2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ara ara yapıyorlar böyle filizcim. Bu sabah egehanda gitmek istemedi, ama bugün sürpriz günleriydi.Veliler ayda bir kez farklı şeyler götürüyorlar, meyva suyu , çikolata, kek ne isternirse.Onlar 4 çayında dağıtılıyor çocuklara.Bak bunları götürmemiz lazım dedim.Aaaa doğru bugün sürpriz var dedi kalktı hemen:)))

Öyle gitmek istemediği zamanlarda, farklı denemeler yapıyorum.Zorlayınca inada bindiriyor, hiç gitmiyor çünkü. Baze, bak bu oyuncağını arkadaşlarına gösermeyecek miydin, bazen, bugün okulda arkadaşların seni özlemiş, bazen, bak bugün oyun hamuru varmış gibi farklı şeyler uyguluyorum.Zaten gittikten sonra sorun kalmıyor, evden çıkıncaya kadar.

Bir de farkettiğim bir şey var, sabah yataktan kalkar kalkmaz hemen üzerini değiştiriyorum.Kreşe gidecekmiş gibi sonradan giydirmiyorum.Kalktığında üstünde ne varsa çıkartıp, farklı bir kıyafet giydiriyorum.Eğer öyle yapmazsam gitmek istemediği bir güne denk geldiğimizde giyinmeyeceğim, gitmeyeceğim diye çığlıklar atıyordu önceleri.

Bak bu hemen giydirmek konusunda haklısın galiba meralcim, geçen hafta erken uyandı ben hemen giydirdim hazırladım çıktım, benden sonra babası hemen götürdü pek sorun olmadı, bu hafta çok geç yatıyo, benim çıkış saatime kadar uykuda oluyo bende yarımsaat daha alsın uykusunu diyorum uyandırmıyorum, aşağıya indikten sonra da üstünü giymek ve gitmek istemiyo.
diğer özendirici şeylerin hepsini kullanıyorum ama bir işe yaramıyo keçi inatlıya, şimdi aradım niye gitmedin bugün okula bahçede oyun oynayacaklarmış öğretmenin beni aradı seni sordu diyorum, yarın giderim diyo beni atlatıyo :)) dedimki sana bugün çok güzel şemsiye alıcam okula onunla gideceksin yarın, ama okula gitmeyeceksen hiç almiyim evde bir işe yaramaz o dedim, tamam diyo bakalım

Bizde de sabahları yaklaşık böyle bir durum oluyor.Sabah kalkıyor ben üzerini giydiriyorum.Üst kata salona çıkıyor.Anneannesine tv yi açtırıyor.O arada onunla oynuyorlar.Annem çıktıktan sonra o tv seyretmeye devam ediyor.Tabii ben giyinip yukarı çıkıncaya kadar o çizgi film seyrettiyse, dur anne şu bitsin, dur anne bu bitsin demeye başlıyor.Ya da ben gitmeyeceğim, çizgi film seyredeceğim diyor.Böyle olunca biz kolay yolu çözdük:))) Sigortadan elektriği kapatıyorum, aaa ne oldu, tv yi mi kapattın diyorum.Hayır elektrikler kesildi diyor.Elektrik idaresine saydırıyoruz biraz:))) Mecburen gitmemiz gerektiği için (elektrikler kesilince evde yapacak bir şey kalmıyor çünkü) hiç sorun çıkarmadan çıkıyor:))))

Ay her hafta geliyosa onları niye düzenlemiyo, her hafta duvar cam siliyo değildir vakti kalır aslında, benim arkadaşıma geliyo bir kadında dolaplarının içleri bile simetrik düzenli valla, bize denk gelmiyo böylesi niyeyse.
aynen canım, ütü ve ev temizliğini anca yerleştiriyor, mutfak dolaplarını falan da temizliyor ama kıyafet dolaplarına yetişemiyor...

