaklarında hamileliğin 20.haftasını tamamlamış gebelere aşılama ücretsiz olarak yapılmaktaymış.şutarafagitti

bende bugün tekrarlayan kanamanın üzerine acil doktora gittim..bebeğimin eşi tersmiş arkadaşlar..yani düşük veya erken doğum tehlikem varmış..doktor cinsel birleşmeyi kesinlikle yasakladı ve mutlaka dinlenmem gerektiğini söyledi..ilk bebeğimide bu yüzden kaybetmiştim..:senağlama: rabbimden herşeyin hayırlısını diliyorum..ayrıca birsürü test verdi buarada 3 lü tarama testtini de verdi..
rabbim kuzucuklarımızı bizlere bağışlasın..:nazar: :nazar:

Çok geçmis olsun canım iyi dinlen ve kendine cok dikkat et.:nazar:

TATOŞ büyük geçmiş olsun, kendine ve bebişe iyi bak. Güzelce dinlen, Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin.

Bende memnun oldum.Bankada calısıyorsunuz galiba.Doktorum murat karayel senin?.

Odak tıp merkezine gidiyorsun yani ben Nuray Aydın'a gittim bugüne kadar da bu hafta bir de tavsiye üzerine Ayşe Ulutürk'e gitmeyi düşünüyorum. Bu doktorlar hakkında bilgin var mı duyumların nasıl? Murat Karayel'i de tavsiye etmişlerdi ama doğumu tıp merkezinde yapmak bize mantıklı gelmedi.

Bu arada tatoş büyük geçmiş olsun kendine dikkat et inşallah söylediğin tehlikelerden uzak bir hamilelik geçirip sağ salim bebeğine kavuşursun

bende bugün tekrarlayan kanamanın üzerine acil doktora gittim..bebeğimin eşi tersmiş arkadaşlar..yani düşük veya erken doğum tehlikem varmış..doktor cinsel birleşmeyi kesinlikle yasakladı ve mutlaka dinlenmem gerektiğini söyledi..ilk bebeğimide bu yüzden kaybetmiştim..:senağlama: rabbimden herşeyin hayırlısını diliyorum..ayrıca birsürü test verdi buarada 3 lü tarama testtini de verdi..

seninle aynı durumdayız tatoş...benimde eş önde..yani plasenta....gerçi tamamı değil..plasentanın ucu rahim ağzında benim...allahtan tamamı değil...ama yine de korkuyorum..henüz kanamam filan olmadı..ultrasonda gördü doktor...istirahat verdi doktor...ayrıca progestan hapa başlattı günde 3 kere...kendini yukarı çekme durumu olabilir hemen panik yapma dedi..rahim büyüdükçe kendini yukarı çekiyormuş plasenta da genellikle...inşallah doktorun dediği gibi olur...sana da çok geçmiş olsun....dinlenmeyi ihmal etme

arkadaşlar tetanoz aşısı işine gelince devlet hastaneleri ve özel hastaneler genelde öneriyor...en azından 2 doz yaptırın 5 aydan itibaren diyorlar..biliyorsunuz doğum esnasında birçok metal alet kullanılıyor...her an herşey olabilir...riski azaltmak için öneriliyor bu aşı ve belirtildiği üzere sağlık ocakları ücretsiz yapıyor...

slm herkese, kızlar 2 gün önce tesadüfen yolum sağlık ocağına düştü gitmişken kaydımı yaptırayım dedim, benimle o kadar güzel ilgilendiler ki çok şaşırdım, 8 ekim e gün verdiler tetanoz aşısı için, bir de hemoglabin oranını doktorundan öğren bize getir dediler, demir hapı için sanırım...

bu arada,karnım birazdan çatlayacak, o kadar sert ve şiş ki, şimdi doğuracam sanki,

QUOTE=TATOŞ;3784975]bende bugün tekrarlayan kanamanın üzerine acil doktora gittim..bebeğimin eşi tersmiş arkadaşlar..yani düşük veya erken doğum tehlikem varmış..doktor cinsel birleşmeyi kesinlikle yasakladı ve mutlaka dinlenmem gerektiğini söyledi..ilk bebeğimide bu yüzden kaybetmiştim..:senağlama: rabbimden herşeyin hayırlısını diliyorum..ayrıca birsürü test verdi buarada 3 lü tarama testtini de verdi..
[/QUOTE]

