2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar...
ay göğüs uçlarım çok acıyo sürekli ağzında olucak meme zaten hep dışardalarkaydirigubbakcemile3
ay aşılardan bende korkuyorum nasıl kıyıcam ay valla benim yaptığımı zır cahil yapmaz ama iğne görmek istemiyorumÇok üzgünüm çoook
ezracım ne haber canım :nazar:ay benimkide uyumadı valla yemek yaparken saç kurutma makinesini açtım onun sesine uyudu işim bitince kapattım hemen uyandı ama ben yemeği yapmıştım :jeyyar:
inaysa geçmiş olsun canıma.s.

kıslar teşekkür ederim hepinize ay bu teşekkür butonlarını niye kaldırdılarya geri istiyoruz sayın kk yönetimi
kıslar bilginiz olsun artık bebeklerin göbekleri bizimki gibi olmalıymış 2 aylıkkn falan eğer bizimki gibi dışa doğru çıkıklık varsa vede sarı irin gibi arada akıntı yapıysa dr götrün göbek polibi oluyrmş dr gittik biz akşam üstü iplikle bağladı orayı pzt yekdar bekle düşmesi lazım dedi eğer düşmesse yakıyolarmış
bugün oğluma emzik verdim aldı valla dra da emzikle götürdüm dr iyi yapmışssın dedi bu emzik gaz sancısına vede karın ağrılarına bile bazen iyi geliyor dedi buarada ok şükür oğlumun gelişimde iyiymiş gitmişken rotavirüsü aşısınıda yaptı dr yani bugün dört aşı olduk sabaha kadar başında beklicez artık rota aşısı 100 ytl arkadaşlar vede ağızdan yapılıyor bilginiz olsun

Benimkinin göbeği resmen dışarı çıkık, hiç içeri çökmedi, akıntı falan yok ama kontrole gidince iyice bi sorayım bari.
Nazo bizim o doktor hiç sarmayın göbeğini böyle dursun demişti.

Ezra benimkide fena alıştı öyle dik şekilde kucakta durmaya, uyurken bile böyle uyuyo yerine yatırıyorum uyanıyo, kolum kopuyo birde göğüslerimi tartamıyorum sanırım :)) sırtımda felaket ağrıyo,

Son düzenleme:
Kızlar benim sol göğsüm felaket şişiyo taş gibi oluyo diğerinin iki katı büyüklüğünde resmen, sağ göğsüm tam tersi yumuşak, bende o göğsümde süt az demekki diye hep sol göğsümü vermeye çalışıyodum,
iki gündür süt depolamak için sağıyorum, ilginç bir şekilde sağdaki süt soldakinden daha fazla çıkıyo neden acaba. Demekki öyle şişkinlikle alakalı bişey değil.

ya kızlar benim kızımın sarılığı hala geçmedi sizinkiler ne durumda dr.gittiğimizde 1 aylık olduğunda test yapıldı beklicez dedi ama içim rahat değil fisfisfis

Gülce fön iyi fikirmiş gece bi deniyim, gerçi daha önce bi denemiştim işe yaramamıştı ama :)

benimkinin sarılığı da devam ediyo ama doktor emen bebeklerde 2-3 aya kadar devam edebilir önemli değil dedi.

Benim kızda emme süresi uzayacağına daha kısa sürelerde emmeye başladı, uykusu azaldığı için her uyandığında emmek istiyo, göğüslerim ilk günkü gibi acımaya başladı benimde çok canım yanıyo.

selamlar hepinize,
nazocum elbisenin pek şekermiş,bizim elbisede hazır mewlütü beklıoruz,bakalım ne zaman kısmet olcak,,
ianna ,yaptırdığın aşı 1 iğne ilemi oluo hepsi için ayrı ayrı mı vuruo acaba,bizimde 2 ay doldu ama sağlık oacağının aşı gününü beklıycez,hergün olmuormuş,rota aşısını önce yaptırdık biz

yok canım 3 iğne 2 bacaktan 1 koldan:KK43:(
verem,pnömokok,karma..rotaya karar veremedim ben,burdaki doktor gerek yok dedi

kuzi aynı benimkide emme süresi kısaldı 5 dk.10 dk emiyo sürekli mızırdanıyo ay valla zaten yanlızım nasıl yemek yapıp yiyorum bilmiyorum wc ye bile koşarak girip çıkıyorum ay nerde eski uykular aymirmirmirmir

ooo kaçırmışım sizi kuzi ve ela,yaprak dökümünü izliodum...
biz fön makinesini daha hastaneden ilk ewe çıktığımız gece denemiştik,zaten ilk ve son kez öle sebebsiz uzun uzun ağlamıştı kuzum,işe yaramıştı fön makinesi

walla bugun benımde göğüsler boş boştu ama elimle sıktım biraz süt varmış,geçen bieyerdede okumuştum doluluk boşluk sütün olmasında bir değer değilmiş,ama bazen benım göğüsler özellikle gece öle bı doluoki acıo artık emzırmezsem akıo artık,bide bişey farketım özelikle süt olsun dıe dıkkat edrsem çok olmuo dikkat etmediğim zaman taşıo,sanırım psikolojık

