2009 Şubat Anneleri

kızlar bende ishal olmuşum.. farklı bişey de yemedim öyle yapacak. çok fena karnım ağrıyo. bol bol su içiyorum. bebişe bir zararı olmaz inşallah.

bitanem gecmis olsun bol bol suyunu ic ,corba tarzi sulu yemeklerde yemege calis
doktorunun bundan haberi varmi ??

çok sağol canım...olmayacak şeyler gelir beni bulur bu hayatta...inşallah bunu da atlatacağım...1 ay endişeyle geçecek böyle...inşallah yukarı çıkarda bende hamileliğimi üzüntüsüz geçiririm....allah hepimizin yardımcısı olsun...

amin canım bol bol dua et mübarek aydayız allah yardım eder bi programda hamile bi kadın demişti hamilelik heran patlayacak bomba gibi ne zaman ne olcağı bellii değil diye aynen öyle işte ne olcağını bilmiyoruz her ay bi süprizle karşılaşoruz

kızlar ben sadece üst olarak aldım. pantalonlarım düşük bel olanlarını giyebiliyorum. onlarda sorun olmuyo. bi tane de rahat bi bol pantolon aldım belden lastikli göbek üstüne geliyo. o da rahat.

benim sorunum iç çamaşırlar. düşük bel alt çamaşırlar rahatsız ediyo. göbek üstünde de bulduklarım çok büyük ya da lastikleri sıkıyo.bi türlü rahat bi çamaşır bulamadım gitti.

bitanem gecmis olsun bol bol suyunu ic ,corba tarzi sulu yemeklerde yemege calis
doktorunun bundan haberi varmi ??

şimdilik söylemedik. eşimde doktor. bekleyelim bi kaçgün geçmezse ilaç başlarız doktoruma sorarak dedi.. şimdilik bol sıvı tüketmem gerekiyomuş.

amin canım bol bol dua et mübarek aydayız allah yardım eder bi programda hamile bi kadın demişti hamilelik heran patlayacak bomba gibi ne zaman ne olcağı bellii değil diye aynen öyle işte ne olcağını bilmiyoruz her ay bi süprizle karşılaşoruz

evet aynen öyle. normal zamanda olsa endişelenmeyi bırak düşünmeyeceğimiz şeyler bile bizi korkutuyor, acaba bebek iyimi, bi zararı olurmu diye.

kızlar ben bu kakao yağına başladım ama bunun kokusu çok iğrenç ya. gece sürdüm sabah hala kokuyodu.

bi de bizim şu göbek çizgimiz ne zaman çıkacak benim çok az belli oluyo. çıksın da hamiş olduğumuz belli olsun dimi

canım bende çok nadiren iki günde bi falan içebiliyorum. kızlar ama okuduğum kadarıyla sütün kalsiyum değeri 70 iken kaşar peynirinde 700 pekmezde 400...

yani süt yerine bunları da tüketebiliriz.

bi de ben yeni bi formül keşfettim, pekmezli sütü içebiliyorum, kokusu gelmiyo o zaman.

Arkadaşlar merhaba,

bende sade süt içemiyorum. Ama çilekli, muzlu sütlerden içebiliyorum. Birde doktorum süt içmen şart değil. Zorla içirecek halimiz yok ama en azından süt ürünlerinden birini ye dedi. Penir olur, muhallebi olur vs.

kızlar ben sadece üst olarak aldım. pantalonlarım düşük bel olanlarını giyebiliyorum. onlarda sorun olmuyo. bi tane de rahat bi bol pantolon aldım belden lastikli göbek üstüne geliyo. o da rahat.

benim sorunum iç çamaşırlar. düşük bel alt çamaşırlar rahatsız ediyo. göbek üstünde de bulduklarım çok büyük ya da lastikleri sıkıyo.bi türlü rahat bi çamaşır bulamadım gitti.

canim hamileler icin özel ic camasirlari satiliyor ,onlarada baktin mi

canim hamileler icin özel ic camasirlari satiliyor ,onlarada baktin mi

valla canım baktım ama bacak kısımları çok geniş ya.. bir bedeni bile bol. nasıl bişey anlamadım ki. hadi göbek kısmı tamam da..

internette gördüklerim daha güzeldi. göbek kısmı lastikliydi. gittikçe genişleyebiliyo.. ama bulamadım o tarz.

yakında istanbula gitme ihtimalim var, olmazsa gidince alıcam o tarz şeyler.

Arkadaşlar merhaba,

bende sade süt içemiyorum. Ama çilekli, muzlu sütlerden içebiliyorum. Birde doktorum süt içmen şart değil. Zorla içirecek halimiz yok ama en azından süt ürünlerinden birini ye dedi. Penir olur, muhallebi olur vs.

bende öyle yapıyodum şimdi eşim izin vermiyo.. o muzlu çilekli sütlerde katkı maddesi çokmuş. hiç içme daha iyi dedi. bende korktum.. şimdi sütü ılıtıp içine pekmez katıyorum. dut pekmezi fazla tatlı değil hemde tadını değiştiriyo sütün kokusu gelmiyo.

kaşar peynirinde ve çökelekte çok kalsiyum var..

http://jinekoloji.net/kalsiyum.htm

canım bak bu adresten tam olarak öğrenebilirsin neyde ne kadar var.

