2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

deli gibi ağlıyosa ve yeni emmediyse açtır ağladığında emziğini verdiğinde cakcuk deli gibi emiyosa açtır

deli gibi ağlıyosa ve yeni emmediyse açtır ağladığında emziğini verdiğinde cakcuk deli gibi emiyosa açtır

canım saol zira dün emzik vermeye başladım acaba acıktığını anlamammı dedim zira emziği ağzından bırakmak istemiyor memeyi almıyor onu alıyor

kızlar bişey sorcam süt sağan arkadaşlar elektrikli makine ile mi sağıyorsunuz yoksa pompalı süt sağmalar ile mi sağıyorsunuz bide ağrı acı vöeriyor mu sağarken bilgilendirir misiizz beni

inaysa,benim kız acıktığı zaman yüzünü yana çevirip ağzını açarak aranıo mesela,çok komık oluo o hali kuzumun:)))

nazo cum ,sen kafana taktıkça sütüm nie olmuo die düşündükçe stresin artıo ve sütün olmuo,hiç kafana takma düşünmemeye çalış,süt için en önemli şey huzur olması,tabiki düzenli beslenme bol sıvı vede düzenli uyku şart,yoksa ne yersen ye süt için artmaz,aynı şeyı bende yapıodum,bugun şunu yiyim bunu içiim süt olsun dersem süt olmuo,ama takıp etmediğim zaman normal beslendiğim zaman süt taşıo bile göğsümden

özlemcim 5 yada 6 hfatdan itibaren gğlmeye başlarlar ama her bebeğin gelişimi farklıdır kıyaslamamak lazım dr zaten ay ay glişimerini taip eder canım

kızlar bişey sorcam süt sağan arkadaşlar elektrikli makine ile mi sağıyorsunuz yoksa pompalı süt sağmalar ile mi sağıyorsunuz bide ağrı acı vöeriyor mu sağarken bilgilendirir misiizz beni

canım ben elektrikli pompayla sağıyorum aventim memnunum. acı olmuyor merak etme...ben nerdeyse her gün bir kere sağıyorum. şişyor sag gögsüm acı veriyor çok. sağınca rahatlıyorum

bu gün kızımla ben kırklandıkkaydirigubbakcemile2
chadi ben medela nın elektirikli süt sağma makinesini kullanıyorum çook memnunum hergün 1 kere sağıyorum ağrı acı olmuyo sağarken sağmazsam göğüslerim ateş yapıyo ve ağrım oluyo sağdığım sütü biberenlo veriyorum arada buzdolabına atıyorum yedek:jeyyar:
nazo valla ezranın dediği doğru bende ilk zamanlar stres yaptım sütümde değişme olmadı humana stee tea incir kompostosu,vitamalt içeceği yok artmıyo sonra bebek yatınca bende yatıp uyudum stres yapmayınca artıyo birde günde 3lt su tüketiyorum dene canım inşallah bol bol sütün olur :1hug:

arkadaslar sağdığınıs sütleri neyde saklıyorsunuz ya süt saklama şeylreri çok pahalı..eşim sormuşşş dört tanesi 38 milyonmuşşşşşşşş

Kizlar cooook mutluyum hihoyyyt Kizimin dizanterisi gecmis, bugun kaka tahlili yaptik
temiz cikti :teytey: Kakasi zaten sariya donmustu . :nazar: masallah kizima :)

Allah herkesin bebegine saglik versin.

Simdi asilar yaklasiyor onu bekliyorum bide su kalca cikigina baktiricaktim sevincten unuttum valla :eek: Pazartesi baktiririm artik.:ecrin_bebek:

Kizlar cooook mutluyum hihoyyyt Kizimin dizanterisi gecmis, bugun kaka tahlili yaptik
temiz cikti :teytey: Kakasi zaten sariya donmustu . :nazar: masallah kizima :)

Allah herkesin bebegine saglik versin.

