2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kaçma kız arzu :) bizimde bugün toplantı var duygu bakalım ne kararlar çıkcak ben defneyi tayt uzun kollu tişörtle yolluyorum bazende eşofmanla çok arada etekle falan aslında haklılar kuzenimln kızının okulunda diktiriliyomuş eşofman tek tip olcakmış bence daha iyi sadece cuma günleri sivilmiş

Günaydın sabah sabah çok güldüğüm bir fıkrayla güne başlıyorum :))

Din dersinde öğretmen çocuğa sormuş
adın ne senin evladım
Kevser öğretmenim,
çok güzel adın var oku bakayım Kevser suresini
Çocuk ezbere okumuş
aferin evladım ağzına sağlık,
Senin adın ne evladım,
Fatih öğretmenim, oku bakayım Fatiha suresini
çocuk okumuş,
aferin evladım ağzına sağlık.
Öğretmen bir bakmış çocuğun biri sıranın altına saklanmaya çalışıyor
Napıyosun oğlum, adın ne senin.
Yasin öğretmenim ama bana kısaca Sübhaneke derler :)))))))))

Sevda havalar soğudu, şarköy boşalmaya başladı anlaşılan seni buralarda görmek güzel :)
Konuşma olayı da yapısal birşey ya, benim yeğenimin biri'de 4 yaşında konuştu ama konuşmasına gerek yoktu çocuk her derdini bir çırpıda hareketleriyle anlatabiliyodu, şuanda 10 yaşında gayet düzgün bir konuşması var ve çok çok zeki maşallah, Yeğenimin oğlu 2,5 yaşında birtek anne diyor o da aynı şekilde, dertlerini rahatlıkla anlatabildikleri için tembellikmi ediyolar nedir :)) Ama tabi kontrol ettirmekle de iyi etmişsin, bazen bazı şeyler anlaşılamayabiliyor.

Duygu, Denizin butiği diye arayacaksın face'de. dünyası değil.

Ay filizzz tam sinirlerim bozulmuştu güldürdün sabah sabah beni kredi kartıın süresi dolmuş bankayı aradım yenisi gelmedi diye efendim mayısta göndermişlerde beni bulamaışlar ulaşamamışlar falan eee dedim şimdi gönderin yok kuryeden onlara geri gelince onlarda iptal etmiş yeni kart başvurusu yapmam lazımmış iyide arkadaş sen harcamalar ödemelere bakmadanmı iptal ediyosunuz anlamadımki

Bizim okulda 'da pazartesi oyuncak günü, salı kıyafet günü, çarşamba kitap, cd günü, perşembe yapboz günü, cuma yiyecek günü.

bende tayt- swit-eşofman la falan gönderiyorum genelde. çok nadir etek.

burdaki asıl konu şu. memleketin doğusuyla batısı arasındaki hizmet farklılığı. doğudaki kardeşlerimz herşeyden mahrum olduklarını söylğyorlar ya koca bir yalan. yaşadık gördük işte.3.5 liraya koca koli göderiyorduk orda biz.

yakızlar ellerime pateks yapıştırıcılar var ya onlardan yapıştı. çağana bi sürprüz hazırladım da.. ama şimdi o yapışanlar çıkmıyo napcammmm

Doğu'da aslına bakarsan her hizmet daha iyi, hayat şartları zor olabilir ama oralara sunulan imkanlar daha fazla, Mesela bizim köy İstanbul'un göbeği, elektrik ve suyun geldiği şurda kaç sene oldu ki, ben biliyorum. Bizim köyde bir tane okul vardı tek derslikli 5'e kadar aynı sınıfta, şimdi onuda kapattılar başka köye gidiyo çocuklar. Doğru düzgün yol yoktu falan. Annem Sakarya adapazarında doğmuş okul çok uzakmış göndermemişler.
Ama kayınvalidem Erzurumlu onların köyünde ilkokul, ortaokul, sağlık ocağı herbişey varmış o zamanki zamanda.

Sevda havalar soğudu, şarköy boşalmaya başladı anlaşılan seni buralarda görmek güzel :)
Konuşma olayı da yapısal birşey ya, benim yeğenimin biri'de 4 yaşında konuştu ama konuşmasına gerek yoktu çocuk her derdini bir çırpıda hareketleriyle anlatabiliyodu, şuanda 10 yaşında gayet düzgün bir konuşması var ve çok çok zeki maşallah, Yeğenimin oğlu 2,5 yaşında birtek anne diyor o da aynı şekilde, dertlerini rahatlıkla anlatabildikleri için tembellikmi ediyolar nedir :)) Ama tabi kontrol ettirmekle de iyi etmişsin, bazen bazı şeyler anlaşılamayabiliyor.

Duygu, Denizin butiği diye arayacaksın face'de. dünyası değil.

saol cnım ne güzelmiş gerçekten,ezgi ne yapıo acaba :))

Ay filizzz tam sinirlerim bozulmuştu güldürdün sabah sabah beni kredi kartıın süresi dolmuş bankayı aradım yenisi gelmedi diye efendim mayısta göndermişlerde beni bulamaışlar ulaşamamışlar falan eee dedim şimdi gönderin yok kuryeden onlara geri gelince onlarda iptal etmiş yeni kart başvurusu yapmam lazımmış iyide arkadaş sen harcamalar ödemelere bakmadanmı iptal ediyosunuz anlamadımki

Niye iptal oluyomuş ki ne saçma. Ayrıca apartmandaki diğer insanlara sorup bırakmamışlarmı.

