2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yok canım damadın maşallah akşam 8 de bi yattı yatış o yatış:)))sabaha kadar uyudu mışıl mışıl.banyo yaptı hemen daldı.ay daha önce niye akşam yaptırmadıysam banyosunu ne rahatmış.benim annem kardeşim geliyo da ev adama benziyo yoksa cidden çekip koysam resmini korkarsınız.her yer oğlanın beziydi kremiydi kıyafetleri biberonlar sonra evin içinde arabası ana kucağı.hele yemek yaptıysam mutfak darma duman oluyo.ancak o uzun bir uykuya dalacak da öyle toplanacak o da genelde gece yarısı oluyo:KK43:Allah senin yardımcın olsun dünürüm tek başınasın nasıl yetiyorsun.ben şöyle düzgün bi kadın bulamadım gitti.temizlik yapmam mümkün değil bu damandınla.

valla zor canim ev isi cok zor.ben de anca esim kizima bakarken yapiyorum.baska türlü olmuyor temizlikciye yaptirdim bir kere icime sinmedi birdaha aramadim..illaki insan kendi yapicak...aynen heryerde kizimin birseyleri var...bebekli ev oldugu nasil da belli:))

ben kestirdim ve boyattım çok rahatladım valla kat kat kestirdim.saçım da dalgalı olunca hiç şekil vermeme gerek kalmıyo hatta dün banyodan sonra ne taradım ne kuruttum cadı gibiydim eşim de bilerek öyle dağınık yaptım sanmış ne güzel olmuş saçın diyo ay ne güldüm:))

bi evim çok dağınık bi de saçlarım bebekten sonra, kestirmeye kıyamadım örüyorum artık valla çok rahat oluyo, sabah bi örüorum ertesi sabaha kadar gidiyo.biraz kırocan ama napim çocuklu bi bayanım artık mazur görsünler

sacini ormeye vakit buluyorsan iyi ben ona bile firsat bulamiyorum benim sipadankaydirigubbakcemile

ben kestirdim ve boyattım çok rahatladım valla kat kat kestirdim.saçım da dalgalı olunca hiç şekil vermeme gerek kalmıyo hatta dün banyodan sonra ne taradım ne kuruttum cadı gibiydim eşim de bilerek öyle dağınık yaptım sanmış ne güzel olmuş saçın diyo ay ne güldüm:))

ee dünürcüm ne desin yazik alistilar bizim herifler:roflol:ben de dagittim bu ara valla

Son düzenleme:
iyice kısacıkmı kestrdin pembe, ya bana da sanki öyle daha çok uğraşırmışım gibi geliyo, böyle toplanıyo en azından.emzirirken falan çok terliyo insan hep topuz yapıyodum tepede, sonra kuaförüm dedi saçlarım çok kırılmış ince telli zaten çok çabuk karışıyo taramak isterken de yoluyorum, ör dedi hiç karışmıyo gerçekten yukardan balıksırtı örüyorum koca gün bozulmuyo.ben daha boyatmadım mayısta röfle yaptırıcam düğün tatil sezonu açılsın, şimdi lüküs bana

selam millet dün doktor kontrolumuz iyi gecmedi oglum 17 günde 250 gr almıs cok az buldu kusması için bir dünya test yazdı sütümün olup olmadıgını sordu var dedim ama hemen kusuyo her pozisyonu denediğimi yine de kustugumu belirttim kötükedihüsomilupa yada humananın AR mamaları varmıs kusmaayı önleyici 1-2 ögün vermemi söyledi öööööfff sütüm varken mama vermek kabus yaaaaaa vermicegimi belirttim az önce yine :ecrin_bebek:emdi ve kustu karar verdim alıcam aksama o mamadan vericem aptamil 1 i içmemişti bakalım bunu içicek mi aptamil dısında baska mamaları yada bunları kullanan var mı içinizde bu arada bizim ki 6,100 gr dogum kilosuna göre iyi ama aylık gelişimine göre zayıf...:çok üzgünüm:

