2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

filiz nerdesin canım ya hiç girmiosun,geçen yazmışsın msnde berrağın altını deiştirıodum ben geldiğimde sen yoktun,ben annene falan gittin sandım,bence hata ediosun dr a gitmemekle,doğumdan sonra hepimiz kullandık antibiyotik dimi ama tabı sezaryen olanlar için dıorum,böle çekeceğine bikaç gun kullansan hemen etki ederdi,yazık kuzuya yaa aranızdaa kalmış

Geçmiş olsun montecim, ben gribi kendim atlattım ıhlamur limonla falan ama boğazım faranjit olmuştu doktor sadece boğaz spreyi verdi ilaç vermedi emziriyorum diye ama durumunu ağır görürse vardır ona göre bir ilaç elbet sen yine bi görün doktora.

Cok gecmis olsun monte, bencede dr a gorun. Benim sezaryandi ve ilk 5 gun antibiyotik
kullandim. Dr genelde parasetomol iceren ilaclar veriyor onu farkettim sanirim o zararsiz.

Cok tesekkurler ezra fotigrafi ekledim. :) :1hug:

slm kızlar nasılsınız ...ben hala iyilesemedim karı koca evde maskelerle dolasıyoruz öyle bir hapsırıyoruz ki bizim ki hep korkuyo....doktora gitmemekte direniyorum bakalım ne zamana kadar dayancam birde benim antibiyotik alerjim var hemen mantar eder beni bakalım zamana bıraktım halsizliğim gecti de bogazım ve kulagım agrıyo ejderha gibiyim agzımdan ates cıkıyor...kızlar bişiy sorcam emzirirken hangi antibiyotik kullanaılır yada hamileyken ne kullandınız....
bu arada nazo sıkma canını elinden geleni yapmıssın olmuyosa olmuyodur işte ...
bizimde pazartesi aşılarımız var ... tabi doktor teyzemiz aşı olmasına izin verirse hastalıktan dolayı...
bende süt sagma mk. alsam mı acaba kaç para elektriklilerin fiyatı...
neyse cok yazdım herkese bol sütlü ,gazsız ,derin uykulu geceler diliyorum:))))

geçmiş olsuna.s

günaydın kızlar sagolun iyi dilekleriniz için bu tesekkür butonunu neden kaldırdılar yaaa gidicem bugun doktora yoksa kendim iyileşicek türden degilim...

herkese günaydınlar monte geçmiş olsun işallah ir an önce ataırsın aslımı beklerken çoks veindim gözn aydın canım işallah bir dahada olmaz kıslar havalar axaip soğuk izmit donduruyor aman dikkat edin bebeklere vde kndinize bu havalarda çok gerekmedike dışarıya çıkmayın
kıslar iey sorucam ben oğlumu emziirken bazen kaka yapıyor yada pırtlıyor snrasında üstten gaz çıkmıyor normalmi acaba o gazı alttanmı çıkarmış oluyor okadar uğraşıyorum çıkmıyor o durumda sizdede oldmu hiç ya birde şimdi sitenin brinde okudum emzik anne memesii bıraktırailiyormuş bende yeni vermeye başladım ama hemen alıştı sıpa onsuz uyumuyr zaten emmesi az napsamki

Yine sitenin şekli şemali değişmiş, eminim sayfamızı bulmak için uğraşıyodur herkes o yüzden kimse yok,
İnaysa emzirirken çıkan gaz önceden kalan gazdır diye düşünüyorum hemen emdiği değildir bence,
Ben gazı çıkarmak için 5 dakika falan uğraşıyorum çıkmazsa bırakıyorum, her bez değiştirirken bacaklarını karnına itme hareketi yapıyorum varsa çıkıyo.
Birde birşey keşfettim, emzirdikten sonra koltuk altlarından tutup dimdik havaya kaldırıyorum biraz hoppidi yaptırıyorum hafiften, o da gaz çıkarmasını kolaylaştırıyo

