2009 Şubat Anneleri

teşekkür ederim.a.s.

duru24 - kız
pembepanter - erkek
burçin2684 - erkek
derinzlm - kız
ssaslan - erkek
özlemimm - erkek
rainbow07- erkek

yok geçmiş olmuyo hayatım....tam zamanı oluyo hatta...bu arada bende göztepe medical park a gitmek istiyorum...doktorunun ismi ne senin? sezaryen ücretini biliyor musun? bir de yeni doğan yoğun bakım ünitesi var mı? bilgi verirsen sevinirim canım...

selam kızlar
bugün belimin ağrısından çok eziyet çekiyorum

sabah kalkıp uzuuuuun zamandan sonra ilk kez evimi süpürdüm sanırım biraz fazla yorucu oldu
duşumu alıp uzandığım yerden yazılanları okuyayım dedim

insanın kendi annesi gibi yok yaa:asigim:
kadıncağız burada iken ne yapar eder yorgunluğuna bakmadan illa süpürür silerdi
kayınvalidem de sağolsun yardımcı oluyor ama ne bileyim eli mi yavaş ne geldiğinde ancak bütün gün ütü yapıyor
hani kendi aklından bulur mu acaba diye bir hafta bekledim süpürme için ama CADIARZU
nafile oldu
en sonunda kendim yapayım dedim :bbo:

günaydın kızlar, dün ben de öldüm bel ağrısından, pazar günü pikniğe gitmiştik, yere oturmuştum, taş çekmiş heralde, 3-4 gündür bel ağrısı yaşıyorum, öyle ki, yürüyemiyorum bile, annem de burada yanımda, şimdiden böyle bel ağrısı çekersen karnın büyüdğünde ne yapacaksın diyor valla ben ayvayı yedim galibaaa..

ay canm sevindim belli olmasına.inş.testinde iyi cıkar.allahım bi ben mi kaldım cinsiyetini ögrenemeye:mymeka::mymeka:

beni unutmaaaa, daha ben de öğrenemedim, ayy merak etmiyorum dedim dedim, nihayet beni de merak ettirdiniznaniknanikherkesin belli olmaya başlayınca, beni de bir heyecan kapladı, bu arada annem ve ablam erkek teşhisi koydular, karnın sivri dediler, bana da erkek gibi geliyor yaaa:CüvCüv:hayırlısı, kızım da olsa oğlum da olsa benim canım

hamileliğin en kötü kısmı bel ağrısı sanırım
uzun süre sandalyede oturmak da aynı etkiyi yapıyor
bir de bugün denizliye gideceğiz arabada ne yapacağım onu düşünüyorum
yolculuk felaket yapıyor

bir de dünden beri sağ dizimin arkasında inanılmaz bir gerilme var

bu arada arkadaşlar sizin drlarınız yürüyüş verdiler mi size
benimki daha vermedi
yakın zamana kadar işime geliyor diyordum ama evde hareketsiz oturmaktan ayağa kalktıkça dizlerimden çıtırtılar geliyor yürüyün dese de sanırım bu dizlerle düzgün yürüyebilmem 1-2 haftayı alır gibi geliyor

teşekkür ederim canım, peki bu kremi doktorun tavsiye etti mi? Bir de kaç tüp gidiyor, bir deee tam fiyatı ne kadar?

teşekkür ederim canım, peki bu kremi doktorun tavsiye etti mi? Bir de kaç tüp gidiyor, bir deee tam fiyatı ne kadar?

Bende çatlaklar için balmandol kullanıyorum, krem değil zaten nemli cilde uygulanan yağ tarzı bişey, kuzenime dr u tavsiye etmişti

kızlar.. napıyonuz. gece hiç rahat uyuyamadım. ya sizin de bacaklarınız ağrıyomu. yatarken nereye koyacağımı şaşırıyorum resmen.

sağ sol meselesi de kötü en rahat yüzüstüydü artık o da olmuyo. karnım batıyo. büyüdü göbüş ondan. solda hiç rahat değilim. sağda da olmuyo. sırt üstü güzel. onda da bebişe kan gitmiyo. offf off.. dön dön gece bitmedi senağlama

Arkadaşlar ikili testi özel bir hastanede yaptırdım,kendi doktorum izinde olduğu için ona danışamadım,hastanedeki doktorlar da benimle hiç ilgilenmedi ve moralimi çok bozdular.Size sorum şu;benim ikili test sonucum iki tane birisinde ense kalınlığıyla birlikte hesaplanmıştır diyo,diğerinde öyle bişey yazmıyo.(Ense kalınlığı 1.6 yani normal.)
Şimdi önemli olan ense kalınlığıyla birlikte hesaplanan rapor mu diğeri mi? Çünkü ense kalınlığı olmayan raporda 1/280 çıktı sonuç , diğeri ise ( ense kalınlığı ile hesaplanan)1/1300. Lütfen siz biliyosanız cevap yazarmısınız.Şimdiden teşekkürler.

sen çok takma.. asıl önemli olan ense kalınlığı. ikili test zaten düzgün sonuç vermiyo. benim doktorum yaptırmadı sadece ense kalınlığına baktı.

ama yine de doktoruna sonucu arayıp söyleyebilirsin. için rahatlasın.

aynen canım geceleri şimdiden uyuyamıyoruz ilerde napcaz bilmem karnım rahatsız ediyor artık biyere sığamıyorum sanki bide benim mide kısmıda şişti otururkende rahat değilim iş yerinde sanki kaburgalarım karnıma batıyo gibi oluyo

dün drdayken biraz açıklama yapmıştı bu testlerin sonuçları ile ilgili
down sendromu limit değeri 1/250 diye
bu değerin altındaki değerlerde down sendromu olma riski artıyormuş amniyosentez falan öneriyorlarmış
fakat bunun üzerindeki değerler hamileliğin ilerleyen dönemlerindeki olası problemleri işaret ediyormuş
yani sonrası için dikkatli takip gerektiği konusunda bir uyarı niteliğindeymiş.
olası problemler de yüksek tansiyon, şeker yükselmesi, son aşamalarda suyun yetersizliği ve buna bağlı erken doğum vb. olasılıkların dikkatli takibi için drlara bilgi veriyormuş

evet ya göbiş yetmiyormuş gibi bir de mide şişinde felaket oluyor
nefes almak bile eziyet geliyor

evet canım benim de öyle. özellikle midem rahatsız olunca çok şişiyo. genelde az sık yiyorum ama ayran gibi çok ekşili şeyler ya da çok ağır yemekler yediğimde şişiyo midem.

ssaslan senin bebişin cinsiyeti ne zaman belli oldu.. pozisyonu nasıldı..

bizimki bi türlü göstermiyo. artık 3 hafta sonra gidicez o zaman inşallah görürz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…