2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

filizcim çok severim ahmet kaya'yı o türküsünüde arada yanık yanık okurum eşim bana güler

ayyy klavyede sorun var zor yazıyorum birazdan yine dönerim
filizim bikaç kişi kalmış onları haklayayım senide görücem canım eee vermekle aşınmıyo ya bedava mal bende bol bol veriyom
bugün anneler günü hedayesi olarak herkese dağıtacam:roflol:

hepinizin anneler günü kutlu olsun...anne olunca annemin kıymetini daha iyi anladım...keşke yanımda olsaydı annem :KK43:

Evet dünürüm bugün biraz değil çok huysuz... Kalçasındaki şey yüzünden ağlayıp duruyor.. Sabredeğiz bir hafta.. Anca bir haftaya alışırmış çünkü.. Bende uyusun diye anason vermiştim mayıştıkça mayıştı. Gideyimde ayağımda uyutayım....

nohcoy anasonu nekadar veriyorsun.ben aldım anason çayı,içinde nane,papatya ve anason var.bir fincana 1 çay kaşığı yazıyor.bebeklere 3-5 çay kaşığı verin yazıyordu.3-5 çay kaşığı verdim hiç fayda etmedi,üstelik uykusu iyice kaçtı,huysuzlaştı.

neyse güzeller ben gidiyorum eşim geldi.. Kız ondayken biraz dinleneyim...

nohcoy anasonu nekadar veriyorsun.ben aldım anason çayı,içinde nane,papatya ve anason var.bir fincana 1 çay kaşığı yazıyor.bebeklere 3-5 çay kaşığı verin yazıyordu.3-5 çay kaşığı verdim hiç fayda etmedi,üstelik uykusu iyice kaçtı,huysuzlaştı.

Aynen senin dediğin gibi yaptım. 4 kaşık verdim ... Normalde 1 saat uyuduktan sonra 2 saat uyumazdı. Şimdi uyanınca emziriyorum tekrar uyumaya başlıyo..Ama tam uykusa sayılmaz sayıklıyor resmen... Ben çok vermicem... sersemledi kızım...

Sizlere iyi sohbetler hanımlar...

merhaba kızlar,
sabah kahvaltı, şimdi de ahududulu kek, ne hoşsunuz.. kekin kokusunu ben de aldım.cokacimcoook
kraft'ın pompasını kullanan arkadaşlar varmış, ben de almıştım.. başka marka kullandınız mı hiç bilmiyorum ama kraft'ın emme gücü çok zayıf ve buna rağmen benim canımı çok yakmış, göğüslerimde yara yapmıştı. şimdi avent'in manuel pompasını kullanıyorum, kraft'a göre çok daha kolay kullanımı. eğer imkanınız varsa denemenizi tavsiye ederim. üç-beş parçadan oluşuyor, yıkamaya kurulamaya üşenmiş, kraft'ı tekrar denemiştim geçenlerde, katlanamadım o kadar beklemeye..mıy mıy mıy. kaldırdım sonra.
geçen gün bu topikte arkadaşı için endol fitil arayan bir arkadaş vardı, hatırladınız mı? star dust? ilaç bende var diye msj göndermiştim, kendisinin de erken doğum riski oluşmuş, kesin istirahat vermiş dr. onunla konuştuk, öyle kötüydü ki sesi, korkuyor, endişeli.. aynı şeyleri yaşadım ben de, aklıma geldi, kötü oldum. şimdi aman poposu pişti, yemiyor, uyumuyor diye sızlanıyorum.. halbuki ne kadar büyük bir sevinç yaşıyoruz, şikayet lüks, farkında değilim.
Allah isteyen herkese bu sevinci yaşatsın, herkesin yavrusunu korusun.. hepimizin anneler günü kutlu olsun..

iyi akşamlar kızlar...nochoy çabucak alışır inşallah canım...

