2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kesik 6 ay 1 sene arası hissiz kalırmış canım,şişlik bende bazen var bazen yok??

haftanın acılısını ben yapıcam sanırım pazartesi sabahı dogum yapıcam kısmet olursa ay sonra hafta bıtımıne kadar dogumlar olacak belkıde hıc dogurmayan kalmıcak :)))
ya gercekten kac kısı kaldık hadı bırde onun listesinı yapalım :)) ay heyecanlandım

Özlemcim..Benim kızım beklerse haftaya ptesi ameliyatım var..Aynı gün doğurcaz hayırlısıyla..Kuzi bizden önce:)Hadi hayırlısı bakalım..Listeyi başlatabiliriz..Sayılı kaldık zaten

Evet, linayın ve bloomsun iyi dileklerine katılıyorum.İnşallah sizlerde zamanında ve sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza alırsınız.
Hepinize hayırlı doğumlar diliyorum.
Amin waterfull cum sağol, gıdısından öptüm tosuncuğunu

kızlar hayırlı sağlıklı doğumlar hepinize, hamilelik zor geliyordu ama meğer ne kadar güzelmiş ama tabi bebeğinizi kollarınıza aldığınız an daha da güzel, içimdeki tepinmelerini bende özlüyorum ama mis kokulumun yüzüne baktıkça özlem falan kalmıyor, kuzicim hissettiklerinin aynısını bende hissettim doğumdan 1 gece önce için için ağladım hatta ama ayrılık değil kavuşma heyecanı duygusu bu

dogum yapacak arkadaslara hayırlı dogumlar diliyorum....bende dogumdan bir gün önce cok tuhaftım oglumla son defa aynı vücudu paylasıyorduk degişik bir duygu işte....

Sağolun arkadaşlar, İyi bari tek ben değilmişim böyle hisseden, gerçekten çok karışık duygular, sevinsemmi üzülsemmi anlamadım. :nazar:

kızlar benimde sezeryan yerimde şişlik var ben tüplerimi bağlattım bide sağ yumurtalıımda kist varmış onu da almış dr. şişliin altı ay sürebilir dedi zaten kiloda veremedim 10 kg gitmiş ama daha 15 kg. fazlalıım var hala hamile pantalonlarımı giiniorum:KK43:(((

günaydın güzel ocak anneleri anne lucaklar herkese çok güzel bir gün diliyorum umarım hersey gönlünüzce olur

gunaydın arkadaslarr
hepinize guzel dıleklerı içinnn cokkkkkkkkkkkk tesekkur ederımmmm

ay maşallah benimki daha 2700müşsenağlama 2 hafta daha beklicez heralde

Sen normal mi yapcaksın alisha?38+4 görünüyosun Kiloyla çok ilgilenmiyolar,ciğer gelişimiyle ilgileniyolar..Bebek içerde 30 dışarda 60 gr alıyomuş günde...Yani 2.800 doğursan bile hiç sorun yokkaydirigubbakcemile3

efet canım emzırme yontemlerını okuyodum :eek:
hayırdır ınsallah

Yok hayatım bişi.İsmini gördüm de..Azcık dertleşiim dedim..Bütün gece gaz sancım vardı.Zaten uyuyamıyordum..Bi de şu gaz işini halledemedim.ay patladım,kitap okudum 3.30 dan 6 ya kadar..Bebeğimi büyütürken isimli...Bebeğin bulunması gereken ideal oda sıcaklığını bile öğrendim 20-21 dereceymiş..Şimdi de herkes uyuyor.Annemler gelmişti de yanıma..Hastalığın nasıl oldu?:sm_confused:

1-Çaylar
• Rezene
• Anason
• Ihlamur
• Isırgan Otu (uzmanlar tarafından sürekli kullanımı önerilmiyor 20 gün kullanıp 10 gün ara verilmeli) (Sütün kalitesini de arttırır.)
http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2003/09/26/yazidizi/yazidizi1.html

2- Yiyecekler

• Haşlanmış mısır
• Borulce
• Soğan

• Bulgur
• Pişmaniye
• Tahin helvası
• Taze Bezelye
• Çekirdek
• Taze Fasulye
• Tel Kadayıf
• Sütlü Tatlı
• Nar

• Semizotu (Sütün kalitesini de arttırır.)
3-İçecekler
• Vitamalt
• Kefir
• Meyva Suları
• Dut Pekmezi
• Vişne kompostosu
• Kayısı Hoşafı
• Kuru maya (sulandırılıp içilecek)
• Dolmalık fıstık (8-10 tane ılık şekerli suda bir gece bekletilip suyuyla beraber içilir)
4- Baharatlar
• Kimyon
• Çörekotu
5-Düzenli yemek, uyku ve huzur

Bütün bu gıdaların yanında en önemlisi düzenli yemek, uyku ve huzur, mutluluk :) bide sütüm azmı çokmu,gittimi geldimi diye çok fazla uğraşmamak .(zaten sütün olmaması çok nadir görülen bir durumdur ancak meme dokusunun zedelenmesi veya yokluğu durumunda söz konusudur. Her kadının bebeğine 6 ay yetecek süt üretimi olur, kendisi kurcalayıp düşürmezse)

