2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Evet meral ya inanılır gibi değil :)

ay benim ufaklıkta banyo da elini yıkıyordum, çiş çiş dedi, dedim yapmaz ama hadi oturtayım tuvalete, oturttum ve yaptı çok şaşırdım, maşallah çok cin bişey ya. demekki üstünde dursam öğrenecek belki de ama uğraşamıyorum ki çocukla

Bizim burda Maltepe'de bı cocuk anaokulunda lavabo kırılmıştı da olmuştu ya cocuk o geliyo hep aklıma, yine özel daha konforlu olur ne bilişim daha sık girip çıkılır eleştiri hakkın cok olur bilemiyorum ben de yazdırdım öğleden sonraları götürüccem 17. Sinde başlıyor hayırlısı artik

iyi akşamlar kızlar
ne zamandır yazamadım ama topiğimizin iyiliğinden o kadar güzel bahsetmişiniz ki ben de aktif olmasam da aranızda olmaktan çok mutluyum
nadiren yazsam da unutmuyorsunuz ya o da çok hoşuma gidiyor
normal arkadaşlar gibi birbirimizin herşeyini biliyoruz baya tanıyoruz yanii
neyse bizde haberler çok konyanın ilçesinde oturuyorduk daha en az 2 senemiz vardı merkeze gelmeye ama eşimin okulu kapandı ve il içi tayin hakkı verdiler son gün son dakika haberimiz oldu tayin de çıktı ben de sonra eş durumundan istedim benim de çıktı
8 sene sonra memleketime dönebildim
evimiz vardı burada oraya yerleştik yeni okuluma da başladım alışmaya çalışıyorum
ceylini de devlet anaokuluna yazdırdım servisle gidecek sabah 8 akşam 5 ben öğlen eve gelecem çoçuk akşama kadar gelemeyecek
tatil nasıl geçti anlamadım anneannem ameliyat oldu kayınvalidem ameliyat oldu taşınma derdi
daha yeni yeni rahata erecem ama okul açılacak sağlık olsun..........

çok uzun olmasın diye tekrar yazayım dedim
emel geçmiş olsun anneannemde by pass oldu 55 gündür hastanede yatıyor inşallah pazartesi çıkar
meral fotolar çok güzel olmus önce küçüklükleri sonra şimdiki halleri
serpil ne güzel tatildesin biz 1 temmuzda 5 gün gittik hiç doyamadım tatile tayin çıkmasaydı tekrar çıkacaktık ama tayin çıkınca evimize bir sürü masraf yaptık
filiz senin kuzular da süper olmuş ne güzel yaş farkları
unuttuğum bişey varsa kusura bakmayın
artık sabahçıyım öğleden sonraları boşum inşallah daha çok sizlere katılırım
hepinizi çok seviyorum:)))))

merhaba.
chef hayırlı olsun canım çok sevindim :))
ben de devlet okulu yanlısıyım belki yıllık 20-25 bin ayırabilecek maddi gücüm olsa ,istanbulda olsam kendi anaokulu öğretmenimin okuluna verirdim:))
bi de buralar gibi küçük yerlerde kolejler falan hep cemaat!!
meralcim bu tip dolap arkadaşım kullanıo ama içine hiç bişi koyamıo,sol tarafı buzluk gibiydi onun sağa da her kata bi tencere anca,aklında olsun canım gerçi,reklamlarda öle bi açıolarki dolabı..vayy diosun belki bu model öledir,içini göremedim ben,şimdiden hayırlı olsun:)
tüm kuzuların okulu hayırlı olsun nilotun da bju p.tesi başlıo malzemeleri bıraktık ,ama biz perşembe falan bi uğrarız:))beni en çok uyku saati korkutuo(
sevdacım ii tatiller...
unuttun başka valla..

Merhabalar,
Ahu hoşgeldin canım, hayırlı olsun tayin işiniz.Zaten Konyaya gitmek istiyordun, senin için iyi olmuştur.
Bu cemaat sorunu sinopta da varmış duygu.Benim büyük oğlan sinop üni. kazandı ya, yurt aradık, 1 tane var o da cemaat yurdu.Devlet yurdu bile yok.
Bu sene dayan dedim, önümüzdeki sene bir şekilde eve geçer sanırım, ortak arkadaş bulursa.

Duygucum, resimlerinden anladığım kadarıyla, buzluk kısmı kapakta sadece.Yorumlarda da içinin geniş olduğu söyleniyor.Ne çıkarsa bahtımıza diyeceğiz artık.Kendisini göremedim çünkü, dün o kadar gezdiğimiz halde samsung bayisi olmadığı için burada.
Dün akşam siperiş verdim, aynı zamanda 3lü ankastre sette sipariş ettim.Mutfak dolaplarımı ankastre sete göre yaptırmıştım, ama seti almamıştım.Onu da çıkardım aradan.