duygucum çağanın göznden ara ara yaş geliyordu gözyaşı kanalı tıkanıkjlığı varmış bugün dr gittik masaj yapın dedi eğer çapaklanma oluırsa damla yazdı ama çapaklanma olmuyor 6. aya kadar kontrol edelim dedi sonra tekarra bakarız dedi işallah geçer

canım gittik dr a kanal tıkanıklığı çok fazla tıkalı değilmiş ama yinede azda olsa varmış 6. aya kadar masaj dedi geçmesse tekarr bakacam dedi çok ilgili bir dr du çok memenun kaldım herseyiyle anlatıyor örnek veriyor çapaklanma varsa yada olursa diye damla yazdı çapaklanma yok dedim yoksa kullanma dedi sadece olursa kullanırsın dedi işallah masajla geçer canım ya
benim kızında gözyaşı kanalı tıkalıydı masaj la açıldı inaysa şimdi bişi yok maşallah sizinde kolayca açılır inşallah canım....
ben çıkacaktım güya,duş alana kadar hava kapadı giyindik süslendik güneşi beklioruss,nil de uyudu ben hemen geldim kk ya:)
vallaa ben bişi zorlamıorum ,ilk oturan nilmi bilmiorum ama oturmak istedi oturttum ben genelde istese de oturtmuosunuz siz:)ben biraz yanlış davranıorum belki de...ama napım nil uzun zamandır uyku dışında sırt üstü durmuo,hep mekik çeker gibi??dün akşam bi tanıdıkla karşılaştık migrosta onların oğlu 7,5 aylık ama emeklemiomuş bile ama nie çünkü kilo ve boy 1,5 yaşa denk,kaldıramıo poposunu:)dr.da direkt yürür demiş,yani her bebişin huyu suyu ayrı..(kendimi rahatlatim)benim için sorun yok ama ölee yatmasını tercih edebilirim zaman zaman..
çağanım geçmiş olsun..eşimin ablası da doğum yaptı nilden 1 ay küçük,onun da kanal tamamen tıkalıymış ama en kötü ihtimalle açsalar bile operasyon çok kolaymış canım,gerçi onun çapak falan da oluomuş..
bütün bebişler farklı canım,tabi birde 1-2 hafta bile farkediyor benim kızın hareketleri son derece azdı ama bu hafta maşallah bıraksak etrafında fırıldak gibi dönecek.....
:emir_bebek:
selammmm annişlerrrr
bugun kendıme bakım gunu ılan ettım :)))
guzellık salonuna gıttım agdamı yaptırdımm ordan kuafore gittim bı de fon cektırdım
kendımı kus gıbı hafıf hıssedıyorum :))))))))
yakışır benim dünürüme...sengözlerimebaksanab

bu benim 2. anneler günüm geçen senede henüz 10 günlük hamileydim,alıştım yani:)))))

şiiri kim yazcak kızzz eşinmı,yaparmı öle,benim eşimde mektup yazardı bana ewlenmeden önce,ewlendikten sonra o mektuplar küçük küçük notlara dönüşmüştü,şimdi eser kalmadı malesef:KK43:((((
benim koçişte evlenmeden önce ne güzel yazardı şimdiyse malesef...:1no2:

benım oyle sorunum yok kımseye bısey almıyorum kaydirigubbakcemile3
off napım annem uzakda kayınvalıdeme de evlendıgımde bır ıkı kere aldım yok bunun şu rengı varmıydı yok şoylesı varmıydı off hıc ugrasamam vallahıı alıyorum bı cıcek bıttı
esımın dogum gununde debelenıyorum guzel bı aksam yemegı ve pasta hazırlıyorum ona da hedıye falan yok (anasına cekmıs)

esımın aılesınde dogum gunu kutlaması resmen bı seremonı hele bı kutlama
bende sevmıyorum napım yenı resjım başlattım aılede artık dogum gunlerı telde kutlanıyor kaydirigubbakcemile3
keşke bende bi çiçekle kurtarabilsem,benim kayınvalide mutlaka bişiler bekler,ama sor vallahi çocuklar hiçbişi istemiyorum bana hediye almayın der...
ohhh mis gibi koktu kekim kızlar,bugün deişik bişey denedım,ewde kakao ve ceviz kalmamış sade keki de sewmem ne koyayım die bakındım, dr Qetkerın çilekli ahududulu meyve sosu tozu vardı,deneyım dedim walla mis gibi ahududu kokuo kek,gelin hadi çaya bana:)))
esra benimde var o sostan nasıl yaptın ,unun içine mi karıştırdın arkadaşım...CADIARZU

merhaba kızlar.okuduğum kadarıyla herkes iyi.

bende bugün gezmedeydim.şimdi geldim arabada uyumuştu eymen hala uyuyor.dünden yemekte var.dün can sıkıntısından kendimi yemek yapmaya verdim.günler uzayınca vakit geçmek bilmiyor.