Ara ara yapıyorlar böyle filizcim. Bu sabah egehanda gitmek istemedi, ama bugün sürpriz günleriydi.Veliler ayda bir kez farklı şeyler götürüyorlar, meyva suyu , çikolata, kek ne isternirse.Onlar 4 çayında dağıtılıyor çocuklara.Bak bunları götürmemiz lazım dedim.Aaaa doğru bugün sürpriz var dedi kalktı hemen:)))

Öyle gitmek istemediği zamanlarda, farklı denemeler yapıyorum.Zorlayınca inada bindiriyor, hiç gitmiyor çünkü. Baze, bak bu oyuncağını arkadaşlarına gösermeyecek miydin, bazen, bugün okulda arkadaşların seni özlemiş, bazen, bak bugün oyun hamuru varmış gibi farklı şeyler uyguluyorum.Zaten gittikten sonra sorun kalmıyor, evden çıkıncaya kadar.

Bir de farkettiğim bir şey var, sabah yataktan kalkar kalkmaz hemen üzerini değiştiriyorum.Kreşe gidecekmiş gibi sonradan giydirmiyorum.Kalktığında üstünde ne varsa çıkartıp, farklı bir kıyafet giydiriyorum.Eğer öyle yapmazsam gitmek istemediği bir güne denk geldiğimizde giyinmeyeceğim, gitmeyeceğim diye çığlıklar atıyordu önceleri.

Ben de aynı yöntemle sabah uyanır uyanmaz bazen daha uyurken giydiriyorum. Sonra tv de çizgi film, kahvaltı ve evden çıkış, ancak evden çıkışımız nerdeyse sizinle aynı, görmeden TV'yi kapatıp hadi kızım çizgi film bitmiş diyerek çıkıyoruz. İlginç olan her sabah okula giderken kahvaltı süresince tv izliyor ama normalde pek tv izlemez, hatta hafta sonları hemen hemen hiç izlemiyor ,bu aralar pokoyo'ya takılıyor sadece; keloğlan, pepe, ...pek ilgisini çekmiyor.

:)))) garibim elektrik idaresi yani :)))
görümcemin çözümüde sigorta, çocuk 8 yaşına geldi hala yiyo bu numarayı :)))

evet aynen dediğin gibi ben yarın onu uyandırayım erkenden en iyisi, hem bugün belki sıkılır evde, işin kötüsü bizimkinin hevesi bir kaçtımı birdaha da yerine gelmiyo, önceki okulda bir gitmem dedi deyiş o deyiş işte.

aynen canım, ütü ve ev temizliğini anca yerleştiriyor, mutfak dolaplarını falan da temizliyor ama kıyafet dolaplarına yetişemiyor...

Ben de aynı yöntemle sabah uyanır uyanmaz bazen daha uyurken giydiriyorum. Sonra tv de çizgi film, kahvaltı ve evden çıkış, ancak evden çıkışımız nerdeyse sizinle aynı, görmeden TV'yi kapatıp hadi kızım çizgi film bitmiş diyerek çıkıyoruz. İlginç olan her sabah okula giderken kahvaltı süresince tv izliyor ama normalde pek tv izlemez, hatta hafta sonları hemen hemen hiç izlemiyor ,bu aralar pokoyo'ya takılıyor sadece; keloğlan, pepe, ...pek ilgisini çekmiyor.

Her hafta temizlenen evin işini birgün boyunca bitiremiyo yani, iki-üç saatte evi silip süpürse, 1 saatte ütü yapsa, hadi 1 saatte ekstra işlerle uğraşsa yarım günde yine işi biter, dolaplarada hayda hayda yeter, biz nasıl yetiştiriyoz acaba onca işi hayret yahu

Sizin avantajınız birazda evden aynı zamanda çıkıyo olmanız galiba, ben saat 8'e gelmeden çıkıyorum, okulda çocuklar 9'da toplanıyo, 9:30'da kahvaltı, birde yakın olduğu için boşa vakit geçirmesin diye o saatte bırakmak istemiyorum, babası 8:30'da çıkıyo o bırakıyo, evde de babaanne falan olunca canı hepten gitmek istemiyo, kimse olmasa mecbur kalırdı belki. Elif'te bıraktı pepe keloğlanı falan, zaten pek seyretmez televizyon benimkide, şimdi sıra defne'de pepeci oldu oda.