Meral hatice marmaristeyim. hisaronu mevkiindeyiz dun geldik. musait olursaniz tanisalim. merak
l sen calisiyosun sana bagli olmak daha mantikli olur gibi. biz size uyana uyariz. takip ederim burdan.
iyi tatiller Serpilcim
hayırlı olsun Deryacım ama nasıl yaşı tutuyor ki bizim burada iki tane milli eğitime bağlı anaokulu var ikisiyle de görüştüm 4 yaşını doldurmadığından (48 aydan itibaren alıyorlarmış) ön başvuru bile almadılar öncelik 2007 ve 2008 lilermiş eğer kontenjan olursa 2009 un ilk aylarını alıyorlarmış ama zaten 2008 lilerden başvuranların bile çoğunu alamamışlar kontenjanlar dolmuş

Hepinizin okulları hayırlı olsun kızlar, çocuklarımız büyüdü de okul sorunlarını tartışıyoruz:)))
evet ya zaman su gibi 4. yaşalrını kutlamaya başlıyacağız 3-4 ay sonra, bizde bu hafta başladık 1. gün ortalama geçti bir kaç jez yanıma geldi gitti 2. gün hiç yanıma uğramadı 3. gün kahvaltı sonrası ağlayarak yanıma geldi gitme diye öğle yemeğine inerken de kontrol etti eve gidelim dedi bakalım haftaya ne yapacak bu haftayı da atlatırsak alışacak

geçmiş olsun Ahucum , kayınpederim ameliyatdan 5 gün sonra çıktı hastaneden şimdiz bizde kalıyor kontrole kadar sonra Samsuna dönecek senin ananen yaşlı diye tutuyorlar sanırım o kadar çok hastanede oda çarçabuk iyileşir umarım , tayin işinize de çok sevindim facebookta görmüştüm hatta Bursadan yeni gidiyorsunuz sandım meğer zaten ordaymışsınız ama ilçedeymişsiniz şimdi tam istediğin gibi olmuş , şu avatarını değiştir de Ceylinin son halini görelim:)

Bizim burası atakent olarak geçiyor... Hep site var... 20 yıl önce Kurulmuş... Ada ada duşunun ... Her adaya bir anaokulu yapmışlar zamanında...

Suan benim evimin camından görünen uç tane anaokulu var duşunun... Ezginin yası tutmuyordu bunlara.. Bu yıl 2009/2008-2007 lileri alıyorlarmış...

Hepsi aynı tip tek kat büyük bahceli....

Bende birini sectim... 180 tl normalde tam günlüğü ama 2009 lılara bir stajer öğretmen daha tutulacakmış ogrenciler vericek parasını bu yüzden 230 tl vericez... Bu yıl tadilat olmuş parkeler duvarlar dolaplar kapılar hep bembeyaz

Kamera sistemi var ... LCD tv Ler var... İki parkı var....

Milliegitime bağlı ver ordan bütçe alıyorlar... Özel değil yani...

Küçükçekmece atakent anaokulları diye girin bir sürü çıkıyor :))

Evet çok üzücü bir olaydı hatırladım ( Allah korusun hepsini... Heryerde olabilir ...

Bu seçtiğim yer çok sık dizayn edilmiş tertemiz bir yer ... Çok hoşuma gitti benim... Her yer bembeyaz insanın ici ferahliyor içeri girince... Bahçesi kocaman... Bir açık biri kapalı parkı var ... Ogretmenler marmara uni. Mezunu... Ogretmenini cok methediyor gecen yılın velileri...İngilizcede veriyorlarmış .... Kısmet bakalım... Umarım ezgide beğenir...

Son düzenleme:
Ahu Allah gönlüne göre vermiş, artık sosyalleşebilirsiniz, ilçe hayatı seni sıkıyordu...
Çocukların yeni okulları hayırlı olsun, umarım hepsi mutlu olurlar.
Meral şimdiden ankastre ürünlerini ve buz. iyi günlerde kullan...

sağolun kızlar iyi dilekleriniz için gerçekten çok sıkılmıstım ilçeden şimdi o kadar görgüsüzüm ki eve hiç girmiyorum hergün geziyorum
bizim anaokulunun da özelden farkı yok 200 tl aidat 85 tl servis konyadaki özel kreşlerle yakın bi fiyat
ama bizim araştırmalarımıza göre de özellerde öğretmenlerin çok iyi olmadığı 4 yıllıkünv mezunu olmadığını duyduk
hem biz de devlet okulunda olduğumuz için devletin ciddiyetini biliyoruz kaç keree teftiş geçiriyoruz falan filan
emelcim inş avatarımı becerebilirsem değiştiricem:))
kızlar pazartesi günü direksiyon dersine başlayacam artık bu işi halledecem şimdiye kadar ilçede eşim gel dediğim yere 3 dakikada gelip beni istediğim yere götürüyordu ama artık büyük şehirde öyle olmuyor
okulum evime 2.5 km filan ancak çok sapa bir yerde olduğundan 2 araç değiştirmem gerekiyor arabayla gitmem 6-7 dakika
artık mecburum bu olayı çözmeye

