2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ayça zeyebin kızının damağı kan toplamıl anladım kadaıyla prmağını emmektenmi olmuş anlamadım.

teşekkürler kızlar, bikaç gündür yoğunum fazla giremedim kk ya, ödevler de birikmiş :)) canım ya, demek parmak emmekten..valla bizimki de çok fazla emiyo, sonu aynı olacak bu gidişle..tez zamanda iyileşsin reyyan cık..bebişlerimize bişey olmasın yaa :Saruboceq:

ay rezil oldum ya kafama poşet geçirmiştim naza şaklabanlık yapıom gözleri delik posetin ordan zar zor görüodum kadın girmiş içeri bişeyler dio, gitti benim karizma:))))

bu güzeldi :)))

incicim daha almıyacağımda dolaşıyordum nette hoşuma gitti daha güzel kullalnışlı geldi yer kaplamıyor sizinde fikrinizi alıyım dedim bir kaç ay sonra düşünüyorum almayı, bu arada sen nerde oturuyorsun izmitte ?

hera bizim oğlanda 65 cm 7500 gr az önce tarttım :))

ekinsu bende o mama sandalyelerinden alacağım ama model ve marka karar veremedim.vaktimiz de var daha karar vermeye...chicconun da var o modelden onu alırım heralde...

dünürüm nbr??maşşallah damadıma nazar değmesin

bugün yine kaynatmışsınuz baya...merhaba herkese

ay bu belirtilerin ilk dördü bizde aynen var valla yakınmıdır nedir ben zaten 4.5 aylıkken diş çıkarmışım

iyilik dünürüm sen nasılsın kızım nasıl damadın iyi anneme selam ellerinden öperim elvinimide öpüyorum kocaman diyor ama kaynanam bakmasın öperken diyor kaydirigubbakcemile3

bu belirtiler bizde de var doktorumuzda diş belirmiş dedi ama hala yok ortada bir şey...sadece iki minicik kabartı var..belki de böyle bekler 6 aya kadar diyor.

bizde de var ,bi de şu kulak çekme yanak kaşıma var,kulağı için gitmiştim dr a bişi yok demişti,demek diş de yapıomuş??
ağız çevremiz de kızarık ama ben kabartı falan görmedim nası oluo?

ya biz temmuzda taşınacaktık eşim ardı şimdi ii bi ev bulmuş,taşınıo muyus???

oğlumu emzirdim geldim.özlemiş herhalde annecini ayrılmadı memeden :)

kızımla aramızda bir hafta var ama o boğa ben ikizler,eşim balık oğluşum da yay oldu :))

inanna benden memnunmusunuz ben ikizlerim de sengözlerimebaksanab

emelcim ilk linkteki çok güzel onu düşünebilirsiniz..

inaysacım sıcak suyun içine oturt biberonu o sütü ısıtır..

4- 6 Ay Bebeklerde Beyin Geliştirici Aktiviteler
* Bebeğinizi kucaklayın ve sevgi dolu sözler söyleyin.

* Bebeğinizle sık sık konuşun. Konuşurken gözlerine bakın.

* Bebeğinizi ismi ile çağırın.

* Bebeğinize obje resimleri gösterin, bu yaşlarda bebekler dünyayı keşfederken daha çok görme duyusunu kullanır.

* Bebeğinizin görüş alanı içinde ilginç obje veya oyuncakları hareket ettirin. Hareket onun ilgisini çekecektir.

* El ve ayak parmakları ile oynayın, özelllikle sayı sayarken.

* Onun yüzünüzü elleri ile araştırmasına izin verin.

* Tekerleme ve ninniler söyleyin. Bebekler tekrardan hoşlanırlar.

* Farklı şeyler görebilmesi için bebeğinizi yürüyüşe çıkarın ve gördüğünüz şeyleri ona anlatın.

* Bebeğinizi aynanın önüne götürüp yüzünde değişik bölgeleri gösterin.

* Abartılı mimikler yapın, eğlenceli sesler çıkarın.

*Bebeğinizin oyuncakları ve diğer objeleri eline almasına ve yere atmasına izin verin. Bu, onun farklı sesleri, düşme kavramını ve ellerini kontrol etmesini öğrenmesini sağlar.

* Tahta kaşıklar veya başka basit aletlerle ritmik sesler çıkarın. Bebeğinizi de yapması için cesaretlendirin.

* Bir kutunun içine sallayınca ses çıkaracak malzemeler koyun. Bunların içinde ne olduğunu sorun ve objenin adını söylerken bebeğinizin dokunmasına izin verin.

bizde de var ,bi de şu kulak çekme yanak kaşıma var,kulağı için gitmiştim dr a bişi yok demişti,demek diş de yapıomuş??
ağız çevremiz de kızarık ama ben kabartı falan görmedim nası oluo?

inanna bu aylarda kulaklarını tutmaya çalışması kafasını yanağını kşıması normalmiş.geçen doktoumuz söylemişti.benimkide parmak emiyo sanıyordum meğer dilini tutmaya çalışıyormuş.artık büyüyorlar vücutlarını keşfetmeye başlıyorlar demişti doktorumuz.

çook memnunum canımalkisalkisalkis

teşekkürler aşık:)
ben çıkıorum ,eve bakmaya gidecekmişiz,nili bi duşa sokim:))
bayyyy:)

ben başak eşim başak oğlumuzda oğlakinternetten araştırdığım kadarıyla biz oğlumuzla uyumluyuz iyi anlaşabilirmişiz yani-tatlicadiarzu-

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…