2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar yarın bebeğime kavuşuyorum inşallah,
bana da dua edin... iyi geceler...

calemityjane hadi hayırlı olsun,allah yardımcın olun bir an önce doğurabilesin..

yeni oğum yapan arkadaşlar bebekleriniz hayırlı olsun..bekleyen arkadaşlar sizede sabır diliyorum :))

smriskten haberi olan var mı bi hıkta doğurabildimi acaba yoksa bekliyormu hala :))

slm kızlar nasılsınız...kimsecikler yok özlem cok gecmiş olsun ....kızlar benim oglum hep uyuyo gece 1 de yatıyo 7 de kalkıyo 50 kere uyanıorum acaba agladı ben mi duymadım diye....uyuyunca da memeyi almıyo beslenemicek diye tedirgin oluyorum cocuk doktorum uyandırma dedi acıkınca uyanırmıs bakalım 15 gün sonra kontrolumuz var ne kadar kilo almıs görcez....

montesori sağlık ocağında ki hemşire gece 3 saatte bir emzir mutlaka dedi..siz acıkmadı uyuyor sanıyorsunuz ama kan şekeri düştüğü için uyuyorlar mutlaka uyandır emdir dedi..ne kadar doğru bilemem bu konuyu doktoruna sor bir daha istersen..

kuzucim suyum bitti açılma 2 cm o acıyı
daha fazla cekmek istemedimm bana doktor sordu bu kadar ccektin gel normal olsun kılosu azsa dedi dedim normale alırsınız birde büyük die sezeryana alırsınız cektiğimle kalırım doktorda dedi son halıne bı bakalım ultrasonda olmadı hemen sezeryan büyük çıkıncada
mecburen canım ama memnunnum karnımın şişliği haricinde

Anladım canım memnunsan iyi, zaten sezeryanda eskisi gibi değil artık, eskidenmiş o ağrılar sızılar, hayırlısı olsunda normal sezeryan farketmez tabi.

Günaydın kızlar herkese iyi günler

calemityjane allah kolay doğum versin sana canım hayırlısı ile doğumuyap bebişini al gel

montesoricim benim dr da istedkçe emzir uyanmazsa 3 saati geçirme sakın dedi Linayın dediği sebepten dolayı

kuzicim haklısın ben sezaryan istemem diye diretenlerdendim ilk 2 gün zorlandım ama sonra çok rahattım bezen hissetmiyorum dikişim varmı yokmu, göbeğimde çok çok az var yani

Son düzenleme:
gunaydın arkadaslar
hepinizin guzel dıleklerı için cokkk tesekkur edıyorum
bende durum aynı hatta daha beter oldum hem kılom var hem hamıle olmak hemde grıp ınanın nefessız kelıp gecelerı debelenerek uyanıyorum bı anda boguluyorum :KK43:( cokk korkuyorum yaa :KK43:( esımınde psıkolojısı bozuldu ıyıce hırıl hırıl dolanıyorum evde uyumaya korkuyorum bogulucam dıye :KK43:( ne yapıyorsam gecmıyor grıbım öksürük perısan ettı camasır degıstırmekten usandım resmen altıma kacırıyorum :KK43:((((((
napıcam ben boyle kımsede yokkk bebegıme nasıl bakıcam artık ıyıden ıyıye endıselenıyorum :KK43:(((((

nurcum gule gule buyut yavrunu hep ıyı gunler gorsun kuzun
arkadaslar hepinizin bebegi için hergun dua edıyorum hep guzel haberlerınızı almak nasıp olsun
gunlerımız kaldıgından herseyın dahada zorlastıgı kader bırlıgı yaptıgımız hamıs arkadaslarada kolaylıklar dılıyorum :)) hepimizin dogumunun kolay olmasını her işimizin rast gıtmesını dılıyorum...

linay doktorum oglunu uyandırma acıkınca zaten uyanır nasıl ki doyunca memeyi bırakıyorsa acıkınca da aglar dedi....ama uyandırmaya calısıyorum özellikler gündüzleri yapmadıgım şey kalmıyo burnunu sıkıyorum cene altını gıdıklıyorum ayaklarını cimdikliyorum altını acıyorum yok yok uyanmıyo keyfi gelmeden....

