2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

evet canım,ben burdayken sen yoksun sen geliyorsun ben olmuyorum.bugün benim yine misafirlerim vardı gece 10 da haber verdiler,iki ayağım bi pabuca girdi valla.kafamçokkarıştışimdi kızın ödevini araştırıcam bahanesiyle oturdum.2 dk.cık muhabbete katılayım dedim..

evet canım,ben burdayken sen yoksun sen geliyorsun ben olmuyorum.bugün benim yine misafirlerim vardı gece 10 da haber verdiler,iki ayağım bi pabuca girdi valla.kafamçokkarıştışimdi kızın ödevini araştırıcam bahanesiyle oturdum.2 dk.cık muhabbete katılayım dedim..

talya maşallah sana..hem misafir hem ödev vs..Allah kolaylık versin, işin zormuş..

kızlar aslında biraz moralim bozuk..herşeyi nazara yormak da istemiyorum ama, oğlum emmek istemiyor :çok üzgünüm:
sinir oluyorum önüne gelenin sütün yetiyo mu, mama vermiyo musun vs demesine..alın işte artık sütüm de azaldı, çocuk da emmiyo..
gece uyku arası emiyo ama, gündüz çok az..saatlerin arası da açıldı, emme süresi de kısaldı..kafasını geriye atıyo, ıı ııı diye geriniyo..napcaz bakalım..inşallah geçici bir dönemdir..çok üzgünüm...

sorma ayça cım,bazen zorlanıyorum gerçekten ama çok anlayışlı bir kocam var allahtan ,çok bunalınca atıyorum kızları onun başına gidip biraz alışveriş yapıyorum vitrin bakıyorum kafamı dağıtıyorum...

kızlar aslında biraz moralim bozuk..herşeyi nazara yormak da istemiyorum ama, oğlum emmek istemiyor :çok üzgünüm:
sinir oluyorum önüne gelenin sütün yetiyo mu, mama vermiyo musun vs demesine..alın işte artık sütüm de azaldı, çocuk da emmiyo..
gece uyku arası emiyo ama, gündüz çok az..saatlerin arası da açıldı, emme süresi de kısaldı..kafasını geriye atıyo, ıı ııı diye geriniyo..napcaz bakalım..inşallah geçici bir dönemdir..çok üzgünüm...

canım inşallah geçicidir bu durum,çünkü birkaç kişiden de duydum bebişler emmek istemiyormuş,aniden bastıran sıcaklar etkiliyor olabilir onları henüz minicikler.benim kızda emmek istiyor ama benim sütüm çok azaldı ne yapsam bilmiyorum....

sen üzme kendini inş. geçicidir... kaç gündür böylekii........
bende sinir oluyorum bu çocuk doymuyo diyenlere.... mama da veriyorum ben... bu aralar ek besine başlayınca mamayı azalttım... soranlara sütüm yetiyo diyorum kaydirigubbakcemile3 napıyım canım sinir oluyorum artık....

iyi yapıyosun cnm..valla ben bir taneyle bazen öyle bunalıyorum..Rabbim esirgemesin çok tatlılar, herşeyimiz onlar ama kimi zaman tırlatıyor insan..Allah herkesin yavrusuna sağlık,huzur versin..versin de anneler tırlatmasın :))

hay Allah.. bizim kafamızı ütülediği kesindi de, annemin zaten migreni var.. bir de bu tuz biber oluyordur o zaman.
Evet manyetik alan olabilir.Radyasyon yaymaz ama manyetik alan ve sıcak soğuk dalgası baş ağrısı yapabilir.

Canım bizimde aynı.Gündüzleri pek emmiyor, saat tutuyorum max. 5 dk. da çekiyor kendini.Arasıda dediğin gibi uzadı,3 saatte bir zorla alıyor.

sorma ayça cım,bazen zorlanıyorum gerçekten ama çok anlayışlı bir kocam var allahtan ,çok bunalınca atıyorum kızları onun başına gidip biraz alışveriş yapıyorum vitrin bakıyorum kafamı dağıtıyorum...
Ohh, maşallah canım, bizim ki sadece sevmeye bakıyor, o da ağlamıyorsa:))))

canım inşallah geçicidir bu durum,çünkü birkaç kişiden de duydum bebişler emmek istemiyormuş,aniden bastıran sıcaklar etkiliyor olabilir onları henüz minicikler.benim kızda emmek istiyor ama benim sütüm çok azaldı ne yapsam bilmiyorum....

Canım bence de sıcaklardan ya da dönemsel.Bazı arkadaşlar almıyor memeyi, sütümde var diyorlardı.
Ama sıcaklar artık bizi bile etkiliyor.Yazın ne yapacağız bilmem.Sütünü arttırmaya, tahin helvası filan denedin mi canım_?Bende etkili oluyor.

sağolun kızlar..aslında 2 gündür bu şekilde. pazar günü yine bikaç kişi tarafından sorguya çekildim de..sadece annesütü mü veriyosun, yetiyo mu, nasıl zayıfladın...kimsenin günahını da almak istemiyorum..ama sonuçta emmeyi çok seven oğlum ememiyo..fazla sıcak da değil talya bikaç gündür..daha sıcak günleri de görmüştük.

talya sütün için Ramazan hurması var ya, ondan ye günde 3-5 tane..sonra rezene, pekmez, bir de mayalı ürünler..benim yediklerim bunlar, inş sende de işe yarar..bir de bol uyku ve dinlenme tabi..

gün içinde 1,5-2 saatte bir emerdi benimki. şimdi 3-4 saate çıktı..o da bir çekiyor, iki bakınıyor..gece uyanmasa da uyusam diye bakardım, şimdi uyansa da emzirsem diye bakıyorum..

binbir gecenin final bölümüymüş..bu diziyi ayda yılda bir izledim, hatta reklamlardan takip ettim desem yeridir..finaline bir göz gezdireyim kk arası :)

sen üzme kendini inş. geçicidir... kaç gündür böylekii........
bende sinir oluyorum bu çocuk doymuyo diyenlere.... mama da veriyorum ben... bu aralar ek besine başlayınca mamayı azalttım... soranlara sütüm yetiyo diyorum kaydirigubbakcemile3 napıyım canım sinir oluyorum artık....

2 gündür falan böyle cnm..valla insanlara rağmen çocuk yetiştirmek de ayrıymış.. iyi yapıyosun valla. şimdi uzağım biraz rahatım, gidince karışan da çok olucak akıl veren de kaydirigubbakcemile

X