2009 Şubat Anneleri

ssaslan senin bebişin cinsiyeti ne zaman belli oldu.. pozisyonu nasıldı..

bizimki bi türlü göstermiyo. artık 3 hafta sonra gidicez o zaman inşallah görürz.

benim aslında önceki hafta belli olmuştu ama dün dr kesinleştirdi
önceki randevuda aramızda şimdilik demişti o zaman 14+6 idik dün 16+0

ilginç bir pozisyondaydı dr hatta namaz kılar gibi dedi
ama durmadan hareket etti hatta resimle belgelesin diye istedi ama sanırım benim drun ultrason biraz eski bir model onun kadar net göremiyoruz biz
dr söylediğinde ancak bazı ayrıntıları anlayabiliyoruz

hatta utanç verici bir durum ama önceki gidişimizde verdiği ultrason fotosuna eşimle bakıp bakıp acaba neresi diye tartıştık en son biz buna kafası diyelim bari dedik :))
kimbilir neresiydi :uhm:

demircool, su ikizi diye bişey varmış, seninki ondan olmasın, yani bebek gibi bir de ne dediler yaaa , bişey daha büyüyormuş, yani ne olduğunu hatırlayamadım amaaaaaannnkaydirigubbakcemile ama kötü bişey değil, sadece ikiz taşıyor gibi karnın kocaman büyüyormuş, geçende benim bir tanıdığım anlatmıştı da, onun hamileleiği öyle olmuş, ikiz bebek taşır gibi, bir de su taşımış, nasıl oluyorsaa??:çok üzgünüm: bilmem artık, belki senin de öylediirr..

karnım o kadar sert kiii,, patlayacak diye çok korkuyorummm:tomato::tomato:laelaelaelaelae

Bende çatlaklar için balmandol kullanıyorum, krem değil zaten nemli cilde uygulanan yağ tarzı bişey, kuzenime dr u tavsiye etmişti

Söylediğiniz krem isimlerini hemen aldım annişlerr...Bende belki biraz erken ama doğum sonrası bebeği emzirme sonrasında oluşan meme ucu yaraları için bir krem ismi vermek istiyorum.Bu kremi sürdükten sonra tekrar emzirmek istenirse o bölgeyi temizlemeye gerek olmadan direkt olarak emzirebiliyormussunuz bebişleri....Kremin ismi Purelan.İlgilenenlere duyurulur.

demircool, su ikizi diye bişey varmış, seninki ondan olmasın, yani bebek gibi bir de ne dediler yaaa , bişey daha büyüyormuş, yani ne olduğunu hatırlayamadım amaaaaaannnkaydirigubbakcemile ama kötü bişey değil, sadece ikiz taşıyor gibi karnın kocaman büyüyormuş, geçende benim bir tanıdığım anlatmıştı da, onun hamileleiği öyle olmuş, ikiz bebek taşır gibi, bir de su taşımış, nasıl oluyorsaa??:çok üzgünüm: bilmem artık, belki senin de öylediirr..

canım bende duydum onu evet ikizmi ne öle bişey deniyo.yok ama ondan degil yaa.çok yemek yiyince cok cıkıyo karnım.şu anda mesela hiç mi hiç yok.akşamları yemekten sonra oluyo bide çok su içiyorum ama çok içiyorum kaydirigubbakcemile2 neyse ben şikayetçi degilim kız hem sbiran önce tekme atsın artıkkkk :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar...
aranıza yeni katılıyorum, bende 16+0 haftalık hamileyim... 13 haftalıkkem doktor bebeğime erkek demişti haftaya tekrar gideceğim bakalım ne diyecek... haftaya üçlü test için gideceğim...eşimin işi sebebiyel Muş'tayız...bu yüzden biraz şansısızım.. ikili test yaptıramadım malesef Muş ve çevre illerde ikili test yapılmadaığı için yaptıramadım...ama binimle aynı durumda olan kişilerle bi şeyler paylaşmak çok güzel.....

merhaba arkadaşlar...
aranıza yeni katılıyorum, bende 16+0 haftalık hamileyim... 13 haftalıkkem doktor bebeğime erkek demişti haftaya tekrar gideceğim bakalım ne diyecek... haftaya üçlü test için gideceğim...eşimin işi sebebiyel Muş'tayız...bu yüzden biraz şansısızım.. ikili test yaptıramadım malesef Muş ve çevre illerde ikili test yapılmadaığı için yaptıramadım...ama binimle aynı durumda olan kişilerle bi şeyler paylaşmak çok güzel.....

Merhaba hosgeldin aramıza.
Bende 13 haftalık hamileyim.Banada doktor kesin olmamakla birlikte erkek dedi.1 ay sonra kesin netleşir.İkili testi bazı doktorlar cokda gerekli görmüyorlar.Ama ben yaptırdım.Doğumunu da muşda mı yapmayı düsünüyorsun.Oraların sartları nasıl.Hiç doğuda bulunmadım.Paylasırsan sevinirim.

merhaba arkadaşlar...

hoşgeldin canım :1hug:
çok üzülmene gerek yok bende 2li testi yaptırmadım 3lü test yaptırcaz sonuçlar güzel çıkar işallah:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar...

