2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bu çocuklar süper yaaa,
Sevdikleri sevmedikleri kafalarında oturmuş, ona göre yargılama yapıyorlar:))) Demek çok çikolata yemiş, dişleri çürümüş:)))

Eeee tabii çocuğun oyun hamurunu alırsa bağırır normaldir.

Duygunun dün facete yazdığı durum vardı nilin ilk günü ile ilgili:))))
İlk gün nasıl geçti diye sorunca , nilin öğretmeninin verdiği cevap:nil biraz hareketli bi çocuk sanırım,yani bütün gün koştu,masalara ,sandalyelere çıktı,arkadaşlarına atladı,tabi bi kaç kere düştü.göz kapağı ve çenesi patladı!!!

Günaydın kızlar..

Hasta yavrulara geçmiş olsun..Bizim karar verildi ameliyat olacak Ege hemde en kısa zaman da
bu hafta sonu ablasını yerleştireyim gelince de onu hallederim artık..Off o kadar yoğun günler geçiriyorum ki ölüyoruz yorgunluktan..

Serpil'cim sizde bize katıldınız yani umarım gerek kalmaz..Doktor Ege'yi görünce şaşırdı bu nasıl gece nefessiz kalmıyor diye uyku apnesi yapabilirmiş,
şimdi geceleri de rahat uyuyamıyorum tıkanır diye..

Ne güzel kışlıklar yapılmaya başlanmış annem sağolsun salçamızı domates soslarımızı patlıcanlarımızı halletti, annem varken yapsında olmayınca
biz yapmaya başlarız artık :)

Filiz bizim de İzmit'te düğün vardı ama gidemedim aynı düğünmüydü yoksa :)
Cuma gününden pazara kadar düğün düğün gezdik :)

hahaa ben de okudum üzüldüm yara almasına ama çokta hoşuma gitti yazdıkları :))
evdekilere okudum gülüyorlar :) Ege'den çok memnun öğretmenleri çok akıllı sessiz sakin diyorlar nasıl yani dedim evde bize kök söktüyor
farklı iki kişiliğe bürünüyor Ege evde başka okulda başka :)

Evet yaa, bende hem üzüldüm nile, hem de güldüm:))) Demek öğretmen öyle çocuk görmemiş.Duyunun kafayı yemesi çok doğal.Bu kadar hareketli bir çocuk olunca evde:)))
Ben de götüreceğim egeyi, ama açıkçası sanki götürdüğümde ameliyat diyecekmiş diye korkuyorum. Tabii götürmemekte ayrı bir dert içim içimi yiyor.
Geçmiş olsun size de aylincim.Çabucak atlatırsınız inşallah.

aylin geçmiş olsun Ege'ye, çabucak, sorunsuz bitiverir umarım, sizde şöyle bir ohhh dersiniz. Meralcim Egehan'ı da ihmal etme bence...
nilime kuzuma ne diyim bilemedim, o kadar tatlılar ki, yaptıkları herşey hoş geliyor..
Ezgi'ye aferin hakkını aramış çocuk.

Aylincim korkma cnm ben şimdi iyiki yaptırmışım diyorum geçmiş olsun

ezgiye bayıldım yaa ne kadar dikkatli

Aylincim gecmis olsun umarim cabucak iyilesir..memorial de mi yaptiracaksin ameliyati ?
Meral sende bi muayene ettir belki biseyi yoktur...
Bende bu hafta goturmeyi dusunuyorum ama acaba ameliyati istanbul da mi yaptirsam kafam karisik :26: eceyi ayrica ortopedist e goturmem gerek hala parmak ucuna basarak yuruyo

gecen gun bizim parktada bir çocuk vardı 2 -2,5 yasında falan.. parmak ucunda yürüyordu.. hep ama hiç basmadı ...koşarkende öyle koştu... kayagın merdiveninden çıkarken bile parmak ucunda çıktı.. neden öyle acaba ... ece de mi öyle...

acil şifalar dilerim canım.. rahat eder hiç değilse sonra...

kızlaaaarr oğluşumlaa berabr saat 11 de uyandık. kahvaltı ettik.
aylin çok geçmiş olsun haklısın valla insanın gözüne uyku girmez allah esirgesin. sana çok kolay gelsin kızın yurdamı yerleşiyo naptınız oda ayrı dert.
meral senin oğlun naptı o mecbur yerleşti yurda dimi. hayırlısı olsun.

duygu dün akşam facede yazını okuyunca aklıma birden nilin bebekliği geldi. kız o zamanda emerken hart hart ısırıyodu seni ya burdan içim gidiyodu benim değişik nil değişik ama diyorum bak bu değişikliğin ilerde faydasını görürsün ışık var o kızda maşallah canafarr nile
ezgide o kadar dikkatle incelemiş demekki aslında öyle dikkatte etmemiştir o baktımı şak kaydetmiştir hafızaya sevmezse de bahanesi olur işte. ama dişlerde tel işide o konum için pek olmmış sanki.

hatice sende sorarsın dr a bakalım ilaçla falan küçülmez mi diye gerçi küçükmüş. sizin babanın çok realist geldi bana kestirelim gitsin..
çağan dün gün boyu külotsuz gezdi artık o kadar kızdım ki sağa sola deyiyo diye en sonunda kalk dedim giy mikrop kapcan sonra kescekler p.pini bi klkışı varki dedim nereye külotumu giycem deeee. ee onu giyip atleti çıkardı.