Biz bugün evdeyiz ... 2 gibi ise ugruycaz. Anane yokta bugun günleri başladı :))) bu hafta yarım gün gittiği için göndermedim bende...
valla ben ezgiye aliyim okuldan kaydını gidelim desem tamam der hemen :)))

2 gündür yarım gün iyi gitti. Uyumalar başlayınca napar bilmem. yataklarımız küçücük hepimiz cüce olucaz diyor :)€ hangi cüce diyorum uykucu cuceeee diyor :))

okul ve öğretmen önemli bir bale okulunda aglayarak gonderememistim öğretmeni sevmedi diğer bale okuluna bayıldı ..

Evet egehanın okul saatine uygun çıkıyoruz biz.O nedenle aynı saatte çıkmış oluyoruz.O avantaj tabii.
Evde birisi olunca sorun çıkar gibi geliyor bizde de.

Onun uykucu ciceliğini sevsinler.Bilmiş şey:))) Demek yataklar küçük olunca uykucu cüce oluyorlarmış:)))
Derya hepsi aynı şeye tamam der, üzülme.Egehan bana, hadi okula gidiyoruz dediğimde, bende seninle ofise geleyim çalışayım anne diyor.Göndemesem bana mısın demez yanii:))

Defne herhalde klasörleri falan gözden çıkaramamış onların hatırına katlanıyo okula yani :))) benimkininde umurunda olmaz, benimkinin okulla ilgili sistemi şu oyun saatlerinde okula gitsin koşsun oynasın oyun saati bitince geri dönsün :)) okul daha açılmadan önce tutturuyodu okula gidelim diye, biz okulu gezme bahanesiyle gidip oyuncaklarla oynayıp geri geliyoduk :) yine öyle olsa bayılır bile.

Bizim okulun yatakları geldiğinde ben ordaydım tesadüfen, öncesinde hani şu etrafı plastik ortası file gibi oluyo ya onda yatıyolardı, onların üzerine koyacaklarmış göya yaylı yataklardan işte, bir baktım küçücük ve daracık, dedim benim çocuğum buna sığmaz küçücük bunlar dedim sonra öğretmenlerde ya biraz darmı falan dediler ama naptılar bilmiyorum, eminim Elif'in ayakları dışarıda kalıyodur ve sağa sola dönemez yani, Ezgi'ninkidemi öyle acaba :)

Bizim yataklar da öle nasıl yatıyolar nasıl uyuyolar artık allah biliyoo...

Merhabalar herkese buradım ama yazamıyorm hastalar bi gelio bi gdioo

merhaba kızlar
bizde başladık okula bakalım
ama ceylin çok hoşnut değil çok üzülüyorum ben istiyorum ki koşa koşa gitsin çok sevsin
ağzından laf almaya çalışıyoum sebebi ne diye her seferinde farklı şeyler söylüyor
servise hiç binmek istemiyor artık biz götürüp getireceğiz tesadüf bizim apartmanda bir veli daha var onlar sabah götürecek biz de 5 de almaya gideceğiz
çünkü sabah biz bırakırsak kendi okullarımıza geç kalıyoruz
ceylin o bakıcı bayana da o öğretmene de gıcık oluyorum diyor hep sıraya sokuyorlar diyor
sizi çok özlüyorum orada çok kalıyorum diyor
su istiyorum vermiyorlar diyor bakalım alışacak mı olmadı alıp özel kreşe vereceğiz
derya haklısın tamamen öğretmeni sevmekle alakalı bence
bu arada ayıptır söylemesi ben artık okuluma arabamla gidiyorum biraz sıkıntı çekiyorum tabi ama 15-20 gün sonra daha da düzelirim herhalde