yok canım kısacık değil omzuma değiyo ama dediğim gibi dalgalı olunca daha kısa duruyo benim de toplanıyo ama tabi önler kısa ben de bant kullanıyorum.ben de röfle yaptırcam ama beklicem saçım kendime gelsin çok dökülüyo yaa:KK43:

montesoricim canim aptamil bebeklere cok iyi geliyor benim kizim emiyor ama sutum yetmedigi icin aptamil veriyourm masallah cok yariyor..bence onu dene istersen..sutun varken mama vermek iyi degil ama bebeginin sagligi icin vermelisin.aslinda kilosu iyi ama 17 gun icin 250 gr az bence de...

yok canım kısacık değil omzuma değiyo ama dediğim gibi dalgalı olunca daha kısa duruyo benim de toplanıyo ama tabi önler kısa ben de bant kullanıyorum.ben de röfle yaptırcam ama beklicem saçım kendime gelsin çok dökülüyo yaa:KK43:

ben de hamileyken kisacik kestirmistim daha yeni omuzlarima iniyor..pek zarari olmuyor bana kaydirigubbakcemile2
dünür röfleyi hangi renk yaptircan??
ben de düsünüyorum da senden fikir caliyim dedim:)))

Günaydın kızlar sonunda eşimle kavga ettik neyse sabah barıştık ama dün gece küs yattık..

Ben mi anneyim o mu anne anlamıyorum, herşeye karışıyo şunu şöyle yap bunu böyle yap diyip duruyo, yok efendim biberonu böyle tutacaksın, bebek biberondaki sütü bitirene kadar zorlada olsa verceksin, sen veremiyosun ben vereyim, gel bakayım göğsün süt dolmuş mu , bu boş bu dolu ay bunaldım ya..

doktor katı gıdaya geçmek için daha erken bekleyelim dedi, kocam da zaten ilk 6 ay geçmeyelim diyodu sonra görümcemin oğlunun 4. ayda meyve suyuna başladığını öğrendi arayıp bi sorayım gerçekten 4 temi başlamışlar diyo,, onlar ne yaptıysa biz de onu yapmak zorundayız sanki.. hayır ben de geçelim istiyorum ama ben diyince geçilmiyo doktorun da ne dediği önemli değil o karar vercek zamanına.

Dün gece yine sütüm az olduğu için Efe yattıktan 1 saat sonra uyandı, dolapta sağılmış sütüm vardı hemen onu verdik, gece bi baktım bişeyler yapıyo ne oldu dedim, ama nasıl uykuluyum anlatamam . efe uyancak şimdi sen onu oyala ben mama hazırlıcam dedi gitti, efeyide kucağıma verdi. hayır verdiğinde uyuyodu ve uyumaya devam ediyo çocuk, uyanması söz konusu değil dedimki boşuna beni uyandırdın bak almadı bile memyi ağzına uyumaya devam ediyo dedim. süt olmazsa almaz zaten dedi çok kırıldım neyse mamayı getirdi uayndırdı çocuğu verdi uykulu uykulu o kadar az içtiki, artık istemiyo ağlamaya başladı illa verecek o biberonu bitirtecek ya verme istemiyo diyorum anlamıyo neyse uzatmayım verdirtmedim .. neymiş kalan biberonu ilk uyandığımda vercekmişim . ay böyle sürekli annelik yapıyo tartıştık biraz döndük arkamızı yattık uyuduk..

