2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

zeynep geçmiş olsun canım çok merak ettim bir bakayım dedim..inşallah en kısa zamanda iyileşir meleğin
herkese iyi gecelerrrrr.....

alisha verdiğin linke göz attım yarıldım valla:roflol: karın kaslarına iyi gelecek bi konu bu
eşinle okudun ha utanmıyomusun kız milletin özelini okutmaya kocişine:mymeka:

aşıkcım dr korkulacak bişey değil ama çok acır bu dedi bekliycez canım yaaa
düşünsene parmağını eme eme kan toplatmış ve yara yapmış:çok üzgünüm:

geçmişi okuyamadım kızlar kusura bakmayın
filizcim tatilin güzel geçmiş heralde çok sevndim baya bi moral depolamışsınızdır
inannacım bende büyük kızıma gaita testi yaptırıcam sonra kabızlığı için ilaç verecek yavrum kaka yaptıkça poposunda kanama oluyor çok canı acıyor senin ki bide minik Allah yardımcın olsun canım ya
kızlar kızımın damağını gösterdik söylemiştim ya aşırı derecede parmağını emiyor diye o çok tahriş etmiş damağını kan toplamış ve yara olmuş dr çok fena canını yakar bu dedi bişey yapamayız şimdilik sabredeceksiniz dedi yavrum ondan inliyormuş bende damağı düştü diye hafiften kaldırmaya çalışmıştım meleğim elimde bayıldı meğer yara olduğu için acıdan bayılır gibi olmuş meleğim içim eziliyor şuan
sütüm az olduğu için aptamil 1 önerdi dr sütün yetmezse ver dedi boyunu geçen ay yanlış yazmış sekreteri 68 cm değilmiş ben merale demiştim bunda bi yanlışlık var diye dediğim çıktı meleğimin boyu 64cm kilosu 7600 gr
Canım hoşgeldin, Reyyanımızda önemli birşey olmadığına sevindim.Ne biçim parmak emmeymiş o öyle.Emerken hiç mi acımadı yavrum benim yaaaa.Öptüm o güzel ellerini, bal akıyordur annesi ellerinden.Bizimki de aynı şekilde sabahtan akşama eller ağızda.Bu gün resmini çekecektim uyurken başparmağını emmesinin.Hemen çıkarttı, çekeceğimi anladı sanırım:))))

saol canım:)nerelerdesin özledik valla..herşey yolunda umarım .
anal fissür die bi ara google da çıkıo hemen,dr.ishal veya kabızlık yapar dedi ama ,araştırınca lavman da yapabiliomuş!!çok acı verir yazıo,kimbilir ne kadar acıdı kızımın poposusenağlama
kısaca anlatayım :nil 10 gündür kakasını kendi yapamıo 3 kere lavmanla yaptı,mecburen o kadar ağlıodulisenağlama.kayısı,su,masaj,jimlastik boşunaymış,kabız diilmiş,poposu acıdığı için tutuomuş kakasınısenağlama
Geçmiş olsun canım, ne dr.lar var.Anlamıyorlar bile.Bir de dr. olmuşlar.Hiç birine güvenemiyorsun, ama mecburen götürüyorsun işte.

slm marsg,walla 2 gündür çok hızlı başladım işe,dün sesim kısıldı 5 aydan sonra ders anlatmaya başlayınca:)))
annem yanımda,hera da gittimi die sornuş,dün işi wardı yoktu ewde,eşimde 2 gün izin aldı bende bakayım die,dün babasıyla tekti,gayet uslu durmuş sütünü içmiş,seni hiç aramadık dio eşim.(((
ama ben çok özledım öğlen koşa koşa geldım ewe
sen nasılsın ezgi hanım nasıl?
Esracım hoşgeldin, kolay gelsin aynı zmanda.Tabii 5 ay bağırmayınca, 2 günde ses tellerin iflas etti di miiii_?

Ooo masallah bende Elma rendeledim hic sevmedi Ancaa sut iciyo biberonuda almiyo bu ara buyudukce huyu degisiyo
Deryacım, rendelenmiş daha yiyemediklerinden istemiyorlar.Ben bir iki denedim rendelenmiş olarak.Boğulacakmış gibi oluyor ve diliyle attırıyor.Daha çiğneme ve katı gıdaları yeme refleksleri olmadığı için attırıyorlarmış dişleriyle.Elmanın suyunu ver.Ben çeyrek elma rendesi yediremezken, yarım elmanın suyunu yedi, daha olsa yiyecekti sanırım.

bizimkide ağzının sağına soluna götürüp çiğnıo canım emziği:)) sankı sakız
Emziği bizimde öyle yapıyor, sanki dişlerini kaşırmış gibi ağzında çiğniyor şimdi.

canım bende neler yaptım senin gibi sütümü sağdım,şekere batırdım slikon bakkal emziği kauçuk damaklı damaksız hepsini denedim yok. en sonunda nuk markalı 0-3 aylık kauçuk modeli olan emziği aldım son umut diyerekten a.s
yaptığım çok basit 3-4 saat ayağımda sallayıp bi yandanda emziği tıktım ağzına almadı aldı derken artık alıyor sabah akşam alıyor çokta oyalanıyor bence en büyük etken emzik modeli. tavsiye ederim anneler :ecrin_bebek:
İlk önce hoşgeldin canım.Bizimkine de nukun 0-3 aylık silikon damaklı almıştım.İlk başlarda zorla da olsa alıştırmıştım, şimdi almıyor.Aca bende lateksini mi denesem_?:bbo:

iyi geceler kızlar..