Bizim okulun yatakları geldiğinde ben ordaydım tesadüfen, öncesinde hani şu etrafı plastik ortası file gibi oluyo ya onda yatıyolardı, onların üzerine koyacaklarmış göya yaylı yataklardan işte, bir baktım küçücük ve daracık, dedim benim çocuğum buna sığmaz küçücük bunlar dedim sonra öğretmenlerde ya biraz darmı falan dediler ama naptılar bilmiyorum, eminim Elif'in ayakları dışarıda kalıyodur ve sağa sola dönemez yani, Ezgi'ninkidemi öyle acaba :)

ben okulu gezerken daha gelmemişti yataklar. şimdide okulun içine almıyorlar velileri alışma devresi gecene kadar kapıdan verip çıkıyoruz... .. ama şezlong yatak denen şey o ise bizimde odur....

hoşgeldin aylin66...
bizimkilerin yatakları karyola gibiydi, gerçi göreli 1 yılı geçti, belki değiştirmişlerdir bile :) Zaten küçük olsada problem değil, benimki hala 97cm...
Ahu'cum tebrik ediyorum cesaretini , Allah kazadan beladan korusun..

mrh bende 2009 ocak annesiyim müsade ederseniz aranıza katılmak istiyorum arkadaşlar:KK19::KK19:
Müsade ne demek buyrunuz :) :nazar:

merhaba kızlar
bizde başladık okula bakalım
ama ceylin çok hoşnut değil çok üzülüyorum ben istiyorum ki koşa koşa gitsin çok sevsin
ağzından laf almaya çalışıyoum sebebi ne diye her seferinde farklı şeyler söylüyor
servise hiç binmek istemiyor artık biz götürüp getireceğiz tesadüf bizim apartmanda bir veli daha var onlar sabah götürecek biz de 5 de almaya gideceğiz
çünkü sabah biz bırakırsak kendi okullarımıza geç kalıyoruz
ceylin o bakıcı bayana da o öğretmene de gıcık oluyorum diyor hep sıraya sokuyorlar diyor
sizi çok özlüyorum orada çok kalıyorum diyor
su istiyorum vermiyorlar diyor bakalım alışacak mı olmadı alıp özel kreşe vereceğiz
derya haklısın tamamen öğretmeni sevmekle alakalı bence
bu arada ayıptır söylemesi ben artık okuluma arabamla gidiyorum biraz sıkıntı çekiyorum tabi ama 15-20 gün sonra daha da düzelirim herhalde

Ayy canım ya üzüyolar böyle insanı, sanki onlara işkence için gönderiyoz oraya gidin eğlenin oynayın işte be yaaa öf, suyunu yanına koymuyolarmı ya suluk götürmüyomu okula, bencede en önemli öğretmen okul hiç önemli değil aslında. Arabanıda kazasız belasız kullan inşallah.

ben okulu gezerken daha gelmemişti yataklar. şimdide okulun içine almıyorlar velileri alışma devresi gecene kadar kapıdan verip çıkıyoruz... .. ama şezlong yatak denen şey o ise bizimde odur....

o plastik fileli olan yatağın üzerine konulmak üzere yaylı yatak almışlar bizim akıllılar işte küçücük, filede yatsalar yine iyi hepten saçma oluyo böyle.

Bizde dun kararimizi verdik buradaki en guzel anaokulunu sectik :) cok ferah ,temiz hersey yeni hosumuza gitti. Ece de cok begendi ...evraklarimizi hazirlayalim ekim de baslayacak.. Tabii onemli olan ecenin sevmesi.. Bizim kiz oglenleri uyumuyor orda 4 yas grubunu uyutuyorlarmis nasil olacak anlamiyorum ..uyumayan yok mutlaka uyur dedi :KK37:

Kizlar evraklar iceriside saglik raporu ve bazi tahliller var bunlari nerede yaptirdiniz ? Ozel,devlet farkediyormu ?

Biri temizlikmi dedi :KK53: hergun viledayla siliyorum yerleri sanki hic silinmemis gibi .. Ev isi cok nankor yapsan da ayni yapmasan da...

Ahu ne guzel cozdun araba isini darisi basima.. O kadar ders aldim ama hala cesaretim yok.. Belki burada asarim kendimi:KK51:

X