selam millet dün doktor kontrolumuz iyi gecmedi oglum 17 günde 250 gr almıs cok az buldu kusması için bir dünya test yazdı sütümün olup olmadıgını sordu var dedim ama hemen kusuyo her pozisyonu denediğimi yine de kustugumu belirttim kötükedihüsomilupa yada humananın AR mamaları varmıs kusmaayı önleyici 1-2 ögün vermemi söyledi öööööfff sütüm varken mama vermek kabus yaaaaaa vermicegimi belirttim az önce yine :ecrin_bebek:emdi ve kustu karar verdim alıcam aksama o mamadan vericem aptamil 1 i içmemişti bakalım bunu içicek mi aptamil dısında baska mamaları yada bunları kullanan var mı içinizde bu arada bizim ki 6,100 gr dogum kilosuna göre iyi ama aylık gelişimine göre zayıf...:çok üzgünüm:

geçmiş olsun monte.kusması için mama dışında ilaç önermedi mi doktor.eğer sadece mamayla düzelecekse korkma mama vermekten sonuçta ilaç içmesinden iyidir.inşallah düzelir kilosu da gayet güzel zaten artık kilo alımları azalıyor üzülme bence önemli olan sağlıklı olması.:1hug:

sheeda,Allah kolaylik versin canim..
okurken ben bile bunaldim...
erkekler iste illaki herseye karisicaklarrrr

ben de hamileyken kisacik kestirmistim daha yeni omuzlarima iniyor..pek zarari olmuyor bana kaydirigubbakcemile2
[/Q

valla ben desem boş bakalım kuaför napıcak.her zaman istediğin renk tutmuyo ne yazıkki-tatlicadiarzu-ama baya açımak istiyorum koyu kumral saçım

günaydin ezracim nasilsin berrak hanim uyuyor mu tombissss:)teyzesi yesin onu emi:)

[/Q

valla ben desem boş bakalım kuaför napıcak.her zaman istediğin renk tutmuyo ne yazıkki-tatlicadiarzu-ama baya açımak istiyorum koyu kumral saçım

aynen canim benimki de kestane rengiydi ama boyadan eser kalmadi bakalim bizim kuafor ne yugun gorucek:uhm:

ay sheedaa benim babam da öyleydi seni çok iyi anlıyorum.çok şükür eşim böyle değil.ama canım sen tavrını baştan koy yoksa ilerde herşeyi onlar idare etmeye kalkıyolar.

geçmiş olsun montecim maalesef yardmcı olamıycam hiç mama kullanmadık henüz
bizim kızn maşallahı var 2400dü hastane çıkışı 3ay 5günlük 6kilo oldu, tabi artık azalır kilo alımı, ama bana çok zayıf gözüküo nedense boya gitti heralde, 49cm doğdu, 60şimdi

günaydınlar herkese bende bu sabah erkenciyim kahvaltıya poğaca falan hazırladım oğlanı koydum arabaya o arabada mızıklanırken haazırladımm neyse uyududa karkoca bir kahvaltı yaptık valla yoksa sırayla yapıyozkahvaltıları bile kıslar dün ıspanak ıspanak dediniz bugün ıspanak yapıcam bende böreğini sevmem ben yumurtalı yapıcam akşama
montecim canım kilosu çokta kötü değil ama kusması için önlem alınması iyidri bende duymuştum o milupanın kusmaya karsı mamalrtını canım işallah iyi gelir ben bir kutu pre almıştım onuda içmedi sıapa zaten atılcakj duruyor ama milupa içmesse bebelacında var öyle mamamsı onuda denersin canım yada sağ sütünü kaşıkla ver az az belki sütün çoksa birden çok geliyordur ağzına oda kusturuyordfur dün bende kaşıkla sağdım zorla içirdim sonrasında kustu zortlmadık sonra aradan 1 saat geçince azda olsa emzirdim fazla sütte kusturur bence
sheeda canım zor ama takma boşver kimse senden daha iyi bilemez oğlunu valla bazen bende kısıyorum kocise o zaman dokunma çocuğa ben bakarım ona diyorum sesini çıkaramıyor bende fazlamı gaddarım nee:))))))))
neyse fazla yazdım herkese güzel bir gün diliyorum :)

X