elagülce hayırlı olsun kırkınız:))
aslıcım hadi geçmiş olsun,en büyük derdiniz bu olsun..
montesoricim canım keşkem başta gitseydin bare çekmezdin bunca gün,çok geçmiş olsun:))

nil de her seferinde garklamıo ihtiyacı olunca kendi çıkartıo:))
ben dün ilk defa gece uykusunu odasında uyuttum yani artık odasına geçtik,bebefonla rahat duyuorum,artık büyüdü kızım çok mutluyum:))

kıslar oğlum cak cak yalancı memeyi emiyor beni emmiyor neden acaba ya sözde aventin memesini aldı anne memesine en yakın oymuş diye bu oğlan ylancı meme sevdasına emmeyi bırakırmıki

Sanmıyorum inaysa, sonuçta memenin içinden bişey gelmiyo ki, çocuk açlığını anlayacaktır bence, biberonla süt vermeyi anlarım karnı doyuyo çünkü ama memeyle anneyi bırakacağını sanmam. Ay dur o memeden bende alıyım bitürlü alıştıramıyom memeye :))

merhaba kızlar dün Slumdog Millonaire (Milyoner) i izledik biraz parça parça izlemek zorunda kaldık kerem uyudukça ama olsun başardık filmi bitirmeyi bu yıl bir çok oskarı toplamış bir film izlmeyi istiyorduk oldu:)
şiddetle tavsiye ederim ...

merhaba kizlar
Bizimki de sabah kakaini yapacagim diye telef oldu. sabah 5 den 10 a kadar husursuzdu .
Her emzirdigimde de gazini cikaramiyorum, gerci bir yol buldum gibi biraz yatirip 1-2 dk
kadar tekrar dikiyorum , ozaman cikiyor genelde.

Emzigi kesinlikle almiyor. kac cesit emzik varsa aldim 6-7 tane var hicbirini almadi.
oguruyor bende israr etmiyorum. Ama bazen keske alsa biraz emse dedigim zamanlar oluyor, em em memede sut kalmiyor fabrika degil ya . neyse bende o emzigi deniyim bakalim alicak mi? :ecrin_bebek:

merhaba kızlar dün Slumdog Millonaire (Milyoner) i izledik biraz parça parça izlemek zorunda kaldık kerem uyudukça ama olsun başardık filmi bitirmeyi bu yıl bir çok oskarı toplamış bir film izlmeyi istiyorduk oldu:)
şiddetle tavsiye ederim ...

Kocam gelince insallah benimde istedigim bir suru film izlemek. ozledim valla :KK43:
o flmide izleriz artik.

Kizlar sizin safak bitti ama ben yine sayiyorum maalesef senağlama Bebegim geldi simdi esimi bekliyorum. 21 gun kaldi.

kızlar merhaba..

show tv de derya baykalı izleyin bebeklerle ilgili konu var.emzirme vs. şimdi gördüm bende haber vereyim dedim size..benimki ağlıyor gideyim bari :))

slm hanımlar ayyyy sabahtan beri canım çıktı yaaa dahada işim var
benimki yine erkenden dikildi pek bi mıkırdandı durdu zor kahvaltı ettim 2 saatte 3 tencereyi zor yıkadım mutfak salon git gel yanında oturiyim istiyo cimcime mutfağı topladım tonişin çamaşırlarını ütüledim evi süpürdüm şimdi uyuyo uyansın onu yıkıycm akşam anneme gidicem h.sn ordayım çantamızı hazırlıycam oyyyyyyyy akşama çıkarmıyım acep :)))

ay kızlar kanal 7 de ikbalin konuğu çok faydalı bilgiler veriyo bebeklerle ilgili ay benim kız tilki bayılması gibi uykusu yatırıyorum arkamı dönüyorum uyanıyokafamçokkarıştı
montecim geçmiş olsun canım:1hug:
ezracım 40 uçurmaya komşuya gittim 20 dk sonra eve gerigeldim kayınvalidemle kayınpederim geldi olmadı yanı -tatlicadiarzu-

X