2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın

sütü az olan hanımlar dikkat dikkat,
helva süt yapar derlerdi bana gerçekten doğru galiba, dün yediğim tek değişik şey un helvasıydı tesadüfen yedim süt için değil ve göğüslerim bu gece çok fena doldu, marketlerde satılan koska helvalar falanda olur, evde yapılan un helvalarıda olur, bi deneyin mutlaka olur mu.

günaydın herkese.

aslım canım üzülme.gerçekten zor işin.inşallah biran önce kavuşursun eşine o da özlemiştir kızını.

ctc bebeğine maşallah.albüm gibi yapmışsın onun için bir programmı var nasıl yapıyorsun.

biz zorlu bir gün geçirdik dün Efe'nin aşı günüydü sağlık ocağında 3 tane aşı oldu , bütün gün keyifsizdi anneme gittik sonra akşam ateşlendi önce eşimle ilaç vermeyelim diye direndik ama inlemeleri artınca uykusu olmasına rağmen uyuyamayınca ateş dşürücü ağrı kesici şurubunu verdik (tabi onu vermekte ayrı bir dert )neyse sonra ateşi düştü saat 2 de uyuduk.. dün kötü bir gece geçirdik .....

Tüm bunlar olurken Aslımıbeklerken'i düşündüm durdum ,sen gerçekten güçlü bir kızsın eminim yetiştirdiğin evlatta senin gibi güçlü kendi ayakları üzerinde duran bi birey olacak.

Ctc maşallah bebeiş çok tatlı

evet canım birprogram sayesinde yapılıyor o resmi bir arkadaşım hazırladı gönderdi bana dün prgogramların adını almıştım ama şimdi bulamıyorum bulduğumda buraya yazarım :)

günaydın hanımlar..
pembecim gözün aydın çok sevindim.inşallah bir daha evinize hastalık girmez...
maşallah minik egemize yakında yakalar bizim tosunları...
seheda ctc çok tatlı bebişleriniz maşallah ikisine de..
aslıcım çok zor biliyorum ama en zor zamanlarını atlattın bundan sonra kızın herşeyi unutturur sana.eşinin işi daha zor canım hem sana hem kızına hasret..allah sağlık versin canım hepsi hallolur inşallah.birdaha ayrılık yaşamazsınız..

kızlar bir şey soracağım.bebişime uçak yolculuğunun bir zararı olur mu acaba..

canım arkadaştan aldım isimlerini photoshine ve photoscape programların adı

slm hanımlar herşeyi okuyamadım çok yazmışsınız.

dün aşılarımızı olduk. çok şükür kurtulduk bu tantanadanda...

verem aşısını sağlık ocağında olduk mecb uren

karma ve rota aşısını hastanede olduk. 115 tl rota aşısı. doktorumuz yaptırmamızı tavsiye etti. 2 yılda yaptıran iki hastası çok hafif atlatmış kalan hastaneye yatmadan, kalanı hiç hastalanmamış yaptırmayan bir tane hastası hastaneye yatmış. bizde yaptıdık ağızdan veriliyor zaten bizimki çoğunu tukurdu gerçi :))) ama allah korusun çok yaygınmış ishal bu ara...

dışarı çıkın dedi anne sütü korurmuş bebişlerimizi... boyu ve kilosu iyiyymiş.

karma aşıyı hastanede yaptırdık çünkü bazı yerlerde kore malı aşı yapılıyormuş burda yaptırın dedi..

bu arada artık aşılar ateş yapmıyor dedi. gerçektende çok şükür birşey olmadı.

karma aşının içindeki boğmaca aşısı ateş yaparmış artık onu engellemişler

merabalar:))
valla kocaman oldular bebişler ya,zaman ne çabuk geçio..
bizde bugün 2 saat gezdik ana kız,kendimize ciciler baktık tabi soona benim moralim bozuldu,kocaman kaldım die çıktık geldik evimize:))ama biras rahatladık ii oldu:))

selamlar kıslar umarım herkes iyidir kıslar siz bebeklerinzi kaç derecede yıkıyorsunuz (suyu kaç derece ayarlıyorsunuz

canım ben derece kullanmıorum ama bana göre sıcak olan suyla yıkıorum hatta eşim ilk zamanlar nil yanacak die kızıodu ama bizim kız sıcak sevio:İ))

kızlar bizim diyet işe yaradıhihoyyyt 48 saatten etkie deceği yazıyordu hakikaten oldu sizede tavsiye ederim beslenmenizden yumurta fındık fıstık çikolata ve tüm süt ürünleri peynir dahil (beni en çok üzen) ve buğday ürünleri bunu tam olmasada çoğunlukla uyguladım arada bir ekler kaçırıyorum ama napıyım tatlı ihtiyacım:) ondada hem un hem çikolata hem süt var ama küçücük masumcuk,ekmeği çavdar yada mısır ekmeğiyle değiştir dim kuzum bugün kuzu gibi oldu maşallah gözüm değmez inşallah

slm hanımlarrr yoğun bi hafta oldu benim için salı annem geldi dün misafir geldi öğleden sonra pat telefon neyse buzlukta börek vardı bu sabah abimler kahvaltıya geldi az önce gittiler ay bi sürü çamaşır var yıkanacak işe başlayanlara şaşıyorum hem ev hem çocuk hem iş nası idare ediyosunuz

kızlar bişey sorucam aranızda kanguru kullanan varmı ne kadarda kullanmaya başlayabiliriz acaba

Merhaba kızlar,
Marsg, geçmiş olsun canım, atlatmışsınız aşı olaylarını.Gözünüz aydın.
Ben derece kullanmıyorum, kendime göre normal olan sıcaklıkta yıkıyorum egehanı.
nazocum ben daha kullanmaya başlamadım kanguruyu, ama yakında havalar ısınsın kullanmaya başlarım. Kutusunun üzerinde 3-9 kg diye yazıyor, oyüzden rahat kullanabiliriz sanırım.Biraz daha gecikirsem hiç kullanamayacağım:))))

ASLI seni gayet iyi anlıyor ve sabır diliyorum seninkinin yanında devede kulak kalır ama eşimde ilk senelerinde ayda 14 nöbet tutardı yani bigün evde birgün nöbette ve nöbetler 36 saat,nasıl gıcık olurdum şimdi bak 4e düştü nöbetimiz sabrın sonu selamet inşallah
PEMBECİM senin adına çokkkkkkkkkk sevindim gözün aydın canım eviniz bayram yeri olmuşturhihoyyyt
Allah mutluluğunuzu daim etsin

kızlar nil devamlı oturmak ya da ayaklarının üstünde olmak(basmak)istio,koltuğun köşesinde bıraksam saatlerce oturacak,ana kucağı hafif yatar gibi ya çok sevmio..napayım ben zararlı olur sanırım bastırmak??doktor oturur pozisyonda kucaanıza alın dedi bi şi olmaz ama basması??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…