ayy zeynepcim okurken içim sızladı yavrum nasıl canı yandı allahbilir..çok geçmiş olsun umarım hemen geçer..bizimkininde iki eli ağzında yiyip bitiriyor..

inanna nil kızımızada geçmiş olsun..inşallah bu doktorun tedavisi işe yarar..

ezracım dediğin ısıtıcı ve steralizötörü almıştım ben ebebekten 10 gün sonra evde bir kutu buldum meğersem kardeşim bana vermiş :bbo: götürüp iade ettim yrine mama sandalyesi almıştım..ısıtıcı ve steril makinası 39 lira..aslında çokta gerekli bişey değil gibi..su ısıtıcısı gibi..

Quen üzülme canım yaa hiç annesine küsermi ,çok geçmiş olsun bir an önce atlatırsınız inşallah..

bende ilk doğduğundan beri nuk lastik meme kullanıyorum çokta memnunum..şimdide 6 ay olanını aldım ama 0-3 aylıktan daha küçük yanaklarına gömülüyor,acaba karıştırdılarmı ebatlarını..

saol meralcim,walla iimiş ewde oturmak ya,ben wazgeçsem olmasmı-tatlicadiarzu-

kızlar bu arada kaç gündür yazacaktım unuttum,şu biberondan emmeyen bebekler için,geçen nette okumuştum,anne biberon verince bebek almazmış,çünkü anneın kokusunu alınca memeyi istermiş,mümkünse biberonu başkası versin anneanne yada babası diodu,bizimkide 2 gündür biberonu alıo babasından anneannesınden,az önce azcık süt kalmış ben vereyım dedım ıhh ıhhh imkanı yok almadı kaç kere denedım,şimdi anneme verdim sen dene die ,şapır şupur yuttu hepsinidelikafadulden
gerçekten doğruymuş,belkı sızınde bundandır

yok linay benimkindede gömülüyor ve uzun süre olduğunda iz oluyor :)
sanırım o emziğin yapısı o. ama gerçekten çok mübarek bişeymiş sabah 11 e kadar uyudum 3 ayda ilk defa :)))

iyi geceler kızlar..

ezracım dediğin ısıtıcı ve steralizötörü almıştım ben ebebekten 10 gün sonra evde bir kutu buldum meğersem kardeşim bana vermiş :bbo: götürüp iade ettim yrine mama sandalyesi almıştım..ısıtıcı ve steril makinası 39 lira..aslında çokta gerekli bişey değil gibi..su ısıtıcısı gibi..

kullanıomusun pekı canım,ya banada çok uğraştırıcı geldı işe başlayınca,fıyatıda uygun olunca pratık gibi sankı steril etmesi

Esracim ben sterilizatorude mama isiticiyida kullaniyorum sutuu isitip veriyoruz

iyi geceler kızlar
edirneden ablamlar geldi hihoyyyt ablamın oğlu grip hani bahsetmiştim ya yağmura 5 anneye 2 gül alan,
kuzum grip olmuş kereme geçecek diye çok korkuyorum annemlere gitmeye gidincede keremi bi odaya tecrit ediyorum gitsem bi türlü gitmesem moralim bozuk bişi anlamıyorum yiğenimde ta karnımdayken heyecanla doğumu bekledi sevmek istiyo haliyle hastalık geçerdende anlamıyo,her telefon açışında ben hamileyken soruyordu kerem çıktımı diye:roflol: ve koşarak geldi ama şimdi yanına yaklaştırmıyorum ya benden nefret edecek ya keremden diyede korkuyorum:çok üzgünüm:

buarada bu yüzden okuyamıyorum geçmişi pek zeynepcim ve inannacım geçmiş olsun anal fissür olmuş nil umarım çabuk geçer şimdilik bu kadar okuyabildim yine görüşmek üzre öpüldünüz

Günydın hanımlar...dün pek kaynatmamışsınız... bugün temizlik günüm...Kızımla bir saat uyuyalım sonra işe koyullım...

günaydıınn nohcoy kızıorum ama ya hergün başkası açıyo dükkanı bi bekleyin sahibi gelsin:))
esracım ben demiştim ama bidaha yazıyım, mesela ısıtıcı bence aşırı gereksiz, mikrodalga zararlı evet ama musluktan sıcak suyu doldur kaseye biberonu koy içine en fazla 1dakkada hazır işte,robot desen doğrama yapıomuş bak özelliklerine, onu rondoda yapar yani
di mi bence de saç kurutma olayı yalan ya, forum sayfasını açınca ilk sayfada en son msj yazılan topicler yazıo ya orda başlık ilgimi çekti, kahkaha atınca da kociş merak etti gösterdim yoksa ne ben ne beyim bakmayız öle şeylere:)))))

Günaydın kızlarrr,herkesler iyidir umarım.

Alisha birkaç gündür kaybettin güzelim dükkanı açmayı)))))

X