Simdi asilar yaklasiyor onu bekliyorum bide su kalca cikigina baktiricaktim sevincten unuttum valla :eek: Pazartesi baktiririm artik.:ecrin_bebek:

gözün aydın canım rabbim hepimizin yavrusunu ilk önce sağlık versin bize onların acısınıı yaşatmasın
AMİN!:Saruboceq:

gözünaydın aslımı beklerken.
cadı bende elektirikli pompa kullanıyorum çok memmunum medalanınki.manueller kullanışlı degil canım acı veriyor ve tamamen boşaltmıyor.
özlem bizimkide gülümsüyor.genelde uykusunda gülüyor ama iki haftadır gıdısına dokununcada gülüyor.sesler çıkarmaya çalışıyor ama başaramadı henüz.
kızlar benim oğluşumu bir haftadır yan yatıramıyorum kımıldanıp sırt üstü dönüyor.sırt üstü yatıncada korkuyorum

NAZOCUM hiç emziremeyenler hiç hiç anne sütü alamayan bebekler var onlarda büyüyor birşekilde gdeğil mi hata biride benim eşim maşallah okumuş adam olmuş:) sağlıklı o zamanlar byle mamalar bile yokmuş inek sütünü seyreltip verirler düşün hiç sıkma canımı bebeğine de yansır annesi senin sıkkınlığın önemli olan sağlık değil mi!!! onun için rahat olmak lazım sevgimiz bile yeter bu sıpacıkları büyütmeye

Bebişcim kayra ben yeni süt saklama poşeti aldım içinde 20 tane var 28 lira, medela markası.

Gülce hadi hayırlı olsun kırkınız.

Kızlar bu süt azlığını çokta dert etmeyin artık herşeyin bir kolayı var, tabiki hazır memeden vermek gibisi yok ama çocuğun sağlığı açısından çokta bişey değişmiyo artık mamalar çok iyi, benim bir yeğenim 40 gün ancak emdi ama maşallahı var, emen yeğenlerimden daha az hasta oluyo ama çorbalara geçtiğinde annesi ona sürekli kemik sulu ve herşeyi barındıran karışık sebze çorbaları verdi, birazda bünye meselesi tabi ama süt yoksa bu kadarda strese sokup olan sütünüzüde bitirmeyin.

Aslım geçmiş olsun gözün aydın inşallah bundan sonra sağlıkla devam eder minnoş

mini.jpg

Kizlar tesekkur ederim. Cumlesiyle insallah.
Bu arada
Bu resimde yanlis oldu.
Ben rumuzumun yanina nasil resim koyabilirim kizlar? Bana yardimci olurmusunuz? Ugrastim ama beceremedim

aslı hadi gözün aydın inşlallah sağlıkla büyür bundan sonra,resim için kullanıcı panelinde avatar resmi die bir yerler var oradan yüklüosun canım,

ela kırkınız hayırlı olsun,naptınız komşuya mı gittin?

slm kızlar nasılsınız ...ben hala iyilesemedim karı koca evde maskelerle dolasıyoruz öyle bir hapsırıyoruz ki bizim ki hep korkuyo....doktora gitmemekte direniyorum bakalım ne zamana kadar dayancam birde benim antibiyotik alerjim var hemen mantar eder beni bakalım zamana bıraktım halsizliğim gecti de bogazım ve kulagım agrıyo ejderha gibiyim agzımdan ates cıkıyor...kızlar bişiy sorcam emzirirken hangi antibiyotik kullanaılır yada hamileyken ne kullandınız....
bu arada nazo sıkma canını elinden geleni yapmıssın olmuyosa olmuyodur işte ...
bizimde pazartesi aşılarımız var ... tabi doktor teyzemiz aşı olmasına izin verirse hastalıktan dolayı...
bende süt sagma mk. alsam mı acaba kaç para elektriklilerin fiyatı...
neyse cok yazdım herkese bol sütlü ,gazsız ,derin uykulu geceler diliyorum:))))

X