2009 Şubat Anneleri

Inşallah nilocan geldiğim gibi yazarim zaten iyi haber alirsam eğer kötü bişey çikarsa kendime gelemeyeceğim için bugün beni unutun canim

çok sağol canım,inan şuan çöktüm, kafamda çalışmıyor, ama iyi ettin söylemekle, bana yapılacak testin adını buldum bak size de göndereyim öğrenin. bana 3lü testi gerek görmedi yaaa, bundanmış:

Alfafetoprotein testi, yani kısa adı AFP testi, bir çeşit fetal anomali testiymiş, merak edenlere adresi vereyim okusunhttp://gebelik.org/dosyalar/afp.html baya uzun,, 3lüyü gerek görmediğine göre bir sorun yoktur inşallah,,

Git canım ben geçen ay aydındaydım gitmeyi de çok istedim ama denk gelmedi bi türlü

Inşallah nilocan geldiğim gibi yazarim zaten iyi haber alirsam eğer kötü bişey çikarsa kendime gelemeyeceğim için bugün beni unutun canim

Bak yine karamsar takılmışsın gör bak kötü bişey çıkmıycak, sende 1 saat sonra müjdeliyeceksin bize

Benim doktorumda 2 li teste gerek yok dedi bizi zaten 2 li test tatmin etmediği için 3 lü tarama testine ihtiyaç duyuyoruz 2 li yapsamda 3 lüyü yine yapıcam dedi o yüzden 2li tarama testini bana yaptırmadı önümüzdeki hafta 3 lü testi yaptırıcam ben

A-feto protein nedir?

AFP anne karnındaki bebeğin karaciğerinden salgılanan bir proteindir.Erişkindeki albumin isimli proteinin fetal yaşamdaki karşılığıdır. Fetusdan amniyon sıvısına geçer. Burdan da bir miktar AFP annenin dolaşımına karışır.AFP düzeyleri gebeliğin sonlarına kadar yavaş bir artış gösterir. AFP ölçümleri anne kanında ya da amniyosentez sonrası amniyon mayiinde ölçülebilir. Maternal AFP ölçümü gebeliğin 16-20 haftaları arasında yapılır. AFP yaşa ve gebelik sayısına bakılmaksızın bütün gebelere yapılmalıdır.

AFP Testinin avantajları

AFP sonucu normal bulunan anne adaylarında endişeler büyük olasılıkla ortadan kalktığı için gebelik çok daha rahat ve sorunsuz geçmektedir.

Spina bifida olduğu bilinen bebekler, doğum için yoğun bakım şartlarının olduğu sağlık kurumlarına yönlendirilebilirler.Yapılan çalışmalarda spina bifidalı bebeklerin sezaryen ile dünyaya gelmeleri durumunda felç geçirme olasılıklarının daha azaldığı bulunduğundan bu bebeklerde planlı sezaryen faydalı olacaktır.

Down sendromu riskinin belirlenmesinde ise üçlü test ya da triple test daha faydalıdır.

işte bunlarda bilgiler..

Bak gördünmü sıradan bir test oda diğerleri gibi bizim ve bebeklerimizin sağlıklı olması için sen içini ferah tut. İkili yada üçlü test gibi bişeymiş . Ben sık sık bu siteyede giriyorum gebelik haftamı ve testleri takip etmek için çok faydalı güzel bir yer . kaydirigubbakcemile5

bilgilendirdiğin için sağol canım

bende dün iş çıkışı yine dr a gittim sol kasığım çok ağrıyodu bacağımı atarken falan zorlanıyodum dr u aradım gel bi bakalım dedi gittim çok şükür bişi yokmuş bebeğimde içim rahatladı dinlen dedi bide kabız olmamaya dikkat et dedi (bende biraz varda kabızlık) kafamçokkarıştı

yani o ağrının sebebi kabızlıkmıymış, bende de var bugün hafif sol kasığımda ağrı, ama sindirim sistemim gayet iyi yani, çok şükür daha o tip bir problem yaşamadım, geçmiş olsun sana da..

aybükee naaptın sen kızım yaaa :mymeka: insan çikolata mikolata yer su falan içer allah halla klava: artık bir hafta sonra gittiginde bakarsın ama kızdır o zaman göstermediyse şeyini :smiley-cool: ama keşke görünseydi canıma.s.

KIZLARRRRR ÇOK MUTLUYUM TEST SONUCUM GAYET İYİ ÇIKTI.. DOKTORDA BAYILACAK GİBİYDİM DUA EDEN ARKADAŞLARIM ÇOK SAOLUN ALLAH HEPİMİZİNKİNİ SAĞLIKLA VERSİN KUCAĞIMIZA YİNE SORDUM CİNSİYETİNİ NE ZAMAN AÇARSA O ZAMAN GÖRCEZ DEDİ mirmirmirmir

canım dr bütün karnımın içini ultrasonla gezdi bişi bulamadı rahimde açılma yokmuş kanama yok bi sorun göremedi yani kendini yorma dinlen dedi bide kabızlığa dikkat et dedi çok şükür :CüvCüv:

canım benimkide göstermiyo :çok üzgünüm: ben şeker meker yemiyom ama gizli şeker çıkmıştı bende ama kontrole gittiğimde basacam çikolatayı yayılsın bebiş görelim ne varsa :teytey::teytey:

Hadi gözün aydın arkadaşım biz ne kadar rahat ol desekte insanın içinde bir kuşku,korku oluyo çok sevindim allah hepimize sağlıklı bebekler versin

demircool senin bebişin kızdı demi başı hangi tarafta benim sağda genelde sağ yazanların erkek sol yazanların kızmış??

Hadi gözün aydın arkadaşım biz ne kadar rahat ol desekte insanın içinde bir kuşku,korku oluyo çok sevindim allah hepimize sağlıklı bebekler versin

aynen canım çok korkuyodum çünkü ilk haftalarda düşük riskim yüksekti 10. haftaya kadar ara ara kanamalarım oluyodu ondan korkuyodum ben ama kuşku kalmadı içimde testi 4 lü yaptırdık net olsun diye allah herkezin bebeğini kucağına almayıda nasip etsin

Geçmiş olsun nisancım sana bişey sormak istiyorum sen nihat beye gidiyorsun dimi . sana önerdiği ilaçlar yada kremler ile ilgili fikrin nedir . Benim dr.un verdikleri bana biraz pahalı geldi de acaba jimer dekilerin hepsi mi öyle yoksa benimki

Sen yinede dikkatli ol canım . fazla yüklenme kendine temizlik vs. sen kaç haftalıksın gebelik takvimin yok takip edemiyoruz o yüzden yapsana takvim

sağol canım :1hug: evet nihat beye gidiyorum bana şimdilik vitamin ilaçları verdi elevit diye bide demir ilacı , folicplas baştan kullanıyorum ama ne hikmetse bi türlü çatlak kremleri hakkında konuşamadım hep unuttum o da bişi demedi şimdilik o tarzda bişi kullanmıyorum vitaminlerden başka. sana hangilerini önerdi dr un

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…