Merhabalar arkadaşlarım nabersiniz biz iyiyiz istanbula geldim bu akşam küçüğümü çınarcıkta annemle bıraktım yani bi yanım orda kaldı cuma gidicez alcaz bu hafta defneyi ben götürüp getircem servis haftaya başlıyomuş hem ev toz içinde temizlik yapılcak çarşamba şirket gelcek ayarladım eve gelirken defnenin okula uğradık öle ayakta hiçbişey tamamlanmamış halıiar serilmemiş falan yarın nasıl açılcak bilemedim

Süpermiş hayatım, düzenlemeyi yapanları da kutlamak lazım tabii bu arada.Her adaya bir anaokulu düşüncesi harika.

Sağol canım...

Kullandıkça atarsın üzerinden korkularını, direksiyon kursunun haricinde de sürekli her boş olduğunda kullan hayatım arabayı.
Çözersin merak etme.

Gezme konusunda da çok normaldir sürekli gezmen:)) Zaten kış gelince gezemeyeceksin bu kadar, hiç olmazsa bu günlerin tadını çıkar.

Kolay gelsin sana da canım.Aklın tabii orada kalmıştır, ama temizlik, defnenin okul olayı filan epey zorlanacağın bir hafta olacak.Bırakman iyi olmuş.

Biz de cumartesi akşamı, 3 aile bir araya geldik.Çağan, Ece ve Egehan bir ara oynadılar, bir ara kavga ettiler ama onlarda biz de eğlendik.

Resimleri koyarım bir ara.

Günaydın meralcim ay evet aklım orda ama gerçekten iyi yapmışım ev toz içinde valizlerde geldi ev dandini anlıycan eve benzemesi için bi hafta bile yetmez ben öncelikle dışı halledicem dolap içlerini sonra deren uyuduğunda akşamları falan yapıcam artık ayyyy meral kıskandım sizi ne güzel toplanmışınız süper olmuş yaaa bu arada serpil ölüdenizde de hisarönü var sizinki marmaristi değilmi ya bide kızlar beni ayıplamayın ama bazen ne geçiyo aklımdan biliyomusunuz acaba tek çocuklu hayat dahamı rahat diyorum sonra utanıyorym bu düşüncemden Allah korusun ikisinide bişey olmasın ay ne bilim işte arada öle tuhaf düşünceler geliyo defne çınarcıkta son zamanlarda çok gergin huysuzdu buraya geldik dün akşamdan beri 360 derece döndü nası sakin nası söz dinliyo hem okul için heycanlı hemde galiba deren yok diyemi böle acaba diyorum normalde ayak tırnaklarını kestirmez uykuda keseriz bu sabah banyodan sonra gıkı çıkmadan kestilk ne bilim herşeye izin istiyo bişeye hayır desem tamam tamam anne diyo hiç karşı gelmiyo kaç saattir hiç sesim yükselmedi amaaaan ne bilim öle işte

Bu arada bende kıskandım deryaaa ya eşime anlattım dedim özel gibiymiş dün bizim okulun halini görünce halılar serilmemiş sınıf kapıları eski falan (hoş kapıyı napıcam demi ama ana yüreği en iyisi en güzelini istiyo) arka tarfta küçük dar bi bahçesi var binanıon arkasını yapmışar çünkü ön taraf yani aynı bahçede anaokulu ilkokul ortaokul binası var ayyy ne bilim pek parlak değil hayırlısı onları geçtim hijyen olsun çocuklara iyi davranılsın yeter

Merhaba nazlıcım, tabii tek çocuk küçükken rahatlık.Ama biraz büyüdüklerinde sen daha fazla rahat edeceksin unutma, bu günleri de gülerek hatırlayacaksın.Ne kadar zor gelmişti o zamanlar diye düşünerek.
İkisinin de kız olması ayrı bir kolaylık olacak hayatında.
Ama şimdilerde defne dereni kıskanacak, sorunları olacak.Şu anda tek olmasının rahatlığı, okul heyecanı sakinleştirmiştir onu. Ama o da bir kaç gün sonra kardeşini özleyecektir.

Evet önemli olan çocuklara olan davranışlar.İnşallah herşey çocuklarımız için iyi olur.

gercekten zevkli döşenmiş okul...

valla meralin dediği gibi canım aslında en önemlisi ögretmen ve ezginin sevmesi :))

ışıl hanım varmış ögretmen ezgilere gelicekmiş... herkes anlata anlata bitiremiyor.. çok iyidir... çok tatlıdır... çok sessizdir diyorlar :))

bakalım ezgi hanım ve ben sevicekmiyiz :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…