günaydın.
duygucum feysine kopyaladım canımmm
limango iyimişte benim kredi kartıım yok o yüzden alamıyorum hiçbişey. sanalkarta da sardırmak istemiyorum yaa. önümüz savaş paraya ihtiyacımız olur çok harcamayın sizde:KK43:(
taça bakayım ama sağol.
nazocumm canım niye sıkcan boşver özür mözür dileme hassas arkadaşım benim. yazmak istedim yazdım onları sonuçta. alıştım ben boşver..
ben hep eşofmanla yolluyorum. çok rahat oluyo. ayakkabıları cırtlı zaten ortopediğe geçtik ama önceside cırtlıydı. converslerin cırtlı olanları var ondan giyiyordu bide şu deniz ayakkabıları varya o lastik olanlardan değil ama bezimsi gibi onlardan da giydirdim bi ara altı kalın patik gibi tek hamlede giyiliyo çok rahattı.. ee tabi üstüne bide penye mont koyuyorum. bizde p tesi oyuncak günü yapmışlar yine ne güzel geçen yıl iptal ettirmiştim o günü.
20 sinde de neşe erberk gelcekmiş. yemek düzenlemişler aslında hiç hoşlanmıyorum sonuçta biz onun için kapitaliz sadece arada gelip görünüyo o kadar. bakalım..
oğlumu bugün yollamadım odasında oun oynuyo daha kahvaltı yapmadık.
gece biyerim açıkta kalmış bi rüya gördüm anamm anammm
hatice yer tutucu diye bişey varmış. çocuğun dişi erken çıktı hani çekildi dimi kalıcı diş gelene kadar oraya diş koyuyorlar. bizim burda bi arkadaşın kızına yaptılar. azı dişti ama belki öyle bişey yapılır çekilirse de.. diğer dişler kaymasın diye yapılıyormuş.
hade ben kahvaltı hazırlayayaım bare..

Hayırdır inşallah diyelim rüyana serpilcim.

Bizim okulda birde şöyle birşey var, kullanmadığınız tuvalet kağıdı rulosu, karton kutu, artık kumaş, iplik, kağıt, pet şişe, kapak vesair işe yaraya bilecek ıvır zıvırları gönderin diye yazmışlar, faaliyet yapacaklarmış onlarla.

yaa onu bizede demişlerdi ama ben hiç göndermedim. gönderen oldu mu bilmiyorum ama geri dönüşüm olması adına faydalı olurdu evet. geçen gazetelerden manken yapmışlar. çul çaputla giydirmişler. aslında herşey yapılabilir yaratıcı olduktansonra..

kahvalltı hazır da çağan gelmiyo..
hadisiz gelin

Bende daha gönderemedim unutuyorum.

bizim öğle yemeği vakti yaklaştı afiyet olsun size :))

Öffff şu evlat edinenler topiği'ni okuyayım dedim ağlattılar beni ya, hem güzel hem zor bir durum :KK43:((

O ne filiz yaaa sizde de hergün bişey varmış apartmana sormamışlar heralde hoş sorsalarda teslim etmezlerki bende dicem o zaman son ekstreyi iptal edin siz ödeyi bende facede denizin butiğini açamadım banada yapıştırsana serpil ne kahvaltısı serpil öğlen yemeği yicem filiz istanbul buluşmasına ne diyosun

ayy filiz bende okuyorum onları acaba ben de mi diyorum ama...
yani onlardaki o sevgiyi görünce ni diyeyim işte.. afiyet olsun sana

Günaydın kızlar, akşam akşam epey sohbet dönmüş buralarda:)))

Hatice geçmiş olsun canım.İnşallah sorun olmaz.Emel, onatın dişini çektirmişti biliyorsun.Biberon çürüğü oluştu diye.

Serpil valla iyi fikir, evlenince aralarına girmek lazım, korkuyorum ben diye:)))

Eh çocuklardan birsi uslu diğeri yaramaz olsun, ikisi birden aynı olunca daha zor iş.

Sevda seninkiler tam ikiz gibi, yaşları çok yakın birbirine, normaldir kavga etmeleri.

Duygucum, https://www.facebook.com/#!/denizin.butigi?fref=ts link bu:)))

yapıştırdım nazocumm.
aa sevda sormuş nasılsın diye iyi diyelim iyi olaşlım modundayım canım sağolasın. o ilaçlara başlamadım. korktum..
geç kalktık 10 a geliyodu uyandığımızda nazlı

Kredi kartını başkasına teslim etmezler, ama ne olursa olsun arayıp bilgi vermeleri gerekirdi.Saçmalamış banka. Ama normaldir, çalışmak istemiyorlar memurlar.Tabii çalışanları bir kenara koyuyorum, ama çoğu memur nasıl olsa para geliyor her ay, yapsam da yapmasam da diyor.

Bugün egehanda gitmedi, annem çalışmayı bıraktı ortalık karıştı:)))Sabah giydirmiştim, salona çıktı, tv seyrediyordu, hadi gidselim dedim, ben gitmeyeceğim dedi.Annem de bırak gitmesin bugün, biz gezeriz onunla, böğürtlen toplar yeriz dedi. Bıraktım evde. Gezsinler bakalım bu günlerde, annem 1-2 gün sonra izmire gidince bulamayacak zaten bu gezmeleri:))))

aman boşver gezsinler meral. ohh börtlen yiycekler ha. çok severdim eskiden gezerken toplayıp yemeyi. bu sabah kalkınca çağan sandığını açmak istedi. açtım içinde ilkleri varya ilk çorabını giymeye kalktı çorabın topuk kısmı başparmağının köküünün bittiği yere geldi. allahım o kadar küçük ayakmı olur dedim ki o çorap bile bükçe geliyordu eldivenlerini taktı ayakkabısını giymeye çalıştıı. içim bi hoş oldu sabah sabah..

X