Ooooh sefam olsun, 11 e kadar nasıl yattı çağan öyle.Egehan ilk kez geçen pazar hasta olduğundan 10,5 a kadar yatmıştı.

Serpil, çocuğu ne biçim korkuttun öyle:))) Altı keserlerse giyerim, üstte kesecek bir şey yok nasıl olsa:)) Mantıkta güzel.

Bizimkisi mecburen oraya yerleşti hayatım.Bu sene için yapacak bir şey yok.Çalışsın, tokat üni. ye geçsin seneye:))))

11 de uyanmak nasıl bir duygu ya :))) biz saat 7 de ayaktayız hergun... ezgi direk perdeyi açıyor ve hadi kalkın diye bagırıyor :)))

ezginin ögretmen yeni mezun bu yıl atanmış genç bir kız.. gec kalmış bencede tel için ama .. eminim daha 20 li yaşlarındadır :)))

herkes çok genc ((( 90 lıyım diyenlere bir gıcık oluyorum ya :)) kıskanıyorum valla...

gecen gun yegenim bir şey anlatıyor o benden buyuk 2000 li ben 2001 liyim diyor :)))))

izmit'e gelmişken arasaydın görüşürdük!!!
aaa sen ordamıydın, bileydim gelirdim :))) bir parka gitmeyi beceremedik nereye geliyosam :)) ama o çevre düzenlemesi falan nekadar güzel olmuş oralar ya, sahil falan okadar

biz gitmiştik gerceken çok guzel bir yer bir o kadarda kalabalıktı :))
Derya gitmediğiniz yer varmı kardeş :)) valla sizi gördükçe nekadar boş yaşadığımı anlıyorum, doğru düzgün bir gezmişliğimiz görmüşlüğümüz yok, acayip tembeliz bu konuda karı koca, bizim evde gezi işi şöyle gelişiyo,
-hadi biryere gidelim
-nereye gidelim-
-ne biliyim işte gidelim şöyle
-orayamı burayamı
-aaamaan orası da uzak şimdi
-off şimdi kim gidecek birsürü iş
-neyse şimdilik carrefoura gidelimde çocuklar oynasın sonra gideriz bir gün oraya :)))) durum bundan ibaret sürekli

çok komikler ya, her akşam dövüş dersi var evde, babasını beni yıkıyo deviriyo, tam bir yarmagül bizimki kodummu oturtan cinsten ama çocuklara gelince kedi kesiliyo sıpa,
Bu ne hamaratlık yahu maşallah, bende istiyorum şöyle köfte yapıyım bolca atayım buzluğa, fasulye falan koyayım, öyle olunca akşam yemek sıkıntısı olmuyo, yoksa 10'dan önce yemek yiyemiyoruz biz ama nerdeee ona da vakit yok .

Geçmiş olsun ikinizide ayrıca öğretmene de :))))

Aferin Ezgi'ye hakkını arasın valla bravo, bu çocukların gözünden de hiçbirşey kaçmıyo rezil ederler adamı iki dakkada :)) iyiki dememiş öğretmene senin dişlerin niye pis fırçalamıyosun falan :))))

Oyyy Allah kolaylık versin, arkadaşımın çocuğu olduğunda ertesi gün çocuk aç kalıyo diye sütün içine muz ezip vermiş, iyice ezdiği halde küçük bir pütür kalmış, o takılmış boğazına çocukta nefes falan gitmiş morarmış ödleri kopmuştu, dikkat et böyle şeylere,
Gerçekten aynı düğün olabilirmi acaba :))) bizimki sahildeydi kordon boyumu denir ne denir halka açık kafelerin falan olduğu yerde, açık hava bir kafedeydi :))