bizimde emme süremiz eskısine göre dahada kısaldı artık

kıslar gittikçe emmme üresi kısalıyormuş çünkü çene kasları kuvvetlenip daha kuvvetli emiyolar ve daha çabuk dyuyolar mış hatta aralıklı emmeye başlıyolar benim oğlan 3 saatte bir emmeye başladı

işte bizimkiler öyle değil ama inaysa, evet daha kısa süre emiyo ama daha sık sık emiyo, eskiden 2 saatte bir emerken şimdi saat başı hatta uyanık olduğu sürece 15 dakika yarım saatte bir emmek istiyo ama seninki iki ay olmuş belki bizimde öyle olacaktır, hergün bişeyleri değişiyo bunların :))

evet kuzicim hrgün değişiyor dün ayakta sallayarak uyuyır örneğin bugün beşikte bunlarda gayet normal olan şeyler dün beğendiğini bugün istemiyor örneğin ben 1 aylıkken emzik denemiştim almamıştı bugü denedim aldı sizinkilerde değişecek düzene girecekler işallah hepsi

Kızlar benim sol göğsüm felaket şişiyo taş gibi oluyo diğerinin iki katı büyüklüğünde resmen, sağ göğsüm tam tersi yumuşak, bende o göğsümde süt az demekki diye hep sol göğsümü vermeye çalışıyodum,
iki gündür süt depolamak için sağıyorum, ilginç bir şekilde sağdaki süt soldakinden daha fazla çıkıyo neden acaba. Demekki öyle şişkinlikle alakalı bişey değil.

kuzi sol tarafına yatıyorsan göğsünün üstüne öyle şişiyor cnm dikkat et göğsünün üstüne yatmayasakkelime

LAJOCONDE canım daha iyiyiz sankı kırkının çıkması farkettirdi biraz daha düzene girdik çok şükür böyle böyle büyücez sanırım senin kızın neler yapıyor mutlu musunuz:)

günaydın kızlar..bu gün benim oğluşum en uzun gece uykusunu yaptı.:teytey:saat başı kalkıp emdi tabi.yinede bana yetti bu uyku.bu gün kırkı çıkıyor inşallah gece uykusunu öğrenmiştir..
kuzicim benimde sağ ğöğsüm de hep daha fazla süt oluyor.ilk günlerde sol göğsüm yara olmuştu onu fazla verememiştim.annem söylemişti o göğsünde süt hep az olur diye.keşke o zaman göğüs pompası alsaydımda sağsaydım..göğüs ağrısı süt az olunca oluyor kuzicim.
kızlar ben havuç tatlısı yemiştim harika süt yaptı.kesin deneyin.ilk defa mama vermedim.hatta fazla süt oldu rahatsız oldum sağdım.şimdi dolapta sütümüz var çok mutluyum.:teytey:inşallah tüm anişlerin yeterli sütü olur.havuçları rendeleyip biraz şekerle pişiriyorsunuz.biraz bisküvi ve bol ceviz katıp toplar yapıyorsunuz.

kızar bu rota virüs aşısını da sordum doktorumuza.kesin koruyuculuğu yok dedi.iki sene öncesine kadar yan etkileri vardı şimdi yok dedi.bazı bebeklerde koruyor bazısında korumuyormuş o yüzdende sağlık bakanlığı yapmıyormuş.bizde aileye bunları anlatıyor size bırakıyoruz dedi.ben yaptırmayacağım galiba.

günaydın hanımlar nasılsınız ben fena deilim tadım yok pek benimki dün çok mızıklandı akşamda eşimle atıştık biraz
bu süt olayıda deli etti zaten yemediğim içmediğim kalmadı ama yok yok amca bu kadar arttı ne havuçlu toplar ne baklavalar ne çaylar helvalar doğum yaptım daha zayıftım bunları yiyip içmekten kilo aldım şiştim buda sinirlerimi bozuyo aynaya bakmak istemiyorum
zaten az süt var sanırım memeyi bırakacak beş dakka bağar çağır zarzor emiyo

günaydın hanımlar nasılsınız ben fena deilim tadım yok pek benimki dün çok mızıklandı akşamda eşimle atıştık biraz
bu süt olayıda deli etti zaten yemediğim içmediğim kalmadı ama yok yok amca bu kadar arttı ne havuçlu toplar ne baklavalar ne çaylar helvalar doğum yaptım daha zayıftım bunları yiyip içmekten kilo aldım şiştim buda sinirlerimi bozuyo aynaya bakmak istemiyorum
zaten az süt var sanırım memeyi bırakacak beş dakka bağar çağır zarzor emiyo

Moralini bozma canım.. İnşaAllah artar sütün.. Allah hepimize bol bol süt versin...

yok canım bu saatten sonra bişey olmaz oulp olcağı bu kadar dedim ya uğraşmasam buda olmıycaktı

X