2009 Şubat Anneleri

nestle76´isimli üyeden Alıntı
kızlar bebiş erkekmiş..ama bu habere sevinemedim tam olarak...çünkü kontrol esnasında plasentanın ucunun rahim ağzında olduğu görüldü....yani plasenta previa olayı...doktor progestan verdi günde 3 kere içilmek üzere...20. haftaya kadar plasenta kendini yukarıya çekebilir rahim büyüdükçe dedi...ama çekmezse yani plasenta önde rahim ağzında kalırsa bunun bayağı bir sakıncaları var tabi...erken doğumdan tutunda, ağır kanama sonucu anne/bebek ölümüne kadar gidiyor...şimdilik istirahat ve ilaç...20. haftadan sonra tam tanı konacak...benzer durumda olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen....

nestle geçmiş olsun canım oğluşunu hayırlısıyla kucağına alacaksın inşallah
2-3 hafta önce dra kanama ishal vb. nedenle gittiğimde drum bana da plasentanın aşağıda olduğunu falan söylemişti çok az bir lekelenmem olmuştu sebebinin o olduğunu düşünmüştü
zaten o haftasonunu serum yiyeyerek hastanede geçirmiştim
son 2 kontrolümde herhangi bir şey kalmadığını gördük

bu arada küçükkedicik ishalin devam ediyorsa eğer muz ve şeftali yemen gerekiyor artı haşlanmış patates, haşlanmış et, yağsız pirinç lapası yiyerek bir an önce dengelemeye bak

başımdan geçtiği için biliyorum ishal sırasında bağırsakların kramp tarzı hareketlerini sağlayan hormon ile rahimde kasılmalara sebep olan hormon aynıymış diyet yapman önemli bir süreliğine

ha bu arada az önce okumuştum iç çamaşırı konusunu
ben ilk hamile giyim satan bir yerden almıştım hamileler için diye fakat inanılmaz sıkıydı
daha sonra normal çamaşırcımda çözüm buldum
biraz reklam kokacak ama :) daginin bedenli yüksek bel iç çamaşırı var bir pakette beyaz-siyah-tenrengi birarada satılıyor ve pamuktan
onları keşfettiğimden beri hiç rahatsızlık yaşamadım
gerçi biraz büyükanne çamaşırı gibi ama ne yapalım :)))

Geçmiş olsun şekerim..Ama bu durumdan sakın korkma progestron hakıkaten cok etkılı ve lutfen mumkun oldukca ayakların yuksek bıyere koyarak dınlen .kesınlıkle ev işi yapma,benımde bır tanıdıgım hıç kalkmadan yatarak boyle sorunu cozumledı ve cok saglıklı bebişi var.

evet evet simdiye kadar attan bakti hep ama simdiden sonra göbekten bakar sanirim zor olur elbiseyle hamilelik elbisesimi alicaksin ? yoksa normal mi ? bende almaliyim ama karar veremedim daha nasil bisey alsam ki :uhm:

merhaba,ben tayt gıyıyorum uzerınede tunıkler hem gunun modası hemde şık gorunuyor..gerci ben şanslıyım butıgım var ..oradan zorlaya zorlaya kendıme bıseler ayarlıyorum.

canım doğum tarihini söylersen ben tahminde bulunabilirim.kaydirigubbakcemile2 şaka şaka . yorumcu.com dan bakıcam eğer bakmadıysan bu zamana kadar kime baktıysam doğru çıktı.

canim yaa bana da bi baksana doktorum erkek gibi görünüyor ama gelecek randevuda emin oluruz demisti

merhaba,ben tayt gıyıyorum uzerınede tunıkler hem gunun modası hemde şık gorunuyor..gerci ben şanslıyım butıgım var ..oradan zorlaya zorlaya kendıme bıseler ayarlıyorum.

aaa walla kizz tayt la tunik cok iyi fikir :))) saol cnm

canım doğum tarihini ve son adet tarihini söylersen bakıyım , birde adetlerin düzenlimiydi 28 günde miydi

walla cnm son iki ay düzenliydi :CüvCüv: adet günüm
dogum tarihim : 18 aralik 1986
ama nüfus kagidinda 01.01.1987 olarak görünüyor

son adet tarihimde 19 mayis cnm :1hug: cook saol cnm ya

sağol canım benim. bende öyle yaptım. şimdilik bi sorun yok gibi.. yani sabahtan beri hiç çıkmadım. ciddi bi ishal olsa sürekli çıkardım heralde. öğlen şeftali yedim.bol bol su içiyorum. buğdaylı çorba içtim. inşallah düzelmiştir.

çamaşır konusunda evet o yüksek bel olanlar rahat ama bulduklarımın da yan tarafları ve bel kısmı dikişli. son bi kaç tane dikişsiz aldım yıkayayım deniycem. inşallah artık bununla hallederim olayı.

walla cnm son iki ay düzenliydi :CüvCüv: adet günüm
dogum tarihim : 18 aralik 1986
ama nüfus kagidinda 01.01.1987 olarak görünüyor

son adet tarihimde 19 mayis cnm :1hug: cook saol cnm ya

canım ben yorumcudan bakıverdim sana yorumcuya göre kız gözüküyor:)

canlarım bana da bi bakabilirmisiniz.. benim de cuma günü belli olucak ama meraktan çatlıyorum. bi kızım diye seviyorum bi oğlum diye

son adet tarihim 14 mayıs
doğum tarihim 23/08/1981

canlarım bana da bi bakabilirmisiniz.. benim de cuma günü belli olucak ama meraktan çatlıyorum. bi kızım diye seviyorum bi oğlum diye

son adet tarihim 14 mayıs
doğum tarihim 23/08/1981

canım %80 kız %20 erkek yani kız olma ihtimali daha yüksek hamile kaldığın güne bağlı

canım ben yorumcudan bakıverdim sana yorumcuya göre kız gözüküyor:)

:)) doktorumda erkek demisti aradan iki hafta gecti dün anneme demistim zatii dok. erkek diyor ama icimden kiz geciyor diye ,kiz yada erkek allahim saglikli evlatlar versin bize :Saruboceq:
gelecek persembe emin olucam insallah :CüvCüv:
saol cnm cok saol

sağol bitanemm.. ayy kız olursa ne güzel olur. hep içime erkek doğuyo. ama kız olsa daha bi güzel olur sanki.

banada kiz cikti :dance:
icimden de kiz geciyordu doktorum erkek gibi görünuyor demesine ragmen .ben ayin 11 inde gitcem kontrole ya sen ?? bakalim ne cikcak :içelim:

25 mayıs erkek 26-27-28 mayıs kız 29 mayıs erkek , hangi gün hamile kaldığında önemli yani ama 18'i kız diye çıkıyor yinede %20 erkek ihtimalide var

canım ya büyük ihtimalle 27 si benim tahminim. çünkü sonrasında eşim şehir dışındaydı. yumurtlama günüm de bellidir benim şaşmaz. ayyyy kızım mı olacak acaba.kaydirigubbakcemile3

sağol bitanemm.. ayy kız olursa ne güzel olur. hep içime erkek doğuyo. ama kız olsa daha bi güzel olur sanki.

rica ederim canım ne demek , benimde hep kız çıkıyor ama dr erkek gibi demişti bakalım bu akşam belli olacak 18:30 da randevum var , benimde gönlümden hep kız geçiyor bakalım ya hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…