Tüm bu yiyecekler anne sütünü belki psikolojik belki bi şekilde arttırıyor ama eğer bu artan sütünüzü bebeğiniz iyice tüketemez memede kalırsa,memede süt bitmediği için yeni süt yapımı için yeterli horman beyne ulaşmayacağından sütünüz artmayabilir, hatta azalabilir.(benim öyle olmuştu) Bunun için bebek emdikten sonra memeyi iyice sağın hiç süt kalmayacak şekilde.Bu sağdığınız sütleri derin dondurucuda bekletin bebek ek gıdaya geçince kahvaltılarına katarsınız.Hemde sağdıkça sütünüzde bariz artar.Ne kadar süt talebi o kadar süt arzı. Benim gördüğüm sağmak tüm bu yiyeceklerden daha fazla anne sütünü artırıyor. Bence düzenli bitki çayı(yukarıdakilerden) baharat ile destekleyip bolbol sağarsanız sütünüz artar azalmaz
Birde Bebeğinize sevgiyle bakmak,onu okşamak, öpmek, koklamak sonra emzirmek boş memeyi bile dolduruyor. Onun rızkı zaten belli siz ne yeseniz içsenizde Onun için tesbit edilmiş süt mutlaka gelecek.Zaten süt olayı beyindek bi hormandan kaynaklanıyor bunun içinde hormanları en iyi moral,neşe,dinlenme,uyku,ılık duş harekete geçirir.
Sonuç olarak bir anne olarak nacizane tavsiyem; bitki çaylarınızı için, iyi dinlenin,sütünüzü sağın, neşeli olun, bebeğinizi bol bol sevin, sütüm yeterli diye düşünün sütünüz bol,tosununuz hayırlı olsun :)

hıc sorma canım bende gece cok sancılandım 10 dk bır 3 kez sancım oldu ama resmen yatakda kıvrandım sankı buyuk tuvaletım varfmıs gıbı wc gıdıp geldım amanın dedım doguruyorum galıba ama sonra bıttı baska sancım olmadı :)) ınan gece olunca işkence baslıyor dıyorum uykuyu unuttum bı gun sancıdan uyuyamıyorum bı gun nefes darlıgından bı gun baska bıseyden off cok yoruldum ya :KK43:(
dogsada yavrum o uyutmasa boyle bos bos olmuyor yaa :)))
sen bebek için karyola aldınmı canım ben yatak arastırıyorum acaba hangısınden alsak ya çilek ve istikbalde ındırım var bebek yataklarında yataşa ve ipege hıc bakmadım varmı arkadaslar bu konu hakkında bana fıkır verebılecek olan

super bılgıler bunlar ellerıne saglık canım cok işe yarayacak
bı ara konusuluyordu rezene cayı doguma gıderken goturmek lazım dıye bende alıcam dısarı cıkınca
bırde ılk gun sutun az olabılıyormus yetmeyebılıyormus bebege yanınıza mama alın dıyorlar ıyıde hangı mamayı alıcaz

hıc sorma canım bende gece cok sancılandım 10 dk bır 3 kez sancım oldu ama resmen yatakda kıvrandım sankı buyuk tuvaletım varfmıs gıbı wc gıdıp geldım amanın dedım doguruyorum galıba ama sonra bıttı baska sancım olmadı :)) ınan gece olunca işkence baslıyor dıyorum uykuyu unuttum bı gun sancıdan uyuyamıyorum bı gun nefes darlıgından bı gun baska bıseyden off cok yoruldum ya :KK43:(
dogsada yavrum o uyutmasa boyle bos bos olmuyor yaa :)))
sen bebek için karyola aldınmı canım ben yatak arastırıyorum acaba hangısınden alsak ya çilek ve istikbalde ındırım var bebek yataklarında yataşa ve ipege hıc bakmadım varmı arkadaslar bu konu hakkında bana fıkır verebılecek olan

Ben karyola almadım Özlemcim..Evin çocuk odası dar.Bi de ranza falan vardı..Sadece dolap aldım raf yaptırdım..Ana dizi denilen minik beşik tarzı bişi var o nu aldım ulus tan...Bi de oyun parkı aldım..Oyun parkı yatak odasına sığmıyor çünkü:KK43:(( 5 aylık olana kadar o minik beşikle idare edelim sonra da odasına alışsın diye düşünüyorum..Kuzenim oyunparkı kullanıyor o tavsiye etti..Katlayıp kaldırıyosun falan..Evin içinde bunaltmayan bişi..Ama ev sana aitve genişse istediğin gibi alabilirsin..Ben pratiğe kaçtım yanii3 yıl sonra lojman sürem doluyor.Nasıl bi eve taşınacağımı bilemediğim için oda olayını düşünmedim

Benim arkadaş milupa kullanıyor..Tam doğurduğu gün kayınpederi vefat etti..Sütü olmayıverdi kızın..Yok ya mama falan götürme..Ben sordum da öyle bi durumda hastaneden veriyolarmış vermeseler bile genelde hastanenin karşısında eczane olur.Eşin bi koşu alır gelir..İnşallah mamaya hiç gerek kalmaz

A bi de kuzenim 1 aylık anne
Humana stil tea den çok memnun.Bence hastaneye 1 kutu götür..Ben doğum çantasına koydum..üstte yazanları evde yaparız.Bu humana hazır granül..sıcak soğuk farketmiyor suyun içine 2 kaşık atıp içiyosun

X