2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Burcu ikinci kızı hayırlısı ile kucağına alırsın İnşallah,...
Egehan, iyileşmiş sevindim..
Duygu geçmiş olsun!!!!!
Biri turşu mu dedi. Geçen hafta bulgur pilavının yanına iyi gider diye marketten acı kornişon turşu aldım, masada Aslı hepsini yedi, bize bırakmadı..Rahmetli annem çok güzel yapardı. Sebzeleri yıkar kavanoza sıkıca yerleştirirdi, aralarına bol sarımsak ve limon dilimleri koyardı, azıcık sirke gezdirir ağzı kapalı halde 1 gün bekletirdi. Ertesi gün salamura tuz ile hazırlanmış suyunu ve kereviz yaprağını üstüne koyardı. 1 sene dursun kıtır, kıtır çok lezzetli olurdu, ahhhhh annem ahhhh...
Şu kavanozda yapılan domates soslarından yapacağım bende, domatesler hazır, kavanozlar hazır, ben henüz hazır değilim :)

Allah rahmet eylesin anneciğine :KK43:

Evet bu sene salatalık üreticileri filan çok dertliydi burada.Datça da tarladaki tüm salatalıklar yanmış.Ürün alamamışlar.

İzmit demişken, Derince sahilinde Harikalar sahili diye bir park varmış, resimlerini gördümde çok güzel biryere benziyo, otarafa gitmişken gidelim dedim ama olmadı, tam Elif'lik bir parka benziyo, kışta geldi artık hiç gidemeyiz heralde.

yoğunuz yoğun sistem geldi :))

Serpil rüşvet olayı da iyiymiş :)) henüz karşılaşmadım ama tabi sistemin olmaması bizim suçumuzmuş gibi kavga etmeye çalışanlar çokk :)
Ay sizde mi kbb den nasibinizi aldınız yani, bu nedir ya bir geniz eti bademciktir gidiyo Allah Allah, inşallah gerek kalmaz ameliyata.

Evet ikinci çocuğu olanlar hep aynı dertten muzdarip burada, ikinciler sessiz başlıyo sonradan azıtıyolar, Elif'te arada hakkını veriyo ufaklığın ama onada kızıyoruz, kızmasak oda boğar çocuğu ama boğulmayacak gibi de değil yani :)) hep Elif ne yapıyorsa aynısını hatta onun bir üstünü yapmaya uğraşıyo, elif yanıma yatıyo mesela o üzerime çıkıyo ve aramıza girmeye uğraşıyo Elif'i oradan atana kadar uğraşıyo öyle cadaloz, dün izmitte düğün vardı sahilde düğün mekanında tutamadım peşinde koşmaya iyi geldim sahil boyu gezdik durduk sıpayla.

Burcu bu anlamda da kendini hazırla yani :))

Vurana vur olayı ile ilgili de, bizim evde her akşam ders var :)) Elif'e babası yaklaşık 1 aydır bunu öğretmeye çalışıyo, çünkü baktık herkesten dayak yemeye başladı, ufacık çocuklardan bile, eşimde sinir oldu artık, ağlaya ağlaya yanımıza koşmasına, herakşam bugün kaçtane çocuk dövdün, bugün çocuk dövdünmü diye soruyo, hatta birşey isteyince yarın birtane çocuk döv gel yapıcam diye rüşvet teklif ediyo hahahha :))) geçen gün yine sordu Elif diyoki yok dövmedim ama yarın dövücem :))) çocuk bıktı artık :)))
kötü birşey bunu öğretmek tabiki ama gerçekten o çocukta karşılığını almazsa bunu yapmaya devam ediyo evet, canının yanması lazım ki çekinsin vururken. Sana vurmayana vurma ama vurana vur diyorum bende ama beceremiyo bizimki.

Meral bu sene bütün domates, salatalık ekenler aynı şeyi söylüyo, hiç kimseninki olmamış, bazı seneler böyle oluyo nedense, bir sene annemin domatesleri kendi kendine üzerine kaynar su dökmüşsün gibi acayip birşey olmuşlardı.

izmit'e gelmişken arasaydın görüşürdük!!!

meralcim...

kardeşim marmarise geliyor..

dalamandan neyle gelicek... havas varmı???

marmaris country clup
hisar önü köyündeyniş...

umarım guzeldir. eşinin doğum günü de...