Herkese merhabalar....

Özlemcim öncelikle sana çok geçmiş olsun...normalde bile geceleri sağa sola dönemez olduk rahat uyuyamıyoruz hasta olunca daha kötü olmuştur mutlaka...dikkat et kendine..

Bebişleri doğan bütün annelerin gözleri aydın...Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlatlar olsunlar inşallahhh...Darısı biz doğurmayanların başına..:)))

Bizde bütün temizlik işlerimizi her işimizi bitirdik..bebişi bekliyoruz..geçen hafta bir kordon dolanması oldu takip ettikki Allah tan bizimki boynundan atmış kordonu oh dedik...çatı muayeneside yapıldı ama beni epey korkuttu..bu böyleyse doğumda naparım diye:)) ama uygunmuş normal doğuma bebekte iyice bası yapıyomuş kanala girmiş ve henüz açılmam yokmuş...bugün gene dr kontrolümüz var bakalım ne diycek...vallahi yaşlı kadınlardan hiç farkım kalmadı..eşim penguenim benim diye sever oldu beni..:))oturamıyorum yürüyemiyorum...durum kötü yani o yüzden artık biran önce olsun istiyorum...

Hepinizi öpüyorummm...melek kokulularınızla gazsızzz pişiksizzsıkıntısız günler diliyorum..:))

kıslar günaydın doğum yapacak arkaaşlar sağlıcakla bebeğinizi kucağınz alın bekleyen arkadaşlarada sabır diliyorum doğum yapan annelere bol sütlü günler özlem geçmiş olsun canım işallah tez zamanda iyileşirsin kıslar benim oğlan geceleri 3 ile 5 arası nöbet tuttuuyor bize o satler arası hiç uyumuyor şimdide huysuzluu üzerinde annanesi sallıyor kucağında banamısın demiyor uykusu var uyumuyor

inaysacım en fazla 3-6 ay sürüyormuş bu şikayetler bizdede var ama değişken bazen gündüz bazen gece bazen yok , biz henüz hiç sallamadık alıştırmayı düşünmüyoruz şimdilik

canım bizimkide alıştı valla başka türlü uyumuyor annem baştan alıştırdı sonrada ay bu alışmasabari kucsğa sallmya sonra naparsın diyor dedim sen alıştırdın gidincede uğraşıp durucaz

gunaydın arkadaslar
hepinizin guzel dıleklerı için cokkk tesekkur edıyorum
bende durum aynı hatta daha beter oldum hem kılom var hem hamıle olmak hemde grıp ınanın nefessız kelıp gecelerı debelenerek uyanıyorum bı anda boguluyorum :KK43:( cokk korkuyorum yaa :KK43:( esımınde psıkolojısı bozuldu ıyıce hırıl hırıl dolanıyorum evde uyumaya korkuyorum bogulucam dıye :KK43:( ne yapıyorsam gecmıyor grıbım öksürük perısan ettı camasır degıstırmekten usandım resmen altıma kacırıyorum :KK43:((((((
napıcam ben boyle kımsede yokkk bebegıme nasıl bakıcam artık ıyıden ıyıye endıselenıyorum :KK43:(((((

nurcum gule gule buyut yavrunu hep ıyı gunler gorsun kuzun
arkadaslar hepinizin bebegi için hergun dua edıyorum hep guzel haberlerınızı almak nasıp olsun
gunlerımız kaldıgından herseyın dahada zorlastıgı kader bırlıgı yaptıgımız hamıs arkadaslarada kolaylıklar dılıyorum :)) hepimizin dogumunun kolay olmasını her işimizin rast gıtmesını dılıyorum...