Onbir olayına bendende kocaman bir maşallahhhhh 8'i geçtiğimiz olmadı daha :))

yiğidin malı meydanda desene :))

ay derya sorma bende şaştım bu işe. tatilde gözünün içine baktık biraz uyusak diye ama hep 7 de dikildi ayağa bugün öyle istisna idi ama iyiydi. gerçi benim çok yatmaktan tüm eklemlerim ağrıyo ama(

ne biliyim gençtir falan ama çocuklardan korkan da olabilir mesela çağan tiksinir gibi geliyo bana elletmez bile kendini. o yaş meselesi çalışmaya başladığımda askerler ya bizim hasta populasyonumuz. hepsi benden büyüktü şimdi aramızda 15 16 yaş var. ben o kadar büyüdüm mü yaa diyorum. dün gecede bunu düşündüm aklım şaştı. tatilde çocukluğumun geçtiği yere gittim 20 yıl öncesine. okulumu evvimi sokağımı gördüm. o sokak ne küçükmüş yada ben mi fazla büyüdüm ve bunların hepsine aşk tesadüfleri severi izlerken düşündüm daldım kaldım öyle. 20 yıl nasıl geçtiyse ömrümüz varsa 20 yıl daha aynen öyle geçecek. dur demek imkansız zamana. zaman mı yaşlanıyor ben mi hep beraber mi yaşlanıyoruz yoksa bilemedim ki ben bu işi. bu yaşta doğmuş gibiiyim oysa. ve o kadar yakınım yok olmaya da hazır değilim ki. daha büyüdüğümün farkında değilim ben

amannn bulandırmayayım dimi. hadi bakma sen bana. 2001 li 2000 li ile yarışadursun yaş konusunda..

Elif'in okulla ilgili ilişkisini eski heyecanını kaybetti bugün nihayet :))) sabahları babası bırakıyodu bu sabah erken gitmiş, amcası götürecekmiş kıyamet kopmuş, aradım nasıl ağlıyo ben okula ditmek istemiyom annecim, ben evde kalmak istiyom anne, ditmiycem anne ditmiycemmmm.

sonra öğlene doğru halası götürmüş bırakma beni diye yapışmış onada ama bırakmış ne yaptılar bilmiyorum, yine aynı şey oldu yani ilk günler sorunsuz gidiyo sonra dank ediyo bizimkine.

Yok canim bizim her zaman oyle yurumuyo..arada parmak ucuna basarak yuruyo ..biraz arastirdim kas kisaligi olabilirmis .. Emin olmak icin goturmek istiyorum eger tedavi edilebilecek biseyse simdiden baslayalim.. Bizim ayaklar biraz sorunlu cok cabuk su toplu
Corapsiz ayakkabi-terlik giydiremiyorum

filiz diğer çocukların hırpalamasından ya da şöyle diyim onlara bişey yapamamaktan dolayı da gitmek istemiyo olabilir. öğretmeni ile konuş. bu dönem geçene kadar biraz fazla ilgi gösteriversin. çağan da bi ara gitmiycem yaptı bir yıldan sonra hemde. sebebi anlaşıldıki okula giden bir dovn sendromlu çocuktan korktuğu içinmiş konuşa konuşa çözdük işi. bu sefer servise binmek istemedi çocuğun önünden geçemiyodu fobi haline getirdi. bu arada biz de fazla bunaltmadık okula kendimiz götürdük çözüldü iş. şimdi de zaten çocuk ilkokula başladı ayrıldı çağan bunu duyunca canım o kadar sevindi ki yaşasssııınn çok sevindim dedi durdu.
şimdi aynı hatayı çağana bizde yaptık sende vur diye baya bunalttık. yapamıyosa yapamıyo öğütle bu huy değiştirilemiyo bunu gördük. sadece çocuğu daha da yetersiz hissettiriyoruz ben bunu anladım. elif te yetersiz kaldığını hissediyo olabilir. akşam gelcek baba sorcak dayak yedin mi veya dövdün mü belki bunlarla muhatab olmak istemiyo çocuk ve kendince çözüm buluyo.

yaa bi yemek sitesi buldum. cahide jibek diye biri. bazı yazılarını da paylaşıyo. çocuğu kreşe göndermek diye bi yazısını okudum içim ürperdi. insanlar nasıl şeyler düşünüyo bi ara vakit bulursanız bakın anlarsınız.

doğru söylüyosun serpil, hatta okulla ilgili evde çok muhabbet edilince bile sıkılıyo, çok okul okul okul dedikçe kaçacak delik aradığını hissediyorum ve yapmamaya çalşıyorum ama babası takmış drumdaniye dayak yiyo diye işte anlamıyo ki :)))

şimdi aradım uyuyomuş neyse, akşam uğrayayım okula da sorayım, daha önceki okulda çok hareketli bir çocuk vardı ondan biraz korkmuştu bakalım bunda da öyle birşeymi var. daha dün akşam bile gayet halinden memnun gibiydi, hiçbirşeyden şikayet etmedi, sabah tutmuş damarı işte, sıkılınca yapıyo bunu sanırım, işimiz var.

fırsat bulunca bakıcam söylediğin yazıya merak ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…