Havaş var canım.Marmaris otogarına geliyor. oradan hisarönüne neyle geçecekler, bir düşünceleri var mı_?

İzmit demişken, Derince sahilinde Harikalar sahili diye bir park varmış, resimlerini gördümde çok güzel biryere benziyo, otarafa gitmişken gidelim dedim ama olmadı, tam Elif'lik bir parka benziyo, kışta geldi artık hiç gidemeyiz heralde.

biz gitmiştik gerceken çok guzel bir yer bir o kadarda kalabalıktı :))

Saat kaçta gelecekler_?

Şimdi otelin yerine baktım deniz kenarı değil, köyün iiçi.Denize oldukça uzak.Yürüyerek tabii.Araç bulabilirlerse en fazla 5 dk mesafede.

Burada taksi tutmaya kalkmasınlar:))) En yakın mesafede en az 20-30 çekiyorlar bir de 15-20 km lik mesafede ne çekerler sen düşün.

Hava bugün bulutlu.Soğuk değil ama bulut vardı. Denizi fena değildir.Ne kadar kalacaklar, bence dalamandan araç kiralarlarsa çok daha rahat ederler. Kaldıkları süre içinde gezmiş olurlar.

valla ben çok iyi anlıyorum bu hali filiz. bi ara bizde çağana baya ders vermiştik hatırlrsan ama şeye çok güldüm bugün kaç çocuk dövdün diye soruyomuş ya babası o da garibim yalan söyleyemiyo yarın dövcem diyo gözümde canlandırdım. aslında bu masumiyetleri hiç bozulmasa ama çoğunluğa dabi şekilde uyacaklar işte :KK43:( bugün olmasa yarın.
derya kardeşin de gidiyo bizde hisarönünde kalmıştık ayy ne tez bitti tatil.
meral aklıma geldi buzdolabın geldimi nasıl memnunmusun büyükllüğü falan iyi mi.
duyguu çok mu kötüsün yazmadın hiç..

ben öldüm yorgunluktan sabah beri mutfaktayım. daha işim bitmedi. yemek yaptım, patlıcanlı börek yaptım, patlıcan közledim turşu yaptım tam oturdum süt geldi kaynattım. dondurmamı kaynattım soğumaya bıraktım şimdi. daha o tamamlanacak yoğurt mayalanacak. aslında sayınca çok iş yok ama ben çok yoruluyorum yaaa yok yok ikinci çocuk olsa ben bakamam allah size kolaylık versin

Çok doğru söylüyorsun valla serpil:))) Dün sabahtan akşama evdeydim, egehan rahatsız diye ona 2 şey yaptım, salon, mutfak kısımlarını sildim, mutfak dolaplarını elden geçirdim.Akşama kadar hiç oturmadım.Güya tatil yaptım:))))

Sizin kaldığınız yer deniz kenarındaydı, deryanın kardeşi köyün içinde kalacakmış.o oteli ben bilmiyorum, nasıl bir yerdir.Ama denize mesafesi var.

Buzdolabım geldi canım, bir de onunla birlikte ankastre üçlü set istemiştim.Onlarda geldi.Onları taktırdım, ama dolabı daha açamadık:))) Büyük olduğu için mecburen mutfak dolabının bir kısmı sökülüp yeni dolaba göre ayarlanması lazım. Ofise koyduk şimdilik, daha kutusunu açmadık:)) Eşime diyorum, mutfak dolabı oluncaya kadar bekleseydik hiç olmazsa diye:))) Boşu boşuna beklemede şimdi.
Üçlü seti takarken mecburen granit ocak yeri için kesildi.Evin her tarafı toz içinde kalmıştı.Dip köşe dolapları o yüzden dün temizledim zaten.Ama bir sene sonrasına kadar dokunmam artık dolaplara diyorum, yeterince temizlendi:)))))

doğru ya seti unuttum nasıl güzel olmuştur dimi. temiz temiz kalınlar eskimesinler. buzdolabı içinde zahmetli olmuş o dolap işi ama hep öyle bi sıkıntı oluyo zaten. bide ondan sonra temizilk hoop oldu bittii dediği n gibi seneye bidaha güle güle kullan

Saat kaçta gelecekler_?

