2009 Şubat Anneleri

evet canım hepimiz için öncelikle hayırlı, sağlıklı akıllı bebekler nasip etsin benim de çin takviminde kız çıkıyor hayırlısı her ne kadar da inanmasam da canım tedirgin olma bence içini ferah tut hangi hastaneye gidiyorsun doktor için .

kızlar nabersiniz ? canım çok sıkılıyor bugün hayır olsun inş. hadi gelinde sohbet edelim

merhaba kızlar hepinizin bebeği hayırlı olsun, bende 5+1 haftalık hamileyim doğum tarihi 25.şubat gözüküyor
temmuzun 8.de doktor kontrolüm var allah kısmet ederse keseyi görüp ve kalp atışlarını duyacağız bunları düşündükçe çok mutlu oluyorum ama ara ara kendimi çok tuhaf hissediyorum ağlamak istiyorum bunlar hormonların değişmesinden kaynaklanıyormuş sizlerde böyle durumlar yaşıyormusunuz?

İlk başta hastaneye gitmiştim...İsim vermek doğrumu bilmiyorum ama özel bir hastaneye gittim. Doktor kilomu almadı, tansiyonumu ölçmedi, ''bebek 4 haftalık SANIRIM'' dedi.Emin değil yani....Benim eşimde araştırma yapmış biraz. Arkadaşının eşinin gittiği bir doktoru tavsiye etmişler. bu hafta ona gözükücez bebeğimle...
İnşallah bu doktoru beğenirim...
Çin takvimine benimde pek inandığım söylenemez. Eskiden hep erkek bebek isterdim, şimdilerde kız istiyorum... :) :asigim:

Lebis merhaba canım.Hayır olsun sıcaklardan olsa gerek ben çalışıyorum ve bugün bende aynı ruh hali içindeyim.Bebişlerimiz huzurlu olsunda gerisi önemli değil.Güzel şeylere düşünmeye çalış

slm kizlar, benim bugun hic kasik agrim yok sanki hic hamile degilim , karnimin alti siskin duruyodu sanki oda biraz inmis gibi goguslerimde daha az sizliyo, offf kafaya cokmu takiyorum ne su keseyle bebisimizi bir gorsekte rahatlasak yaa

benim bugün morelim bozuk kızlar cumartesi doktora gidecektik ilk defa bir türlü gitmek nasi olmadı biraz önce aradım hastenenin açılışı varmış ve cumartesi çalışmıyorlarmış hafta arası da benim gitmem imkansız bir hafta daha beklemem gerekicak sanırım

kızlar merhaba,

internet hesaplayıcılarına göre 5+3 hamileyim...ama tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olduğum için tam gününü biliyorum..benim bebişi 29 mayıs ta labaratuarda döllediler teyzeleri...1 haziranda da bana transfer ettiler...yine internet hesaplayıcılarına göre 23 şubat doğum tarihi görünüyor...pazartesi günü ilk ultrasonumuza gireceğiz...kese ve kalp atışını aynı anda görelim diye bekledik biz...bugün ilk defa mide bulantısı hissediyorum...ayrıca göğüslerim ağrıyo...ve sıcaktan buhar olup atmosfere uçacak gibiyim...kızlar bu arada sizi bi konuda hemen uyarayım...doktorunuz istesede istemese de hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda T3 - T4 VE TSH testlerini yaptırın...tiroid testleri bunlar...ben hamilelik öncesi hipotiroid hastası olmama ve ilaç kullanmama rağmen 3 haftalık hamilelik bile değerlerimi yükseltmiş ve ilaç yeterli gelmemeye başlamış..biliyorsunuz hamilelikde yaşanan troid problemleri düşüğe, erken doğuma, ve zeka geriliğine yol açıyor...aman tedbiri elden bırakmayın...

çok haklısın nestle. benim doktorum saolsun ben istemeden istemiş. hatta ben anlamadığım için görümceme gösterdim tahlilllerimi alınca o söyledi. onun troid sorunu vardı o özellilkle yaptırmıştı testlerini. benimkileri görünce valla helal olsun senin doktorun sigorta doktoru olmasına rağmen hemen yaptırmış testlerini coğu doktor yapmaz dedi. onunda bebeği yaptırmasaydı geri zekalı bi bebek olabilirdi.

evet canım acayip önemli bir konu bu...ve bazı doktorlar maalesef ihmal ediyorlar...ama şakası olmayan sorunlara yol açabilir...o yüzden ben herkesi uyarıyorum...senin değerlerinin iyi çıkmasına sevindim...yalnız hamileyken 3 aylık aralıklarla baktır olur mu...ihmal etme...

bitanecim hayırlısıyla rahat bir hamilelik geçirmen senin elinde..kaıklarında hafif ağrılar olması normal ama içini rahatlat ve doktoruna sor...
sevgiler...ŞenizŞeniz

canım benimde aynı ama başlarda kasık ağrım çoktu mide bulantılarım sabah oluyor yutkunamıyorum uyku inanılmaz var halsizlik var duygusallık var

merhabalar kızlar,
hepimizin bebekleri hayırlı uğurlu olsun Allah'ım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin
kısmet olursa bende 8 şubatta alıcam yavrumu kucağıma hayırlısıyla,umarım hamişlik dönemimiz kolay geçer
sevgilera.s.

Merhaba Kizlar Nasilsiniz Bugun, Subat Anneleri Cogalmis, Ne Guzel.
Hepimize Saglikli Hamilelik Diliyorum.

herkese selamlar a.sben de inşallah şubat annesi olacağım..sat 1 mayıs ama dr geç yumurtlamışsın dedi.17 haziranda gittik kese görünüyordu ama kalp atışlarını göremedik..5-6 haftalık dedi..taaa 10 temmuza gün verdiler...ne zormuş sabretmesi..kan ilacını aç karnına sabah yuttuğumdan dolayı iki defa kustum artık sabah yutmuyorum..arasıra karnımın altkısmına giren şiddetli ağrı olmasa hiç ben hamile değilim diyeceğim..rahatım çok şükür..umarım böyle gider.kan değerlerime ve tsh'a bi dahaki kontrolde bakıcaklarmış..herkese sağlık diliyorum..tadını çıkartalım:) ömrümüzde kaç kere yaşayacağızki...
hoşcakalın...

kıslar bişey sorucam bebişin kalp atışı kaç haftalıkken duyuluyo.ben daha 5-6 hafatalık hamişim.doktor kesin bişey söylemedi.küçük daha dedi.24ünde gittim gördü ama kalp atışı belli olmadı tam çok ufak görünmüyo .dedi.kan tahlillerini yptır.hafataya gel gene dedi.ama bence erken daha biraz geç mi gitsemki?bi de 11-13 hafta tarama testi yapılıcak sonra.biraz daha bekliyimmi sizce?

kızlar neler yapıyosunuz bakıyım bugün hafta sonu kimsecikler yok bende erken kaçtım işten kızlar açlığa artık hiç dayanamaz oldum hemen miydem bulanıyor sizdede böylemi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…