hoş geldin
aramızda 1 gün fark var sanırım
benim dr da 2li test yaptırmadı dün 3lü test yaptırdık
ben fethiyedeyim birçok merkeze yakın gibi görünse de 3lü test için verdiğim kan analiz için ankaraya gönderildi
oralardasın diye kendini kötü hissetme
herşeyin bir çözümü bulunur nasılsa

kızlar bugün ikilil test sonuçlarını doktor gördü...sorun yok / negatif çıkmış dedi..bu arada ben hamile kaldığımdan bu yana idrar tahlillerinde sürekli kan çıkıyor...4 tane idrar tahlili yapıldı...dördünde de idrarda kan var görünüyor...neden olur diye sordum doktora...bazen olabiliyor böyle hamilelerde dedi ama benim içim rahat etmedi...benzer şeyler yaşayan var mı?? demir hapı / kalsiyum filan için de 4. aydan önce olmaz dedi...folik aSİTİ kestik..sadece multivitamin içiyorum...4. ayda demir hapı ekliycez...bu arada unutmadan söyliyim istanbullu kk cılarla 30 ağustos günü buluşuyoruz...vakti olan/ gelmek / tanışmak isteyen varsa buluşma/ aktiviteler başlığı altında "30 ağustosta istanbul buluşması" diye bir forum var..detayları ordan alabilirler....

hoş geldin
aramızda 1 gün fark var sanırım
benim dr da 2li test yaptırmadı dün 3lü test yaptırdık
ben fethiyedeyim birçok merkeze yakın gibi görünse de 3lü test için verdiğim kan analiz için ankaraya gönderildi
oralardasın diye kendini kötü hissetme
herşeyin bir çözümü bulunur nasılsa

teşekkürler ssaslan,
bebeklerimiz sağlıklı olsun gerisi önemli değil... bebeğinin cinsiyeti belli oldumu?

merhaba arkadaşlar...

merhaba canım hoşgeldin aramıza! bende şuan 16+0 hamileyim sanırım günlerimiz aynı seninle ne güzel:dance:

kızlar bugün ikilil test sonuçlarını doktor gördü...sorun yok / negatif çıkmış dedi..bu arada ben hamile kaldığımdan bu yana idrar tahlillerinde sürekli kan çıkıyor...4 tane idrar tahlili yapıldı...dördünde de idrarda kan var görünüyor...neden olur diye sordum doktora...bazen olabiliyor böyle hamilelerde dedi ama benim içim rahat etmedi...benzer şeyler yaşayan var mı?? demir hapı / kalsiyum filan için de 4. aydan önce olmaz dedi...folik aSİTİ kestik..sadece multivitamin içiyorum...4. ayda demir hapı ekliycez...bu arada unutmadan söyliyim istanbullu kk cılarla 30 ağustos günü buluşuyoruz...vakti olan/ gelmek / tanışmak isteyen varsa buluşma/ aktiviteler başlığı altında "30 ağustosta istanbul buluşması" diye bir forum var..detayları ordan alabilirler....

geçmiş olsun canım önemli bi sorun olsa dr un uyarırdı kafanı takma
benim drum folik asitli demir hapı ve multivitamın verdi 2 haftadır kullanıyorum daha 4 aylık olmadık acaba kilom düşük diyemi önce başladı ki merak ettim

benimde 1-2 kez aynı sorun oldu güzelim
ayaklarını üşütmemeye dikkat et sürekli çorapla gezmen gerekiyor
:bbo:
benim drum monurol muydu neydi bir dozluk antibiyotik vermişti onu kullandıktan sonra geçti
idrar yollarıyla alakalı sadece bebişle alakası yok
ama kendini yeterince kollamazsan idrara çıkmanı iyice zorlaştırıyor
bol su içmeye özen göster bi de

canım ben çatlaklar için sadece badem yağı kullanıyorum. bide kullanmadım ama kayısı yağı ii diyorlar.

bende tatlı badem yagı kullanıyorum..yumuşacık yapıyor.bazen karnım oyle şişiyorki 14 haftalık degılde 9 aylık okadar gerılıyor ozaman cok korkuyorum catlıyacak dıye...benımde iştahım yerınde massalah.

teşekkür ederim canım, peki bu kremi doktorun tavsiye etti mi? Bir de kaç tüp gidiyor, bir deee tam fiyatı ne kadar?

Ay kendimi kötü hissettim şimdi yok dr.um krem ile ilgili bişey söylemedi belki de hiç kilo almadığım için önemsemiyor daha .Ablamın tavsiyesiyle kullanıyorum ama hamile olan bir kaç arkadaşım daha aynısını kullanıyor. 60 ytl civarı . ben sadece bir tüp aldım bittikçe alırım diye.

arkadaşlar bişi sorcam avon ürünlerinden kullanan varmı ben hamile kalmadan önce avondan vücut yağı almıştım kşın cilcim çok kuruyo diye acaba o bi işe yararmı yoksa zararlımıdır

benimde 1-2 kez aynı sorun oldu güzelim
ayaklarını üşütmemeye dikkat et sürekli çorapla gezmen gerekiyor
:bbo:
benim drum monurol muydu neydi bir dozluk antibiyotik vermişti onu kullandıktan sonra geçti
idrar yollarıyla alakalı sadece bebişle alakası yok
ama kendini yeterince kollamazsan idrara çıkmanı iyice zorlaştırıyor
bol su içmeye özen göster bi de

sağol hayatım..su içmekten içim dışıma çıkıyo...2 litreden fazla içemiyorum artık...midemi bulandırıyo...zar zor 2 litre...

X