sagol cnm benım allah sanada kolaylık wersın hamılelık zor bende uyyamıyordum hep altıma kacırıyordum ama şimdi üzerimden sanki kocaman bır yük kalktı
allah dogurucak olana yardım etsin inşallah:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

merhabalarr....hihoyyyt
uzun zamandır bakamıyorum konulara.. bilgisayarımızdaki problem den dolayı giremiiyordum.... bugün doktora gittim. sancım filan gelmedi günümün dolmasına rağmen normal doğum die beklerken bugün doktor sezeryan olsun dedi. alt muayenede catı darlığı çıktı şimdiye kadar alttan bakmamıştıda doğum pozisyonunu aldı die ama... hayırlısı bakalım şimdi bize gününübelirlemek kaldı belki yarın sabah belkide cuma günü gidicez aldırmaya... çok heyecanlanmaya başladım... artık bende oğlumu kucağıma alabilicem:emir_bebek:

Bende cuma günü sezeryana gidiyorum arkadaşlar, ama bebeğim sanki karnımdan alınınca ondan ayrılacakmışım uzaklaşacakmışım gibi bi hisse kapıldım ya:çok üzgünüm:
ben nekadar rahatsız olsamda o sanki burda rahattı, korunaklıydı, her gittiğim yerde yanımdaydı, çok özliycem galiba karnımdaki tepişmeleri. Neyse hayırlısıyla sağlıkla doğarlar inşallah, Reyhan cuma günü gidersen aynı gün doğurucaz seninle desene, Allah yardımcın olsun seninde.

kızlar yarın bebeğime kavuşuyorum inşallah,
bana da dua edin... iyi geceler...

Calemity..Hayırlı doğumlar olsuuuuuuuunnnnn:)Bugün sen ameliyattasın..Benim dr izin alıp gitmiş bilem:)Konuşma yapacakmış..Sağlıklı ve uzun ömürlü olun inşallah:lepi:

Bende cuma günü sezeryana gidiyorum arkadaşlar, ama bebeğim sanki karnımdan alınınca ondan ayrılacakmışım uzaklaşacakmışım gibi bi hisse kapıldım ya:çok üzgünüm:
ben nekadar rahatsız olsamda o sanki burda rahattı, korunaklıydı, her gittiğim yerde yanımdaydı, çok özliycem galiba karnımdaki tepişmeleri. Neyse hayırlısıyla sağlıkla doğarlar inşallah, Reyhan cuma günü gidersen aynı gün doğurucaz seninle desene, Allah yardımcın olsun seninde.

ya sizinkiler ne güzel 38.haftada alıyolar..Benimki mümkün değil almadı..Ben kısmet olursa 39 haftada sezeryan olucam haftaya ptesi..bekler inşallah kızım:):teselli:

ya sizinkiler ne güzel 38.haftada alıyolar..Benimki mümkün değil almadı..Ben kısmet olursa 39 haftada sezeryan olucam haftaya ptesi..bekler inşallah kızım:):teselli:

Aslında bende önümüzdeki hafta içi olsun dedim ama doktor beklemenin bi anlamı yok bebeğin kilosu falan yeteri kadar iyi dedi, baya iri bebek çünkü, zaten herkesde genelde 38.haftada alınıyo bakıyorumda. Demekki farketmiyo hayırlısı bakalım elbet vardır bi bildiği.

merabalar:))
doğumu yaklaşanlar Allah sağlıklı bebekler versin işallah,kolaylıklar versin:)bakın biz 20 günü devirdik zaman hemen geçio tamam bazen biraz zor oluo ama :))
ben hamileliği de özlüorum gerçekten hep berabersin ve hep koruyabiliosun onu..
sevgiler:)))

haftanın acılısını ben yapıcam sanırım pazartesi sabahı dogum yapıcam kısmet olursa ay sonra hafta bıtımıne kadar dogumlar olacak belkıde hıc dogurmayan kalmıcak :)))
ya gercekten kac kısı kaldık hadı bırde onun listesinı yapalım :)) ay heyecanlandım

X