Şimdi otelin yerine baktım deniz kenarı değil, köyün iiçi.Denize oldukça uzak.Yürüyerek tabii.Araç bulabilirlerse en fazla 5 dk mesafede.

Burada taksi tutmaya kalkmasınlar:))) En yakın mesafede en az 20-30 çekiyorlar bir de 15-20 km lik mesafede ne çekerler sen düşün.

Hava bugün bulutlu.Soğuk değil ama bulut vardı. Denizi fena değildir.Ne kadar kalacaklar, bence dalamandan araç kiralarlarsa çok daha rahat ederler. Kaldıkları süre içinde gezmiş olurlar.

Onur ait le gelecekler 11,,30 ucak ... Araba iyi fikir gezmeyi düşünüyorlar cunku

Meral- duygu gecmis olsun..havalar azcik serinledi hastaliklar basladi :KK43:

Burcu gozunaydin saglikla kucagina alman dilegiyle...

Serpil bize ilacla tedavi hakkinda bisey soylemediler ..bademcikleri buyuk dedi cok buyuk olmayan bir geniz eti var..bizde bugun esimle bu konuyu konustuk o na kalsa hemen
goturelim ameliyat ettirelim diyor bense dr, muayene etsin belki gerek yok der diyorum ne kadar ertelersem kar sanki...bi yandan korkuyorum ameliyat sonrasi nasil olcak diye :KK43:

Tursu hic yapmadim..gecen annem anlatiyo kucuk kavanozlarina tursu yap onu yap. Bunu yap diye :) teyzem telde anlatiyo tarhana yapmayi ogren salca yap falan :)) tek cesit yemegi zor yapiyorum :))

Annemler bahceye sogan ektiler bende marul ekmistim bakalim tutarsa pazi, maydanoz da ekmegi dusunuyorum..

Derya umarim araba kiralamislardir cok rahat ederler...

Günaydın,

Deryacım araç kiralarlarsa rahat ederler.Otele bağımlı kalmazlar.
Kolay gelsin sana da hatice. Ben maydanoz ekmiştim, ama tutmadılar doğru dürüst.Pazı çabuk tutuyor, onu dikebilirsin.
Teyzene annene söyle, gelsinler yapsınlar sana:))) Söylemek kolayda ben tarhananın nasıl yapıldığını biliyorum ama onunla uğraşmak istemem doğrusu:))))Köylülerden satın almak en mantıklısı.
Ameliyat olayından ben de korkuyorum açıkçası.Ama ameliyat sonrası çok sorun yaşamadı arkadaşın oğlu.Ben bu yaşta ameli,yat yapılırsa, egehanın durumunu düşünemiyorum.Bayılıncaya kadar yanında kalmam lazım, anlatmak zor.Nereye götürüyorlar beni diye ortalığı yıkar.

merhabaa..
ah kuzum geçmiş olsun:KK43:(
teşekkür ederim kızlar bugün biraz daha iiyim ama bu bile ii diil..
nil dün düşmüş okulda öğretmeni bana kızınız hareketli galiba di mi dedi:)))biraz ürkmüş:))

Hahhaaha," aslında çok sakin bir çocuktur.Burada diğer çocuklardan öğrenipte yapmıştır" deseydin duygucum:))))

merhabaa..
ah kuzum geçmiş olsun:KK43:(
teşekkür ederim kızlar bugün biraz daha iiyim ama bu bile ii diil..
nil dün düşmüş okulda öğretmeni bana kızınız hareketli galiba di mi dedi:)))biraz ürkmüş:))

:))) bütün çocuklar hareketli deseydin...

ezgininde iyi geçmiş ilk gunu.. sadece bir çocuga bagırmış :))

hamurunu almış çocuk... ona bagırmış...

ögretmenimin dişleri çok çikolata yemiş siyah siyah dedi. meger tel varmış :))

boynunda da ben varmış :)))

benleri sevmiyor nedense hiç...

X