çok ge olsun tatlım allah ikinize de sağlıklı günler versin inşallah :Saruboceq:

seninle aynı durumdayız tatoş...benimde eş önde..yani plasenta....gerçi tamamı değil..plasentanın ucu rahim ağzında benim...allahtan tamamı değil...ama yine de korkuyorum..henüz kanamam filan olmadı..ultrasonda gördü doktor...istirahat verdi doktor...ayrıca progestan hapa başlattı günde 3 kere...kendini yukarı çekme durumu olabilir hemen panik yapma dedi..rahim büyüdükçe kendini yukarı çekiyormuş plasenta da genellikle...inşallah doktorun dediği gibi olur...sana da çok geçmiş olsun....dinlenmeyi ihmal etme

canım benim eş tamamen aşağıda rahimin çıkış tarafındaymış..ben ilk bebeğimdede böyle sorun yaşamıştım ve devamlı kanamadan sonra erken doğum olduktan sonra kızım sadece 4 gün yaşamıştı..korkumuz ayni şeyin tekrar etmesi..bana devamlı yatacaksın dedi..tuvalet dışında kalmaman gerek diyede uyardı ama bu çok zor ev ,çocuk derken nasıl dolaşmam yatamam ki zaten...tahlilleri verdikten sonra ilaç yazacak sanırım..henüz bir ilaç vermedi bana..allah razı olsun canım..sanada büyük geçmiş olsun..dilerim hepimiz sağ sağlim bebeğimizi kollarımıza alırız...:Saruboceq::Saruboceq:

bir de internette gezerken aklıma bişey takıldı, ben de günde mutlaka su gibi akıntı olur, bildiğiniz su şeklinde yani, bu gebeliğimin başından beri var, araştırdım, ve hiç bişey anlamadım, siz de böyle bir şey yaşıyormusunuz?

bayanlar sağlık ocağı deyip geçmeyin gerçekten güzel ilğileniyorlar..tamam çok gelişmiş utrason aleti falan yok ama her an onların kontrolü altındasınız..mutlaka kayıt yaptırın....diğer doktorumda nene hatun hastanesinde oda harika bir bayan...

bir de internette gezerken aklıma bişey takıldı, ben de günde mutlaka su gibi akıntı olur, bildiğiniz su şeklinde yani, bu gebeliğimin başından beri var, araştırdım, ve hiç bişey anlamadım, siz de böyle bir şey yaşıyormusunuz?

benim hergün değil ama sık sık oluyo fakat renk ve koku olmadığı için araştırmak aklıma gelmedi sen neler buldun bu araştırma sonucunda ???

bendede ara sıra oluyor canım su gibi oluyor.neden oluyor acaba bir sakıncası varmı sormak gerek doktora

arkadaşlar güzel dilekleriniz için tekrardan teşekkür ederim..gerçekten morale ve sizlerin desteğine ihtiyacım var...şu güzel günlerin hatırına rabbim hepimizin gönlüne göre versin..

arkadaşlar güzel dilekleriniz için tekrardan teşekkür ederim..gerçekten morale ve sizlerin desteğine ihtiyacım var...şu güzel günlerin hatırına rabbim hepimizin gönlüne göre versin..

çok geçmiş olsun canım kendine çok dikkat et

benim hergün değil ama sık sık oluyo fakat renk ve koku olmadığı için araştırmak aklıma gelmedi sen neler buldun bu araştırma sonucunda ???

zaten bulduğum şeyler aklıma takıldı, endişendirdi, bizim için daha erken ama, bu akıntı genelde son aylarda olıyormuş, sebebi ise, bebeğin başının rahme basınç yapması sebebi ile idrar kaçırma olabileceği gibi, zarların gevşemesi ya da yırtılması sebebiyle aminos sıvısının gelmesiymiş,

ama sizler de yaşıyorsanız bizimki normal bir durum galiba:1ninca:

bence yinede "herkeste oluyorsa normaldir herhalde" demeyip hepimizde bir dahaki kontrollerimizde doktorlarımıza danışalımbakalım onlar ne dicek??

X