bi de kızlar gece olan bacak ağrılarına ve kramplarına muz çok iyiymiş. magnezyum var bol bol ondan iyi geliyomuş. tavsiye ederim. gerçekten muz yediğim gün rahat yatıyorum.

valla canım baktım ama bacak kısımları çok geniş ya.. bir bedeni bile bol. nasıl bişey anlamadım ki. hadi göbek kısmı tamam da..

internette gördüklerim daha güzeldi. göbek kısmı lastikliydi. gittikçe genişleyebiliyo.. ama bulamadım o tarz.

yakında istanbula gitme ihtimalim var, olmazsa gidince alıcam o tarz şeyler.

insallah bulursun cnm ben hep tanga tarzi kullaniyorum gecen hamileligimdede hep bir beden büyük almistim cok rahat ettim simdikindede ayni sekilde kullanicam

kızlar bebiş erkekmiş..ama bu habere sevinemedim tam olarak...çünkü kontrol esnasında plasentanın ucunun rahim ağzında olduğu görüldü....yani plasenta previa olayı...doktor progestan verdi günde 3 kere içilmek üzere...20. haftaya kadar plasenta kendini yukarıya çekebilir rahim büyüdükçe dedi...ama çekmezse yani plasenta önde rahim ağzında kalırsa bunun bayağı bir sakıncaları var tabi...erken doğumdan tutunda, ağır kanama sonucu anne/bebek ölümüne kadar gidiyor...şimdilik istirahat ve ilaç...20. haftadan sonra tam tanı konacak...benzer durumda olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen....

Canım çok geçmiş olsun, ilk 3 aylık dönemde bende kullandım progestan çok yararını gördüm sanada iyi gelicek inşallah, Allah yavrunu sana bağışlasın canım

kızlar bebiş erkekmiş..ama bu habere sevinemedim tam olarak...çünkü kontrol esnasında plasentanın ucunun rahim ağzında olduğu görüldü....yani plasenta previa olayı...doktor progestan verdi günde 3 kere içilmek üzere...20. haftaya kadar plasenta kendini yukarıya çekebilir rahim büyüdükçe dedi...ama çekmezse yani plasenta önde rahim ağzında kalırsa bunun bayağı bir sakıncaları var tabi...erken doğumdan tutunda, ağır kanama sonucu anne/bebek ölümüne kadar gidiyor...şimdilik istirahat ve ilaç...20. haftadan sonra tam tanı konacak...benzer durumda olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen....
Canim buyuk gecmis olsun. Ablamda da ayni durum olmustu, bozma moralini. Ikisi de saglikli cok sukur,bir problem cikmadi hamilelikte ve dogumda. Koc gibi de bir oglan dogurdu:))

mrb cnm bende 3 ay hem yattım hem progestan kullandım bebeğimin 1 hafta ıçınde ölüp düşeceğini söylemişti ilk doktorum ama maaşallah bu günlere kadar geldik günde 6 progestan içiyordum faydasını fazlasıyla gördüm en önemlisi moral ve dinlenmek göreceksin 1 ay sonra çok iyi olacaksınız bebişinle, dualarım senınle ÇOK GEÇMİŞ OLSUN..

mrb cnm bende 3 ay hem yattım hem progestan kullandım bebeğimin 1 hafta ıçınde ölüp düşeceğini söylemişti ilk doktorum ama maaşallah bu günlere kadar geldik günde 6 progestan içiyordum faydasını fazlasıyla gördüm en önemlisi moral ve dinlenmek göreceksin 1 ay sonra çok iyi olacaksınız bebişinle, dualarım senınle ÇOK GEÇMİŞ OLSUN..

Canım cinsiyeti belli oldumu senin bebişin

çok sağol desteğiniz iyi geliyor..inşallah bende progestanın faydasını görürüm...bu endişe insanı öldürüyor...zaten araya araya zor bulduğum bir bebek bu...ama sonuçta allahın dediği oluyor...inşallah hepimiz sağlıkla doğumlarımızı greçekleştirirz....

Canım cinsiyeti belli oldumu senin bebişin

sorma canım ya belli değil hala ya aslında ultrason görüntüleri geliyo gözümün önüne aslında bebişim hopluyo zıplıyo çok hareketli doktorun gözlernde bşey var diye düşünüyom artık kör mü ne :eek:klava: kontrolüme 12 gün var yine göremezse başka dr ye gidicem çatlıcam ama artık yaww herkez öğrendi..senağlama

kızlar ya bende süt içemiyorum her içtiğimde çıkardım normaldede sevmiyodum annemi bile 1 ay zor emmişim kokusu bile bende bulantıyı başlatıyo:bbo:

pekmezli sütü denicem inşallah içerim ama ben peynir tüketiyorum bayağı ezine peyniri ve kaşar sadece:))

sorma canım ya belli değil hala ya aslında ultrason görüntüleri geliyo gözümün önüne aslında bebişim hopluyo zıplıyo çok hareketli doktorun gözlernde bşey var diye düşünüyom artık kör mü ne :eek:klava: kontrolüme 12 gün var yine göremezse başka dr ye gidicem çatlıcam ama artık yaww herkez öğrendi..senağlama

canım doğum tarihini söylersen ben tahminde bulunabilirim.kaydirigubbakcemile2 şaka şaka . yorumcu.com dan bakıcam eğer bakmadıysan bu zamana kadar kime baktıysam doğru çıktı.:emir_bebek:

X