anneler günü için ben eşimden hediye istedim.zaten şiir yazmak iki tatlı söz söylemek gibi pek romantik özellikleri yoktur kendisinin.bu durumuna zamanla alıştım artık ama hediyemi istiyorum.hatta tehdit bile ettim mutlaka alsın diye:jeyyar:
ben işi şansa bırakmadım hediyemi kendim aldım ve yarın kendime hediye edicem....kaydirigubbakcemile3

benim kız ağlıyor kızlar bi ara yine uğrarım....

ben çıkacaktım güya,duş alana kadar hava kapadı giyindik süslendik güneşi beklioruss,nil de uyudu ben hemen geldim kk ya:)
vallaa ben bişi zorlamıorum ,ilk oturan nilmi bilmiorum ama oturmak istedi oturttum ben genelde istese de oturtmuosunuz siz:)ben biraz yanlış davranıorum belki de...ama napım nil uzun zamandır uyku dışında sırt üstü durmuo,hep mekik çeker gibi??dün akşam bi tanıdıkla karşılaştık migrosta onların oğlu 7,5 aylık ama emeklemiomuş bile ama nie çünkü kilo ve boy 1,5 yaşa denk,kaldıramıo poposunu:)dr.da direkt yürür demiş,yani her bebişin huyu suyu ayrı..(kendimi rahatlatim)benim için sorun yok ama ölee yatmasını tercih edebilirim zaman zaman..
çağanım geçmiş olsun..eşimin ablası da doğum yaptı nilden 1 ay küçük,onun da kanal tamamen tıkalıymış ama en kötü ihtimalle açsalar bile operasyon çok kolaymış canım,gerçi onun çapak falan da oluomuş..

teşekkür ederiz duygucum işallah başka bişeye gerek kalmaz masajla iyileşir buarada sen sakın yanlış yapıyorum diye falan düşünme bir bebeğin ihtiyaçlarını en iyi annesi bilir veya hisseder eğer nil zaten istemese rahatsız olsa ağlar :))

kıslar bugün temizlik yaptım markete gidip geldik oğluşu banyo yaptır bu sat oldu ama acaip yorulmuşum makinedeki örtüler asılcak ay kalkamıyorum valla yerimden kimselerde yok galiba muhabbetin belini kırardık şurda

ay aşağıda birileri var ama tanımıyorum tiribündekiler kimsiniz :))))
kıslar yarın anneler günü hepinizin anneler gününü kutluyorum Rabbim bize evlatlarımızla daha nice annler günü yaşamayı nasip etsin sağlıkla sıhhatle
ben kaçar bekle bekle kimse gelmedi gidip örtüleri asayım bari ordanda yatağa :)))))))) herkese ii geceler yarın görüşmek üzere :))):eek:

inaysa ben geldim ama baktım kimse yok diğer sayfalara takılayım dedim,sana kolay gelsin canım benim de makinada çamaşırım yıkanıyor ,biz kadınların işi hiç bitmeyecekmi yav...:1no2:
bu arada yarın nete giremem büyük ihtimalle şimdiden tüm annişlerin anneler günü kutlu olsun....a.s.

linay nbr....
ayyyy yataga ölü vaziyette girmekten bıktım gece pestilim cıkmıs oluyo günün yorgunlugundan önceden anneme sasardım yataga girer girmez hemen ama hemen uyurdu şimdi cok iyi anlıyorum anacıgımı....
neyse yarın yogun bir gün beni bekliyo herkesin anneler günü kutlu olsun ....allah evlat hasretiyle yanıp tutusan annelerin karınını bos bırakmasın.....

geldim ama kimse kalmamış erkenden dağılmış herkes senağlama

Hera canım allah sabır ersin kimseyede yaşatmasın çok kötü bir durum..

Nohcoy geçmiş olsun hemde gözünaydın umarım en kısa sürede atlatır yavrucun iyileşir..

dünürrr bende şimdi kek yaptım pişmesini bekliyorum yarın kayınvalideye götürücem..

inaysa canım sizede geçmiş olsun çağan da en kısa sürede atlatır inşallah..

anneler günü hediye işini haftaiçi halletmiştim allahtan bugün heryer çok kalabalıktı..bugün eguşa yazlık alayım diye çıktık ablasıyla ben alındık geldik hihoyyyt 42 beden kapri aldım kendime düğmesini kapadım üstten göbek fırladı çok çirkin yaa hemen kilo vermek lazım -tatlicadiarzu-

X